Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7855446 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vanya86
Vanja Katavic
Tuning, diag, smart repair dent, stalno
putujem i zivim na 3 lokacije, ovisno od
posla.
Zagreb,Ljubljana,Sarajevo

Član broj: 244926
Poruke: 18
*.c2.logatec.kabelnet.net.

Sajt: www.autodijagnostika.biz


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.02.2010. u 20:04 - pre 172 meseci
Ako tko ima bilo kakvu detaljnu informaciju bio bi zahvalan.
Imam 23 godine i od zavrsetka srednje elektrotehnicke skole (automatika i elektronika) trazim ''odskocnu dasku'' tj. Prvo sam probao u bosni, pa hrvatskoj pa sam trenutno u sloveniji.

Znanja imam ali posla nigdje, pogotovo sad kako je recesija i ljudi previse iskoristavaju za sitne novce.

Moze li mi netko potanko objasniti u kakvoj sam ja poziciji i na koji nacin mogu otici za norvesku da radim u svojoj struci.

Informacije koje ja poznajem:
1- Potrebno naci poslodavca, i on najlakse moze rijesiti cijelu proceduru oko Vize i dozvole
2- Azil ( cuo sam da vise nepali)

Moja profesija je oko PC. (WebProgramiranje i dizajn, Microcontroler programiranje, PLC, Autoelektronika i autodijagnostika, Pravljenje i projektiranje jednostavnijih elektrnoskih ploca... itd...)

Ako tko ima nekog ili firmu ja bio bio zahvalan za na uputama.

Pozdrav
Sve znam, samo pitaj.
 
Odgovor na temu

velikaplana81
sluzbenik

Član broj: 250310
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.02.2010. u 13:57 - pre 172 meseci
ovo pitanje verovatno da je vec negde postavljeno, ali ko zna gde je, za nas koji tek ucimo norveski, koje online recnike da koristimo? jel mozete da preporucite neke dobre norvesko engleske i englesko norveske online recnike?
 
Odgovor na temu

queen79
student
Srbija

Član broj: 252387
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.02.2010. u 14:29 - pre 172 meseci
ja sam nasla na ovom sajtu www.byki.com i vec sam pocela da ucim. ovde mozes nauciti neke osnovne stvari a za vise moras kupiti program.
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.196.34.95.customer.cdi.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.02.2010. u 14:38 - pre 172 meseci
Lepo napisali ljudi na forumu gde, sta i kako a samo treba da se zagreje stolica i procita dobro!
Kao na primer: http://www.uz-translations.net/?category=norwegian
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.196.34.95.customer.cdi.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.02.2010. u 14:42 - pre 172 meseci
http://www.elitesecurity.org/t282324-4#2251546
 
Odgovor na temu

parola

Član broj: 251281
Poruke: 47
*.connect.netcom.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.03.2010. u 02:21 - pre 172 meseci
pitanjce za tebe...
Zavrsila sam srednju medicinsku imam drzavni,malo iskustva,idem na kurs norveskog,pa me zanima kako je tvoja zena dobila posao?Mislim ovo oko papirologije,zbunjujuce je dosta.Mislim da posle kursa,srednjeg nivoa i sa licencom dodjem u NO,ali novina je to da mora da se polozi nasjonale fag za bolnicara a pre njega B1 pa posle svega toga autorizacija i sa njom mogu da dobijem vizu za trazenje posla i onda da dodjem.
Da li je tvoja zena otisla turisticki,i sta je imala od papira?
Da li jos uvek moze negde u NO da se dobije posao sa licencom pa onda da se to polaze?
Uh,koliko pitanja....a moze i neki odgovor,nadam se...






Dobila je Autorizaciju odmah jer je tada tako bilo (8.2008) zatim vizu za trazenje posla na tri meseca i kada je dosla nasla je posao.Sa licencom,koliko ja znam ,teze je naci posao mada vredi pokusati.

Za micab-NOKUT-
www.nokut.no


Fante-Dosli su pre dve godine ali i sada to vazi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sofer
Mihal Kolarik
nezaposlen
Padina Srbija

Član broj: 253455
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: elitesecurity


