Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Pomoc] Opel Astra F 1.6 1998

elitemadzone.org :: AutoZone :: [Pomoc] Opel Astra F 1.6 1998

[ Pregleda: 7732 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon [Pomoc] Opel Astra F 1.6 199829.09.2007. u 12:40 - pre 200 meseci
Imam ponudu za kupovinu Opel Astre F 1.6 1998 godiste, cena 4200.
Vozio kod majstora, kaze motor je ok, limarija na par mesta jako malo korodirala, auto ima klimu koja ne radi, i potrebno je promeniti auspuh [verovatno ne ceo].
Generalno, majstor kaze da je auto ok, nije pomeren iz ose, nije jako udaran.
Prodavac nece da spusti cenu, a moje pitanje je da li se isplati kupiti ovu Astru, s obzirom da klima ne radi?
I drugo pitanje, ima li neko neki dobar servis gde bih mogao proveriti sta je sa klimom, i koliko bi kostao preged.
Zahvaljujem na odgovorima
Pozdrav
Vlad
 
Odgovor na temu

nmaric
Nikola Maric
Beograd

nmaric
Član broj: 55251
Poruke: 18
212.200.65.*



Profil

icon Re: [Pomoc] Opel Astra F 1.6 199830.09.2007. u 12:48 - pre 200 meseci
Ajde da ti malo pomognem, posto sam vlasnik slicne, ako ne iste Astre F 1.6i iz 1998. godine.

1. Motor 1.6 sa 8 ventila je veoma izdrzljiv i zahvalan motor za odrzavanje. Kvarova gotovo da nema i prelazi 300-400.000km bez otvaranja. Specifican je i po tome sto ako slucajno dodje do pucanja zupcastog kaisa, nece doci do havarije motora, vec je dovoljno zameniti kais bez posledica. Sa druge strane, motor je lenj zbog male snage od 55kW (75KS), ali je zato izuzetno stedljiv, kod mene je potrosnja van grada oko 6l/100km, a po Beogradu od 8-9l/100km. Gas se lako i jeftino ugradjuje jer je u pitanju monopoint ubrizgavanje i moze da se montira toroidna boca umesto rezervnog tocka (BRC oko 350e).

2. Karoserija kod Astri novijih od 1996. godine je ok, za razliku od onih prvih koje su imale osetljivu i nezasticenu limariju.

3. Cena od 4200e je po meni prevelika. Nisi naveo predjenu kilometrazu?! Astra F 1.6 `98. godiste za 4200e mora da bude tip-top sredjena!
A ova koju si opisao i nije bas reprezentativan primerak, jer mi se cini da bas nije nesto odrzavana: naceta limarija, nacet auspuh, cuknuta pomalo sa svih strana, klima ne radi, i ko zna sta jos ti vlasnik nije prijavio, a verovatno ima toga jos jer se ocigledno nije pretrgao da mu auto bude 100% ispravan.

Posebno je nekorektno sto prodavac nema nameru ni malo da koriguje svoju pocetnu cenu, zapamti - tvoje pare dok su u dzepu, uvek vise vrede od tog auta - ti si taj koji bira! A taj auto ne vredi vise od 3500e + da dodas oko 700-800e da se sve to malo popravi i dotera da bi mogao sa zadovoljstvom da ga vozis.

Generalno Astra F je za nase prilike dobra kupovina (jeftini delovi, ima majstora, malo trosi), ali taj primerak ne za te pare!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: [Pomoc] Opel Astra F 1.6 1998

[ Pregleda: 7732 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.