Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kazna za parkiranje!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za parkiranje!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32011 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 20:39 - pre 135 meseci
Citat:
Ukratko, ukoliko u roku od 3 minuta ne primite potvrdu o placenom parkingu, parking NIJE placen.

Tacno. Ali da se ja pitam a po meni je logicno, da u tom slucaju korisnik ne treba da snosi odgovornost jer nije on kriv.
Duznost vozaca bi bila da ima novca na kartici i da posalje poruku. Sve ostalo ne bi trebalo da ga zanima. Usluga parkinga je takva da ako ti ne stigne odgovor, sta da radis? Da se ponovo ukljucis u saobracaj pa cekas da se smiluju i poprave sistem? Nije posteno da nekoga maltretiras i ugrozavas njegovu bezbednost i trosis njegovo vreme.
A ko ce da plati gresku neka se dogovore mobilni operateri i parking servis. U pitanju je usluga koja mora da radi kao podmazana a masno se i placa.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 21:12 - pre 135 meseci
I opet se vracamo na moj primer. Duznost svakog kupca je da ima novca u novcaniku. Ako nema kasirke u tom trenutku, ah sta da se radi, nisi mogao platiti pa si odneo robu kuci...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 21:16 - pre 135 meseci
Gde je istaknuto da treba da dobijem povratnu poruku o plaćenom parkingu? Nisam video na tabli koja ozačava zonu. Samo piše broj nakoji SMS treba da se pošalje.

"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 21:24 - pre 135 meseci
Da li u bilo kojoj prodavnici stoji jasna velika poruka, na ulasku i na izlasku iz nje da se kupljena roba mora platiti?
Ako ti to ne shvatas onda stvarno...
Ja se OFF-ujem iz ove teme, za sada.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 22:04 - pre 135 meseci
Citat:
Blue82: I opet se vracamo na moj primer. Duznost svakog kupca je da ima novca u novcaniku. Ako nema kasirke u tom trenutku, ah sta da se radi, nisi mogao platiti pa si odneo robu kuci...

Ako ne shvatas da ti je primer bezveze onda je stvarno najbolje da se off-ujes.

Ako ti posaljes poruku kao sto moras, zasto bi te interesovali problemi operatera sa kojim je parking servis sklopio ugovor i verovatno dele pare. Tvoje je da posaljes poruku cime si platio parking. A ako oni ne umeju da odrzavaju sistem "zivim", ako su nesposobni da naplate tvoju poruku njihov problem. Niko se ne bi ni bunio da se naknadno utvrdi da je poruka poslata i da se naplati po redovnoj ceni.
A ovako ti platis, pa boga molis da ti potvrde da si platio. U medjuvremenu ne smes da mrdnes od auta ili moras da juris nazad ako ti ne stigne blagoslov. Sve naopako. Banana drzava.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 23:03 - pre 135 meseci
Platio si parking tek kad dobijes potvrdu za to. Covek vam je lepo objasnio gore kako postupak funkcionise.
Realno...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 23:19 - pre 135 meseci
Gde to pise osim sto je to lepo objasnio covek, gore? Kako da to zna neko ko nije na forumu procitao sta je covek lepo objasnio? Jel' mora neko da rovari po Internet-u da bi saznao da je neko nesto objasnio? Kako verovati nekome ko je nesto lepo objasnio na nekoj temi na nekom forumu? Ko je uopste taj ko je lepo objasnio? ...

Pise na znaku na ulici da moze da se plati SMS-om i nista drugo. Platis SMS-m, posaljes SMS na broj koji je naznacen - tacno onako kako i pise. Tacka. Kraj. Zavrsena prica.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?08.02.2013. u 23:56 - pre 135 meseci
Citat:
Sceka
Pise na znaku na ulici da moze da se plati SMS-om i nista drugo. Platis SMS-m, posaljes SMS na broj koji je naznacen - tacno onako kako i pise. Tacka. Kraj. Zavrsena prica.

Platis SMSom i kraj price...sta nije jasno?

Nije jasno ako ne platis?
Ako ne platis, tretira se kao da nisi platio i to je to.
Pise ovde sve:
http://www.parking-servis.co.r...ranicenjem/placanje_parkiranja

U ostalom placanje telefonom nije moranje, nadji kontrolora pa mu plati.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.amres.ac.rs.



