Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2360381 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 21:19 - pre 127 meseci
Pa na glupom mestu je zato što je u ćošku i što je ocedjivač na slici ili ova manja posuda na poslednjoj slici daleko od ruku, a slobodan prostor sa leve strane manje posude (na poslednjoj slici) ili prosotor sa desne strane ocedjivača sa onog što je projektovano je još dalje.
Negde na ovoj temi ima pobrojana "nepisana pravila" kojih se treba pridržavati prilikom projektovanja kuhinje. Nisam siguran da ću sada nabrojati svata pravila ali to su npr. Da prvi elemenat na koji se naidje od ulaza u kuhinje treba da bude frižider, da sudopera treba da bude između frižidera i šporeta, da šporet ne treba da bude u uglu kuhinje, da između frižidera, sudopere i šporeta treba da bude po barem 40 cm radne površine, da udublubljenje cokle treba da bude 60-70 mm da bi se moglo stajati pored kuhinje, da gornji elementi treba da budu najmanje 60 cm iznad gornje ivice radne ploče, da fiokar ne bude u uglu, da ugao treba biti bez fiokara...i tako...ima mnogo toga. Ne kažem da se ovih pravila treba držati kao pijan plota ali i ne treba terati ćef i inat. Uostalom možda možeš nešto staviti i na plafon ali...
Kuhinja osim što treba da ostavi vizuelan utisak treba da istovremeno da bude i praktična...pa ti sad vidi
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 21:52 - pre 127 meseci
Pa jel to dete stoji na samlici kada je ocedjivac daleko od ruku , voleo bih da procitam negde ta nepisana pravila i ko ih je izmislio , znaci kada stojis pored i ispruzis ruku dodirujes dozer za tecni deterdzent tako da su to price a stvarnost je nesto drugo . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 22:08 - pre 127 meseci
@deks007

Kuhinju mozes da napravis na koji god hoces nacin, ali neke stvari mogu olaksati rad u kuhinji.

Sto se tvoje sudopere tice, onaj prostor sa posluzavnikom je beskoristan a da je sudopera pomerena vise udesno to bi bila velika korisna povrsina. Rekao bih da je tu bilo i mesta za duplu sudoperu pa su se sudovi mogli cediti na delu za sudoperu a posluzavnik bi bio nepotreban.

Kuhinja treba da ima sto vecu neprekidnu radnu povrsinu, zbog prakticnih i naravno estetskih razloga.

U ostalom, slikaj celu kuhinju pa ce ti sve lepo biti logicno objasnjeno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 22:14 - pre 127 meseci
Kazem samo prica je jedno a stvarnost je nesto sasvim drugo , pored je odmah sudo masina i tako redom . Pozdrav !


Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 22:30 - pre 127 meseci
Dekse, ljudi su kulturna bića zato što imaju tu moć da uče jedni od drugih i da ono što su neki pre njih otkrili ne otkrivaju ponovo...Po tome se mi ljudi razlikujemo od životinja...zato smo i kulturni za raliku od životinja...
Ponajmanje imam nameru da polemišem sa bilo kim pa ni sa tobom. Ako hoćeš da prihvatiš ovo što ti sugerišem ja ili bakara ili možda još neko prihvati, ako nećeš ne moraš. Ako si već pitao onda i prihvati odgovore pa ma koliko oni bili bolni i teški za prihvatanje i izvođenje.
Odavno nisam dolazio na ovu temu i tek sada kada sam hteo da pronadjem ovo oko pravila oko kojih sam govorio i pisao vidim da je tema preuredjivana...Lepo sam negde rekao da se od ove teme može napraviti više nego pristojan priručnik da ne kažem udžebnik ali to je sada neka druga tema.
Obrati pažnjuna ove linkove
http://www.dom.com.hr/interije...iranje-kuhinjskog-prostora.dom
http://www.dom.com.hr/interije...-kuhinjskih%C2%A0elemenata.dom
Ovu temu kao i uopšte forume treba prihvatiti kao učenje na tuđem iskustvu. Ako je neko nešto uradeo i pogrešio i to preneo ovde to treba uvažiti i prihvatiti. Ako je neko nešto uradeo i video da je to dobro i uz to to nešto preneo ovde i to treba uvažiti.
Stav sa preispitivanjem o tome gde je i kada koje pravilo objavljeno je više nego stupidno objašnjavati i dokazivati. Uostalom ne očekuješ valjda da je tako nešto objavljeno u službenom glasniku RS. Ali i da jeste objavljeno u službenom glasniku osećam se da bi neko ko ima stav poput tvog više nego lako rekao "vala neće meni niko određivati kakvu ću kuhinju napraviti". i to je tačno. Zato čini i radi kako ti je volja...i neka ti je sa srećom...
I na kraju okači slike...neka i tvoje iskustvo bude nauk potonjima...bilo ono dobro ili loše, pozitivno ili negativno...nema veze.
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 22:40 - pre 127 meseci
Dekse zamisli koliko je lako izvaditi pleh sa prasetom od 10-15 kg koje se peče u ovoj rerni...Uz to ne vidim gde izlazi para iz ove rerne...zamisli da je rešena sa zadnje strane...Prednost ugradne rerne je u tome što se ugradjuje u visini grudi jer olakašava manipulaciju sa teškim stvarima kakvo je npr prase ili ćurka...ne moraš da se savijaš kao kod klasičnog šporeta. Ovako kako je postavljena ova ugradna rerna je totalno disfunkcionalna jer samo otežava postupanje...
Treće, ove ringle su mogle da budu više levo da bi imao gde da staviš šerpu, tiganj, lonac...sa desne strane isto kao i sa leve strane...uz to ne bi imao problem sa prskanjem sadržine iz lonca, tiganja ili sl. prilikom prženja na ringli na bočnu stranu rerne.
Imalo je sasvim dovoljno mesta staviti fiokar između sudopere i ringli...
Ovako nizak prozor je idealan da se ispod njega postavi sudopera npr. a ne običan radni sto pa da brašno prilikom mešenja pršti na sims...i tako...
Ali svako radi onako kako misli da treba...
Pozz
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 22:41 - pre 127 meseci
Nema sta da zamisljam ja znam a sve je stvar izbora i razmisljanja a slike imas . Pozdrav !

