Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motor za gradsku voznju?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Motor za gradsku voznju?

[ Pregleda: 3982 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon Motor za gradsku voznju?10.09.2007. u 14:55 - pre 202 meseci
Zdravo,

hteo bi sebi da kupim jedan nov Motor, moze i ocuvan polovan. Trebo bi da izgleda sportski i da ima jak zvuk, ali da ga se moze sigurno voziti i da nema cesto kvarove i da ne trosi tolko puno goriva i ulja.
Po izgledu bi trebo da bude nesto ovako:

http://www.polovniautomobili.com/auto_oglas_detalji.php?id=29129
http://www.polovniautomobili.com/auto_oglas_detalji.php?id=28732
http://www.polovniautomobili.com/auto_oglas_detalji.php?id=28815

ja bi sa njim vozio po Gradu i do Posla kuci/od Posla kuci. Jel se moze takav Motor osigurati da ga ne ukradu, naprimer da bez kljuca se ne moze odgurati ili tako nesto? Imate neki Predlog za Motor sto tako izgleda za gradsku voznju?

 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Motor za gradsku voznju?11.09.2007. u 07:46 - pre 202 meseci
S obzirom na linkove koje si stavio, izgleda da te najviše privlače sportski, Race (trkači) motori... Ne znam koliko imaš iskustva s vožnjom motora, ova klasa motora zahtjeva podosta vještine i sposobnosti brzih reakcija, kao i predviđanja mogućih opasnosti u prometu.

U moto svijetu takve stvari stječu se postepenim napretkom u "karijeri", dakle za početnike to bi trebalo biti nešto najviše do 500 ccm, iako se ulaznom klasom za početnike smatra ona od 250 ccm.

Što se zaštite od krađa tiče, sve što je ugrađeno na motoru, ne znači skoro ništa.. "Ozbiljni" kradljivci najčešće dolaze kombijem, podignu kompletni motor, skupa s disc lockovima ili zaključanim upravljačem i ubace ga u kombi. Naravno, postoje i alarmi, ili debeli lanac oko stupa javne rasvjete..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Motor za gradsku voznju?11.09.2007. u 15:29 - pre 202 meseci
Kao pocetniku ne bih ti preporucio opake masine, narocito ne od 1100ccm, i iskusni motoristi imaju "problema" sa obuzdavanjem cudovista.

Za put do posla, preporucio bih ti nekog Yugica ili renoa4 (tek da ne bacas puno para), da bi mogao cele godine da ides na posao.

A sto se motora tice, ili preporuka za neki jeftin, tipa Jave ili MZ-a, 175-350ccm, cisto da "udjes" u svet motora, kao sto rece palomas, ili ako imas para nekog Hyosunga 250, pa kada prodje par sezona, sam ces videti sta i kako dalje ciniti, lako ces prodati motor i uzeti drugi, srazmeran sebi, tvojim zeljama i mogucnostima. Kako finansijskim, tako i vozackim.

Zelja da budes veliki orao, a da nisi bio mali petlic, moze skupo da kosta, ne samo finansijski..

Poz.
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
80.93.248.*



Profil

icon Re: Motor za gradsku voznju?11.09.2007. u 16:14 - pre 202 meseci
Bolje se do skora nisam ismejao, svaka cast autoru teme !!!!Da bude sportski, i da ima jak zvuk, malo da trosi, da bude jeftin....a jesi razmislio mozda da ti kuva kafu, usisava po kuci, zameni ves masinu....Preporucujem ti TOMOS automatic, skines mu auspuh pa imas "sporckiji" zvuk :)


P.S. sta napravise usa race filmovi tipa Torque, 2Fast2Furious ... od ljudi pa to je cudo
 
Odgovor na temu

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon Re: Motor za gradsku voznju?11.09.2007. u 16:31 - pre 202 meseci
Hvala za odgovore,
niste me razumeli, ja sam mislio jedan Motor sto sportski izgleda, ali da nebude tako jaka masina, samo da izgleda sportski, ni nemora da ima jak zvuk, meni je samo izgled bitan. Nebi ja kao pocetnik seo na takvu masinu, koja j jedna noga u grobu, nemam jos ni A Kategoriju, morao bi prvo da polazem. Pogledacu Masine sto mi je predlozio vladd, dali ima jos neko neki predlog? Hvala.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Motor za gradsku voznju?11.09.2007. u 17:40 - pre 202 meseci
Pa posto je uslov da sportski izgleda pogledaj

http://www.kart-in.net/modeli.php?klasa=Racing

I vidi da li izgled odgovara. Mada bi ja licno pre uzeo neki "naked"( da ne volim kruzere), gledam sebe kao pocetnika, a svaka ogrebotina bi mi jela zivce..

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Motor za gradsku voznju?

[ Pregleda: 3982 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.