Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7930330 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 16:42 - pre 137 meseci
@Mirjana
Moja greska, ja sam to onda pogresno shvatio jer imam informacije sa "raznih" strana.
Poslusao sam te i precesljao sam finn.no i jobbnorge.no, primetio sam da Bergen ima veliko trziste rada zbog industije i turizma.


Takodje sam procitao da ovde ima dosta ljudi iz tog grada. Put za NOR sam planirao sredinom februara, pa ako bi mi neko od forumasa pruzio pomoc za pocetak eto mene u Bergenu.
Unapred se zahvaljujem svim ljudima dobre volje.
Ako zelite bolje da me upoznate pisite mi na pp!



[Ovu poruku je menjao erviNHL dana 13.01.2013. u 20:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 16:59 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:

Moja kuma je polumadjarica i dobila je taj pasos.Kaze da su prilicno poostrili sto se jezika tice jer su ljudi bukvalno dolazili sa jako malim fondom reci.U njenom slucaju je taj razgovor potrajao...

Neka ima srece da nije morala da radi test jezika. Koliko god da su poostrili znaju i oni da jezik ne moze da se nauci za 4-5 meseci a ako su vec zakonski omogucili svim stanovnicima Vojvodine i ostalih krajeva bivse HU onda takodje veoma dobro znaju da preko 70% stanovnista te iste nam drage Vojvodine jesu Srbi kao najveca zajednica a u Srba je srpski a ne madjarski maternji jezik. Ako zele da im politicki projekat uspe nece previse zaostravati. Samo malo logickog razmisljanja, mada cudan ovaj zivot i zna da navede na pogresnu logiku!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 17:03 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:

Kazi zeni da se opusti totalno sto se toga tice...

Znao sam da ces dati odgovor dostojan citanja samo sam se pitao kad cu ga procitati....he he....
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.ptt.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 17:27 - pre 137 meseci
A sta je sa muskim odevanjem...pitam za inzenjere...vidim na sajtovima raznih firmi lepe slike...kosuljica, dzemper, pantalone...bas ako je neka faca onda i odelo, kravata...frizurica sredjena...ili je to samo na sjtovima? Da li je pozeljno da se muskarac sredi kad ide na razgovor za posao (kao u Srbiji u odelu) ili bi ga gledali kao da je >pao s Marsa<?????? Mozda se tome samo kod nas pridaje toliki znacaj. Ljudi, opisite svoja iskustva!!! |=(
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 17:44 - pre 137 meseci
Jeco,

To vazi za sve ljude u Norveskoj oba pola.Samo na sajtovima su bas u odelu...vidi,odelo je malo puno,ali pantalone i normalna cista kosulja je sasvim ok i zadovoljavajuca.
Zaista se time ne treba opterecivati,narocito ne ono kravata,ili letir masna,sako(sakao,kako ko izgovara)...ne to su vec nasa posla.

PS,-Sto sam ja zapela za cistocu kao da ce ljudi da idu prljavi

Razlika je to izmedju nas i njih.Oni se mnogo manje cimaju oko toga,sto je sa jedne strane dobro ali s druge i nije.Lepo je sto se u tome ne preteruje kao kod nas ali oni su otisli u drugu krajnost pa svuda moze da prodje apa-drapa.Ali cisti su .Ha ha vazno napomenuti,kada sam vec navalila na tu cistocu.
Lekari kod nas (muski) posto SRECOM imamo samo muske lekare,hvala dragom Bogu!!!,dolaze u pantalonama i kosulji,i to je to.Kakav sako nista od toga...cini mi se da bih ga i ja tada gledala cudno a ne oni
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 17:49 - pre 137 meseci
Goxy pfc,

Te nedelje cele sam bila u Oslu kada su gostovali ovde,i zao mi je,ali kolege moje su isle...
Ali kada bi CSKA kosarkaska ekipa gostovala i dosao Teodosic,onako dlakav sa bradom i teskim karakterom,sva je prilika da bi i na teren upala da ga jednom stisnem
Sta da ti kazem...sve ti je jasno,ovo je rezultat 2,5 godine zivota u polarnom krugu.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 18:31 - pre 137 meseci
Citat:
Jelena G.:
A sta je sa muskim odevanjem...pitam za inzenjere...vidim na sajtovima raznih firmi lepe slike...kosuljica, dzemper, pantalone...bas ako je neka faca onda i odelo, kravata...frizurica sredjena...ili je to samo na sjtovima? Da li je pozeljno da se muskarac sredi kad ide na razgovor za posao (kao u Srbiji u odelu) ili bi ga gledali kao da je >pao s Marsa<?????? Mozda se tome samo kod nas pridaje toliki znacaj. Ljudi, opisite svoja iskustva!!! |=(


