Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrosnja kod Yuga

elitemadzone.org :: AutoZone :: Potrosnja kod Yuga

[ Pregleda: 44708 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Potrosnja kod Yuga15.09.2007. u 14:39 - pre 200 meseci
Vlasnik sam Yuga tempo 1.1, 2002. godiste. Pretrazih ovaj forum ali ili nisam dobro gledao ili nisam nasao kolika bi trebala da bude stvarna potrosnja yuga. U specifikaciji pise da je po gradu oko 9. Ja sam izracunao da mi je oko 11L po gradu i to kad se vozim sam, sa prednjim gumama na 2,5 a zadnjim 2,2. Ulje u motoru je elf. Moguce je da karburator nije nikada ciscen. Da li je ova potrosnja normalna ili treba da preduzmem nesto? Za ciscenje karburatora mi traze 2000 a novi je 3800. Sta je pametnije uraditi? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

KMaRKo
Srbija

Član broj: 154697
Poruke: 122
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga15.09.2007. u 15:09 - pre 200 meseci
Nisi naveo koliko je auto presao! Karburator moze biti prljav ali se to uz povecanu potrosnju manifestuje jos i kroz nepravilan rad, trzanje, gusenje motora, nemogucnost podesavanja smese pa samim tim i povecan miris benzina u izduvnim gasovima itd... Potrosnja ce ti retko biti manja od 9 lit po gradu sto je normalno, ali je 11 u letnjim uslovima ipak previse! Gume su ti previse napumpane (ako je standardna dimenzija 145R13), to ne smeta potrosnji ali svakako smeta trapu, amortizerima itd. Mislim da treba da bude 1,8 i 2,0! Moj savet: kupi dihtung poklopca karburatora, otvori sam karburator, izvadi plovak i pogledaj kakva je situacija sa prljavstinom. Ne mozes nista da zeznes samo ne moj raditi nista na silu. Ako vidis da je previse prljav, ocisti koliko mozes, stavi novi dihtung i sve to lepo sklopi. Onda odes kod nekog majstora i nista ne pricas nego samo trazi da ti podesi smesu i nasteluje da lepo radi. Ako moze da je podesi nek ti to odradi i onda prati kakva je potrosnja. Ako je ipak toliko prljav da se ne moze podesiti ja bih se svakako odlucio za novi karburator jer tih 1.800 dinara moze da bude jako malo u odnosu na ono koliko ces se mozda jos zezati oko tog "ociscenog"!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga15.09.2007. u 15:16 - pre 200 meseci
Presao je 50800km, probacu da otvorim i da pogledam mada nista nisam radio na kolima pa mi je malo frka da li uopste to ja da radim. Videcu sta cu, hvala u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga15.09.2007. u 17:51 - pre 200 meseci
Fabricki podaci:
Potrošnja [l/100km]
Grad 9,4
Kombinirano 7,0
Otvorena cesta 6,0
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga15.09.2007. u 18:24 - pre 200 meseci
Promeni filter za vazduh i podesi pritisak u gumamam kako ti je KMaRKo napisao(razvalices ionako kilav trap). Probaj sa nekim sprejom (uz pazljivo citanje uputstva) da ocistis karburaor, i pogledas nivo goriva i stanje dizne na plovku.
Remont karburatora, ako je IPM, se ne isplati, jeftinije je kupiti novi(mozda samo set dizni, nije skup, ako ne pomogne...bacene pare). Mada je preporuka za kupovinu polovni Weber, ili retki Dellorto, pre nego novi IPM.

I plin...

Poz.
 
Odgovor na temu

yetta
BEOGRAD

Član broj: 155022
Poruke: 47
77.46.235.*



+1 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga21.09.2007. u 23:02 - pre 200 meseci
I plin...

Gospodin VLADD je u pravu!
Samo Vas plin spasava. Vozim "YUGO 55", 1991 godiste. Pre dve ipo godine radio sam generalnu na 186.000 km samo zato sto sam poverovao u aditiv iz Rusije prodavan od firme "TIBA-TRADE". Aditiv mi je zagusio uljnu pumpu i filter i da bude nesrece desilo se da mi je nekako u to vreme pregorela signalna sijalica za kontrolu pritiska ulja. Rezultat: Prolupali leteci lezajevi radilice.Uradio sam generalnu, ugradio "Lovato" gasnu instalaciju sa rezervoarom od 55 l (u gepeku i sada imam jos uvek dovoljno mesta, moze da stane npr.: Sigurnosni trougao-ali u sklopljenom stanju, pa kljuc za tockove-ali manji, apoteka-takodje manjeg formata itd. ali sve manjeg formata jer ja nisam grandoman). Ali poenta je u tome da ja sada imam verujte mi na rec potrosnju u gradskoj voznji od 8,3 - 8,8 l/100 km. Ovu potrosnju konstantno imam periodu od 2,5 god a presao sam dosada 35.000 km od generalne.
Predhodno sam na pogonu sa nasim "Superom" imao potrosnju od 11-11,5 l/100 km u gradskoj voznji sa istom dnevnom relacijom.
Prvo sam cistio lonce karburatora (jednostavan postupak ako Ste imalo tahnicki potkovani), dodao filter za benzin, pa kupio komplet dizni i zaptivac (dihtung), ionako redovno kontrolisao pritisak u gumama, redovno menjao filter za vazduh, placao ciscenje i podesavanje karburatora, i na kraju (a trebao sam na pocetku) pitao koliko kosta nov IPM karburator !??
Odgovor: 1750 din.
Dajte mi odmah dva, jedan da montiram (jednostavan postupak ako Ste imalo tahnicki potkovani) a drugi u rezervu.
Izvrseno stelovanje, potrosnja 9-9,5 pa za 6 meseci 10, pa za godinu opet 11 l/100 km i tu se sad desava ono napred ispricano: Generalka pa gas. I sad mi je laknulo a i Vama ce verovatno ako ugradite plin.
Uzgred, pre mesec dana sam uradio atestiranje (AMSJ-3600 din + Ljermontova-1200 din), izvrsio redovnu registraciju i sada je sve legalno (po zakonu) jer je u sobracajnoj upisano i drugo pogonsko gorivo tj. TNG (tecni naftni gas).
Radi pojasnjenja isplativosti: 1 litar gasa je sada 45 din a benzina negde oko 87 din.
8,3 l gasa x 45 din = 373,5 din
11,5 l benzina x 87 din = 1000,5 din
Pa sada gde smo u ovoj situaciji ??
I da napomenem da Vam ovo odgovara sugradjanin sa vozackim stazom od 1969 god., koji je na studiranju uz rad u Nemackoj vozio: "auto godine" Sitroen GS, pa Sitroen GS-klub pa Sitroen-Maserati, pa se nakon zavrsetka studija vratio u Jugu i presao na Zastavu 101 pa na YUGO 55 a radi rekreacije i na bicikl.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga22.09.2007. u 22:24 - pre 200 meseci
Potpuno si u pravu, jedino je sto necu imati gepek, a cesto mi zatreba, pa cu jos da razmislim inace ugradnja je oko 170E + ovo sto si ti naveo za atest. Nego samo mi jedno nije jasno, sto si se uopste vracao ovde na zastavu i na juga pored svega ovog navedenog .... :-)

Veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

RAMBRAKER
Beograd

RAMBRAKER
Član broj: 81496
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga22.09.2007. u 22:56 - pre 200 meseci
....Ili jednostavno da vidis da ti nisu stavili DVOgrli umesto JEDNOgrlog karburatora.....jeste da po pravilu ne treba ali ja znam par slucajeva gde se to desilo....1.1 po fabrickoj specifikaciji ima JEDNOgrli karb ali za zastavu ti ne vazi ...... inace, DVogrli se ugradjuje na 1.3.....Kad skines filter, videces....
"Anyone can modify an American 5 - 6 liter engine. Only a true artist can get the maximum of a small engine,
and a small engine in a way remembers this." (Camillo Alquati, famous Italian tuner)
 
Odgovor na temu

majstorzoki
zoran milovanovic
srbija sume
srbija sume
leskovac

Član broj: 308080
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga24.10.2012. u 23:49 - pre 138 meseci
I ja imam jednog yugica 89' godiste i ne zalim se na potrosnju goriva.Potrosnja ne prelazi 5 litara i to u grackoj voznji.Malo sam se pozabavio karburatorom i paljenjem.Ne znam kako bi se ponasao sa plinom ali stize zima tako da me i ne zanima plin jer bi imao slabije grejanje koje je i onako bilo slabo a i to je resivo samo mora da se skine slavina i zameni cevcicom od vodene pumpe da bi dobili protok 100%.Sve u svemu i ako trosi malo obicno kazu da gubi snagu ali nije tacno,zadnji put sam ga vozio oko 140-155(petostepeni menjac)i vuce dobro.Ako nekog zanima reci cu mu koje dizne da nadje i da stavi u karburator.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga25.10.2012. u 11:52 - pre 138 meseci
Citat:
majstorzoki: I ja imam jednog yugica 89' godiste i ne zalim se na potrosnju goriva.Potrosnja ne prelazi 5 litara i to u grackoj voznji.


Ja vozim kamion Dajc i ne prelazi 4,8 lit dizela u graDSkoj voznji.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.239.*



+784 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga25.10.2012. u 12:08 - pre 138 meseci
Sad malo ozbiljno,meni deluje neozbiljno da Yugo trosi 5 u gradskoj voznji
Imam zastavu 101, sa fiatovim motorom 1,1 i na otvorenom je oko 7 litara benzina.
Danas bi trebao biti gotov plinski uredjaj pa cu pisati o potrosnji
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga25.10.2012. u 12:16 - pre 138 meseci
A narocito je neozbiljno pisati o nasilnickoj voznji. Gde je kod nas dozvoljeno voziti 140-155?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga25.10.2012. u 16:19 - pre 138 meseci
@majstorzoki

U pravu si da dobro podesen karburator i dobro nastelovano paljenje mogu da uticu na ustedu goriva,ali preterujes sa 5l,osima ako ne vozis totalno "penzionerski".

Dodji u BG pa onda pricaj o GRADSKOJ voznji.
Voznju u mestima sa par semafora ja bar ne racunam kao gradsku voznju...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga25.10.2012. u 18:49 - pre 138 meseci
Yugo, uz duzno postovanje svim majstorima ovog sveta, nema teorije da u gradu potrosi 5L na 100km i da ga vozis pola deonica u leru.

Mozda nekako 6,5 moze da se izvuce sa skroz laganom voznjom bez cestog saltanja.
 
Odgovor na temu

majstorzoki
zoran milovanovic
srbija sume
srbija sume
leskovac

Član broj: 308080
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrosnja kod Yuga25.10.2012. u 19:15 - pre 138 meseci
Citat:
fanfon:
A narocito je neozbiljno pisati o nasilnickoj voznji. Gde je kod nas dozvoljeno voziti 140-155?


I to je tacno,nasilnicki,nije on za te brzine a i nemamo nigde dozvoljenu tu brzinu ali sam morao da probam.Nema potrebe vise za probu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Potrosnja kod Yuga

[ Pregleda: 44708 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.