Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90

[ Pregleda: 561666 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 09:47 - pre 121 meseci
Srbine,

Nema opravdanja. Propisi su propisi. :) Ako ih ne poznajes, zakone i pravilnike iz oblasti bezbednosti u saobracaju, a koji su ti dostupni, u ruke i proucavaj. Ovo ti govorim posto su se zakoni menjali proteklih godina, a iznenadio bi se kada bi video koliko ljudi koji ucestvuju u saboracaju jos uvek ne znaju nove propise...

BTW. Sa punim pravom si "upucan". OSL ti je jos bio i ekstra ljubazan kada ti je objasnjavao Zakon, a onog drugog nema uopste razloga da bude sramota.

Kao sto Cezar rece, imao si dovoljno vremena od uocavanja znaka do samog znaka da usporis na 50km/h. Osim, ako taj znak nije bio zaklonjen od nekog grmlja i sl. tj. usled nemara putara pri odrzavanju saobracajne signalizacije (sto i nije retkost u Srbiji).

Sve u svemu - veci oprez u voznji sledeci put.
 
Odgovor na temu

mocapartizan
Marko Ristanovic
free lancer
Beograd,Srbija

Član broj: 278135
Poruke: 227
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 10:05 - pre 121 meseci
@ Cezar Ne mislis li da je zbog bezbednosti saobracaja obavezno postaviti znak sa ogranicenjem brzine? jesi li ikada u zivotu vozio deonicu vecu od 100km i ako jesi da li si morao bar jednom na datoj deonici da omasis brzinu na 10m od upozorenja (koje je ovde opasno glupavo)? Ili mislis da je ta igra "Novo vreme - novi znak" efikasna u bilo cemu drugom sem uzimanju novca raspalom narodu?

@botr Inace,ako ti zadnji deo bude ispred znaka,iskocice panduri iz zbunja i kazniti te, jer je to ono sto nam treba(i sam pandur kaze da sam smanjio na 60 nakon 50-ak metara. Ti si neki control freak ili policajac?
 
Odgovor na temu

mocapartizan
Marko Ristanovic
free lancer
Beograd,Srbija

Član broj: 278135
Poruke: 227
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 10:35 - pre 121 meseci
@ssimic "Propisi su propisi" - Narocito u Srbiji:) Molim te... "...a iznenadio bi se kada bi video koliko ljudi koji ucestvuju u saboracaju jos uvek ne znaju nove propise..."- Ne iznenadjuje me, u VECINI smo.Dakle,nesto ne funkcionise,a pesaci ce ZBOG TOGA ginuti. Dakle tabla sa ogranicenjem je majka,upada u oci na otvorenom putu i ne gledas je kao Manastir taj i taj.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 11:36 - pre 121 meseci
Ja sam identicno situaciju vec opisivao (mozda i u ovoj temi) na novosadskom putu... i dobio sam ceo slucaj kod sudije.

Mislim da ni ti neces imati problema ako pismeno i smireno ceo slucaj umes da objasnis sudiji.

Inace znak za ulazak u naseljeno mesto je samo znak obavestenja, i treba da ga prate drugi znaci.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 11:56 - pre 121 meseci
Prvo bi trebalo da se poradi na edukaciji. Bez uvrede.

Citat:
mocapartizan: "Nema brisanja slike nazalost,shvatamo mi tebe, ali to je to. Vozio si 71km/h umesto propisanih 50km/h u NASELJENOM MESTU."


Citat:
mocapartizan: Bog zna kako mi saopstise da postoji znak za ulazak u naseljeno mesto (crne kucice na belom),sto sam kod kuce proucio.


To o cemu pricate i policajac i ti, nije znak za naseljeno mesto, vec znak za naselje. I on te obavezuje da smanjis brzinu na do 50kmh.

Da, moras da platis kaznu jer si prekoracio brzinu.

Da, vacaroska je fora da stanu odmah posle znaka...ali sta je tu je. Kriv si.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dukanizi

Član broj: 245328
Poruke: 114
212.200.82.*



+373 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 12:13 - pre 121 meseci
Moja supruga je u identicnoj situaciji vozila 56km. Rekli su joj da je 10% tolerancije, sto znaci 55km, a za onaj jedan je platila 5 crvenih
Sada koci cim uoci znak, makar to bio i onaj za divljac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 12:16 - pre 121 meseci
Citat:
mocapartizan:

@botr Inace,ako ti zadnji deo bude ispred znaka,iskocice panduri iz zbunja i kazniti te, jer je to ono sto nam treba(i sam pandur kaze da sam smanjio na 60 nakon 50-ak metara. Ti si neki control freak ili policajac?


Pa ne moze zakon da se primenjuje odokativno. Ako je tu znak, odatle je ogranicenje, imao si vremena da usporis pre znak i to je to.

