Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7872310 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 15:18 - pre 135 meseci
Citat:
dalibor1982:
Zasto li su sklonili ovu vijest o autorizaciji za sykepleiera sa SAK-a?
Sta li sad smisljaju?



Mozda im zao pa su povukli odluku a svi smo bili deo skrivene kamere? treba biti pozitivan :-D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 15:46 - pre 135 meseci
Zanimljivo je da su povukli info ali tesko je ostati pozitivan.Oni su tu odluku resili ali imaju problem sa nama koje nisu obavestili i advokat radi na tome ali ovo je malo zbunjujuce da povuku info o tome i iz arhive sajta.Nesto vurdiraju videcemo...
Ne verujem da je nesto skroz dobro i da ce reci zaboravite jer su slali papire na kucnu adresu.Videcemo sta ce biti ali ovo moze samo SAK da pise i povlaci informacije kao da je to tek tako...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 16:02 - pre 135 meseci
Da li je nekom neko predavao papire u skorije vreme za dozvolu u policiji sa ovlascenjem?
Upravo mi je stigla ponuda za posao, potpisana je i treba da je saljem nazad da mi je preda ta osoba, ali je ta osoba upravo dosla iz policije jer je predavala sebi neke stvari i pitala ujedno za nas, a oni su joj rekli da sa ovlascenjem moze samo poslodavac da preda.
Ne znam sta da radim sada. Ne cima mi se poslodavac ni u ludilu ako ne moram, a osoba koja ce mi to predavati kaze da su i oni celi bili konfuzni, pitala je vise sluzbenika, ali je globalan odgovor da moze sa ovlascenjem da preda samo poslodavac.
Ima li koga sa "taze" iskustvom sta da radim? Dal da palim avion samo za to ili da saljem ipak papire i da se ona napravi luda i ode uredno i sa originalima, overama kopija i kopijama pa sta Bog da, ili da cimam pak ovog gospodina Norvezanina i dal to uopste menja stvar ako bi on predavao papire gore u svom mestu?
Ili da pak supruga ipak saceka 17. april posto tada leti gore i preda zajedno sa papirima za "early employment scheme", jer nam je i to dao poslodavac?
Dal je to dovoljno vremena da odobre dozvolu (tih 12-13 dana), obzirom da po Ugovoru pocinje sa radom od 1. maja?
Bilo bi lepo ako ima koga ko je to radio skoro da me uputi, jer sad sam u nebranom grozdju, ne znam da li je to opet neki novi "namet" nama indijancima ili neko u policiji ima porodicnih problema pa mu doslo da zaj..ava.

 
Odgovor na temu

marijamara27
marija stanojevic
student
nis

Član broj: 313142
Poruke: 11
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 16:04 - pre 135 meseci
B.P. hvalaaa puno na odgovoru
 
Odgovor na temu

marijamara27
marija stanojevic
student
nis

Član broj: 313142
Poruke: 11
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 16:11 - pre 135 meseci
Hvala Mirka ;)
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 16:57 - pre 135 meseci
Citat:
Nesh-co:
Da li je nekom neko predavao papire u skorije vreme za dozvolu u policiji sa ovlascenjem?
....oni su joj rekli da sa ovlascenjem moze samo poslodavac da preda....
...Dal je to dovoljno vremena da odobre dozvolu (tih 12-13 dana)....


Toliko si (ste) vremena uložio u sve ovo, tako da te sigurno neće mrzeti da sa UDI-jevog sajta pročitaš je li precizno definisano da samo posladavac može da preda za tebe ili ne. Ukoliko je odgovor da nije definisano onda neka ta tvoja kontakt osoba oštampa tu stranicu UDI-ja i sa sve tvojim papirima ide pravo u policiju mašući sa tim papirom. Nema druge. Sigurno su ljudi imali različita iskustava...kao i za većinu stvari ovde u NO...ali jedino se možeš držati tačne zvanične informacije.
Inače vreme obrade zna da bude i mnoooogo kraće od onog što si naveo...recimo ni puna 3 radna dana...ali zna da bude i dosta duže...tj. preko tih 12-13 dana. Znači što kasnije predaš veći je rizik da nećeš dobiti privremenu dozvolu za rad na vreme. A nije tvojoj supruzi i tebi do toga sigurno stalo.
Srećno

Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 17:19 - pre 135 meseci
Ne, nisam uspeo da pronadjem takvu informaciju na UDI-jevom sajtu. Detaljno je opisano samo apliciranje od strane poslodavca, o nekom trecem licu nema ni pomena, ili sam ja to propustio. Zato sam i pitao javno da cujem neko iskustvo novijeg datuma. Zivi Teksas od birokratije, sacuvaj boze. A mislio sam da smo mi jedinstveni po tome.
Daleko je od toga da me bilo sta mrzi, pitanje je samo da li cu preko svega istresti iz dzepa jos soma dva evropskih jedinica ni za sta, kako bi na vreme predali za dozvolu.

