Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto je hleb u Beogradu grozan

elitemadzone.org :: MadZone :: Zašto je hleb u Beogradu grozan

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12101 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Zašto je hleb u Beogradu grozan09.08.2007. u 15:10 - pre 203 meseci
Godinama se uveravam da je hleb u Beogradu najlošiji u okruženju. Kad kažem hleb mislim na one vrste za široke narodne mase tzv. beli i polubeli. Kad god odem van Beograda uverim se da je tamo hleb bolji (a često i jeftiniji). U Raški, u Mrčajevcima, u Baru, u Grčkoj bilo gde. Na letovanju sam mogao da jedem sam hleb i da uživam. Drugovi takođe pričaju kako je hleb ovde bljutav.

Zašto je hleb u Beogradu kao šećerna vuna, zašto nema hrskavu koricu? Čak kad kupujem u blokovskom hipermarketu koji ima Fidelinkinu pekaru, čak i kad naletim na još toplu veknu, hleb je tanke i mekane korice.Valjda je brašno u Srbiji svuda isto, jedini razuman odgovor je u ubrzavanju postupka proizvodnje jer treba ispeći toliko hleba za svetinu.

Ono što me zapanjuje su razne kontrole o kojima novine pišu. Uvek pronađu da je hleb dobrog kvaliteta, a on je sve gori. Pekari sve više varaju na masi i sastojcima, hleb se farba da ispadne crn "kvalitetniji", kao ražani se prodaje hleb od brašna tip-500 sa tragovima raži... Ako nekome lekar preporuči da ne jede beli hleb a on kupi ofarbani i nadrlja ko snosi odgovornost?
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
213.244.209.*

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan09.08.2007. u 15:37 - pre 203 meseci
slazem se sa tobom, kvalitet je zaista opao, pogotovu kada "ostari", znaci kupis ga ujutru, uvece kora mu je kao guma, jedva je sazvaces, a onda se celu noc preves po krevetu da bi mogao da svaris...
kada jedem normalan hleb iz lokalne pekare uopste nemam tih problema.
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan09.08.2007. u 16:41 - pre 203 meseci
Mislim da je to i do proizvodjaca hleba...a verujem i do prodavca.
Ja kupujem hleb pekare klas i stvarno nemam zamerki na kvalitet (belog) hleba, uvek dobijem vruc i hrskav hleb...


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan09.08.2007. u 16:56 - pre 203 meseci
@Au197/79
Izvini ali da li si ti siguran da si kupovao hleb ili nesto drugo sto lici na njega.(dvopek)
Nisi napomenu gde kupujes hleb.U klasu se slazem da je ok.U maxi-ju su poceli da nabavljaju
Savu-iz panceva,ima jos jedan sava iz beogradske pekarske,za ostale ne znam,ishrana smederevo
pun aditiva,maxi-hleb da nepriicam.Za taj u grckoj ili gde vec(recimo i u madjarskoj) hleb je velicine
kao da ima 2 kg-a lep ali pun aditiva posle koga nije sigurno da li drustvo oko tebe je sigurno da je sadasnje
vreme ili 1917 i bojni otrovi.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan09.08.2007. u 16:56 - pre 203 meseci
Ja opet nikad nisam ili nemam običaj da kupujem taj polu-beli,beli..
Toliko sada ima tih privatnika da ima 100 vrsta hleba pa biraj..
Ja kupujem na pijaci iz Vurune...lepinje i somun..

 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan09.08.2007. u 22:23 - pre 203 meseci
Nista bez somuna.Pojedes krisku,kao da si pojeo pola obicnog.Meni uvek ostane iako nas ima troje.A korica je debela nekih 3-5 mm,bas je debela,ono kora :)
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan09.08.2007. u 22:51 - pre 203 meseci
Ukusi su različiti... Ja baš ne volim kad hleb ima hrskavu koricu, već volim baš te sa tankom i mekom koricom, što se onako razvlači kao žvaka :)
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.blueisp.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan10.08.2007. u 17:33 - pre 203 meseci
A šta mislite o hlebu iz Mercatora?
Mojima se sviđa, a meni tek poneko pecivo.
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan10.08.2007. u 19:01 - pre 203 meseci
Ja sam probao BPI savu, pa onaj u maxiju, pa privatni nepoznatog proizvođača a sada u IDEA supermakretu beli i polubeli iz Fidelinkine pekare. Ne zna se koji je šupljiji, koji ima tanju koru...