Recimo udjes u jednosmernu u suprotnom pravcu i kazes, pa nije jednosmerna bas tu od pocetka ulice, gde stoji znak, da je zabranjena voznja u tom smeru, nego mozes da vozis 15-20 metra dalje do parkinga ili cega vec.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 12:48 - pre 121 meseci
Aha, mislite da je to onaj cuveni "novi" znak...

http://www.autoportal.rs/vest/novi-znak-za-naseljeno-mesto_.html

Svejedno je "prljavo" snimanje odmah pored znaka...mene su snimili ispred znaka.

Koristan video:
http://blip.tv/b92/uvecanje-02-03-2009-1844598



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mocapartizan
Marko Ristanovic
free lancer
Beograd,Srbija

Član broj: 278135
Poruke: 227
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 12:53 - pre 121 meseci
@Bakara Ovo smiren je presudno i moracu da poradim na tome. Pre petnaestak godina sudija u Ljermontovoj je nosio zlatnu kajlu i govorio kao retardirani kriminalac. Ako znas link gde si postovao molim te objavi. Nevezano sa ovim svaka cast na radu i na drugim forumima!

@Botr Poradi molim te na boljem primeru;)

@vilil1 Priznaj da si zeleo da budes profesor. Naselje=naseljeno mesto. Cak i da sklopis hor eksperata koji ce mi objasnjavati da naseljeno mesto nije isto sto i naselje radije cu se roknuti nego klimati glavom na tu nelogicnost. Evo: "Na pojedinim prilazima gradu postavljen je novi saobraćajni znak koji vozači u Beogradu ranije nisu viđali, a to je znak za naselje koji obaveštava da počinje naseljeno mesto, odnosno da brzina kretanja ne sme da bude veća od 50 km/h. http://www.autoportal.rs/vest/novi-znak-za-naseljeno-mesto_.html
Drugo,meni je jasan zakon,a po pitanju "jajarenja" se slazem naravno i u tome je poenta. Samo sto to nije jajarenje nego hohstapleraj. E tu je razlika zestoka!
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 13:36 - pre 121 meseci
@ vilil1

Po novim soabracajnim propisima, plavi znak obelezava samo naziv naseljenog mesta i vise ne oznacava nikakvo ogranicenje. Umeso njega sada ide beli znak za naselje i on predstvalja pocetak naselja i postvalja opste ogranicenje brzine u naseljenom mestu osim ako drugim (ili dopunskim) saobracajnim znakom nije drugacije definisano...

@ mocapartizan

Zbog takvih kao sto si ti u "moljakanju" "narocito u Srbiji" i sto ste u "vecini" treba sve da vas rebnu i na prvom milimetru prolaska pored ogranicenja. Ne samo vas i nego i sve nas ostale koji smo svesni sta radimo.

Kad si bio baja da vozis toliko, ona budi i baja pa ili nadji nacin da ne stignes do sudije za prekrsaje ili budi dzek i prihvati krivicu koja je ocigledna. Ako ti moja konstatacija smeta, zao mi je. O privilegijama koje pominjes mi obicni smrtnici mozemo samo da sanjamo. I to je cinjenica.

Da se razumemo, vozim jak auto i ne postujem ogranicenja van naseljenog mesta, ali gde je tabla za naseljeno mesto uveliko prolazim sa 50-55km/h (i kroz naseljeno mesto). Takodje JA vodim racuna za koliko prekoracujem brzinu da ne dodjem kod sudije... I da, kada planiram tako da vozim, imam spremljene pare i za kaznu.

Jedino sto se slazem sa tobom jeste da nesto u zemlji sistemski ne funkcionise. Ali kao sto i za druge stvari koje radis kad dodje do promene zakona koji utice na tvoju oblast rada prostudiras novi zakon, tako treba i nove propise o bezbednosti saobracaja prostudirati. I to je odgovornost svakog pojedinca jer niko nije oslobodjen krivice zato sto nije upoznat sa propisima.

Ako se pak ne slazes sa mojim konstantacijama, onda si promasio temu, jer je ova tema namenjena tome kako ne platiti kaznu za prekrsaj za koje se vozaci terete, a koji po cinjanicnom stanju nije napravljen iliti kako da pravda ipak bude zadovoljena.

Ipak, zelim ti puno srece, pa ako uspes da izbegnes kaznu, nadam se da ces i nama preneti tvoje iskustvo kako si eventualno pobio cinjenicno stanje da si bio u prekrsaju.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 13:39 - pre 121 meseci
Citat:
bakara: Aha, mislite da je to onaj cuveni "novi" znak... :)

http://www.autoportal.rs/vest/novi-znak-za-naseljeno-mesto_.html

Eto vidis...edukacija je zaista neophodna. Pocevsi od novinara. A kladim se da njihovi urednici, ako uopste postoje, takodje nemaju pojma o cemu i kako se pise. Inace ne bi dolazilo do takvih gluposti kao u tom clanku, gde je u naslovu novinar napisao jedno - naseljeno mesto, a u tekstu nesto drugo - naselje.

