Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354303 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri14.07.2012. u 18:27 - pre 142 meseci
Uglavnom samo od vertikalnih. Ponekad mogu i poprečne, ali retko i samo za posebne namene (otvor za vrata, prozor, kao kanal za neke kablove i slično) Sve u svemu, tebi su samo vertikalne važne.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 10:03 - pre 140 meseci
Evo da malo oživim temu.

Imam dva komada ovog:


a juče sam kupio ovo:


(slike nisu proporcionalne)

Košta oko 10 EUR. Mogu vam reći da je mnoooooogo lakši i brži rad sa ovim novim. Vredi svaku paru ! Brzo se postavlja, brzo se uteže, odlično drži (znatno veća nalegajuća površina), i brzo se skida. Ono malo plavo, što sam koristio do skora sada vidim kao "nužno zlo".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 10:11 - pre 140 meseci
To malo plavo (samo crveno) sam ja postavio na pocetku ove teme kao primer stege, i sad mi je iskreno krivo ako je neko kupio bas takve

Te male stege su za ramove i mogu samo da posluze, a ove dole su "prave".
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 11:06 - pre 140 meseci
pa dobro, ova druga ima tu prednost što možeš jednom rukom da držiš materijal/stranice koje stežeš a drugom uvrćeš stegu a i izgleda da dublje uzali u materijal u odnosu na plavu, jedino mi nije najjasnije kakav je ono završetak, izgleda kao da je trouglasti profil, s čim to stežeš??? bolje da su stavili neku T varijantu pa da moeže lepo rukom, bez posebnog alata...
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 11:14 - pre 140 meseci
Jel koristio neko one stege za ramove sa kaišem?
Ako radiš solo, šta je praktičnije za pravljenje kutija od pločastih materijala - ove uglaste (i koliko ih treba) ili jedna sa kaišem?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 11:17 - pre 140 meseci
Citat:
Fliz: jedino mi nije najjasnije kakav je ono završetak, izgleda kao da je trouglasti profil, s čim to stežeš??? bolje da su stavili neku T varijantu pa da moeže lepo rukom, bez posebnog alata...

Stezes rukom, dovoljno je siroko da mozes stezati iz zgloba a i krupan je navoj pa se lako zateze.

Moja recimo ima jos i dugmence za brzo odpustanje, znaci ne moras ni odvrtati.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 11:28 - pre 140 meseci
Citat:
dusans:Jel koristio neko one stege za ramove sa kaišem?
Ako radiš solo, šta je praktičnije za pravljenje kutija od pločastih materijala - ove uglaste (i koliko ih treba) ili jedna sa kaišem?
Mislim da je to sa kaišem namenjeno lepljenim spojevima, kada je neophodno da sve četiri strane budu istovremeno nameštene, podešene i utegnute. (I da tako ostanu neko vreme) Kod spojeva koji se šrafe (dakle, amaterska ili polu-profi verzija, kakvu obrađuje ova tema) u jednom momentu se uvek radi samo jedan spoj dveju ploča. (Ja bar tako radim).

Bilo bi idealno da se imaju dve ovakve stege, za oba kraja dveju ploča. To se onda namesti, utegne, ubuše sve potrebne rupe za jedan spoj i ušrafe konfirmat ili iver šrafovi. Ja sam sad kupio jednu, a uskoro ću još jednu stegu.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 11:31 - pre 140 meseci
Citat:
Fliz:... jedino mi nije najjasnije kakav je ono završetak, izgleda kao da je trouglasti profil, s čim to stežeš??? bolje da su stavili neku T varijantu pa da moeže lepo rukom, bez posebnog alata...
Evo kratkog YT klipa. http://www.youtube.com/watch?v=fnvlBwVzSgc

Stezanje rukom je sasvim dovoljno za namenu spajanja dveju univer ploča.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 12:02 - pre 140 meseci
Interesantna stvarčica u svakom slučaju, nije baš jeftina ali ko redovno čačka nešto u šupi ima razloga da kupi.
Nego, jel neko probao Kreg Jig, ima li tako nešto uopšte kod nas da se kupi?

http://youtu.be/08oNaYVECAM
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 12:18 - pre 140 meseci
Citat:
Fliz: Nego, jel neko probao Kreg Jig, ima li tako nešto uopšte kod nas da se kupi?
http://youtu.be/08oNaYVECAM

Ovo je mnogo dobro, ima puno klipova o izradi kompletnog nameštaja ovom tehnikom. Inače, tehnikom sam oduševljen.