Evo,ovo je klasican primer kako treba muskarci da se predstave na intervju i da pokazu nasu kulturu ovim Skandinavcima.
E heee...kada oni ugledaju nase Sunce...smisao za boje i sesire.Slika sve dileme resava i posao je zagarantovano VAS:
Primer prikladnog oblacenja: (tri uzorka pa neka biraju,samo sesir neka ne zaborave)!Lezerno i jednostavno,to se ceni.




MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 18:44 - pre 137 meseci
Citat:
Nesh-co:
Citat:
kreza26: Ne znam da li je za hvalu, ali na danasnji dan, dobili smo odgovor od DSB-a, da su prihvacena dokumenta od supruga i da ce u roku od 4 meseca dobiti odgovor... Znam da je to jako mali pomak, ali srecna sam sto su bar odgovorili... Nego, jel se javljao nekome Norvezanin, jer je on to isto ucinio samo pre mozda 2 meseca... Ne znam da li je dobio neki odgovor... Uh... Kako se za Bozic ipak dese neke lepe stvari, to cu pozeleti i svima Vama, ali stvarno od srca!!!!

Nisam nigde pronašao da si pitala na ovu temu, možda sam promašio, ako bi bila ljubazna da pojasniš jer i mene zanima, koja dokumenta i koju školu ima suprug i gde ste i šta slali, odnosno šta ste pokušali da autorizujete/nostrifikujete?



Jeste pokusavali nesto u skorije vreme u vezi Vasih dokumenata?
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 19:08 - pre 137 meseci
Nismo Krezo, slao ja svojevremeno posto mi je diploma srednje elektricar, ali su mi odgovorili da to moram da regulisem sa Opstinom u kojoj budem bio, jer su zahtevi navodno razliciti, ali da se autorizacija ustvari ne radi. E sad ne znam, pokusao sam da stupim u kontakt sa nekim elektricarem ali nisam uspeo, ne znam nikog ko zna nekog.
Zato sam i pitao tebe, jer sam se iznenadio da su ustvari uzeli u razmatranje, a meni su rekli nesto sasvim drugo.
E sad, moguce je da i oni menjaju nesto, ko bi ih znao, vidis da su sami sebi konfuzni, kamoli nama.

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 20:15 - pre 137 meseci
Hm,ta politika...

Vec godinu dana se u Tromsu vodi bitka za malu Yaldu i njene roditelje.Otac iz Avganistana,majka iz Moldavije,dete rodjeno u Nordenu i nikada nije bila ni u Moldaviji ni u Avganistanu.Dobili su azil u Norveskoj.E sada,to je ta politika,damo ti azil i onda nakon izvesnog vremena te proteramo iz zemlje.Po jednom delu zakona ako je dete zivelo duze od 3 godine bez obzira na status azila ima pravo na ostanak u Norveskoj.Medjutim,nije uspelo.Cela opstina Tromsø se ukljucila,sve novine su pisale o tome,poslata je peticija velikog broja gradjana u UDI za tu porodicu,ukljucili su se opstinski advokati i ekspert za azil,sve su dobili za dzabe ali ni posle godinu dana velike borbe nisu uspeli.Pre neki dan stigla je konacna odbijenica i nju salju nazad sa majkom u Moldaviju a oca u Avganistan a rec je o porodici koja se integrisala i to ne samo jezicki.Ali dzabe...porodice cija deca su zivela duze od 3 godine u Norveskoj a bili su na azilu su trazili boravisnu dozvolu i takvih je bilo 544 slucaja i svi su dobili konacnu odbijenicu.
E to je ta politika...a dete jadno govori norveski kao maternji i sada pravac Moldavija.
Ovde joj djaci iz skole pevaju pesme...
Tuga...majke mi...ipak su to deca u pitanju ali ta politika je jasna.Ok,imali ste azil po nekom osnovu,sada taj osnov vise ne vazi-idete svi kuci nazad!!!
Link iz lokalnih novina:
http://www.nordlys.no/nyheter/article6439600.ece