U Grčkoj smo jedno jutro doručkovali topal hleb. Bilo nam je žao da ga ostavimo sa tako lepom debelom hrskavom korom pa smo svu koru pojeli bez ičega drugog i slatko se najeli, što kažu u mom selu ko bogalji.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

The Impaler
Milovan Djukic
Valjevo

Član broj: 40890
Poruke: 29
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan10.08.2007. u 19:20 - pre 203 meseci
HAHAH, kakva tema!
Bese to Januar 2001. kad sam na par dana bio kod brata u BG i jedno jutro odem u lokalni ducan da kupim dnevne potrebstine. Udjem u prodavnicu i izmedju ostalog kazem prodavacici "daj mi ono sto je kao hleb" a ona meni grubim glasom "decko, to nije kao hleb, to je hleb".
:)


 
Odgovor na temu

tahuti

Član broj: 53920
Poruke: 83
*.vc.shawcable.net.



+41 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan10.08.2007. u 23:53 - pre 203 meseci
Sto se ukusa tice o kom hlebu se govori

http://www.gograins.com.au/grainsnutrition/ie/ie9_3.html - hleb sirom sveta
http://french.about.com/library/express/blex-pain2.htm - vrste Francuskog hleba

Preporucio bih ljubiteljima hleba da gledaju anime Yakitate Japan (crtac o pravljenju hleba).
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
89.216.195.*



+109 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan11.08.2007. u 00:12 - pre 203 meseci
Najbolji je ovaj nas beogradski lebac, integralni, sa mishijim govancima :)
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan13.08.2007. u 18:25 - pre 203 meseci
nista ne moze da nadhebe onaj najstandardniji BPI beli hleb iz lokalnog supermarketa. to je hleb, sve ostalo je s***** :) + kravica jogurt. to se zove dorucak :)

inace jedini problem koji ja vidim sa ovim hlebom je sto mnogi posetioci supermarketa sumnjivih moralnih vrednosti i karaktera stanu ispred polica sa hlebom i golim prstima prepipraju i izmrcvare bar 20 vekni, a onda kupe samo 21. veknu. to mi je uvek islo na ganglije.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan14.08.2007. u 01:42 - pre 203 meseci
Rekao bih da je hleb sava zadrzao onakav kvalitet kakav je imao i ranije. Duze vreme vec kupujem umesto hleba lepinju u pekari jer mi odgovara da ima tanku i meku koricu. Koliko vidim sto se pipkanja tice, tu ne pomazu puno ni papirne kese u koju su ih obukli. Dzaba kese iako ih mozda manje pipkaju, kada padne na pod, vracaju ga u prodaju, a iz kese im sada lakse ispada nego kada je bio go. Dok sam imao obicaj da kupujem hleb u prodavnici, zbog svoje visine, uzimao sam hleb sa najviseg mesta. Sto zbog manjka visokih ili sto visoki manje pipkaju ili sto manji ne mogu da dohvate, ovi hlebovi su obicno nedodirljivi. Osim, naravno, ako nije pre toga padao par puta na pod.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan14.08.2007. u 12:00 - pre 203 meseci
Sećam se onih likova sa B92 što su snimali skrivenom kamerom vitrinu sa hlebom. Posle su pipače pitali što to rade, neki pipači su bili i agresivni.

Nekultura i to ona higijenska je nešto što mi najviše smeta. Ne samo ona koja mene ugrožava tipa kad prodavac koji se vatao za pare i ko zna šta stavlja hleb na police, pipači razni, vučenje gajbe sa hlebom po prljavom podu, muve koje nonšalantno sleću po njemu itd. Meni je grozno i kad vidim da kupac uzme hleb golom rukom (iako ima kese i papir) stavi ga na pult kod kase, na koji se vraćaju pare i stavlja sve i svašta sa poda prodavnice, plate uzimajući pare u ruke i opet istom rukom pokupe hleb i odu. BLJAK!!!

