Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Starenje dig. aparata

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Starenje dig. aparata

[ Pregleda: 3350 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alex65
Alessandro
Drustvena Firma
Sombor

Član broj: 88707
Poruke: 198
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Starenje dig. aparata23.09.2007. u 10:45 - pre 202 meseci
Danas, fala Bogu, vise-manje svi imamo digi-foto aparate. Znaci i neka iskustva sa njima...
Interesuje me, da li aparat ( FOTO CHIP ) gubi na performansama koje su mu svojstvene ne dan kupovine? Da li na neki nacin optika, senzori slabe...? Imate li neka iskustva oko toga?
Pozdrav...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Starenje dig. aparata23.09.2007. u 12:05 - pre 202 meseci
Interesantno pitanje.
Ovom problematikom se bavim vec duze vreme (od 2001.) i dosao sam do odredjenih zakljucaka. Na zalos instrument za takvo merenje ne postoji ili bar nama nije pristupacan sto je otprilike svejedno.
Odgovor bi mogao biti sveden na nekoliko recenica. Teoretski odgovor je DA. Prakticno je nesto malo drugaciji: pojedini senzori tokom vremena „slabe“ vise, a pojedini manje. Drugim recima ponegde se primeti i to veoma, dok se u ponekim slucajevima uopste ne primeti golim okom ili mozda jos nije proslo dovoljno vremena da bi se doneo relevantni zakljucak.
Otprilike je logoika slicna analogiji starenja LCD monitora.

Sto se optike tice tu imam nesto duze iskustvo. I u ovom slucaju odgovor je DA.
Znaci, starenjem gube na kvaliteti (nije kao vino).
Ima za to vise razloga. Prvi je i najcesci da se u samo telo objektiva uvuce prasina koja napravi maglovit sloj na povrsinama sociva i drugi, mnogo opasniji jer se ne moze otkloniti ni u servisu, je da sa tom prasinom udju i bakterije koje “pojedu” premaze na unutarnjim povrsinama te, recimo uniste moc CA i sl.
Koliko ce jedan objektiv sacuvati svoje prvobitne karakteristike zavisi od tipa objektiva i od uslova cuvanja
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Starenje dig. aparata

[ Pregleda: 3350 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.