Na žalost, nema ovoga kod nas. Ali sve i da ima ove stege, problem je što nema materijala.

Kad je puno drvo u pitanju, kod nas, po razumnoj ceni, možeš da kupiš samo grubu "građu" (letve, štafle, grede, fosne, daske, ...) i to naravno, neosušeno i neobrađeno. Teoretski možeš da kupiš takvu građu, pa da platiš sušenje, pa obradu, ali onda nije to - to. Fora je da amater može da ode u radnju, i po razumnoj ceni kupi letvice (od osušenog drveta) precizno obrađene i napravi svoj komad nameštaja. Upravo onako kako sada kupujemo univer (isečen, kantovan) i relativno lako napravimo poneki komad nameštaja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 12:35 - pre 140 meseci
Citat:
Java Beograd: Ovo je mnogo dobro, ima puno klipova o izradi kompletnog nameštaja ovom tehnikom. Inače, tehnikom sam oduševljen.

Na žalost, nema ovoga kod nas. Ali sve i da ima ove stege, problem je što nema materijala.


Ja sam za Kreg jig saznao pre neke dve godine, tako nekako i od tad mi s vremena na vreme proradi crv u
glavi oko toga, isto sam pogledao gomile klipova ali što kažeš to nejde sa univerom, mora čisto drvo a kao što si pomenuo
materijal kod nas nabaviti, to ni Tom Kruz ne bi uspeo :)
Najgore mi od svega kad pogledam tako neki klip na jutjubu, naprave nešto, jednostavno, lepo, sigurno jeftinije nego
u prodavnici gotova stvar i onda kažu: u lokalnoj građari uzeo sam ružino drvo ili neku egzotiku za koju kod nas nisu ni čuli...
 
Odgovor na temu

Toxter
NS

Član broj: 39393
Poruke: 317
82.117.202.*



+6 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 13:34 - pre 140 meseci
Na nekoliko video tutorijala koje sam nasao na netu vidim da u USA prave kuhinje od punog drveta.
Jel ima neko na forumu iz USA. Jel to tamo stvarno uobicajeno?

Sad mu nije nista, ubio si ga k'o zeca...
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 13:53 - pre 140 meseci
Što kaže moj drugar: "nisam ginekolog al mogu da pogledam" tj. nisam iz USA ali mogu da pogađam:
imaju puno šuma, obrada drva tj. woodworking je mnooooooooooooooogo zastupljenije nego bilo gde dalje,
nije im preteran problem da nabave mašine koje koštaju po par hiljada dolara, odvoje nešto od 3-4 plate i
eto, dok je kod nas to nezamislivo, čak i ubodnu testeru kad treba uzeti pa i 60 dolara je puno...

Suma sumarum, ne bi rekao da je to mainstream, više je zastupljeno u manjim gradovima gde ljudi pretežno
žive u kućama i gde nema mnogo stambenih zgrada, 50tospratnica isl, u većim gradovima gde najveći deo
stanovništva živi na xy spratu tj. u stanu ne verujem da se ide na custom build nameštaj...

ko je raspoložen nek skine & pogleda serijal Worlds Greenest Homes, nema puno toga, 2 sezone po 20tak epizoda
svaka, može puno toga zanimljivog i lepog da se vidi...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 14:44 - pre 140 meseci
Citat:
Toxter:Na nekoliko video tutorijala koje sam nasao na netu vidim da u USA prave kuhinje od punog drveta.
Jel ima neko na forumu iz USA. Jel to tamo stvarno uobicajeno?

Pa pre bih rekao da se radi šperpločom. A pošto je ona neprikladna za bočno bušenje, i ušrafljivanje, oni prvo prave okvir od letvica, a onda samo nalepe šperploču. A okvire prave za sve i svašta, uključujući i vrata.

