Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zelena masa u sistemu za hladjenje

elitemadzone.org :: AutoZone :: zelena masa u sistemu za hladjenje

[ Pregleda: 2663 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon zelena masa u sistemu za hladjenje18.10.2007. u 17:27 - pre 201 meseci
Ako neko moze da pomogne...

Pre mesec dana sam uzeo Twinga 2001, 1.2 8V, (presao 86kkm) i sada kako su dosli hladni dani rekoh da proverim stanje rashladne tecnosti...(tacku mrznjenja)
Dakle, otvorim ja ekspanzivni sud i sa unutrasnje strane cepa, kao i oko navoja za cep na ekspanzivnom sudu ima neke zelene mase!!??
Ne znam kako bolje da opisem, zeleno je i lici po gustini na pastu za zube, pod blagim pritiskom se raspada... Nema nikakav miris... Inace merac je pokazao da je unutra antifriz (zelene boje) i da trpi do -30 celzijusovih. Sto se tice same tecnosti (antifriza) ona je bistra koliko mogu da vidim u ekspanzivnom sudu.

Da li je neko imao slicna iskustva? Moje neko misljenje je da je to mozda neki nus proizvod antifriza koji je isto zelene boje, posle ko zna koliko godina ne menjanja (moguce i od proizvodnje)
Sto se tice samog auta sve je besprekorno...Najnormalnije se ponasa, sve funkcionise...

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: zelena masa u sistemu za hladjenje18.10.2007. u 17:51 - pre 201 meseci
To odmah zameni. Uzrok stvaranja guste mase može biti mešanje raznorodnih antifriza. Svaka rashladna tečnost posle 2 godine korišćenja postaje agresivna za motor i valja je menjati. Skoro sam video dihtung koji se naduo i počeo da raspada iz ovog razloga.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: zelena masa u sistemu za hladjenje18.10.2007. u 17:57 - pre 201 meseci
Cega dihtung?
Inace i pretpostavljam da bi trebalo zameniti tecnost, samo ne znam da li treba ispirati sistem nekako?

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: zelena masa u sistemu za hladjenje18.10.2007. u 18:38 - pre 201 meseci
U ovom slučaju je iz drugih razloga radjen motor, a pomenuti dihtung je dihtung izmedju bloka i glave motora. Isprati treba, ali ne znam tačno čime. Pitaćeš nekog majstora.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

dzoni8
nezaposlen
beograd

Član broj: 159447
Poruke: 34
89.216.44.*



Profil

icon Re: zelena masa u sistemu za hladjenje19.10.2007. u 01:08 - pre 201 meseci
Menjaj antifriz,star je.Stavi 'elf' antifriz specijalno za Reno vozila.U limenom je pakovanju od po 1lit.,malo je skuplji,ali je odlican.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: zelena masa u sistemu za hladjenje19.10.2007. u 14:47 - pre 201 meseci
Zamenicu antifriz u svakom slucaju. Hvala!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: zelena masa u sistemu za hladjenje

[ Pregleda: 2663 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.