Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19722 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vaske555
Milan Vasic
Stari Zednik

vaske555
Član broj: 42246
Poruke: 79
...vl-edge-dnevnik.neobee.net.

ICQ: 287637844
Sajt: www.milanvasic.com


Profil

icon Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????22.10.2007. u 08:42 - pre 200 meseci
U zadnje vreme se sve vise suska da ce se ukinuti civilno sluzenje vojnog roka, i da je decembarska klasa poslednja....
Da li su to samo nagadjanja ili ima istine u tome...?

Ako neko nesto zna neka kaze...
Vaske
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????22.10.2007. u 08:51 - pre 200 meseci
Mislim da će pre ukinuti redovno nego civilno.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.228.*



+363 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????22.10.2007. u 09:35 - pre 200 meseci
Politika, subota 20. oktobar 2007

Citat:
Uprava za odbranu Republike Srbije zapocela je organizovanu obuku vojnika koji se nalaze na civilnom sluzenju vojnog roka, sa ciljem da se oni strucno osposobe i motivisu za zastitu i spasavanje ljudi, materijalnih i drugih dobara u slucaju elementarnih nepogoda, tehnicko-tehnoloskih i drugih nesreca i opasnosti, saopsteno je juce iz Ministarstva odbrane.
Prva serija od 25 kurseva zapocela je 4.oktobra i traje do 15.novembra i njome ce biti obuhvaceno 1000 vojnika na civilnom sluzenju u vecim gradovima Srbije. Obuka se obavlja u saradnji sa Crvenim Krstom i Vatrogasnim savezom Srbije i njihovim lokalnim organizacijama.

Osnovni zadaci obucavanja jesu upoznavanje vojnika sa osnovnim pravilima medjunarodnog humanitarnog prava i opasnostima koje ugrozavaju zdravlje i zivot ljudi, zivotnu sredinu, materijalna i kulturna dobra. Takodje, oni ce biti upoznati sa postupcima i zadacima pri otklanjanju ili ublazavanju posledica elementarnih nepogoda, tehnicko-tehnoloskih nesreca i posledica ratnih dejstava. Obucice se i za zastitu i spasavanje ljudi i pruzanje prve pomoci povredjenim licima u miru i ratu.

Planom i programom obucavanja za odbranu zemlje vojnika na sluzenju vojnog roka u civilnoj sluzbi predvidjeno je da se obuka izvodi u trajanju od 84 nastavna casa. Obuka ce se nastaviti i tokom sledece godine sa narednim generacijama vojnika na civilnom sluzenju vojnog roka


Dakle, iz ovog teksta se moze zakljuciti da od ukidanja nece biti nista bar do 2009. Ali, posto je ovo Srbija i cuda su moguca, nikad se ne zna...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

vaske555
Milan Vasic
Stari Zednik

vaske555
Član broj: 42246
Poruke: 79
...vl-edge-dnevnik.neobee.net.

ICQ: 287637844
Sajt: www.milanvasic.com


Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????22.10.2007. u 11:02 - pre 200 meseci
Poslao sam mail resornom ministru pa da cujemo vesti iz prve ruke...
Naravno jos uvek cekam odgovor, ali ko ceka taj i doceka...
Vaske
 
0

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.167.*



+32 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????22.10.2007. u 20:36 - pre 200 meseci
Ja sluzim civilnu vojsku i prica se da ce da ukinu civilno sluzenje, a regularnu vojsku da povecaju na 9 meseci. Nista potvrdjeno, samo price.
Ljubav, mir & sir
 
0

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.169.*



+15 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????22.10.2007. u 20:48 - pre 200 meseci
Mozda, ali juce.
 
0

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????22.10.2007. u 21:24 - pre 200 meseci
Ma bolje da ukinu načisto obavezu služenja, jer se služenje u civilu prečesto svodi na običnu zafrkanciju!
 
0

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
77.46.222.*



+4 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????23.10.2007. u 05:31 - pre 200 meseci
Ne pretvara se niušta, već se tek na civilnom služenju vidi šta je vojska zaista: dobrovoljno robovsko društvo.

Vojska kakva sada postoji imala je smisla pre 30-40 g. kada je velika većina mladog sveta živela "where eagles dare", da ne kažem po raznoraznim vuko*ebinama. Od ključne važnosti je bilo dovući ih u civilizovanu sredinu kako bi ih koliko-toliko kultivisali.
Zamislite nekog polu-divljaka kako odjedanput pređe 1000km i obre se u npr. Ljubljani, posmatra taj svet tamo, uči, vidi stvari koje nije video u životu. A u njegovom selu zamena za čuvanje ovaca i cepanje drva je uvek mogla da se nađe.

Međutim danas kada svako (normalan) ko je u godinama da ide u vojsku već ima posao i gomilu drugih obaveza ta vojska se pokazuje u svom pravom svetlu. Njima trebaju robovi. Nema to veze sa obukom, odbranom, naoružanjem, njima samo treba mufte radna snaga i to je sve.