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.03.2010. u 11:04 - pre 172 meseci
Molba za Parolu kao i ostale dobronamerne:
Imam preko 12 god. iskustva u drž.firmama kao voz.autobusa.Živim u Srbiji,državljanin Srbije(slovačke nacionalnosti).U Slovačkoj imam napravleno pravo na prelazno državljanstvo.2008 sam otišao u Slovačku za poslom međutim krenula kriza pa sam bez posla trenutno kući u Srbiji.Preko slovačkog oglasa traže u Norvešku u Oslo vozače autobusa u gracki prevoz.Platu navode od 2400 do 3000 piše bruto.Ako bi sa mojim papirima koje imam za Slovačku ima pravo na ovaj konkurs i ako bi dobio ovaj posao zanima me dali sa ovakvom platom mogu da obezbedim kasnije život i porodici ženi i 3 dece naime imam velku potrebu otići iz Srbije jer supruga posle prvog porođaja kako smo kasnije saznali trebala da dobije neku inekciju uvezi krvi ako bi sotala u drugom stanju dabi pod bio normalan što lekari nisu odradili i posle drugog porođaja dete rođeno slepo sa manjom glavicom od normalne kao i zaostaje u razvoju psihofizički poremećaji.Posle ovog porođaja dobila inekciju i teće dete zdravo normalno međutim za ovo drugo dete sa takvim oštećenjima u celoj Srbiji nema škole gde bi mali mogao bar nečemu da uči ima trenutno 12 godina i sedi snama kući.Upravo zbog ovog problema pokušavamo negde otići gde bi i ovom detetu bila pružena kakva takva škola pa bih vas molio sve koji možete pomoći oko mog pitanja da odgovorite da bih sa informisao oko plate za taj ponuđeni posao i dali u Norveškoj ovakva deca imaju bolje rešenu egzistenciju.Puno hval svima na pomoći.
kolarik mihal
 
Odgovor na temu

parola

Član broj: 251281
Poruke: 47
*.connect.netcom.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.03.2010. u 16:47 - pre 172 meseci
Molba za Parolu kao i ostale dobronamerne:
Imam preko 12 god. iskustva u drž.firmama kao voz.autobusa.Živim u Srbiji,državljanin Srbije(slovačke nacionalnosti).U Slovačkoj imam napravleno pravo na prelazno državljanstvo.2008 sam otišao u Slovačku za poslom međutim krenula kriza pa sam bez posla trenutno kući u Srbiji.Preko slovačkog oglasa traže u Norvešku u Oslo vozače autobusa u gracki prevoz.Platu navode od 2400 do 3000 piše bruto.Ako bi sa mojim papirima koje imam za Slovačku ima pravo na ovaj konkurs i ako bi dobio ovaj posao zanima me dali sa ovakvom platom mogu da obezbedim kasnije život i porodici ženi i 3 dece naime imam velku potrebu otići iz Srbije jer supruga posle prvog porođaja kako smo kasnije saznali trebala da dobije neku inekciju uvezi krvi ako bi sotala u drugom stanju dabi pod bio normalan što lekari nisu odradili i posle drugog porođaja dete rođeno slepo sa manjom glavicom od normalne kao i zaostaje u razvoju psihofizički poremećaji.Posle ovog porođaja dobila inekciju i teće dete zdravo normalno međutim za ovo drugo dete sa takvim oštećenjima u celoj Srbiji nema škole gde bi mali mogao bar nečemu da uči ima trenutno 12 godina i sedi snama kući.Upravo zbog ovog problema pokušavamo negde otići gde bi i ovom detetu bila pružena kakva takva škola pa bih vas molio sve koji možete pomoći oko mog pitanja da odgovorite da bih sa informisao oko plate za taj ponuđeni posao i dali u Norveškoj ovakva deca imaju bolje rešenu egzistenciju.Puno hval svima na pomoći.






Koliko ja znam u Norveskoj se traze vozaci kamiona a posebno autobusa u gradskom prevozu,tebi bi verovatno sa pasosem EU(Slovackim) bile priznate kategorije u Norveskoj ili bi u najgorem slucaju morao samo da polazes voznju a to nije problem.Medjutim problem je jezik jer ga moras znati veoma dobro.Vozaci ovde i voze i prodaju karte......Mozda bolje da prvo potrazis posao u medjugradskom saobracaju dok ne naucis dobro jezik pa posle mozes kako hoces.Za platu mi nije jasna cifra koju si napisao ali kakva god da je plata sigurno je sasvim pristojna.To nemoj da te brine.Za tvoje dete uslovi u Norveskoj su mnogo mnogo bolji nego tu gde si sada.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.03.2010. u 19:21 - pre 172 meseci
Parola

Pisem molbu SAFH-u za produzenje autorizacije jer sam je takodje dobio 2008 ali sam tek nedavno poceo da radim pa me interesuje da li ste u molbi naveli odredjeno vreme na koliko trazite produzenje ili to oni odredjuju?

Hvala i pozz
 
Odgovor na temu

parola

Član broj: 251281
Poruke: 47
*.connect.netcom.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.03.2010. u 20:55 - pre 172 meseci
Pisem molbu SAFH-u za produzenje autorizacije jer sam je takodje dobio 2008 ali sam tek nedavno poceo da radim pa me interesuje da li ste u molbi naveli odredjeno vreme na koliko trazite produzenje ili to oni odredjuju?




Nismo trazili neko odredjeno vreme,ali neko dobije odlaganje jednu a neko dve godine.Navedi jezicku barijeru kao problem koji ces resiti ubuduce sa svojim Norveskim kolegama i prijateljima tj da ce ti oni u tome pomoci ali da ti treba jos neko vreme da bi bio spreman da polazes Nasjonal Fag.Nama je stigao odgovor za sedam dana i odlozili su za godinu dana.Poz.
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.03.2010. u 18:13 - pre 172 meseci
Vazi, hvala!