Srećom sad uzimam sa police hleb koji ili je već upakovan u kesu (trajniji hleb) ili direktno od radnika koji samo sa hlebom rade (ne diraju pare) a koji je već upakovan u papirnu kesicu. Pekara je odmah do tih vitrina.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
89.216.195.*



+109 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan14.08.2007. u 12:56 - pre 203 meseci
Strasno, skoro jedini artikal koji se prodaje bez ambalaze. A ovi pipachi sto praktikuju shijacu masazu na veknama, od njih mi je muka. Najgora sorta. Jednom sam cekao bus na stanici, rano jutro, jos nije svanulo, stize gajba hleba za neku malu prodavnicu, i dok su je unosili prospe se po vlaznom asfaltu. Najnormalnije su pokupili vekne i vratili u prodavnicu...
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan04.07.2008. u 14:31 - pre 192 meseci
Bio sam prošli vikend na orijentiringu na Divčibarama. I pred polazak na trku svratimo mi u prodavnicu kupimo 'leba i s'leba, zauzmemo klupu u parkiću i udri.

Hleb je bio ekstra. Neki "integralni" samo što to nije jer je suviše rastresit i beo, mada se vide mekinje u njemu. Jako je ukusan, a korica... Brat bratu 4 mm debela.

Smejali samo se devojci koja je iz sve snage pokušavala da odlomi komad hleba ali joj korica nije dala :)

A u Beogradu... U IDEA ima panonski hleb za široke narodne mase sa čvrstom koricom. Ostalo manje više s*****. Čak se i onaj planinski hleb Ishrane Smederevo iskvario. Em ga prodaju kad mu rok već ističe, em se buđavi brzo.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
93.86.83.*



+4 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan04.07.2008. u 14:37 - pre 192 meseci
Evo zašto!


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan04.07.2008. u 17:02 - pre 192 meseci
Kvalitet hleba je jedno, higijena drugo. Doduse, postoje sanse da je u jednoj zemlji i jedno i drugo na niskom nivou, ali da ne budemo sitnicavi.

Nisam strucnjak za brasno i hleb, pa sam pokusao da dobijem odgovor od nekih strucnijih ljudi na pitanje kakvo brasno se kod nas koristi za hleb, u smislu onog "tip taj-i-taj" a oni ce meni "Koje brasno? Pa - brasno!" i gotova prica.

Najprostije uporedjenje naseg hleba sa nekim drugim zemljama: ovaj nas je kao da si uzeo pesak, pokvasio ga i nakon toga malo osusio, te ga zajedno drzi onaj krecnjak iz vode (obicna, tvrda voda), cim se dovoljno osusi, hleb pocne da se raspada; oni drugi, kao da su pravljeni od vlakana, sto rece covek - ne mozes da slomis koricu i slicno, i u nekim prosecnim uslovima zna da bude jestiv i vise dana, mada za to bas treba da se pogode uslovi u prostoriji (temperatura, vlaga).

Ne bih da se mesam u politiku i agrar, ali duboko sam ubedjen da se ovde psenica melje strogo po necijem naredjenju, na odredjeni nacin, koji je njima najbolji, a moze im se jer konkurencije nema. Sta se dogadja na selu - moj rodjak odveze svoje zito u veliki mlin, nakon pet minuta dobija dzakove sa brasnom od nekog drugog zita, dovidjenja i sretan put!

Prisutno je i pitanje da li bi i mlevenje na drugi nacin od ove iste psenice dalo bolje rezultate, mozda je i psenica promenjena? Vestacko djubrivo (odgovarajuce ili neodgovarajuce), insekticidi, pesticidi, mora da tu ima necega.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
79.101.214.*



+9 Profil

icon Re: Zašto je hleb u Beogradu grozan05.07.2008. u 01:59 - pre 192 meseci
Citat:
vindic8or
inace jedini problem koji ja vidim sa ovim hlebom je sto mnogi posetioci supermarketa sumnjivih moralnih vrednosti i karaktera stanu ispred polica sa hlebom i golim prstima prepipraju i izmrcvare bar 20 vekni, a onda kupe samo 21. veknu. to mi je uvek islo na ganglije.
Cisto da se podsetimo malo ko nije video...

http://www.youtube.com/watch?v=XzDsLZIwcYY
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zašto je hleb u Beogradu grozan

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12101 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.