Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Superchip i Astra/GM 1.7 CDTi motor

elitemadzone.org :: AutoZone :: Superchip i Astra/GM 1.7 CDTi motor

[ Pregleda: 4244 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Superchip i Astra/GM 1.7 CDTi motor14.09.2007. u 12:31 - pre 202 meseci
Pozdrav,

trenutno pazarim jednu Astricu G karavan 2004 sa GM commonrail motorom iz H serije (1.7 CDTi 80HP), i listajuci malo po internetu naleteo sam na koncept "modovanja" DTi i CDTi motora kroz takozvani superchip koji podize obrtni momenat i snagu kroz post-kompjutersko regulisanje duzine otvaranje dizni i kolicine goriva koje se ubrizgava. Time postizu efekat dizanja HP sa 87 na 110 konja i obrtnog momenta sa 170 na 226Nm pri manjem broju obrtaja (http://www.superchips.co.uk/curves/astra17dti80.pdf)

E sad, reklama na stranu, mene interesuje da li neko ima iskustva sa ovim i da li postoje nezeljeni efekti ovakvog modovanja i da li se (verovatno da) i za koliko podize potrosnja. Takodje da li neko to radi kod nas (moze i na PM da ne bude reklama) i koliko to kod nas kosta, posto napolju i nije bas jeftino. Isto me zivo interesuje zasto tako nesto nije recimo moguce kroz tuning programiranje onboard kompjutera umesto kroz dodatnu elektroniku (za koju comp ocigledno ne zna i ne moze da kontrolise).



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Superchip i Astra/GM 1.7 CDTi motor14.09.2007. u 13:20 - pre 202 meseci
Ok, mala dopuna, sad vidim da ovi Superchip momci ustvari i rade tuning postojeceg kompjutera bez dodatne elektronike, mada sam video par drugih sajtova koji rade sa elektronikom, npr http://www.psipowerbox.com
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Superchip i Astra/GM 1.7 CDTi motor

[ Pregleda: 4244 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.