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 28.10.2013. u 23:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 29.10.2013. u 00:02 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.10.2013. u 08:15 - pre 127 meseci
@bakara-

napisao si da je polozaj sudopere na slici koju je postavio batarus na prosloj strani pogresan.



Da li moze pojasnjenje zasto je to tako ?

Meni se cini da je sudopera dostupna, a sa strane se moze slagati posudje koje se susi/cedi.
U taj ugao sta god drugo da se stavi bilo bi tesko dostupno, plus svakako negde treba planirati prostor za cedjenje sudova ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.10.2013. u 14:20 - pre 127 meseci
Citat:
Nikola_BGD
Da li moze pojasnjenje zasto je to tako ?

Meni se cini da je sudopera dostupna, a sa strane se moze slagati posudje koje se susi/cedi.

Sta mislis da li ce sudopera biti jos dostupnija ako mozes punom sirinom da joj pridjes?
A koliko vidim imas mesta za to...mozes je postaviti i sa leve i sa desne strane sa punim pristupom.

@deks007

tvoje slike gledam evo vec 10tak minuta i nikako mi nije jasno kako ste dosli do ovakvog rasporeda?
-sudopera i rerna/ploca na najudaljenijim stranama
-rerna okrenuta ka radnoj ploci i prozoru sa zavesom
-sudopera na "pola" coska
-ugradna ploca na "pola" fijoka

Cak bih rekao da su i coskovi diht lajsne okrenuti naopako, mada je sve pedantno uklopljeno i sklopljeno.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.10.2013. u 18:27 - pre 127 meseci
Nije ugradna ploca na pola fioka vec ispod aspiratora , a kada bi u zivo imao prilike da funkcionises u ovoj kuhinji onda bi video zasto gde i sta . Pa ne treba mi sudopera pored rerne u nju stavljas da se pece kada je sve spremljeno a vadis i stavljas na plocu i sledecu tepsiju uzimas sa radne ploce . Kada se oko sudopere nismo slozili da ona uopste nije problematicna i da ladno rukom dodirujes dozer tek je ostalo komplikovano , Inace sve linije radnog dela prate linije viseceg . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.10.2013. u 21:07 - pre 127 meseci
Citat:
bakara:
Sta mislis da li ce sudopera biti jos dostupnija ako mozes punom sirinom da joj pridjes?


Izgleda da sam previse tvrdo shvatio tvoj prosli komentar da je "sudopera na glupom mestu", pa sam pomislio da si hteo reci da sudopera nije trebala uopste da dodje u taj cosak vec negde drugde.


Inace, slazem se da je trebala da ide jos malo levo, tako da je u ravni sa ivicom radne ploce, a ne ovako da ulazi u cosak. Radim sebi kuhinju i raspored mi je maltene isti kao sto je batarus okacio na toj slici, s tim da je sudopera kod mene bez ovog dela za cedjenje i ne ulazi u cosak kao na pomenutoj slici.


 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.10.2013. u 22:53 - pre 127 meseci
I obavezno vodi racuna koliko ti treba prostora ispod gasnih ringli posto ispods stavljas rernu ... Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.10.2013. u 23:04 - pre 127 meseci
U mom slucaju je staklokeramicka ploca.
Vec sam sracunao prostor izmedju nje i rerne - hvala na savetu u svakom slucaju.

pozdrav
 
Odgovor na temu

batarus
Andrej Ostrovski
IT sektor
Triple Jump Group
O-Bre-Novac

Član broj: 197260
Poruke: 33
109.122.83.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri30.10.2013. u 13:11 - pre 127 meseci
E ljudi,
u pravu ste sto se tice foruma i ucenja na tudjim greskama.
Ja sam zato ovde okacio sliku pa da malo vidimo sta i kako.
KONKRETNO,
vrteo sam razne sudopere u raznim delovima kuhinje, ali ovde mi se ucinilo najpovoljnijem....
Jer taj cosak je tesko dostupan za sta god i sa onim patentima i bez njih, tako da sam ja tu planirao da stavim
plinsku bocu, odvod od sudopere, bojler kao i hemiju i kantu za smece... Tako da je taj cosak ono totalno ispunjen KOLIKO JA ZNAM>>>>

I jednostavno taj element je jako cudan tj takav je kakav je zbog samog preseka... pa se tu najbolje uklapa sudopera!
A stavio sam tamo za cedjenje sudova jer sta god da stavim u taj cosak ... NE ZNAM GDE BI STAVIO>>>
Evo i nekog preseka elemenata pa da stvorite sliku...

