Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kazna za parkiranje!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za parkiranje!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32359 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.sbb.rs.



+65 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?06.02.2013. u 23:02 - pre 136 meseci
@boyan3001

Pa i nije ti neki odgovor, odnosno totalno je neprihvatljiv. A šta ako neko ne nađe ni u trafici za 10 min? Jesi siguran da radnik parking servisa nije baš iza ćoška a ja krenem na drugu stranu? Znam da svi danas imamo mobilne telefone, i ja prvi plaćam preko mobilnog i nemam nikakav problem sa tim, zato i nisam razmišljao o dostupnosti drugačijeg načina plaćanja. Ali ako hoće već da naplaćuju parking trebalo bi da obezbede i siguran način za to.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?06.02.2013. u 23:17 - pre 136 meseci
Siguran nacin bi bio da uvek kod sebe u kolima imas bar dve, tri karte za parkiranje unapred kupljene. Kao sto bi mozda kupio nekoliko karata za GSP.
Realno...
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.sbb.rs.



+65 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?07.02.2013. u 00:18 - pre 136 meseci
Ok, slažem se, za ovo si totalno u pravu.

 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?07.02.2013. u 07:28 - pre 136 meseci
Citat:
boyan3001: Siguran nacin bi bio da uvek kod sebe u kolima imas bar dve, tri karte za parkiranje unapred kupljene. Kao sto bi mozda kupio nekoliko karata za GSP.


Šta sa ljudima koji nisu iz Beograda? Gde mogu van Beograda naći dve, tri karte za parkiranje da ih unapred kupim pre nego što krenem za Beograd? Da li to važi za svaki grad u Srbiji? Bilo bi dobro kada bi postojala univerzalna karta koja važi za celu Srbiju, ovako moraš imati "dve, tri karte za parkiranje unapred kupljene" za svaki grad u Srbiji u kome se naplaćuje parkiranje. Ili predlažeš da dođem u Beograd autobusom, kupim kartu za parkiranje, vratim se kući i onda dođem kolima i parkiram se u Beogradu?

Slažem se da je mobilni telefon dostupan na svima koji voze kola, ali ne slažem se da treba biti obavezan deo opreme za parkiranje. Osim toga, moja devojka je prošle godine dobila "doplatnu kartu" zato što je poslala poruku a njima nikada nije stigla (sevis nije radio, mobilni operater ili ko za?). Poslala dva SMS-a i nije dobila povratnu poruku da je uplaćen parking, nije mogla nidge da nađe drugi način plaćanja, a kad se vratila na brisaču čeka papirče.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.upc-g.chello.nl.



+1622 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 08:52 - pre 136 meseci
Ne plaćam parking i jedva čekam da mi zaplene imovinu u vrednosti od 1850 dinara.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 10:12 - pre 136 meseci
Citat:
component: Poslala dva SMS-a i nije dobila povratnu poruku da je uplaćen parking, nije mogla nidge da nađe drugi način plaćanja, a kad se vratila na brisaču čeka papirče.

Ako nije dobila povratnu poruku, znaci da nije platila parking.
Ona je mozda i htela ali parking nije placen.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 15:03 - pre 136 meseci
Naravno da nije platila. U tome i jeste stvar. Htela je da plati ali nije bio na toj lokaciji omogućeno plaćanje parkinga. Pokušala je da kupi kartu za parkiranje na trafici - nisu imali. Radnik parking servisa nije bio tu. SMS nije radio. 45 minuta kasnije "doplatna karta" je uredno čekala. Već par postova pokušavam da saznam koju proceduru je parking sevis smislio za plaćanje a da nije SMS-om (na primer da u tom trenutku ne radi). Ta procedura bi trebalo da omogući plaćanje u roku od 3 minuta, pošto je izgleda toliko dato vremena korisniku usluge da plati parking. Dakle? Ima li neko odgovor? Šta da radim kada se sledeći put nađem u takvoj situaciji? Ovo nije vezano za Beograd, već za sve gradove u Srbiji koji naplaćuju parking.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 15:21 - pre 136 meseci
Cisto tehnicki gledano, kad stanes na praking mesto, trebao bi i odma da ga platis. Nema nikakva tri minuta tu.
Realno...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 15:38 - pre 136 meseci
Citat:
boyan3001: Cisto tehnicki gledano, kad stanes na praking mesto, trebao bi i odma da ga platis. Nema nikakva tri minuta tu.