Ipak, ne treba mnogo žaliti za "punim drvetom", bar kad su kuhinje u pitanju. Iako je drvo plemenito i uživanje je raditi njime, budimo realni, nije ni to idealno rešenje. Treba ga dobro zaštititi, farbati, lakirati, a ipak ostaje nežno i osetljivo na udarce, nepostojano na vodu i vlagu, 'oće vremenom da se izvitoperi, znato je komplikovanje za održavanje i slično. Dakle, sobni nameštaj - ja bih uvek izabrao puno drvo, ali za kuhinjski / kupatilski nameštaj univer je majka.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 15:34 - pre 140 meseci
ili kad dođeš kući i vidiš kako je klin-ac/ka lepo potrošio crveni i plavi flomaster na tvojim čistim novim lepim frontovima dođe ti da ih zapališ zajedno sa počiniocem za bar malo mira u duši
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 17:32 - pre 140 meseci
Tema se malo umrtvila osim sporadicnih upadica pa evo i od mene jedna.

Hocu da napravim dva jednostavna seta ladica za radionicu koje cu da stavim na tockice tako da ih uguram ispod stola i da mi tu stoje dok ne zasmetaju a po potrebi da mogu da ih provozam.
Imam dva ista stola pa cu da napravim i dva ista seta ladica. Kako su to radionicke fioke sada sam u dilemi od cega da napravim njihovo dno. Onaj lesonit ili kako se vec zvase za standardne rabote sto se od njega prave ledja mi se ne svidja jer se vremenom izvitoperi pod teretom a ovdje ce da bude kojekakvih drangulija, alata i sl.

Pitanje za strucnjake, sta je jeftina alternativa za dno fioke a da je dovoljno cvrsto?

Evo slika za referencu.

Kako mi treba vise fioka planiram varijantu sa 4 plitke i jednom dubljom.
Mali problem mi je i njihova duzina jer su klizaci za ladice uglavnom za 600mm a radni sto mi je 800mm.
Voljan sam da iskoristim punu dubinu stola a imam osjecaj da ce ti klizaci da me oderu jer pretpostavljam da cu morati da ih narucim.

Usputno receno odabir boja nema nikakve veze sa planovima. To je cisto da sve bude u kontrastu zbog bolje preglednosti. :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 17:45 - pre 140 meseci
Citat:
suske:

Pitanje za strucnjake, sta je jeftina alternativa za dno fioke a da je dovoljno cvrsto?

Dno mozes praviti takodje od iverice, a klizace mozes staviti teleskopske ili te od 60cm ako ne mora fijoka skroz do kraja da se izvuce.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 18:19 - pre 140 meseci
može i od OSB ploče, to je isto jak materijal...
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 19:20 - pre 140 meseci
Da palo mi je na pamet ali racunam da su iverica i OSB malo predebeli za tu namjenu pa uzimaju dosta korisnog prostora sto je opet relativno.
Nesto od 8 ili 10mm bi bilo kompromis ali nisam upucen sta od iverastih materijala jos stoji na raspolaganju.

Kad smo se vec dotakli OSB ploca gledam prije par dana u trgovackom centru prodaju OSB ploce u razlicitim debljinama te sa falcom ili bez i
cijene su da kazem po meni prihvatljive ali mi malo sumnju ostavlja kad je pogledam sa strane gdje je prerezana.
Izgleda mi kao klasican univer samo sa zavrsnim slojem kao na OSB-u.
Da li je to normalno ili OSB ipak treba da je punim presjekom popunjen onako krupnijim iverom kakav se vidi na licu?
Nebi me iznenadilo da je na obican univer nalijepljno nesto kao furnir pa da se to prodaje kao OSB.
Koliko mi je poznato OSB dobro podnosi i vlagu a znamo sta se desi sa univerom kada se pokvasi.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.09.2012. u 19:41 - pre 140 meseci
OSB ploče koje ja imam tj. ono što je ostalo od njih je 10 mm i u preseku je isto onakav kao što je na površini, grub...
Furnir je nešto drugo, to ti je tanak sloj "pravog" drveta koji se koristi za ukrašavanje ili imitiranje pravog drveta (nalepi
se na univer i to onda budu frontovi ala furnirana iverica, malo skuplje od obične iverice a izgleda kao puno drvo ili što bi
rekla moja keva "spolja gladac - iznutra jadac" )
Evo imaš ovde -> http://www.elitemadzone.org/t371696-2#2413882 malo o tome sa slikama...


P.S. kada su u pitanju kuhinjski elementi ono što mene recimo sada "privlači" je lakirana folija na univeru, znači nalepi se
"klasična" folija koja se i inače lepi na univer a onda se sve to lakira debljim slojem laka i dobije visoki sjaj, extra izgleda,
takođe i malopre pomenuti furnir bi isto izgledao super lakiran, u visokom sjaju...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354303 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.