Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prasak za masinu za sudove

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Prasak za masinu za sudove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 29769 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Prasak za masinu za sudove05.09.2007. u 08:11 - pre 202 meseci
Molim vas da mi pomognete. Kupio sam masinu i poceo da koristim Somat, medjutim svaka tableta mi ostane neotpoljena. U cemu je problem, masinu ukljucim na najduži program 70 stepeni.

Koji je prasak najbolji, kakav je onaj iz DM-a, njihov, i da li su bolje tablete, ili sve posebno, posto neki kazu, da i pored tableta moras sipati so i sjaj u masinu.

Ja imam Somat 7u1, i uopšte nisam zadovoljan.
GOX
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove05.09.2007. u 09:20 - pre 202 meseci
A gde satavljas tablete? Meni te Somat (5u1 i 7u1 pa i Calogn stare 3u1) funkcionisu odlicno (sve se opere perfektno) iako nemam pregradu za tablete. Jednostavno je stavim na dno masine. Da li imas pregradu za tablete?

Drugo, so i sjaj ne treba ako koristis tablete.

Ako hoces da peres praskom - Somat ili Calgon prasak i sjaj i so (so mozes i domacu, Axel, jeftinija je).
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.adsl.static.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove05.09.2007. u 17:24 - pre 202 meseci
probacu da stavim tabletu na dno masine. Reci mi jel bitno gde. Tabletu sam stavio na mesto gde ide prasak, i ona ispadne napolje, ali ostane neotopljena. E sada ne znam. Masinu imam 10 dana, tek, tako da tek ucim. Inace u upudstvu pise da kod duzih programa ide 5/22grama zbog predpranja, a ne znam kako se to dozira. Inace imam Quadro masinu, i da pored neotopljene tablete sve blista, i perfektno je oprano. Koju ti imas masinu.

Brat mi je preporucio tablete, ili prasak iz DM-a, neki Derik Mit, i ja kao bolje Somat, budala dam 700 dindzi za 30 tableta, a tamo imam 40 tableta za 400 dindzi, i da u istoj masini kod njega sa DM-ovom tabletom. Sve blista, tableta otopljena, i jos bolje oprano
GOX
 
Odgovor na temu

dr_ace
Aleksandar
Beograd

Član broj: 68942
Poruke: 21
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove06.10.2007. u 07:11 - pre 201 meseci
Zdravo,
Imam sličan problem, probao sam Calgonit tablete potpuno je istopljena ali posudje je ostalo flekavo tako da se posle pranja moralo dodatno ispirati.

Zanima me kako se podešava količina praška? Probao sam po uputstvu ali nisam uspeo naći neku "strelicu"!

Što se tiče dm-a oni imaju zaista jako dobre "zezalice" za kuću i cena im je super - oni sami proizvode to što prodaju tako da nema ono prva, druga ili treća ruka pa se svi pomalo ugrade i onda cena bude "normalna" !
Sve se proizvodi u Nemačkoj za sve zemlje u kojima oni imaju prodavnice (Nemačka, Austrija, Slovačka, Mađarska, ...).

acafaca
predsednik udruzenja roma iz cikaga!!!!
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove06.10.2007. u 08:36 - pre 201 meseci
POzdrav, kao prvo moras mi reci kolika ti je masina. Naime tableta se koristi samo u masinama koje su za 8 osoba i vise, nikako u manjim. Ako ti je manja masina prepolovi tabletu na pola ili čak i na 3 dela.

Inace ja imam masinu za 12 osoba, koristio sam Somat i Calgonit i nisam bio zadovoljan. Najbolja kombinacija za mene je so iz DM-a (sipas prvi put 2kg, posle samo dodajes), Somat sjaj (stoji mi na 3), i obicne tablete iz DM-a za masinsko pranje. Tablete su extra i prilično jeftine 40 kom, oko 250 dinara. Inace ja stavljam celu tabletu samo ako su jako prljavi sudovi, a ako odmah posle jela natovarim masinu sa čašama i sa ne bas prljavim tanjirima stavim pola tablete. Sve blista.