 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.215.99.50.getinternet.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 18:01 - pre 135 meseci
Ja sam predavao,odnosno zet,Norvezanin u moje ime u Febraru 2011.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 18:13 - pre 135 meseci
Citat:
surbat: Ja sam predavao,odnosno zet,Norvezanin u moje ime u Febraru 2011.

Znam druže, setio sam se tebe I tvoje priče, ali izgleda da su počeli da se striktno drže pravila. Odlučiću još večeras da li će otići da preda, neću da rizikujem.

 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
..0.49.65.tmi.telenormobil.no.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 18:22 - pre 135 meseci
@Nesh-co
Sudeci po onome sto pise na sajtu, tesko da ce proci. Istina je da norvezani jako vjeruju jedni drugima, tako da ako je osoba koja predaje norvezanin sanse su mnogo vece.
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 19:04 - pre 135 meseci
srecna vijest gotova mi autorzacija u rekordnom roku od dva mjeseca...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 19:09 - pre 135 meseci
Srecno Sofija , sad polako na trazenje posla :)

 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
188.124.134.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 19:27 - pre 135 meseci
Stigao mi je mail danas sa HIOA , Miro nasao sam ga .


Hei. Velkommen som deltager på kurs i nasjonale fag for sykepleiere.

Du trenger bare å svare på denne mailen hvis du IKKE kan delta på kurset.

Vedlagt ligger
Tilbudsbrev
Forberedelse til medikamentregning
Kart over høgskolen
Informasjon om IT-tilganger
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 19:34 - pre 135 meseci
Citat:
Nesh-co:
Srecno Sofija , sad polako na trazenje posla :)

hvala Nesko puno...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 19:43 - pre 135 meseci
Citat:
Jocaendo:
Stigao mi je mail danas sa HIOA , Miro nasao sam ga .


Hei. Velkommen som deltager på kurs i nasjonale fag for sykepleiere.

Du trenger bare å svare på denne mailen hvis du IKKE kan delta på kurset.

Vedlagt ligger
Tilbudsbrev
Forberedelse til medikamentregning
Kart over høgskolen
Informasjon om IT-tilganger


Joco prihvataj mesto,ja cu isto otkazati moje pa neka neko drugi dobije mesto ja sam polozila ali za svaki slucaj sam ga drzala...Srecno sa matematikom druze moj...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 19:48 - pre 135 meseci
Citat:
Nesh-co:
Ne, nisam uspeo da pronadjem takvu informaciju na UDI-jevom sajtu. Detaljno je opisano samo apliciranje od strane poslodavca, o nekom trecem licu nema ni pomena, ili sam ja to propustio. Zato sam i pitao javno da cujem neko iskustvo novijeg datuma. Zivi Teksas od birokratije, sacuvaj boze. A mislio sam da smo mi jedinstveni po tome.
Daleko je od toga da me bilo sta mrzi, pitanje je samo da li cu preko svega istresti iz dzepa jos soma dva evropskih jedinica ni za sta, kako bi na vreme predali za dozvolu.