"Novi znak za naseljeno mesto"

"Na pojedinim prilazima gradu postavljen je novi saobraćajni znak koji vozači u Beogradu ranije nisu viđali, a to je znak za naselje koji obaveštava da počinje naseljeno mesto ..."

U jednoj recenici pominje i "naselje" i "naseljeno mesto"?! Katastrofa!

Citat:
mocapartizan:
@vilil1 Priznaj da si zeleo da budes profesor. Naselje=naseljeno mesto. Cak i da sklopis hor eksperata koji ce mi objasnjavati da naseljeno mesto nije isto sto i naselje radije cu se roknuti nego klimati glavom na tu nelogicnost. Evo: "Na pojedinim prilazima gradu postavljen je novi saobraćajni znak koji vozači u Beogradu ranije nisu viđali, a to je znak za naselje koji obaveštava da počinje naseljeno mesto, odnosno da brzina kretanja ne sme da bude veća od 50 km/h. http://www.autoportal.rs/vest/novi-znak-za-naseljeno-mesto_.html
Drugo,meni je jasan zakon,a po pitanju "jajarenja" se slazem naravno i u tome je poenta. Samo sto to nije jajarenje nego hohstapleraj. E tu je razlika zestoka!


Kao sto si video, ako si pogledao, u mom prethodnom postu sam postavio znakove. Ako ti i dalje nije jasna razlika...Rokni se. ;)










[Ovu poruku je menjao vilil1 dana 27.04.2014. u 15:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 13:44 - pre 121 meseci
Citat:
ssimic: @ vilil1

Po novim soabracajnim propisima, plavi znak obelezava samo naziv naseljenog mesta i vise ne oznacava nikakvo ogranicenje. Umeso njega sada ide beli znak za naselje i on predstvalja pocetak naselja i postvalja opste ogranicenje brzine u naseljenom mestu osim ako drugim (ili dopunskim) saobracajnim znakom nije drugacije definisano...

Taj znak, plavi, koliko znam. nikada nije ni obavestavao o ogranicenju. I nije ovaj novi, beli, umesto njega. Plavi je i dalje u upotrebi i oznacava ono sto pise pored, na slici.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 14:03 - pre 121 meseci
Citat:
Da se razumemo, vozim jak auto i ne postujem ogranicenja van naseljenog mesta, ali gde je tabla za naseljeno mesto uveliko prolazim sa 50-55km/h (i kroz naseljeno mesto). Takodje JA vodim racuna za koliko prekoracujem brzinu da ne dodjem kod sudije...


Kakav je ovo savet?Pola pola.Malo postujem a malo ne.Ili postuj u potpunosti ili bez saveta,
Jos da se zoves Draagiisa,nema zime.Pun gas.Sto se tice one slicice na znaku za naseljeno
mesto,pa to bi i osnovac pretpostavio.
 
Odgovor na temu

mocapartizan
Marko Ristanovic
free lancer
Beograd,Srbija

Član broj: 278135
Poruke: 227
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 15:24 - pre 121 meseci
Simic je legenda! Odgovaram cim stignem.:)))
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 16:44 - pre 121 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Kakav je ovo savet?Pola pola.Malo postujem a malo ne.Ili postuj u potpunosti ili bez saveta,
Jos da se zoves Draagiisa,nema zime.Pun gas.Sto se tice one slicice na znaku za naseljeno
mesto,pa to bi i osnovac pretpostavio.

To uopste nije savet. U prvom postu mu je dat savet (da sledeci put vozi pazljivije). Poenta drugog posta je da covek ne misli da sebe smatram nevinascetom pa da mu sad popujem. Da niko od nas nije bezgresan u saobracaju, kao i da kada sam kriv- kriv sam. Cutim i placam, a kad nisam e onda ide druga prica...

A kao sto vidis i ne zovem se Draagiisa.

[Ovu poruku je menjao ssimic dana 27.04.2014. u 17:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mocapartizan
Marko Ristanovic
free lancer
Beograd,Srbija

Član broj: 278135
Poruke: 227
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 17:22 - pre 121 meseci
Krenuo sam da odgovaram Simicu ali sam shvatio vrstu problematike kod njega te odustajem. Svakako mu se zahvaljujem na pisaniju.

