Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ekspertiza vozila u policiji

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ekspertiza vozila u policiji

[ Pregleda: 3976 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada_19

Član broj: 157955
Poruke: 6
*.176.eunet.yu.



Profil

icon Ekspertiza vozila u policiji25.09.2007. u 22:05 - pre 201 meseci
Pratim ovaj forum vec duze vremena i do sada sam uglavnom dolazio do odgovora na pitanja koja su me zanimala. Sada se nadjoh u problemu, nasao sam Opel Astru ClassicII koja mi potpuno odgovara po svemu, osim sto na veznom limu pored prednjeg fara nema plocice sa odgovarajucim brojevima. Kako me neko ne bi oladio za pare, resih da mi je najsigurnije da ga odvezem na ekspertizu u 29-i ali nisam siguran da li mi treba neki formular ili samo odem sacekam u redu(sa vlasnikom naravno) i to je to?
Ako neko zna nesto o proceduri i neophodnim papirima, bilo bi mi od velike pomoci!!

[Ovu poruku je menjao vlada_19 dana 25.09.2007. u 23:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vlada_19 dana 25.09.2007. u 23:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ekspertiza vozila u policija25.09.2007. u 22:22 - pre 201 meseci
Ja sam letos hteo da kupim jedan fiat stilo bez plocice i prvo sto mi je palo na pamet je bilo da pitam saobracajnu patrolu koliko je cudno to sto auto nema plocicu. Dobio sam odgovor da jeste cudno ali da se i to desava i da je najpametnije da rano ujutru odem u 29ti na proveru i napomenem vlasniku da ako auto nije cist da cemo se verovatno vracati taxijem...
Ja nisam otisao tako da za dalje ne znam, jednostavno sam odustao ne zelim da kupujem auto na kome mi je bilo sta sumnjivo, bar automobila ima...



kasnije od prijatelja (koji radi u delti) da je moguce da je u udesu ostecena plocica i on bi trebao da od njih naruci drugu plocicu, ali cena je paprena...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vlada_19

Član broj: 157955
Poruke: 6
*.176.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ekspertiza vozila u policiji25.09.2007. u 22:27 - pre 201 meseci
Ja sam rekao vlasniku da imam nameru da ga vozim u 29-ti, naravno, pre nego sto ga kupim i on je na 1 pristao na to. Tako da pretpostavljam ili je auto cist, ili i on nema pojma ili je totalno lud, pa ide na blef do poslednjeg trenutka. U svakom slucaju otici cu prekosutra to da resim, pa rekoh ako neko zna sta mi sve treba od papira-da ne idem vise puta
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ekspertiza vozila u policiji26.09.2007. u 09:19 - pre 201 meseci
Pozdrav,

za ekspertizu u GSUP-u u 29. novembra (odkad je to vec sasvim druga ulica, onako uzgred) uobicajen je postupak odlaska na tehnicki pregled koji zatim konstatuje da trazi ekspertsko misljenje specijalizovane sluzbe. Zatims e sledece jutro opjavis sa tim registracionim listom na kome sto napisali do 7.30 ujutru i stanes u kolonu vozila koja svakodnevno ceka ove ekspertize. Odmah ces saznati, jedini je problem sto ako nesto nije u redu, auto ostaje tu dok se ne pokrene postupak, pa sad kako se dogovoris sa prodavcem.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ekspertiza vozila u policiji26.09.2007. u 18:47 - pre 201 meseci
Citat:
Ja nisam otisao tako da za dalje ne znam, jednostavno sam odustao ne zelim da kupujem auto na kome mi je bilo sta sumnjivo, bar automobila ima...
Vidis, meni su najsumnjiviji upravo automobili na kojima mi nista nije sumnjivo. Oni kod kojih se na prvi pogled uoci neki problem najcesce nisu problem :-)

Inace, po zakonu nije obavezna ta plocica, a i nicemu ne sluzi. ili ja nisam uspeo da se setim koja je njena namena.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Ekspertiza vozila u policiji26.09.2007. u 19:37 - pre 201 meseci
Mislim da sve poslove vezane za vozila treba odvojiti u poseban odsek, kao americki DMV. Ne znam da li postoji, ali mislim da bi trebalo napraviti sajt gde bi korisnik unosio podatke broj motora i shasije i dobijao informaciju da li je to vozilo legalno, ili je kradeno itd. Tako da se izbegne cekanje u redovima, kidanje zivaca itd.

Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
212.62.47.*



+11 Profil

icon Re: Ekspertiza vozila u policiji26.09.2007. u 20:00 - pre 201 meseci
Pa mora veštak da šmirgla i poliva kiselinom brojeve i grebe šaberom po autu da vidi ima li šta sumnjivo.
Inace pločice služe da se ljudi na tehničkom ne zavlače ispod izduvne grane da pročitaju podatke jednostavno etiketa kao i na bilo kom drugom prizvodu. Kad sam raspremao radionicu nasao sam više tih plocica. Farbao sam aute ranije izgleda da mi je falilo pop nitni.
 
Odgovor na temu

vlada_19

Član broj: 157955
Poruke: 6
*.89.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ekspertiza vozila u policiji26.09.2007. u 21:52 - pre 201 meseci
Bio sam jutros na ekspertizi, gde mi je receno da odkada je AMSS kupio neke masine/opremu za ekspertizu oni u stanici rade iskljucivo po nalogu-znaci auto je u problemu:vanredni tehnicki/neko je namestio pricu da je auto ukraden.... Ono sto rade i dalje su vozila kojima fali broj, pa treba da se radi ukucavenje tj.daju nalog PUS!!
Tako da znate, od sada pa u buduce ukoliko imate zelju da proverite brojeve to se iskljucivo radi (na vas zahtev) u AMS ili po sluzbenoj duznosti u GSUP-u.
Inace u AMSS lista cekanja je oko sedam dana-informacija od jutros, odnosno traze dad sada zakazem da bi me primili eventualno za sedam-osam dana, imajuci u vidu nasu tacnost...
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Ekspertiza vozila u policiji28.09.2007. u 12:41 - pre 201 meseci
Pa to i nije neka vest, ja sam mislio da svi vi znate vec o tome(zato to nisam ni spominjao), pa Alvirovic u SAT-u je pre skoro godinu dana napravio full reportazu o tome, samo i cena im je paprena, koliko se secam 4-5k din. ali opet to coveku moze ustedeti mnogo glavobolje.
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ekspertiza vozila u policiji

[ Pregleda: 3976 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.