+843 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 10:51 - pre 135 meseci
@boyan3001
@bakara

Jasno je da parking nije placen ako ti ne stigne potvrda. Zakonski, tj. po pravilima ove mafijaske firme.
Mi (ili barem ja) ne kazemo da to zakonski nije ispravno vec da nije bas normalno i da treba da se promeni. I ne vidim zasto se ijedan korisnik pusluga parking servisa ne bi slozio sa tim.

Evo npr. zasto bi bio problem, da pre nego sto ti posalju kaznu od hiljadu i kusur dinara, nekim softverom (dakle trenutno i nikakav tezak posao) u dogovoru sa mobilnim operaterom provere da li si ti poslao u to vreme poruku? I ako utvrde da si zaista pokusao da platis (platio) samo ti skinu odgovarajucu sumu novca. Ili ti lepo oproste jer nije bila tvoja greska. Fino, elegantno i gospodski.
Jer, slozicete se, nije moja i tvoja greska sto njihov sistem ne radi kako treba. Moja duznost je da imam para i dobru zelju da platim a njihova da obezbede da sistem funkcionise. Ovako mogu da poremete ljudima organizaciju vremena tj. da li je u redu da gradjani strepe da li ce da stignu na vreme ako sistem slucajno zataji. Parking je ovako organizovan upravo da bi za svakog ko zeli da plati uvek bilo mesta za parkiranje i da bi se ljudi lepo vremenski organizovali.

Ali ne, njima je lakse da te tuze nego da imaju normalan odnos sa klijentima koji zele da plate uslugu. Bezveze dovode do tenzija i otpora i kod gradjana koji bi da lepo plate. A sto se tice argumenta da treba da jurim kontrolora da platim jer ne odrzavaju sistem to je vec van zdravog razuma.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 13:11 - pre 135 meseci
Još jedno pitanje, nisam primetio da je istaknuta cena za korišćenje parking usluge. Da li je to po zakonu? Koliko znam za svaku robu ili uslugu kupac ili korisnik mora biti obavešten o ceni. Kada pošaljem SMS poruku za parking vidim da mi je kretit umanjen za preko 3 dinara. Meni kao kupcu je naplaćen određeni iznos. Nigde nije istaknuto koliko treba da mi bude naplaćeno i ja smatram da sam izmirio svoje obaveze. Povratni SMS mi ne stiže (a nigde ne piše da treba da stinge) i zašto bi korisnik uopšte i pomislio da nije uradio nešto kako treba?
Naravno, ovo je sve teortetska rasprava. Ipak, sve se svodi na to da parking servis nije odradio svoj deo posla kako treba i prebacije svu odgovornost na korisnika usluge.

Da rezimiram:
1. Parking servis je postavio znak na kome piše zona i broj SMS-a na koji treba korisnik da pošalje poruku da bi platio parking (istaknuto je i maksimalno vreme zadržavanja)
2. Korisnik pošalje SMS na taj broj i na njegovom računu je 3,5 dinara manje

Šta korisnik nije uradio kako treba? Recimo da si prvi put u nekom gradu i da vidiš znak i postupiš po uputstvima. Da li je pravedno da parking servis nakon toga očekuje da uplatiš xxxx dinara na njihov račun ili ti u suprotnom prete tužbom?
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 13:16 - pre 135 meseci
^ U pravu si. Tvoje je da pošalješ SMS poruku. Nikako ne možeš da utičeš na da li će ti i kada skinuti iznos parkiranja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 13:51 - pre 135 meseci
Citat:
component: ...
Šta korisnik nije uradio kako treba? Recimo da si prvi put u nekom gradu i da vidiš znak i postupiš po uputstvima. Da li je pravedno da parking servis nakon toga očekuje da uplatiš xxxx dinara na njihov račun ili ti u suprotnom prete tužbom?

Ovo je sustina. To i ono sto napisa @mrkii pricam sve vreme. I jos nesto, zasto je korisnik duzan da bude informaticki obrazovan i da ima kompjuter i da ima konekciju sa Internet-om ili da kupuje "Sluzbeni Glasnik/List" ili tako nesto a vezano za Parking Servis i njegove usluge? A narocito se postavlja pitanje ako ne zivi u gradu nego u nekom selu gde nema sve "blagodeti" velegrada sto se informisanja tice?