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 20:16 - pre 137 meseci
Pa, mislim da treba da ponovite postupak! :) Nemate sta da izgubite, skenirajte dokumenta i posaljite im, kroz 2 dana ce Vam se javiti.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 20:27 - pre 137 meseci
Lokalne novine u Tromsu,za one koje zanima:
Link:
http://www.nordlys.no/nyheter/byavisa_tromso/

Link:
http://www.nordlys.no/



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 20:43 - pre 137 meseci
Citat:
Jelena G.:
A sta je sa muskim odevanjem...pitam za inzenjere...vidim na sajtovima raznih firmi lepe slike...kosuljica, dzemper, pantalone...bas ako je neka faca onda i odelo, kravata...frizurica sredjena...ili je to samo na sjtovima? Da li je pozeljno da se muskarac sredi kad ide na razgovor za posao (kao u Srbiji u odelu) ili bi ga gledali kao da je >pao s Marsa<?????? Mozda se tome samo kod nas pridaje toliki znacaj. Ljudi, opisite svoja iskustva!!! |=(


Sta znam... to da se utegnes ovde u odelo i kravatu svecano mislim da je preterano.
To niko neradi... Ali ok pantalone i neka kosulja je sasvim OK.
Ja kada sam doso na interviju .. kada je bilo leto doso sam u crnima farmerkama i majici kratkih rukava sa kragnom.... saceko me tehnicki direktor isto u farmerkama i nekoj kosulji.

Ove kod mene vlasnik firme se obuce u odelo jedino kad dolazi televizija i kada je bozic i tako nesto svecano.
Svi ostali su opustena varijanta... i cak imas situaciju da procesni inzenjer dodje onako sa iscepanima farmerkama i nekom klosarkom majicom na poso...

Statoil osoblje kada mi dolazi na sastanke takodje opustena varijanta. ali kulturno...znaci ono pantolone i neka kosulja.

U principu ovde jedino kada dodju neki poljaci ili rusi - strani klijenti... oni dodju napucani u odelima i saceka i vlasnik firme u farmerkama.

Inace ja imam peglu I jedina stvar sto ispeglam su kosulje, majice kratkih rukava sa kragnom i pantalone



 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.107.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 20:49 - pre 137 meseci
Citat:
Goxy pfc:
Delijo :).ja kad sam vadio HR pasos (pre 5 god)bila je prica da ako su ti roditelji rodjeni tamo da mozes da izvadis.Da li se nesto promenilo ne znam.Ako bude olaksica zbog paosa da li se gleda koja je adresa u njemu.Diploma mi je nasa,adresa nasa,ne znam da li mora ono 6 meseci tamo i njihova licna karta?U svakom slucaju mislim da ce biti lakse sa nego bez pasosa.



Ma ja sam mogao da ga uzmem odavno mozda ali mi nije bilo interesantno dok ne dodje ovo njihovo ulazenje u EU pa kontam da bi moglo da se sad iskoristi nekako.Ziveo sam ja tamo,majka je "lokalac" i imam familiju pa i ta prijava na 6 meseci tamo i sve moze da se sredi samo ako ce biti koristi,mada i moj je slucaj isti,obrazovanje odavde,trenutna adresa isto no nece valjda sitnicariti :D
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.107.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 20:55 - pre 137 meseci
Citat:
DUNJA1965:
Citat:
delija_sever031:
DUNJA1965,

odem ja opet u petak do Vise a povodom one price od pre praznika kad tamo opet one 2 iste ali i neka starija zena sa njima koja im dodje neki sef sudeci prema ophodjenju ove 2 i ja pravo do nje i fino ispricam kad sam bio,sta sam trazio,koliko platio i pokazem sta sam dobio. Zena iznenadjujuce ljubazno ustade i poce da se cudi sta su mi ove dale i kao "sad cu ti ja to zavrsiti to nije dobro", uze neke papire i kaze treba da se plati kopiranje,ja joj kazem da sam vec dao 3000din kaze "kopiranje se placa dodatno" aj sad,daj da dobijem sta mi treba pa makar i platio 3 puta kopiranje jos.....kaze sacekaj 15min,sacekam ja kad posle 15min stize zena sa 75str plana i programa,sve ispecatirano slozeno itd i kaze "izvoli i izvini,to je sada sve". Iskreno iznenadih se ali izgleda se kod ovih administrativaca zabode i poneki normalan. Toliko od 2 nedelje cekanja koje oni stave za 15min posla al hvala Bogu bar raskrstih sa tim delom price. Dakle jasno im i usmeno recite bez obzira sto oni kazu da napisete,sta vam treba i sta hocete jer to je njima 15-20min cimanja a meni se oteglo na mesec i po cekanja.....pogotovo da vas ne vracaju pet puta kad vec niste u Bg i verujem ako ih zamolite da mogu to da vam urade isti dan kad dodjete....




