Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi pomoc oko antenice na jednom uredjaju ?????

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Treba mi pomoc oko antenice na jednom uredjaju ?????

[ Pregleda: 3051 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokan2007
Bojan Vukovic
World

Član broj: 136259
Poruke: 336
81.93.74.*

Jabber: ::>MSN bokan_7@hotmail.com
ICQ: 420009532
Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Treba mi pomoc oko antenice na jednom uredjaju ?????30.08.2007. u 19:11 - pre 202 meseci
Cao ,evo imam jedan problem sa uredjajem za evidenciju radnog vremena (iGuard),taj uredjaj kao sto sam rekao sluzi za evidenciju radnog vremena i ima dva nacina prijavljivanja, sa otiskom prsta i karticom (RF Kartice).E sad sve to super radi ali imam jedna problem a to je da ja karticu moram da jako blizu prinesem uredjaju da bih je od ocitao,i ja sam uzeo i rasklopio uredja i nasao sam gde mu je antena vezana ,i zanimam me sad dali ja mogu da izvedem vanjsku antenu da bukvalno mogu da se prijavim na 2-3m od uredjaja ,pokusavao sam sa komadom zice koja je bila smotana jako haoticno,uspeo sam da se prijavim ali od vise pokusaja...tako da nisam bio zadovoljan.Pa sta vi mislite koji presek zice treba ,koja vrsta treba i kako da je smotam da bih dobio sto bolji efekat.Kartice rada na 13,5 Mhz kako sam ja mogao da vidim.... Unapred hvala

p.s.
Code:
http://www.questbiometrics.com/images/iguard_lg.jpg



Jako je bitno znati nešto kako treba,a ne površno !!
[email protected]
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.yu.



+13 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko antenice na jednom uredjaju ?????31.08.2007. u 17:59 - pre 202 meseci
Otvori i pogledaj kakva je antena, pa zalemi koax RG58 c/u i izvedi antenu napolje, biće bolje...
 
Odgovor na temu

bokan2007
Bojan Vukovic
World

Član broj: 136259
Poruke: 336
81.93.74.*

Jabber: ::>MSN bokan_7@hotmail.com
ICQ: 420009532
Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko antenice na jednom uredjaju ?????02.09.2007. u 21:55 - pre 202 meseci
Ne znam dali si pogledao onaj dole link koji sam stavio,na kome se nalazi slika od tog uredjaja,ali on nema klasicnu antenu nego ako si vidjeo ispod displeja ima pise ANTENA i onda je stampanom plocom od tastera samo okruzio bakarnom trakom sirine 2-3 mm,moze se to primjetiti na slici .....ee sad pokusacu onu tvoju varijantu pa cu da vidim ....Pozdrav
Jako je bitno znati nešto kako treba,a ne površno !!
[email protected]
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko antenice na jednom uredjaju ?????02.09.2007. u 22:32 - pre 202 meseci
Citat:
bokan2007:Kartice rada na 13,5 Mhz kako sam ja mogao da vidim....

Citat:
ali on nema klasicnu antenu nego ako si vidjeo ispod displeja ima pise ANTENA i onda je stampanom plocom od tastera samo okruzio bakarnom trakom sirine 2-3 mm,moze se to primjetiti na slici


Mozda gresim, al bice da je to samo mesto gde se antena prikljucuje, tesko ce ta tracica biti i blizu rezonancije na 13,5 mHz

yu1ny
jel ta freq rezervisana za neku "tisinu"?
pozz..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko antenice na jednom uredjaju ?????02.09.2007. u 23:50 - pre 202 meseci
Te kartice rade na 13,56MHz ali im je planirani domet do 10cm te otuda nelogicnost izmedju velicine prijemne "antene" i frekvencije. Teoretski, "antenu" za takav uredjaj je moguce napraviti kao rezonantno kolo sa nekoliko namotaja deblje zice i promenljivim kondenzatorom za podesavanje na Freq uz, eventualno, dodatni pojacavac pre kacenja na uredjaj ali, treba imati na umu da kartica salje serijsku povorku impulsa za identifikaciju (zavisno od standarda i do 848Kbps) pa ceo sklop treba biti koliko-toliko linearan. Licno, mislim da je moguce uraditi takav sklop za siguran domet 1-2m najvise.
 
Odgovor na temu

bokan2007
Bojan Vukovic
World

Član broj: 136259
Poruke: 336
81.93.74.*

Jabber: ::>MSN bokan_7@hotmail.com
ICQ: 420009532
Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko antenice na jednom uredjaju ?????03.09.2007. u 08:05 - pre 202 meseci
Buljko ono sto ti kazes "Licno, mislim da je moguce uraditi takav sklop za siguran domet 1-2m najvise"meni bi to bilo extra samo ako bi mi mogao objasniti kako bih to mogao da uradim,neka sema ili tako nesto,ako imas vremana za to ....jer ja sa tom antenicom bih resio dosadasnji problem a to je priblizavanje kartice bas uredjaju ,a to mi ne odgovara,a ja cu se potruditi da posaljem sve podatke od uredjaja malo detaljnije.Pozdrav
Jako je bitno znati nešto kako treba,a ne površno !!
[email protected]
 
Odgovor na temu

bokan2007
Bojan Vukovic
World

Član broj: 136259
Poruke: 336
81.93.74.*

Jabber: ::>MSN bokan_7@hotmail.com
ICQ: 420009532
Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko antenice na jednom uredjaju ?????24.10.2007. u 13:10 - pre 201 meseci
Dali iko ima resenje za moj problem !!!!!!!HELPP
Jako je bitno znati nešto kako treba,a ne površno !!
[email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Treba mi pomoc oko antenice na jednom uredjaju ?????

[ Pregleda: 3051 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.