Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seat Leon ili Ford Focus

elitemadzone.org :: AutoZone :: Seat Leon ili Ford Focus

[ Pregleda: 7606 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DragannBG
BG

Član broj: 130281
Poruke: 81
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Seat Leon ili Ford Focus25.09.2007. u 21:54 - pre 200 meseci
Sta bi mi preporucili Seat Leon 1.9 TDI (110 ks) ili Ford Focus 1.8Tdci (115 ks)?

Ne interresuje me da li neki od njih ima ili nema neku dzidzu vec pre svega pouzdanost samih automobolia i kvalitet nasih servisa (da li su u stanju da lako identifikuju kvarove i da ih otklone po nekoj korektnoj ceni).

Da li znate kako ih rangira TUV ili ADAC po pitanju pouzdanosti?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

driveM
Novi Sad

Član broj: 152436
Poruke: 31
82.208.197.*



Profil

icon Re: Seat Leon ili Ford Focus26.09.2007. u 14:17 - pre 200 meseci
Ja mogu samo reci kako je izgledalo "peglanje" Focus - Leon na nekih 100km dugoj stazi Hrvatskim autoputem :-) Mislim da je Loen imao 130KS (crveno DI), dok sam ja vozio Focus 1.8 115KS benzinac. Drzali smo se poprilicno ujednaceno, na nekih 180-190 km/h, obisli smo sve zivo, mozda je samo neki Audi uspeo da nas obidje. Mozda bi se kao pobednik ipak mogao uzeti Leon zbog dizel motora jer sam ja pre granice morao da stanem na pumpu da natankam benzin :-(

Sto se tice pouzdanosti Focusa mozes dosta procitati u okviru drugih tema (samo pretrazi forum sa kljucnim recima "Ford Focus"). Kvalitet nasih servisa je nazalost veoma varljiv za sve marke automobila. Cuo sam za vise slucajeva gde su ljudi u zvanicnim servisima uspeli da "zeznu stvar".

Znas da je Seat Spanski VW, tako da odrzavanje nije neki veliki problem (niti sam cuo da se ljudi koji voze Seat zale). Mislim da je u pitanju mrtva trka - ako nadjes "dobar primerak" jednog od ta dva auta uzimaj ga, neces pogresiti ni sa jednim.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Seat Leon ili Ford Focus26.09.2007. u 15:28 - pre 200 meseci
Seat se u VW grupaciji tretira na mestu ISPOD Skode po pouzdanosti, a to je ono sto tebe najvise interesuje.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Seat Leon ili Ford Focus26.09.2007. u 17:58 - pre 200 meseci
@HoT_Steppa
Odakle ti te informacije? Jel to nesto zvanicno, ili...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Seat Leon ili Ford Focus26.09.2007. u 20:35 - pre 200 meseci


s tim sto se ovde naravno ne vidi sta kme crkava ali tu je AutoBild pa citajte. Zanimljivo je da kod vecine je problem elektronika u vecem ili manjem obimu, dok se neretko i mehanicki sklopovi kvare i to dosta bas ne Seatu, Fiatu. Za Ford sam zapamtio da se kvari motor od centralne brave kod nekih modela i lampice neke pregorevaju. Ima tu automobila i kojima posle nedopusteno malo hiljada kilometara pocne da curi ulje iz motora. Zanimljivo je videti i razliku recimo izmedju Mazde i Forda, iako dele iste sklopove, prva se pravi u Hirosimi a druga marka po Engleskoj, Belgiji (Focus), Nemackoj (Mondeo).

Ako hocete vozilo iz VW grupe, Skoda je najbolji izbor, i po ceni i po odnosu cena/oprema i po pouzdanosti.

Opet Ford daje 4 godine garancije, sto ce drugi da cene.
 
Odgovor na temu

DragannBG
BG

Član broj: 130281
Poruke: 81
*.adsl.static.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Seat Leon ili Ford Focus26.09.2007. u 20:54 - pre 200 meseci
Mislio sam na polovan automobil (2001-2003) godiste. Verovatno za ova dva automobila vec postoje jasna saznanja kakva su, samo sto ja ne mogu nigde da ih nadjem.

Skoda Octavia mi je nekako glomazna a Fabia mala, a Fabia karavan nezgrapna. Bas hocu da kupim auto u ovoj Golf klasi ali da ne bude Golf niti Astra. Corolla je vec preskupa, zato sam izbor suzio na Focus i Leon...
 
Odgovor na temu

Iosis
Vedran S
Doboj, B&H

Član broj: 151737
Poruke: 22
81.93.74.*



Profil

icon Re: Seat Leon ili Ford Focus28.09.2007. u 19:44 - pre 200 meseci
Ma kupi Focus i nema da brines, pouzdaniji je, a i mnogo ljepsi od Seata. Imas bolji motor u Focusu.
Iosis 2.0TDCi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Seat Leon ili Ford Focus

[ Pregleda: 7606 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.