Pa sta ja da radim?Ja sam to uzela pre vise od pola godine...Jedino da odem i kazem da su mi to dodatno trazili,jer ce mi verovatno i traziti to kao dopunu...Znas li kako se zove ta zena koja ti je pomogla?



Pa sta znam,ja sam zato i otisao sto pre da me ne bi terali opet da placam pa sam pokazao onaj papir koji sam dobio i trazio ostatak,vama em je proslo toliko vremena em nemate vise to sto su vam dali jer je poslato za No....bojim se da ne gine placanje dodatnih 3000din za novo vadjenje dokumentacije,znajuci kako kod nas jedva cekaju da uzmu pare:) No vredi probati i pitati ih pa sta bude,a stvarno nemam pojma ko je zena ni kako se zove:( Probajte otici izmedju 11 i 13h jer je tad neki termin za studentske poslove pa je ona tu valjda,ja sam prosli put isao u 9 i nije je bilo,ne znam sta drugo da vam kazem
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.208.174.156.getinternet.no.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 20:55 - pre 137 meseci
Citat:
gogi77:
Citat:
Jelena G.:
A sta je sa muskim odevanjem...pitam za inzenjere...vidim na sajtovima raznih firmi lepe slike...kosuljica, dzemper, pantalone...bas ako je neka faca onda i odelo, kravata...frizurica sredjena...ili je to samo na sjtovima? Da li je pozeljno da se muskarac sredi kad ide na razgovor za posao (kao u Srbiji u odelu) ili bi ga gledali kao da je >pao s Marsa<?????? Mozda se tome samo kod nas pridaje toliki znacaj. Ljudi, opisite svoja iskustva!!! |=(


Sta znam... to da se utegnes ovde u odelo i kravatu svecano mislim da je preterano.
To niko neradi... Ali ok pantalone i neka kosulja je sasvim OK.
Ja kada sam doso na interviju .. kada je bilo leto doso sam u crnima farmerkama i majici kratkih rukava sa kragnom.... saceko me tehnicki direktor isto u farmerkama i nekoj kosulji.

Ove kod mene vlasnik firme se obuce u odelo jedino kad dolazi televizija i kada je bozic i tako nesto svecano.
Svi ostali su opustena varijanta... i cak imas situaciju da procesni inzenjer dodje onako sa iscepanima farmerkama i nekom klosarkom majicom na poso...

Statoil osoblje kada mi dolazi na sastanke takodje opustena varijanta. ali kulturno...znaci ono pantolone i neka kosulja.

U principu ovde jedino kada dodju neki poljaci ili rusi - strani klijenti... oni dodju napucani u odelima i saceka i vlasnik firme u farmerkama.

Inace ja imam peglu :D I jedina stvar sto ispeglam su kosulje, majice kratkih rukava sa kragnom i pantalone :)




Ja sam radio u Naftagasu i mogu reci da su tamo svi nesto nasminkani... sad sam u NO i lepo se osecam, oblacim se kulturno..sad u ovom zimskom periodu farke ili neke pantalone i dzemper neki..ispod dzempera kako kad, kosulja il majica..

Nisam jos video nikoga kod mene u firmi da nosi na peglu nesto...svi nose farmerice, majice, kosulje..a ima nas preko 50... Mada moram priznati da je meni kosulja svakodnevna..ja leti samo kosulje nosim kratkih rukava...mada doduse delom i zbog moje "atletske" figure :D... Sta ja znam, leti kad su vrucine mnogo se lakse i komotnije osecam u kosulji nego u majici..

Tako da nema posebnog protokola, samo kulturno ono, najnormalnije..kontam da nikom normalnom nece pasti na pamet da dolazi u sortsu na posao... a ostalo je sve kulturno po meni.

