Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

aspirator za kuhinju

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: aspirator za kuhinju

[ Pregleda: 20809 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maniaNS
Aleksandar Pesic
Novi Sad

Član broj: 146301
Poruke: 49
212.200.118.*



Profil

icon aspirator za kuhinju06.09.2007. u 19:34 - pre 202 meseci
Evo ovako,

Planiram da kupim aspirator, e sad 99% ce to biti onaj model sa filterom (bez odvodne cevi).

Treba mi savet, predlog koji da kupim, kolike su cene, na cega da obratim paznju !

Hvala unapred !
 
Odgovor na temu

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
212.62.49.*



+1 Profil

icon Re: aspirator za kuhinju16.10.2007. u 11:14 - pre 200 meseci
Evo da podignem temu posto i meni treba pomoc. Treba mi aspirator i nemam mogucnosti za odvodnu cev. U kuhinji imam prozor tako da bi aspirator bio pomocni. Na sta treba da obratim paznju koliki protok, ima ih sa ugljenim filterima, sa nekim aluminijumskim cistacima masnoce....Ne razumem se u modele, hteo bih neki najjednostavniji i najfunkcionalniji. N trebaju mi one moderne nape...
Molim vas za pomoc.
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: aspirator za kuhinju16.10.2007. u 18:35 - pre 200 meseci
I ako znate, posaljite PM gde se pomenuti filteri za ovakvu vrstu aspiratora mogu kupiti.

Zahvalan.
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
212.62.49.*



+1 Profil

icon Re: aspirator za kuhinju25.10.2007. u 07:41 - pre 200 meseci
Zar bas niko nema savet?
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: aspirator za kuhinju26.10.2007. u 09:57 - pre 200 meseci
Takvi aspiratori preciscavaju vazduh i vracaju ga natrag u prostoriju.
Ugljeni filter mora da postoji, jer je to filter koji ce upijati mirise. Bez toga je to nije aspirator. Aluminijumski filter za masnocu je zgodan jer se moze prati u sudomasini.
Kod ovog tipa aspiratora najvaznije je da vidis da li se ugljeni filter moze redovno nabavljati, jer ti je to potrosni materijal. Posle nekog vremena aktivni ugalj se zasiti i onda vise ne upija mirise. Mislim da se ovakvi aspiratori uglavnom ne isplate. Slabiji im je protok vazduha, a problem zamene uglja pojavice se kad tad (neces zauvek moci da nabavljas ugljene filtere bas za svoj tip aspiratora, nego ces morati da se snalazis, pravis, budzis...). Drugi problem proizlazi delimicno iz prvog. Naime sto je veci protok vazduha (a to je veoma pozeljno) to ce se brze zasititi filter pa ce cesce morati da se menja. Treba reci i da se vazduh pun pare od kuvanja zadrzava u prostoriji jer aktivni ugalj ne moze da odvaja vodu iz vazduha.

Mislim da na svaki nacin treba nastojati da se postavi aspirator sa izbacivanjem vazduha napolje. Ima bolji protok i jeftiniji je u eksploataciji. Osim toga vazduh pun pare se izbacuje napolje.Taj tip takodje ima svoje nedostatke. Ako je prostorija dobro zaptivena aspirator nece moci da ostvari deklarisani protok. Ako se prostorija greje na fosilna goriva (sagorevanjem u pećima) postoji rizik od povlacenja dima iz dimnjaka u prostoriju. Zato je vazno obezbediti nesmetani dotok vazduha.
 
Odgovor na temu

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
212.62.49.*



+1 Profil

icon Re: aspirator za kuhinju26.10.2007. u 14:50 - pre 200 meseci
Ja imam pored sporeta prozor tako da je provetravanje ok, ali mi aspirator vise treba da skuplja masnoce od sporeta da ne idu na kuhinjske delove. Odvod ka spolja je neizvodljiv zbog polozaja kuhinje. Zato mi je potreban neki aspirator za sto bolje skupljanje tih masnoca, a za miris ce se pobrinuti prozor.
Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Lakic Radomir
Muzicar
Novi Sad

Član broj: 28189
Poruke: 155
77.46.158.*

Sajt: www.youtube.com/user/laki..


Profil

icon Re: aspirator za kuhinju08.12.2008. u 09:04 - pre 186 meseci
A koliko cesto se menjaju ti filteri za aspirator? Ja sam podstanar i ne bih da busim zid ali ako su aspiratori sa odvodom toliko bolji onda ni to ne bi bio problem
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: aspirator za kuhinju08.12.2008. u 21:07 - pre 186 meseci
E pa to je veoma tesko reci. Zavisi od toga koliko cesto i koliko dugo koristis aspirator. Zavisi i od kapaciteta samog aspiratora i od kvaliteta filtera. Ako se u prostoriji jos i mnogo pusi, a aspirator radi onda mozes da ga zasitis i za dan-dva.

Osim onoga sto sam vec napisao gore. Mogu da dodam da je jos jedna prednost aspiratora sa izbacivanjem i ta sto ce vazduh strujati ka kuhinji, jer u njoj vlada mali potpritisak i tako zastititi ostatak stana od kuhinjskih mirisa.
 
Odgovor na temu

Lakic Radomir
Muzicar
Novi Sad

Član broj: 28189
Poruke: 155
77.46.157.*

Sajt: www.youtube.com/user/laki..


Profil

icon Re: aspirator za kuhinju08.12.2008. u 21:47 - pre 186 meseci
U prostoriji se ne pusi a i ne bi se koristio nesto preterano ali ako bih morao da ga menjam jednom mesecno to po meni ne vredi,bolja je ova druga varijanta
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: aspirator za kuhinju

[ Pregleda: 20809 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.