Da je postojala normalna obuka od 3, 4 pa i 5 meseci i ja bih vrlo rado otišao na redovno služenje. Ali ovako sa poslovima koje sam imao i svežnjem računa koje je trebalo platiti svaki mesec mislim samo mi je trebao neki retard sa pričom o patriotizmu i odlazak u kasarnu, kako da ne.
Npr. što kaže maksvel: svodi se na zafrkanciju - to nema veze sa vojnicima već je poenta u tome da nema nikoga ko bi ih obučio za nešto ili ih naučio nešto jer vojska i ne služi tome već isključivo koncentraciji besplatne radne snage/topovskog mesa (zavisi od prilike).
Ja sam bio u civilnoj na mestu kod ljudi koje sam odranije poznavao i radio sam max. 5 sati dnevno i šta - bilo mi je do jaja? Ne, nije, jer ja nisam želeo da blejim 5 sati dnevno (pa makar i sa ortacima) već sam želeo da nastavim da izdržavam porodicu, što znači da tih 5 sati "zafrkancije" je zapravo bilo 5 sati sna manje dnevno jer je posao morao da se završi kada dođem kući.

Poslednji za koga znam da se zbog oficirske tradicije u porodici, patriotizma, itd. itd. "zajebao" (prema njegovim rečima) i otišao u vojsku, bio je vezista u Rumi, imao je obuku od cca 15 dana i ostatak roka do punih 6 meseci nosio je stvari jer se kasarna selila. Toliko o tome.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
0

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
91.150.120.*



+141 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????23.10.2007. u 06:28 - pre 200 meseci
A ja sam se javio u VO u petak, po pozivu, radi: "vojnih pitanja" i covek me tamo pita da li mi je neophodno da u decembru idem na sluzenje vojnog roka (civilno, naravno) kao zbog toga sto imaju neki koji hoce da idu sto pre (najverovatnije culi pricu o ukidanju civilnog sluzenja ). Ja sam mu rek'o da mi nije neophodno, kad odem, potpuno nebitno, ako moram ici cu a ako ne mogu ja i da ne idem uopste . Lik kaze, da ako ne dobijem poziv 15-20.11. onda cu sigurno ici u martu sledece godine. Tako da prica da je decembar poslednji sto se tice civilnog sluzenja je potpuno netacna.

Pozdrav.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????23.10.2007. u 08:19 - pre 200 meseci
Mogu da zamislim situaciju - ortaci posle par piva krenuli da loze jednog sa pricom o ukidanju i prica poprimila globalne razmere
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
77.46.251.*



+141 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????23.10.2007. u 08:59 - pre 200 meseci
Uuiiiip... u pravu si pctel... stuc... potpuno si u pravu... ne bi' me ni malo iznenadilo da sam to bio ja... stuc...
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
0

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

AleksandarNS
Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.static.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????23.10.2007. u 09:17 - pre 200 meseci
Ma obična izmišljotina dokonog naroda. A svi su čuli iz "prve ruke". Ma daj...
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
0

western

Član broj: 108183
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????23.10.2007. u 17:02 - pre 200 meseci
Ako je tačno ovo što planiraju za te buduće "civilne" vojnike:

...Osnovni zadaci obucavanja jesu upoznavanje vojnika sa osnovnim pravilima medjunarodnog humanitarnog prava i opasnostima koje ugrozavaju zdravlje i zivot ljudi, zivotnu sredinu, materijalna i kulturna dobra. Takodje, oni ce biti upoznati sa postupcima i zadacima pri otklanjanju ili ublazavanju posledica elementarnih nepogoda, tehnicko-tehnoloskih nesreca i posledica ratnih dejstava...

Mislim da mi se bolje isplati i da se "zajebem" pa da služim regularnu vojsku nego da me pošalju da čistim industrijski hemijski otpad (često se to nešto dešava ovih dana da prospu slučajno, valjda im zato treba) ili da saniram posledice ratnih dejstava čeprkajući po nekom području kasetnog bombardovanja...
 
0

rourke

Član broj: 66772
Poruke: 28
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????24.10.2007. u 23:24 - pre 200 meseci
@western: sta ti naprica u par redova. Slobodno idi u regularnu, setices se ovih postova odmah prvog dana. Sretao sam ljude koji su se busali u regularnu mnogo vise i pokajali se posle nedelju dana. Posle su svima nama preporucivali civilnu.
 
0

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
77.46.222.*



+4 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????25.10.2007. u 05:29 - pre 200 meseci
Citat:
western:Mislim da mi se bolje isplati i da se "zajebem" pa da služim regularnu vojsku nego da me pošalju da čistim industrijski hemijski otpad (često se to nešto dešava ovih dana da prospu slučajno, valjda im zato treba) ili da saniram posledice ratnih dejstava čeprkajući po nekom području kasetnog bombardovanja...

Ha, ha, kao da sve to nećeš raditi u "regularnoj" vojsci :} How yes no.