Onda, pada kisa/sneg, minus 5 stepeni je, covek mora na sastanak, u porodiliste, dosao po dete... jedva je nasao slobodno mesto - i sad treba da strepi da li ce dobiti da plati kaznu (ili sta vec) a uradio je sve sto treba, poslao je SMS?!

Kako god, ne razumem kako bilo ko moze biti na strani Parking Servisa?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 14:53 - pre 135 meseci
Citat:
Sceka:  I jos nesto, zasto je korisnik duzan da bude informaticki obrazovan i da ima kompjuter i da ima konekciju sa Internet-om ili da kupuje "Sluzbeni Glasnik/List" ili tako nesto a vezano za Parking Servis i njegove usluge? A narocito se postavlja pitanje ako ne zivi u gradu nego u nekom selu gde nema sve "blagodeti" velegrada sto se informisanja tice?

Napisao sam gore da korisnik i nije obavezan da koristi te "savremene" tehnike placanja.

Kao vozac ti imas pravo da se parkiras na slobodno parking mesto.
Za to isto parking mesto si duzan da platis parking na nacin koji ti zelis, bitno je samo da bude placeno.
Kontrolor parking servisa je duzan da konstantno unosi registracione brojeve i tako vrsi kontrolu parkiranja.
Ukoliko uneseni reg. broj nema placen parking kazna ne izlazi odmah vec automatski nakon odredjenog vremena i na to kontrolor nema uticaja.
Aparati za kontrolu rade preko iste GSM mreze preko koje mi vrsimo placanje tako da ako ne radi mreza ne radi ni kontrola, u praksi je to jako retka situacija.

Znaci resenje za one koji ne veruju SMS placanju je da nadju licno kontrolora i izvrse svoju obavezu, jer ce kontrolor svoju obavezu svakako morati izvrsiti.

Ili kratko ako vi ne nadjete njega on vas hoce.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 15:36 - pre 135 meseci
Citat:
bakara: Napisao sam gore da korisnik i nije obavezan da koristi te "savremene" tehnike placanja.
...

Naravno, sto se toga tice u pravu si skroz. Ali! Ta "savremene" tehnike placanja postoje i ja ih koristim zato sto hocu da ih koristim. Dodjem, ima mesta, parkiram, jedan dodir na tač ekranu mobilnog bukvalno (aplikacija za to radi odlicno i sortkat mi se nalazi na glavnom ekranu) i idem da zavrsavam posao. Cesto mi se desi da zavrsim pre nego sto dodje radnik koji naplacuje, cesto! A inace, za te varijante "na brzinu" (svratim do neke radnje samo nesto da pitam...) mi se dogadjaju povremeno pa se desi i po nekoliko puta za redom zadrzavanje od manje od 10 minuta od parkiranja do odlaska. I sta sad? Treba da cekam radnika P. Servisa da dodje? Ma ne pada mi napamet! Posaljem SMS i ne zanima me vise... Nikada nisam imao problem sa tim ali da jesam "tuzili bi se do kraja sveta", sigurno!

Vrlo sam za postovanje zakona! Mora da se plati - ja placam, sta god to da je. Ali, organizacija tehnikalije naplate - to me uopste ne zanima sto je lose. Ja sa svoje strane uradim sve. Tacka.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 17:48 - pre 135 meseci
Citat:
Znaci resenje za one koji ne veruju SMS placanju je da nadju licno kontrolora i izvrse svoju obavezu, jer ce kontrolor svoju obavezu svakako morati izvrsiti.

Ili ukinuti sms i da svi idu licno u centralu i plate na salteru.
Narod je stoka i zasto da mu se olaksa placanje. Nije zanimljivo samo da se uzmu pare. Treba i da se izivljava malo.

Radis u parking servisu?
I za koga ti navijas? Nemce ili partizane?




 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 18:03 - pre 135 meseci
Citat:
mrkii: Ili ukinuti sms i da svi idu licno u centralu i plate na salteru.
Narod je stoka i zasto da mu se olaksa placanje. Nije zanimljivo samo da se uzmu pare. Treba i da se izivljava malo.