I da ako su ti čaše flekave onda ili ima manje soli, ili manje sjaja, ili previse praska.

Nadam se da sam ti pomogao, a ti pitaj dalje šta te zanima. Za početak reci koja je masina, za koliko osoba, i gde stavljas tabletu, i to je jako bitno.

Ako tabletu stavis na dno masine,a uključiš program koji ima predpranje, onda se tableta ranije otopi, pa je mozda i to uzrok nečiistih sudova.
GOX
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove06.10.2007. u 18:56 - pre 201 meseci
Ne znam sta je sa vasim sudo-masinama, ja imam Mideu za 4 kompleta (onu malu), stavim celu tabletu na dno - i savrseno se sve opere i osusi. Cak i na rapid programu. Niti ostane nerastopljena, niti je bilo sta flekavo. Koristio sam Calgonit 3u1 i Somat 5u1 i 7u1. Sve daju odlicne rezultate, sve je maksimalno cisto, pa cak i kad ostane poneka "specena" fleka na sudovima.

Isto je bilo kad sam koristio i sjaj i prasak (moja masina nema pregradu za so), ali to ne koristim jer hoce da se uhvati kamenac na grejacu, sa tabletama je grejac savrseno cist, kao i sama masina unutra.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove26.09.2009. u 08:42 - pre 177 meseci
Jeste tema stara, ali da ne otvaram novu...

Sta mislite o prasku, ne tabletama? Pakovanje od 2 KG se bas isplati.

Takodje, sta mislite o Calgonu Classic, onom sto mu treba i so i sjaj? 90 tableta oko 150 din?

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
212.200.65.*



+311 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove26.09.2009. u 12:30 - pre 177 meseci
Gde ima 90 tableta za 150 dinzi?
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove26.09.2009. u 12:57 - pre 177 meseci
Ja sam kupio na akciji u Metrou 120 tableta, za 1100 dinara - Calgonit, medjutim kada sam otpakovao, i prebrojao falilo je 18 kom... Bilo je 102. Toliko o tome... Inace sve je bilo fabricki zapakovano....
GOX
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove26.09.2009. u 22:15 - pre 177 meseci
Citat:
test1234: Gde ima 90 tableta za 150 dinzi?


Promasio sam jednu nulu :-)

1500 din

Vidim da je diskusija u slicnoj temi jos 2007 bila za Azur i Axel praskove, pominjao se i DM.

Ukoliko koristim prasak, usteda je mnogo veca.

Da li neko uopste koristi vise prasak? Ukoliko koristi, kakva su iskustva nakon duzeg koriscenja?

Hvala...
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove27.09.2009. u 07:48 - pre 177 meseci
Ja sam koristio ali bukvalno sve sto postoji ovde, i najbolje su mi tablete od Calgonita, sve ostalo mi se ne svidja, DM ima samo one tablete skuplje te su jedino dobre, Azur i Axel su s....e ali tesko, Somat je ok i prsak i tablete. Calgonit prasak je dobar, ali sam primetio da se boja skida od njega, ne znam nekako mi deluje od tablete bolje....
GOX
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove27.09.2009. u 11:17 - pre 177 meseci
Koristim samo prasak. Izadje mi jeftinije. Calgonit je najbolji, Somat je zadovoljavajuci ali i jeftiniji. Tako da koristim Somat najcesce a ponekad Calgonit.
Axel je jeftin ali ko sto rece goxgi tesko je s*anje tako da kupiti Axel je bacanje para.
Kad mi ostanu fleke i cuda najcesce pomogne da ga operem na prazno (sem ako uzrok nije premalo sjaja ili soli).
U pitanju je Neo za 8 kompleta.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove27.09.2009. u 18:16 - pre 177 meseci
Hvala na odgovorima..

Dakle, bezim od Azura i Axel-a.