Da, ali kako?
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 15:58 - pre 136 meseci
Pa tako sto smo ipak koliko, toliko jos uvek ljudi, pa se tolerise cak i preko 10-tak minuta bez placanja. A to vreme je dovoljno da otkucas poruku, prosetas do kioska, automata ili nadjes radnika parking servisa u blizini.
Jedino instant resenje su parking satovi, sto fala bogu vise ne postoji.
Realno...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 16:22 - pre 136 meseci
Zar nema na svakom mobilnom "Inbox, Sent, Drafts, Outbox, Delivery reports..." u kome moze da se nadje podatak da je poruka/sms poslata u odredjeno vreme, ima datum i tacno vreme. Ako se dobija povratna poruka "...sacuvajte ovu poruku..." kad se transakcija uspesno zavrsi, a dobija se i znaci da je validna kao dokaz!, zasto i ovaj podatak ne bi bio validan za dokazivanje da je pokusano placanje i da nije greska do onoga ko je nastojao da plati - na legalan i uobicajen nacin? Samo razmisljam glasno, licno ja nisam imao nikada problem sa SMS placanjem, to je uvek radilo bilo gde da sam se nalazio (doduse u Beogradu).


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 18:04 - pre 136 meseci
Citat:
Sceka: ... zasto i ovaj podatak ne bi bio validan za dokazivanje da je pokusano placanje i da nije greska do onoga ko je nastojao da plati - na legalan i uobicajen nacin?

I sta sa tim podatkom?
Jeste pokusano, ali nije placeno.

Citat:
component: Šta da radim kada se sledeći put nađem u takvoj situaciji? Ovo nije vezano za Beograd, već za sve gradove u Srbiji koji naplaćuju parking.

Nemoj da se parkiras bez placanja, u drugom slucaju sigurno dobijas kaznu.

Ovo je otprilike isto kao kada bi pitao: kako da se parkiram kada nema mesta.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 18:23 - pre 136 meseci
Citat:
bakara: I sta sa tim podatkom?
Jeste pokusano, ali nije placeno.
...

Nije placeno ali nije krivica na onome koji je pokusao da plati. Onaj ko je pokusao da plati je uradio sve sto je u njegovoj moci da izvrsi placanje.

Kao kad uplatis nesto u Posti. Desava se da se ceka danima da stigne izvestaj do onoga kome je uplaceno. A desava se i da ne stigne mesecima (meni se desilo ne jednom, uplata iz Uzica nije stigla...) ali imam dokaz da sam pokusao, uplatio... i to se tretira kao validno.

Kad posaljes SMS za parkiranje - naplacije se posiljaocu u svakom slucaju!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 18:32 - pre 136 meseci
Razlika je u tome sto si uplatom u Posti uplatu izvrsio i ona ce sasvim sigurno na ovaj ili onaj nacin stici do primaoca. U ovom slucaju sa parkingom, korisceni parking nikada nece biti placen jer poruka nece naknadno biti naplacena (platices samo mozda cenu SMS-a operateru ali uslugu parkinga ne).
To je poptuno isto kao da kazes, usao sam u prodavnicu, doneo 2 dzaka namirnica do kase a tamo.. nema nikog. Pogledao sam na ulici i kariske nema pa sam sa robom otisao kuci. Probao sam i zeleo da platim ali nije bilo nikog da mi naplati.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 19:07 - pre 136 meseci
Ne, meni se skinula cela "parking suma" vise puta (za dva puta se dobro secam, kod Hrama Svetog Save, parkirao, poslao SMS, seo u Cafe & Factory, porucio kafu, stigla kafa (a ceka se dugo!), popio kafu, u medjuvremenu proverio i uverio se da je skinuta suma... nikada nisam dobio obavestenje ali i nisam imao problema sa kaznom!) a nisam dobio "...sacuvajte ovu poruku..."!

