Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

papiri za vozilo iz uvoza

elitemadzone.org :: AutoZone :: papiri za vozilo iz uvoza

[ Pregleda: 5366 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon papiri za vozilo iz uvoza18.09.2007. u 20:14 - pre 201 meseci
Planiram da kupim neki auto od ovih "na ime kupca, placena carina i PDV"

Ono sto mene interesuje (na stranu tehnicka ispravnost) je sta moram da budem siguran da sam uzeo od prodavca od papira sto ce mi trebati da auto registrujem na svoje ime?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: papiri za vozilo iz uvoza18.09.2007. u 21:56 - pre 201 meseci
Pozdrav,

znaju oni sve sta teba, za to se ne sekiraj. Jos nisam video u zadnje vreme da neko nije dobio sve papire sa carinjenja kad pazari sistemom "kljuc u ruke".
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: papiri za vozilo iz uvoza18.09.2007. u 22:00 - pre 201 meseci
Ja sam u sličnoj situaciji. Mislim da što se tiče papira, nema problema i prevara. To placevi rade rutinski i korektno.
Mene zanima kolika je nepovoljnost kupovine auta koji je bio dostavno vozilo, a ovde su mu ubacili zadnju klupu, mora li da se atestira kao putničko vozilo i koliko to košta? Zašto svi izbegavaju belu boju, kad osim nje postoje i druge boje sa istim (ne)kvalitetom, tj. nisu metalik?
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: papiri za vozilo iz uvoza19.09.2007. u 15:33 - pre 201 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,
znaju oni sve sta teba, za to se ne sekiraj. Jos nisam video u zadnje vreme da neko nije dobio sve papire sa carinjenja kad pazari sistemom "kljuc u ruke".


Ne sekiram se da oni znaju ;), fora je sto ja ne znam. Nije da mislim da hoce da me prevare ili nesto oko toga, nego ako kupim auto par stotina km od Beograda pa ispadne da je nesto zaboravljeno moram opet da jurim coveka i da se vozim do tamo. Dakle pitanje i dalje stoji...

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: papiri za vozilo iz uvoza19.09.2007. u 16:28 - pre 201 meseci
Pozdrav,

pa, potrebna je dokumentacija o vozilu (za SUP treba samo saobracajna, za carinu i ostatak, knjizica odrzavanja itd. ako ces smajnivati osnovicu), potreban je dokaz o vlasnistvu prodavca i kupoprodajni dokument a to je vec svasta, zavisno od drzave odakle dolazi vozilo, potrebne su tablice ili to nekako drugacije resavas (odjava, COL itd.). Eto, sad me jos zanima kako ces razaznati iz svega toga sta je sta...:)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: papiri za vozilo iz uvoza21.09.2007. u 18:42 - pre 201 meseci
Cek, mislim da se nismo razumeli, ne planiram ja da uvozim sam auto, hocu da kupim od uvoznika, znaci on je vec platio carinu i PDV. Mene interesuje kad oteram auto na tehcniki i dobijem potvrdu i odem u SUP i kazem dobar dan hocu da registrujem ovaj auto, a oni kazu daj to, to i to... E sad sta je to, to i to :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: papiri za vozilo iz uvoza21.09.2007. u 21:34 - pre 201 meseci
Pozdrav,

aaa, pa u tom slucaju - sve ovo sto sam naveo :)

Salim se, na to sto sam naveo dodaj i carinsku deklaraciju, carinski racun (obracun troskova) i izjavu o tome kako je uslo vozilo u zemlju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: papiri za vozilo iz uvoza

[ Pregleda: 5366 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.