Probacu Somat ili Calgonit prasak, malo za promenu...

Hvala i pozdrav...
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove29.09.2009. u 21:44 - pre 177 meseci
Da podelim iskustvo nakon prelaska sa tableta na prasak.

Uzeo sam Calgonit prasak, i sudovi nisu bas dobro oprani (pleh je zadrzao tvrdokorne mrlje, viljuska je imala po koju stvrdnutu truncicu).

Cim potrosim ovih 2.5 kg, vracam se na tablete, cini se da imaju dodatne aditive za bolji ucinak.

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
212.200.207.*



+6 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove09.11.2009. u 10:26 - pre 175 meseci
Mislim da bi trebalo da batalite tablete i koristite posebno SO, sjaj i deterdzent. SO JE OBAVEZNA!!! Odakle ideja da je tableta menja? Zato su case neoprane i sl......


SO JE OBAVEZNO KORISTITI!!!







 
Odgovor na temu

Beli Mag
Zemun

Član broj: 22593
Poruke: 177
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove10.05.2010. u 14:21 - pre 169 meseci
pored obavezne soli, ukoliko koristim tablete 3+1, 5+1.. X+1 da li je potrebno sipati sjaj u komoru za sjaj?

i pitanje za iskusne, koje tablete X+1 i marka je po vama donela najbolje rezultate? ako je potrebno znati, ja sam juce kupio Indesti IDL 750 i još je nisam uključio...
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove10.05.2010. u 14:38 - pre 169 meseci
Ja imam BOSH mashinu za sudove (12 kompleta) i koristio sam za zadnjih 6 meseci razne vrste tableta (Calgonit, Somat, DM, cak i one K-Plus) i nisam imao problema sa opranim sudovima. Naravno, kad sam prvi put uzeo Somat posle Calgonit-a zeznuo sam se pa sam stavio tabletu sa sve kesicom unutra (misleci da je razgradiva) pa sam ustedeo jednu tabletu na tom pranju posto se kesina ofc nije rastopila hehehe.

Sve u svemu koristim SO po default-u i nisam imao problema ni sa jednom markom tableta.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove10.05.2010. u 14:40 - pre 169 meseci
Prema mom iskustvu tablete su krš. Prašak rulez.
So obična kuhinjska. Ona "specijalna" je zapravo potpuno ista kuhinjska so, tj. 99.9 NaCl, samo tri - četiri puta skuplja ! Džaba im mazanje očiju većim granulama, kad se ionako sve istopi za 5 minuta u vodi.
Sjaj - na minimumu.

U mojoj kući se koristi Somat.

Šta god da koristiš od deterdženata, ne očekuj da će mašina moći da oriba šerpu. Ne zaboravi da mašina pere tako što mlazom vrele vode, u kojoj je deterdžent, ispira sudove. I na kraju, ispere čistom vodom u kojoj je razređen sjaj.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Beli Mag
Zemun

Član broj: 22593
Poruke: 177
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove10.05.2010. u 14:49 - pre 169 meseci
a da li treba sipati sjaj ukoliko se koriste tablete?

a za koriscenje kuhinjske soli umesto "spec" soli za masine sa mnegde vec citao odve na forumu... jel to stvarno istina da može da se koristi obicna so?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Prasak za masinu za sudove10.05.2010. u 15:08 - pre 169 meseci
Citat:
Beli Mag: a da li treba sipati sjaj ukoliko se koriste tablete?
Ne

Citat:
Beli Mag:a za koriscenje kuhinjske soli umesto "spec" soli za masine sa mnegde vec citao odve na forumu... jel to stvarno istina da može da se koristi obicna so?
Kad odeš u prodavnicu, pogledaj sastav, tj, deklaraciju proizvoda na kutiji "specijalne" soli. A onda o uporedi sa sastavom tj. deklaracijom kuhinjske soli, za ljudsku ishranu. I na kraju - uporedi cenu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Prasak za masinu za sudove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 29769 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.