Znaci, nije samo rec o naplati SMS poruke nego o automatskoj naplati parking usluge - takav dil oni imaju sa mobilnim operaterima!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 19:17 - pre 136 meseci
Sad za povratnu poruku ne znam da li moze da kasni i sl, kao sto nekada kasni reports a poruka je odavno isporucena. Mislim da ukoliko ti je kredit skinut nece biti doplatne karte, samo ti iz nekog razloga nije stigla povratna poruka ali ako ti kredit nije skinut, logicno je da nisi ni platio nesto sto koristis. Ne znam da li je to pravilo ali npr par puta mi se do sada desilo da mi vrate povratnu poruku da trenutno ne mogu uplatiti parking, pokusajte kasnije i mozda se uvek dobije poruka obavestenja, sto ne mogu da tvrdim ali mene su uredno obavestavali. Onda ili probas jos koji put pa proradi ili se maknes odatle ako ne mozes da nadjes kiosk ili zaposlenog u parking servisu. Kako god, stvar mi deluje potpuno cista.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 19:40 - pre 136 meseci
Citat:
Blue82: ...
...Kako god, stvar mi deluje potpuno cista.

E ovo je vrlo tacno i vrlo bitno. Samo je problem kad neko zuri a moze da zavrsi posao za par minuta...

-- -- --

Ja sam se proslog leta malo raspitivao (priznajem ne detaljno, tako da ne tvrdim sa 100% sigurnoscu!) i dobio informaciju da je parking servis napravio dil sa svim operaterima mobilne telefonije i zato se sigurno naplacuje svaka poruka koja ode sa mobilnog telefona (poruka/SMS plus parking usluga) posiljaocu poruke/SMS-a automatski. Imao sam cak i podatak da to nije bilo mesecima po zakonu ali je i to sada po zakonu (kako i kada i gde je to ozakonjeno, to se sada ne secam).

U savkom slucaju, tu neko nesto muti dobrano. Samo je poenta da se covek dobro informise da bi znao sva eventualna desavanja. Mene to ne zanima mnogo jer nisam imao negativna iskustva, verovatno bih to iscackao da sam imao problem.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 276



+63 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 19:47 - pre 136 meseci
Naplata parkinga putem SMS-a se radi na sledeci nacin:
1. Korisnik posalje SMS na odredjeni kratki broj.
2. Po prijemu tog SMS-a, aplikacija parking servisa rezervise potrebna sredstva sa racuna korisnika.
3. Ukoliko korisnik nema dovoljno para (prepaid) ili mu nije dozvoljeno da placa parking, korisniku se vraca se poruka o gresci i prekida se placanje. Korisniku nisu skinute pare sa racuna.
4. Ukoliko rezervacija prodje uspesno, korisniku se salje poruka sa potvrdom o placanju.
5. Kada korisnik primi potvrdu o placenom parkingu, telefon salje nazad potvrdu o prijemu SMS-a (Delivery Report)
6. Aplikacija parking servisa po prijemu uspesnog Delivery Reporta, radi naplatu na osnovu rezervacije iz koraka 2. Ukoliko DR ne stigne (tj. ne stigne na vreme) korisniku se pare ne skidaju, ali se oslobadjaju obicno nakon 24 casa.
Cela procedura mora da traje ne duze od 3 minuta - od koraka 1 do koraka 6.

Ukratko, ukoliko u roku od 3 minuta ne primite potvrdu o placenom parkingu, parking NIJE placen.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sasac
kula

Član broj: 53805
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 20:01 - pre 136 meseci
Kaznu koju vam odredi radnik parking servisa, po zakonu niste duzni da platite. Jedino Vas moze kazniti Saobracajni policajac ili Sud po prijavi Saobracajne policije i to ako ste parkirali na mesto gde je to zabranjeno.

[Ovu poruku je menjao sasac dana 08.02.2013. u 22:18 GMT+1]
DOK NE PROBAM LAVA SVINJA JE ZA MENE KRALJ ZIVOTINJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 20:10 - pre 136 meseci
Citat:
rafiki:...
5. Kada korisnik primi potvrdu o placenom parkingu, telefon salje nazad potvrdu o prijemu SMS-a (Delivery Report)
...

Delivery Report je izvestaj da je poruka/SMS stigla na odrediste i dobija se za par trenutaka a uvek, ponavljam, uvek pre nego sto se dobije poruka o naplacenoj usluzi parkiranja. Stalno tako placam parking i to se redovno desava tim redosledom. I danas se to desilo 4 puta, tacno tim redosledom.

Delivery Report je nesto sto je vezano iskljucivo za samu poruku/SMS, koliko sam ja obavesten - ili gresim?



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za parkiranje!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32359 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.