Pozz
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2010. u 11:27 - pre 172 meseci
Ljudi kako stoji situacija sa zubnim tehnicarima tj. mogucnoscu da se oni zaposle u Norveskoj? Supruga mi je ZT i iako trenutno odradjuje prekvalifikaciju za medicinsku sestru u Kikindi/Srbiji ne bi se bunila da kad odemo u Norvesku radi kao zubni tehnicar, ima li kakve sanse da se dobije posao na tom polju? Inace oboje ucimo Norveski tj. idemo na kurs, ja imam srpski i slovenacki pasos a ona makedonski sa slovenackom Sengen vizom. Hvala unapred za sve informacije!
 
Odgovor na temu

markus011
Marko Jovanovic
Oslo

Član broj: 74244
Poruke: 11
95.180.55.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2010. u 13:47 - pre 172 meseci
Pozdrav
da li je neko u toku d li ima stan za oslo da se iznajmi,soba,dom,sta bilo a da nije motel
ja imam i id numer,autorizaciju med.tehnicara,ali nikako da nadjem sobu neku,
<ako neko zna nek mi javi.
hvala pozz

[Ovu poruku je menjao markus011 dana 08.03.2010. u 15:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2010. u 22:11 - pre 171 meseci
Jedno pitanjce,posto se od ove godine na visoj medicinskoj pocinju izdavati nove diplome po programu Bolonje da li u odnosu na stare postoji bilo kakva razlika pri proceduri i zaposljavanju ili je sve isto?
 
Odgovor na temu

srbijadamus
Stojnic Nebojsa
student
Novi Sad

Član broj: 174416
Poruke: 24
212.200.65.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.03.2010. u 14:00 - pre 171 meseci
Da li kuvari moraju da sertifikuju diplome .I da li moraju da polažu Norveški jezik?
Ukoliko su oba odgovora potvrdna da li neko zna gde i kako?
 
Odgovor na temu

dobri d
radnik,max-graf

Član broj: 253968
Poruke: 1
77.46.201.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.03.2010. u 22:14 - pre 171 meseci
Pozdrav svima na ovom forumu.Vec duze vreme pratim ovu temu i zahvaljujuci mnogim dobronamernim forumasima kao sto su dekibre, parola itd. stekao sam dosta jasniju sliku o nacinima na koji posten covek moze otici u Norvesku.Ima jedna stvar koja me posebno interesuje ali nisam uspeo da nadjem odgovor pa molim za pomoc one koji su upuceniji.Naime kako stoji stvar u Nor. sa majstorima starih zanata? ja se vec petnaestak godina bavim duborezom i prilicno dobro to radim ali za to nemam nikakvu diplomu jer sam samouk (a kod nas ni nema neka skola za to, koliko mi je poznato) vec samo moja dela govore za mene.Cuo sam da su uopste na zapadu to deficitarna zanimanja pa cak i da pojedine drzave subvencionisu otvaranje radionica sa starim zanatima, ali to je sve na nivou "prica se".Ako neko ima neke pouzdane informacije u vezi mog pitanja, molim da mi odgovori.Hvala.
 
Odgovor na temu

koktahn

Član broj: 255699
Poruke: 5
212.200.246.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.03.2010. u 13:42 - pre 171 meseci
Pozdrav svima na forumu.
S`obzirom da veliki br.norvezana dolazi na rehabilitaciju u Igalu,da li neko moze da mi kaze,da li bih tamo kao spec.Fizioterapije moga lako naci posao u struci i okvirno kolika bi mi plata bila (znam da to zavisi od mnogo stvari ali...bar prilizno ili minimalno kolika plata bi mi bila).
Hvala!
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.bb.online.no.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.03.2010. u 17:59 - pre 171 meseci
Pozdrav svima, doselila sam se u Norvesku pre dva meseca,zivim u malom mestu na zapadu,Valldal,najblizi veci grad mi je Alesund. Interesuje me da li neko zivi u Alesundu od nasih ljudi ko je raspolozen da se upoznamo jer sam jako usamljena i volela bih da se upoznam sa nekim ko bi mi pomogao da se bolje snadjem u ovom sistemu ovde. Hvala!
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2010. u 11:00 - pre 171 meseci
Hehe, isti problem
 
Odgovor na temu

d0ca
Dooshan S
Jug

Član broj: 172425
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.04.2010. u 20:43 - pre 170 meseci
Moze li mi iko reci kakva je situacija za zaposljavanje kao ZUBNI TEHNICAR?
Koliko oni tamo otprilike zaradjuju po zubu , drzavno/provatno..kako god, cisto me interesuje...
Jer ovde su sanse za nalazenje posla kao zubni tehnicar strasno male , a i posao je slabo placen a naporan?

Hvala puno na bilo kakvoj pomoci i informaciji!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7855446 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.