Neso,njihova birokratija jeste TEKSAS.Ali u pravom smislu te reci.Tvoje iskustvo moze biti porpuno individualno i drugacije od bilo cijeg do sada.Covece vidis da u zemlji prava i demokratije i zakona u instituciji drzavnog ranga i to top instituciji za obrazovanje stavis informaciju pa je skines kada hoces,dajes oprecne informacije,sve moze i nista ne mora da znaci.Tako je isto i sa UDI-om,tj.policijom deo za nas strance.Sve je individualno.Neka ode i preda licno ako mene slusas to je najsigurnije jer nekada zna da kosta vise od onog uobicajenog ako se ide putem daj da ustedim...e sada sve je stvar licnog izbora.samo,ljudi nemojte da se drzite toga da dolazite u zemlju gde se postuju sva pravila i zakoni.Za nas strance sve moze i ne mora da znaci,samo sto je to tesko shvatiti dok si u Srbiji,ali jeste tako...narocito kada je u pitanju autorizacija neke diplome iz zdravstva i radno-boravisna dozvola...tu je talasanje a to su nama dva prioriteta kojim se mi ovde na forumu bavimo...
Dakle,imaj to na umu...kada budes vurdirao sam sa sobom...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 19:49 - pre 135 meseci
Bambi jesi ti ziv...sta si ti uradio za nasjonalfag???Pozz druze...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 20:04 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
Nesh-co:
Ne, nisam uspeo da pronadjem takvu informaciju na UDI-jevom sajtu. Detaljno je opisano samo apliciranje od strane poslodavca, o nekom trecem licu nema ni pomena, ili sam ja to propustio. Zato sam i pitao javno da cujem neko iskustvo novijeg datuma. Zivi Teksas od birokratije, sacuvaj boze. A mislio sam da smo mi jedinstveni po tome.
Daleko je od toga da me bilo sta mrzi, pitanje je samo da li cu preko svega istresti iz dzepa jos soma dva evropskih jedinica ni za sta, kako bi na vreme predali za dozvolu.


Neso,njihova birokratija jeste TEKSAS.Ali u pravom smislu te reci.Tvoje iskustvo moze biti porpuno individualno i drugacije od bilo cijeg do sada.Covece vidis da u zemlji prava i demokratije i zakona u instituciji drzavnog ranga i to top instituciji za obrazovanje stavis informaciju pa je skines kada hoces,dajes oprecne informacije,sve moze i nista ne mora da znaci.Tako je isto i sa UDI-om,tj.policijom deo za nas strance.Sve je individualno.Neka ode i preda licno ako mene slusas to je najsigurnije jer nekada zna da kosta vise od onog uobicajenog ako se ide putem daj da ustedim...e sada sve je stvar licnog izbora.samo,ljudi nemojte da se drzite toga da dolazite u zemlju gde se postuju sva pravila i zakoni.Za nas strance sve moze i ne mora da znaci,samo sto je to tesko shvatiti dok si u Srbiji,ali jeste tako...narocito kada je u pitanju autorizacija neke diplome iz zdravstva i radno-boravisna dozvola...tu je talasanje a to su nama dva prioriteta kojim se mi ovde na forumu bavimo...
Dakle,imaj to na umu...kada budes vurdirao sam sa sobom...

Da, stvarno obeshrabrujuce. Sto se tice jurnjave ocigledno da smo nagrabusili i gore.
Veceras cu pricati sa ovom zenom koja se poznaje sa "poslodavkom" da vidim sta ce mi ona savetovati, da li uopste da pitam tu zenu, ledera, za predaju papira. Ako mi ona kaze da to ne radim, necu ni pokusavati, a za ujutru sam potego neke ljude koje sam cuvao za "ne daj boze" da probam da dobijem kontakt sa ambasadom ovde da vidim da li oni mogu ista da garantuju sto se tice brzine obrade papira ako bi predao ovde, pa ako i to ne prodje, sutra kupujem kartu, nema druge.
Da li je neko u redovnoj proceduri popaso odbijenicu za dozvolu, a da je ovde na forumu? Svakakve me crne misli opsedaju :)

 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 20:31 - pre 135 meseci
molim vas da mi neko kaze u jednoj recenici sta je to prednost imati madjarski pasos u norveskoj. ako je struka iz zdravstva, stecena u srbiji, sta tu moze pomoci drzavljanstvo madjarske i vredi li se za njega pomuciti i dati neku paru. molim vas kazite mi, moze li se lakse sa tim drzavljanstvom naci bar garsonjera za stanovanje. puno hvala
 
Odgovor na temu

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
..9-160-139.customer.lyse.net.



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.03.2013. u 21:41 - pre 135 meseci
Mirka,evo sada sam stigao sa posla,radim i trenutno jurim papire oko stana....
Za Nasjonalfag,nisam uradio nista,posto su mesta u Oslu bila popunjena,pa sam mislio da cekam oktobar za Bergen ukoliko uopste i bude u oktobru...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7872310 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.