Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problematično kasko osiguranje

elitemadzone.org :: MadZone :: Problematično kasko osiguranje

[ Pregleda: 3864 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

login
Novi Sad

Član broj: 3874
Poruke: 99
77.46.226.*

ICQ: 21206057


Profil

icon Problematično kasko osiguranje11.09.2007. u 15:43 - pre 202 meseci
Pre dva meseca sam kupio automobil, polovan naravno, koji je bio kasko osiguran kod ddor-a na rate. Prilikom kupovine, preuzeo sam ga sa naprslom šoferkom i dogovorom da će to nadoknaditi osiguranje.
Dogovor je naravno bio i da ja nastavim da plaćam to osiguranje (mada nije po propisu), ali dogovor je dogovor. Sve se to lepo sredilo, šoferka zamenjena, ja uživam u novom autu... ali avaj.
Setim se ja da se raspitam u ddor-u oko njihovog kasko osiguranja. Saznam da u toku trajanja polise u godinu dana imam pravo da napravim dve štete koje mi nadoknađuje osiguranje, a za naplatu treće štete (malus) ja moram da platim još jedno celo kasko osiguranje.
Naravno đavo ne spava, pa saznam da je šoferka na autu već druga šteta. Prva je bila minorna, neka plastika na braniku (za šta ja ne bih ni naplaćivao kasko).
Znači, za mene je ta polisa bukvalno bezvredna. Rešim ja da auto više ne vozim na punomoć nego da ga prevedem i kasko osiguram na svoje ime, ali da ne bi napravio problem prethodnom vlasniku raspitam se kod osiguranja šta se dešava sa prethodnom polisom, pošto su nešto bili spominjali da ona mora da se isplati do kraja, zbog napravljene dve štete. Kaže mi čika iz osiguranja da dosadašnji iznos uplata rata pokriva likvidirane štete i da će to sve biti ok, a uostalom to se mene i ne tiče.
Naravno da me se ne tiče, sve do momenta kada ja to nisam uradio, a ddor pozvao prethodnog vlasnika da mu traži novac za tri neplaćene rate.
Znači sada ddor traži pare, koje su rekli da neće tražiti. Tačnije sa nekoliko različitih strana iz ddor-a su mi rekli različite informacije, jedni kažu da treba, jedni da ne treba.
Ja zaista pravno nemam ništa sa tim, ali ne želim da ispadnem ..... niti da se stalno okrećem na ulici.

Da li neko ima slično ovakvo iskustvo ili neki pametan savet, osim da promenim broj telefona, tablice na autu i da se preselim.

___8) Oo
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Problematično kasko osiguranje11.09.2007. u 19:47 - pre 202 meseci
Kasko treba da se plati srazmerno duzini koriscenja a ne srazmerno kolicini koriscenja. Drugim recima, ako je kasko osiguranje korisceno 6 meseci, treba da se plati samo polovina godisnje sume, a ako je vise placeno da se trazi povracaj razlike. To je neko generalno pravilo, a ti proveri polisu da li tamo pise nesto drugo.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

login
Novi Sad

Član broj: 3874
Poruke: 99
77.46.230.*

ICQ: 21206057


Profil

icon Re: Problematično kasko osiguranje26.09.2007. u 13:49 - pre 201 meseci
Na polisi ne piše ništa pametno vezano za ovaj problem. U pravilniku jasno stoji da se ugovor raskida prodajom auta, međutim, ljudi iz ddor-a su ovih dana dolazili kod prethodnog vlasnika da traže novac ili će podići tužbu. Mislim da je ovo jako veliko blaćenje svoje firme. Najveći problem sa njihove strane je to što je on imao dve štete (koliko inače ddor i dozvoljava u toku trajanja polise). Oni se ove dve štete drže kao pijan plota i zahtevaju da se polisa isplati do kraja. Ja ne razumem na osnovu čega oni traže novac, kada se ugovor raskida prodajom vozila?
___8) Oo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Problematično kasko osiguranje

[ Pregleda: 3864 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.