U KOJI GOD ELEMENT STAVIM SUDOPERU IZGUBIO SAM GA! To je jedini razlog zbog sudopere u cosku...




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri30.10.2013. u 13:24 - pre 127 meseci
Citat:
deks007: Nije ugradna ploca na pola fioka vec ispod aspiratora , a kada bi u zivo imao prilike da funkcionises u ovoj kuhinji onda bi video zasto gde i sta .

Kako nije?
Na ovo mislim:


Ajd, sto nije u liniji ali kako si ovo namontirao?
Sekao si element sa fijokama i ormaric pored da uglavis plocu?

Citat:
deks007:  Kada se oko sudopere nismo slozili da ona uopste nije problematicna i da ladno rukom dodirujes dozer tek je ostalo komplikovano , Inace sve linije radnog dela prate linije viseceg . Pozdrav !


Nemoj da se ljutis, ali evo kako je moglo:

-Levi cosak slobodan sa cistom neprekinutom radnom povrsinom.
-Masina za sudove i sudopera menjaju mesta, do sudopere idu fijoke.

Ovako dobijes da prema sudoperi imas pun pristup, a sa leve i desne strane slobodan prostor.

Ugradnu rernu ako ste hteli gore, (velika je kuhinja ima mesta) mogla se ugraditi dijagonalno, jeste komplikovanije ali bi izgledalo do 00.




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri30.10.2013. u 13:32 - pre 127 meseci
Citat:
batarus
U KOJI GOD ELEMENT STAVIM SUDOPERU IZGUBIO SAM GA! To je jedini razlog zbog sudopere u cosku...

Zasto bi izgubio element sa sudoperom, pa on je obicno najveci?

Ti imas mesta za sudoperu sa leve strane, samo je potrebno da preuredis taj ugao.

Druga stvar je sto to estetski sve mnogo bolje izgleda.
Ne verujem da ste ikada videli neku profi dizajniranu kuhinju u kom je sudopera u cosku, cak sta vise obicno je u centralnom delu.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

batarus
Andrej Ostrovski
IT sektor
Triple Jump Group
O-Bre-Novac

Član broj: 197260
Poruke: 33
109.122.83.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri30.10.2013. u 14:11 - pre 127 meseci
Mislis nesto ovako?
nije u ravni sa elementom ali da je u ravni....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9500
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri30.10.2013. u 14:31 - pre 127 meseci
Po meni, ovaj bi raspored bio sasvim OK, pod uslovom da je deo sa plinom (i ili ringlama) skroz desno, ili bar znatno više desno. Glavni radni deo radne ploče je desno od sudopere, i nikako ga ne treba smanjivati.

I naravno još visećih elemenata. U kuhinji toga nikad dosta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri30.10.2013. u 14:38 - pre 127 meseci
Isti slicaj kao i sa deks007.Otsecena fioka.Mogucnos zbog loseg dihtovanja natapati vodom ostale fioke.





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

batarus
Andrej Ostrovski
IT sektor
Triple Jump Group
O-Bre-Novac

Član broj: 197260
Poruke: 33
109.122.83.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri30.10.2013. u 14:44 - pre 127 meseci
LAVLJA JAZBINO
Kao sto sam napisao, a ponovicu sudopera je pobegla a nije ni bitno samo je tako stavljeno zbog predstave o cemu pricam.
Nemojte se drzati nebitnih detalja, znam sta i kako sam napisao i napravio... nema potrebe ispravljati ljude za gluposti!

HVALA STO SI PRIMETIO ali da si procitao tekst uvideo bi sta pise....

Pricamo o rasporedu kuhinje jer ima ovde ljudi koji imaju dosta iskustva pa pokusavam da napravim idealnu kuhinju.
A visecih elemenata STO MANJE...he he Ne treba mi to... i kada uvidite ne treba ni Vama, samo zauzimaju prostor... a pola stvari se ni ne koriste a samo ih imate AKO ZATREBA>>>>

E tako sam ja resio samo ono sto mi treba je tu, ono sto ne treba DO VIDJENJA....
Ja sam isto u kuhinji koliko i zena, mozda i vise... MOJA ZENA.... Volim da kuvam i nije mi to nikad problem bio, zato pravim kuhinju spram moje VISINE i spram mojih potreba...
Samo mi je najveci problem sudopera...i plinska boca...
PA SAM MISLIO SVE TO DA CUSNEM U COSAK kako bih ga iskoristio...

Nasao sam brdo nekih sistema za otvaranje tih ugaonih vrata a o tome jos moram DOBRO DA RAZMISLIM....

HVALA SVIMA!!!


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2360381 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.