Svaki dan ćeš samo vežbati i obučavati se striktno za potrebe roda za koji su te regrutovali? Mhm, da.
Pre će biti da ćeš tegliti stvari s kojima niko živ ne zna šta će (a ne smeju da se bace jer su upisane u neki listić od pre 25 g.) a onda kada to završiš tek ćeš onda da čistiš industrijski hemijski otpad i saniraš posledice ratnih dejstava čeprkajući po nekom području kasetnog bombardovanja. A onda kada se dan završi, civilna vojska ide kući u svoj krevet a ti na večeru konzerve pseće paštete takođe od pre 25 g. I posle nedelju dana takvog "života" i takve "vojske" ćeš zamrzeti ljude na civilnoj ni krive ni dužne, kao da su oni to izmislili da tako funkcioniše.

I to sve za račun patriotizma ili da ne ispadneš pi*ka koja ne sme u regularnu vojsku. Kao što rekoh, nemam nikakav problem sa vojskom, kasarnom, obukom itd. kao pojmom ali ovo u šta se izrodilo u praksi to je čisto iživljavanje.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.206.*



+363 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????25.10.2007. u 08:25 - pre 200 meseci
Bolje da su od pocetka uvodjenja civilnog vojnog roka stavili obuku od 3 meseca za prvu pomoc i zastitu na radu. Npr. po 4 casa nedeljno. Tako bi bar dobili mnogo mladica obucenih za pruzanje prve pomoci i edukovanih za osnove zastite na radu. To bi svakome moglo mnogo da koristi u zivotu...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????25.10.2007. u 08:44 - pre 200 meseci
Citat:
DS_Store: Njima trebaju robovi. Nema to veze sa obukom, odbranom, naoružanjem, njima samo treba mufte radna snaga i to je sve.

Cak ni to... Tj. radna snaga ni za sta. Ja sam tokom obuke, znaci, skoro 3 meseca, cistio lisce* dobar deo dana (sa ostatkom kasarne). Uglavnom je bila situacija da je bilo po 3-4 lista na svakog vojnika. a kada ne bi bilo vojske, ne bi treblo ni da se cisti to lisce. Znaci, jedina poenta te radne snage je... ona sama.
Da su nas vodili u grad da radimo to isto u parku, imalo bi vise smisla. Ne kazem da bi to bilo ok, ali bi bar imalo nekog smisla.



*OK, za cepidlake, nismo cistili lisce vec kasarnu od lisca ;)
 
0

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
212.62.47.*



+11 Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????25.10.2007. u 09:22 - pre 200 meseci
Nece ovakva vlast ukinuti nista ako nema jak razlog. Probleme u finansiranju ce resiti vecim porezom i smanjivanjem troskova. Robijao sam vojsku u nekom zabacenom mestu u hrvatskoj i danas se kajem sto nisam prilikom odlaska poneo pasos i sedeo u autobusu do austrijske granice. U to vreme si mogao da stavis pasos za pojas i krenes kud ti volja.
 
0

western

Član broj: 108183
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????25.10.2007. u 11:08 - pre 200 meseci
Da ne bude zabune nemam namere sluziti ni civilno ni regularno (i da, regularna mi uvek jeste bila preferencija ali naravno ne u ovakvoj nazovi vojsci).

E da - za nekoga ko je pomenuo "konzerve pseće paštete takođe od pre 25 g" mogu reći da su te Gavrilović pseće paštete i naresci bili 10 puta kvalitetniji od ovih što se sada prodaju. Mada koliko znam vojska je spucala poslednje zalihe toga negde oko 97-98 i sad koristi neke Made in ko zna gde i od čega proizvode jer jedino te mogu da priušte.
 
0

Bojanc
Srbija

Član broj: 35765
Poruke: 218
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.krajinaforce.com


Profil

icon Re: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????25.10.2007. u 13:58 - pre 200 meseci
Citat:
rourke: @western: sta ti naprica u par redova. Slobodno idi u regularnu, setices se ovih postova odmah prvog dana. Sretao sam ljude koji su se busali u regularnu mnogo vise i pokajali se posle nedelju dana. Posle su svima nama preporucivali civilnu.


Ja imam bas suprotna iskustva,naime ima dva drugara koji su na civilnom odsluzenju i obojica su mislili da je to sala i da treba samo da im prodje vreme. Jedan je bio u gerontoloskom centru,a drugi je u posti,ovog prvog je zadesio bas period kada se gerontolski nesto sredjivao pa je po ceo dan nosio cigle i vukao pesak,a ovaj drugi raznosi postu i hoce da umre koliko poste ima i koliko treba da vozi (svoj) bicikl ili da to raznosi pesaka. I samo se zale po ceo dan.
Ja samo odradio moje posteno i nikada nisam zazalio zbog toga,moj brat je odradio to takodje,jos je prosao mnogo gore od mene jer je bio na administrativnoj granici sa KiM u snegu do ja*a i uvek kada pricamo o tome napominje da bi pre odradio jos jednu takvu turu nego isao na civilno.
Iskreno svima onima koji zele u civilno bih ja dao metlu i da se grad cakli. Naravno oni koji svojim profesijama mogu da pomognu drustvu u tom periodu bi dobili drugacije "zadatke" jer nema smisla da neki stomatolog cisti park od lisca ako moze da obilazi vrtice i osnovne skole i obavlja osnovne stomatoloske preglede deci,npr.
Zvezda je život, drugo su sitnice!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukidanje civilnog sluzenja vojnog roka!!??????
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19722 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.