Size cele ove moje price bi bio,cisto za zapisnik:

- Ovaj deo puta je izrazito opasan za pesake jer nema (ako hocete i starog dobrog,VIDLJIVOG I SVIMA ZNANOG ) znaka o ogranicenju brzine vec "kucica novog talasa" koje dobar deo vozaca ne shvata ,a vozila dolaze iz dugog pravolinijskog puta okruzenog njivama gde vozila sibaju i preko 120km/h iz zezanja.
- Policijska sacekusa je postavljena ne u cilju zastite pesaka vec samo i iskljucivo radi zakonske pljacke i to krajnje neprimereno i necivilizovano (ovako sam zamisljao Bugarsku...).
- Kao sto napisah,nisam dobro video da li sam uopste i presao liniju sa znakom. Poenta pisanija,sto se moje odbrane a drzavne sramote tice, je bilo cinculiranje radarom za metar ovamo ili metar onamo zbog cega su desperadosi i bili instalirani blizu i TU pucali.

Obecavam da cu podneti raport sa sudjenja cisto,sto jedan rece, da imate u evidenciji.

Pozdrav svima, ukoliko neko ima misljenje da ovde pravno nije izvedeno sve kako treba neka napise.






"Bolje jedno vruće pivo nego četiri ‘ladna
bolje stara baba, nego djeva mlada… "

[Ovu poruku je menjao mocapartizan dana 27.04.2014. u 18:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 18:39 - pre 121 meseci
Citat:
mocapartizan: - Policijska sacekusa je postavljena ne u cilju zastite pesaka vec samo i iskljucivo radi zakonske pljacke i to krajnje neprimereno i necivilizovano (ovako sam zamisljao Bugarsku...).

Dobrodošao u Srbistan ! Bugarska je majka za ove naše derikože.
Vaćarenje na kvarno je jedini smisao postojanje srpske saobraćajna policije, i odgvorno tvrdim, video sam bar 1.000 situacija gde saobraćajac može da pomogne u regulaciji saobraćaja a time i bezbednosti, ali jok, njemu je važnije da stoji pored, u žbunju i da postavlja sačekušu

Kontra primer: Leto, put Solun - Halkidiki (još ranije kad nije bio auto-put) Velika gužva na putu. Policijska patrola sa upaljenom rotacijom stoji na svakih 15-tak km. Mesto vidljivo bar jedan kilometar unapred. Dakle, upozorava na svoje prisustvo, čime ti kaže "pazi kako voziš" i čeka u pripravnosti ako nedajbože zatreba.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mocapartizan
Marko Ristanovic
free lancer
Beograd,Srbija

Član broj: 278135
Poruke: 227
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 19:19 - pre 121 meseci
@Java Ma brate, ne treba ni da pricas, nego par "slucajeva" (moja srpska braca) mi drze predavanje kako svaka greska treba da se plati,pa tako i ja moram da pogledam istini u oci,da sam se kurcio i sl. Ladno sam krenuo da crtam da je poraz nacije da onaj koji treba da te cuva iskace iz zbunja i tako pokusava da napuni budzet (ako nije radar onda i svoj dzep) a ti ni znak nisi proso (ili ako jesi,jesi 2 metra). A o njihovom "radu" u Beogradu u vreme spica,to je crime story. Ako ti treba pandur,obavezno je u bocnoj ulici i ceka da neko nepropisno skrene dok je na raskrsnici raspad sistema. Nemaju bre ni organizaciju.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 19:46 - pre 121 meseci
Citat:
da onaj koji treba da te cuva iskace iz zbunja

Nisi razumeo coveka.On testira tvoje reflekse.Trebao si da pokazes zube i kazes:
sta je bilo pi*ke,daj tak radar ovamo.Dum,dum o beton i vratis mu sa kometarom,vidis da moze da se brise.
Sednes u auto i pun gas.Jbg kada nemas jak auto kao ssimic.Verovatno je moskvic ili volga..
E sad zamisli da si to uradio koja bi katastrofa bila,pa kazna za prekoracenje je onda super..
Valjda sam te odobrovoljio,sto se verovano ne moze reci za tvoj novcanik.
 
Odgovor na temu

mocapartizan
Marko Ristanovic
free lancer
Beograd,Srbija

Član broj: 278135
Poruke: 227
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju27.04.2014. u 20:13 - pre 121 meseci
Ma L.Jazbino zaboravi na trenutak pare,i ti i ostali. Ja sam kao mladji bio 2 godine bez kola zbog 5 spojenih prijava za svemirske prekrsaje. I dobro sam prosao. Ovde cu da vrisnem do 100eur i preziveci,poenta je da sam ja ucestvovanjem na ovom delu foruma ocekivao opste zgrazavanje nad ovim nedelom policije kad ono-uglavnom odobravanje,razumevanje za policajce i "poskocice"... mis`im... By the way,mene generalno boli sunovrat nase zemlje pa se na facebook-u stalno borim protiv olosa svih boja koliko mogu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90

[ Pregleda: 561666 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.