Pozz

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 21:41 - pre 137 meseci
Kad smo kod onog dela...koji se posao moze raditi bez znanja norveskog.Nikako nisam kontala koji tacno posao konkretno ...
I odem sada u Burger King da nesto "salabrcnem"...i vidim da tu ima komunikacije na engleskom.
Ali ne na kasi,tu se forsira dosta norveski,vec oni sto prave hranu i dopremaju na rafove po porudzbini.Sa njima se komunicira iskljucivo na engleskom.Milion puta sam tamo bila,ali prosto nisam obratila paznju.
Eto,Burger King,je jedno takvo mesto sa engleskim ali to opet vazi samo za EU pasos ili za ljude na pripoju porodice...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 21:45 - pre 137 meseci
Mozda jedino mesto u Norge gde je osoblje malo vise "dres kodirano" je banka.
Ne preterano ni tu ali ipak malo vise u odnosu na ostala mesta.Jedino po bankama.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 22:11 - pre 137 meseci
Postavljaju mi ljudi pitanja na pp u vezi nekog iz grada u kome sam rodjen ko vodi ljude za odredjenu naknadu u No, odnosno nalazi im posao i tako to.
Mogu samo da prenesem jedno iskustvo, jer je iz prve ruke i nije dobro. Zena se vratila bez para i posla jer nije ucila jezik vec se oslonila na tog nekog.
Dakle, ta osoba radi vec 5-6 godina kao sestra, da preporuku, nadje konkretno mesto, gugla se umesto Vas itd, ali za to uzima debele pare. Nije da preporuka i konkretno mesto ne znace bas nista, ali za te pare, po meni, ne znace. Ja konkretno nikad ne bih dao taj novac za takvu uslugu, jer niko ne moze da Vam garantuje posao i tacka. Ko to do sada nije shvatio, zasluzuje sisanje.


 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 23:22 - pre 137 meseci
Pa ja ne mogu da verujem da jos neko misli da norveski sistem funkcionise na srpski nacin.
Preko nekoga naci posao bez jezika???
Vidi,ako i pored ovog foruma i javljanja ljudi iz cele Norveske,razlicitih profesija se nije shvatilo da nista tebi bez tebe samog,onda zaista ljudi treba da budu nasamareni.
To je ista prica sa inzenjerima iz GEG koji su se javljali na forum i postavljali pitanja vezano za firmu,i kada im kazes bezi dalje od toga,oni ipak prihvate i sada,sta sada...nasamareni.
Nas najveci problem lezi u jednoj nasoj osobini,a to je sto mi mislimo da ako nam neko kaze da nesto ne treba da radimo,ili nas upozori da tim putem nije moguce stici do cilja,mi pomislimo da je taj neko ljubomoran,sujetan i zavidan.I onda se sami opecemo.Pa takvi i treba da se opeku.

Ceo turnus u zdravstvu je objasnjen na forumu,sve pojedinosti problematike 80%,sva pravila van EU,ljudi su iznosili svoja licna iskustva i tezinu predjenog puta kako su dosli do posla,i ako to sve nije dovoljno onda i treba da ih nasamare kojekakve sestre/agenti itd...koji su ukapirali situaciju i zele da je iskoriste,a u stvari zloupotrebe.
Ccccc...jedan covek moze biti lud,ljubomoran,sujetan,zavidan moze biti i dvoje,troje petoro takvih...ali na ovih 400 strana imas mnogooo vise ljudi,pa nisu svi ludi i ljubomorni.
Koji je nama djavo svima redom?Dok se ne opecemo,ne mozemo da shvatimo.
Eeeee...steta sto je tako.Ali realnost ceka bez obzira da li na ulazu emigracije ili na izlazu.Ako je na izlazu,onda je u kombinaciji sa praznim dzepovima.
Toliko.

Ako neko nekome hoce da pomogne tj.nadje posao uz naplatu,zasto ne kaze da se isplata izvrsi po nadjenom poslu,pa ako se posao ne nadje,nema ni isplate i mirna Backa.A ne ovako,uzimas novac nekome kome kazes naci cu ti posao a znas vrlo dobro kaoliko je tesko naci procenat 80%...dakle prevare na sve strane.E takvi salju i lazna dokumenta u UDI,SAK,NOKUT i onda drugi ispastaju...Sta ces izgleda i takvi moraju da operisu,kako bi pravili ravnotezu nama sa ove druge strane...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7930330 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.