Postoji opcija koja olaksava placanje koju 99% nas redovno koristi i koja radi u 99% slucajeva, jel tako?
Onaj jedan posto je za stoku
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 18:22 - pre 135 meseci
Citat:
bakara: Postoji opcija koja olaksava placanje koju 99% nas redovno koristi i koja radi u 99% slucajeva, jel tako?
Onaj jedan posto je za stoku :)

Problem je sto radi u samo 99% slucajeva jer treba da radi u 100% slucajeva.
A u taj 1% slucajeva kada ne radi posledicu ne treba da snosi onaj ko nije kriv za to sto ne radi, kao sto je to slucaj trenutno.
Nije mi jasno sto si toliko uporan da opravdas nesto sto se opravdati ne moze. Mozda ce ti to postati jasno o cemu pisemo kada se uparkiras, posaljes poruku a ono nema odgovora, ti posaljes ponovo a ono nista, izadjes da potrazis kontrolora a njega nigde nema. A u medjuvremenu kasnis na posao, sastanak, utakmicu ... I osetis kako poooolako postajes stoka.

Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 18:26 - pre 135 meseci
Citat:
mrkii: Problem je sto radi u samo 99% slucajeva jer treba da radi u 100% slucajeva.
A u taj 1% slucajeva kada ne radi posledicu ne treba da snosi onaj ko nije kriv za to sto ne radi, kao sto je to slucaj trenutno.
Nije mi jasno sto si toliko uporan da opravdas nesto sto se opravdati ne moze.

Nista nije sigurno u 100% slucajeva pa tako moze da se desi i da ne platis i ne dobijes kaznu.
Inace koristim redovno SMS placanje i vrlo dobro znam koliko pouzdano radi, a takodje i oko sebe svakodnevno srecem ljude koji zbog tog SMS (ne)placanja dobijaju kazne.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 275



+62 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 20:22 - pre 135 meseci
@Sceka: Delivery Report je mehanizam kojim se posiljaoc poruke obavestava o statusu poruke. U slucaju placanja parkinga mogu da se generisu 2 DR-a:
1. DR kojim se korisnik obavestava da je njegova poruka stigla do aplikacije parking servisa. Ovo se generise jedino ako je korisnik u podesavanjima telefona stavio da mu stize DR za poslate poruke, i ovaj DR nema uticaja na naplatu.
2. DR kojim se aplikacija parking servisa obavestava da je SMS sa potvrdom o placenom parkingu stigao do korisnika. Ovaj DR inicira placanje, tj radi potvrdu ranije napravljene rezervacije.
Dakle Sceko, ti mozes da dobijes DR da je tvoj SMS stigao do parking servisa, i u vecini slucajeva to ce stici pre SMS-a sa potvrdom o placenom parkingu. Jer u tom slucaju DR pravi i salje SMS-C (centrala, da kazem uprosceno), a i aplikaciji parking servisa treba neko vreme da procesira tvoju poruku i posalje odgovor.
Moram da kazem da je Telekom pre izvesnog vremena uveo novu platformu preko koje idu svi SMS-ovi prema kratkim brojevima, od pre par nedelja i parking za Beograd ide preko nje. Cela platforma je dizajnirana tako da maksimalno zastiti krajnje korisnike i smanji mogucnosti prevare/ne-regularnog ponasanja servis i content provajdera.
Onima koji posalju SMS, a ne dobiju potvrdu, pa kasnije dobiju i kaznu, savetujem da uloze zalbu jer parking servis moze od Telekoma da dobije informaciju da li je SMS stvarno poslat od strane korisnika u navedeno doba i da li je bilo problema u radu aplikacije. Ukoliko aplikacija nije radila ili SMS nije stigao, cesto uvazavaju zalbu (zavisi od konkretnog slucaja).
Pozdrav
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?09.02.2013. u 20:43 - pre 135 meseci
Citat:
Onima koji posalju SMS, a ne dobiju potvrdu, pa kasnije dobiju i kaznu, savetujem da uloze zalbu jer parking servis moze od Telekoma da dobije informaciju da li je SMS stvarno poslat od strane korisnika u navedeno doba i da li je bilo problema u radu aplikacije. Ukoliko aplikacija nije radila ili SMS nije stigao, cesto uvazavaju zalbu (zavisi od konkretnog slucaja).

Pa o tome pricam svo vreme.
Naravno da mogu da provere.
Ali nece, jer su nenormalna firma, tj. za srpske prilike normalna.
Lakse im da tuze nevinog nego da isprave svoju gresku.
I onda ti treba da ulazes zalbu i gubis vreme i zivce i da si srecan ako ti oproste sopstvenu gresku.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za parkiranje!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32011 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.