Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delta city, kako Vam se svidja?

elitemadzone.org :: MadZone :: Delta city, kako Vam se svidja?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 78516 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 16:15 - pre 200 meseci
@ Davor Vlajkovic Ne znam sta si stavio u onom postu @ stil , telefon ne moze da ucita. Moram da pojasnim sta sam podrazumevao pod "temelji imperije " . To je : dokazano posten nacin dolaska do pocetnog kapitala kao i dokazano ne povlascen polozaj na trzistu kada se taj kapital oplemenjuje. Setite se kako je ovo sve pocelo , Brendingom Srbije i kada je Barac iznela u javnost podatke o prekrsenom zakonu o monopolu. Ja nisam za tolerisanja "kraduckanja" . Ako ste me tako shvatili , shvatili ste me pogresno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 16:16 - pre 200 meseci
Pa ne znam, meni se ipak cini da je ovo malo kompleksnija stvar... tj. verovatno jeste taj lik stao mnogima na zulj, ali bice i da je po sredi nesto jos nezgodnije.

Moje misljenje je da je USA odlucila malo da "pusti niz vodu" dobar deo ekipe - onaj dokument o Miskovicevom predlogu, ako je istinit, iz USA Ambasade sigurno nije ispao iz diplomatskog vozila, vec ga je nego neko dobio :) Time se ne kompromituje samo Miskovic vec i cela garnitura na vlasti - i to vrlo gadno, zato su svi tako danas lepo krenuli da urlaju po medijima, jer je ono bio tezak udarac na licni kredibilitet, koji je bas tako potreban jer se blize izbori :)

A razlog zasto se to radi? Pa, ko ce ga znati - mozda nepopustljivost te garniture pregovorima o Kosovu koji u stvari blokiraju EU i njene planove za taj region? Mozda su se Ameri malo preracunali ako su mislili da su Kostun i Tadic "motori demokratije" i da ce, kakvi god da su, ipak bolji od alternative - mada, nije im to ni prvi ni poslednji put da im se to desi :-)

Videce se to u sledecih nekoliko meseci. Miskovic, kao i svako ko je svoj pocetni kapital stekao poslujuci sa firmom "Mira & Baslo" ima problem jer je to vrlo nezgodan nacin sticanja para, koji gotovo sigurno podrazumeva i bivanje duznim nekom - bas kao i Karic, i Miskovic moze biti spucan u nogu, bas na tu foru - mada, cenim da je Miskovic ipak malo pametniji od Karica i da je preuzeo mere tako da celu tu stvar verovatno nece ni osetiti... tj. svako ko je u toj prici ih je sigurno preuzeo kada je u Srbiji pao prvi veliki bogatas (tj. bio prinudjen da ode iz zemlje ;-)

Sta ima narod Srbije od svega toga? Verovatno nista... , mozda ce jedino izgubiti i koji posao ko je radio u Delta grupi. Na zalost, ali - sami su to i zasluzili. Miskovic ce mozda otici iz zemlje, posle "poziva na informativni razgovor' koga ce dobiti ne licno, nego preko medija - a "ekipa" ce verovatno naci nekog novog sponzora... i od tog sponzora vrlo brzo napraviti novog multimilijardera davajuci mu koncesije ko zna za sta. Bas kao i svaki prosli put, racun ce platiti oni i koji ih biraju.

Sto se "Delta Imperije" tice - sa $2 milijarde, ne verujem da nije moguce obavljati biznis i van Srbije - doduse, otezavajuca okolnost ce biti sto nece biti tako masnih profita jer ce drzava imati nekog novog "Miskovica" koji dobija namestene tendere, ali verujem da ce Delta Grupa sa Kipra naci jos puno zemalja gde je moguce poslovati kao u stara dobra vremena - ipak je svet globalno selo :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 17:49 - pre 200 meseci
Meni je fascinantno to da se masa ljudi, uključujući i dobar deo ES publike za koju inače obično imam jako visoko mišljenje, pod uticajem nekoliko vodećih medija (B92, Blic, Politika...) naložila da ide da ruši Delta Holding kao da je to nešto što se vidi tek sada kada se otopio ovaj nezapamćeno veliki snežni talas koji nas je nedavno zahvatio. Ua, lopovi, monopolisti, robovlasnici itd. A ni ne pomišljaju da su samo oruđe u rukama pojedinaca iz vlasti koji, ponavljam, odjednom imaju interes da se to radi...

Ne znam, meni je cela ta žvaka koja se ovih dana razvlači po TV-u (koji više gotovo da ne gledam uopšte) i novinama (koje pratim so-so) žešće jadna, jer kao što Ivan reče samo dokazuje da smo kao društvo jako zaostali. Pravna država my ass, iliti dobrodošli u Deesesland™ :(
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 18:07 - pre 200 meseci
Ma da , nismo mi krivi sto mislimo svojom glavom vec tamo neki mediji :-). Ja sam isti ovaj stav o M imao i kada sam prvi put cuo pre mnogo godina , ko je on i sta je sve radio. Igrom slucaja to sam cuo od jednog njegovog komsije sa Bagdale . Tako da , ono sto sam procitao u novinama i video na tv za mene nije bilo nista novo. Desilo se da je on sada dosao u zizu sto je bilo samo pitanje vremena.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 18:17 - pre 200 meseci
Ne živi Mišković na Bagdali, niti je ikada živeo, već ja

I, btw, Delta je ako se ne varam jedna od retkih firmi sa spiska "povlašćenih" koja je uredno platila ekstraprofit po onom Đinđinom zakonu.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 18:34 - pre 200 meseci
Pa ne zivi sada , sada je kucu izdao u zakup. Tu je zivela njegova porodica i on u vreme kada je poceo da se bogati. Posle je on otisao u BG kod Milosevica , a nesto jos kasnije je preselio i ostatak porodice u glavni grad.
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 18:42 - pre 200 meseci
@Davor
Ne vidi se tek sada sta je Delta i kako je nastala, to se zna odavno. Isti slucaj kao i sa Karicem ili zemunskim klanom na primer. Medjutim, tek sada je pocelo da se prica o tome. Mislim da ne treba nista da se rusi i pali, vec jedino treba da se primeni zakon, koji bi trebalo da je isti za sve. Nista vise i nista manje. Pa lepo na sud, pa da se vidi ko je kriv a ko nije. Mislim da dok se ovakve neke stvari ne isteraju na cistac(ako je to ikako moguce u Srbiji), ne mozemo krenuti napred, a o Evropi mozemo samo da sanjamo, kao i do sada.
A dotle cemo placati Imlekovo mleko skuplje u Srbiji nego u Crnoj Gori na primer. A to nije jadno?
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 18:44 - pre 200 meseci
@stil

Dve činjenice za tebe:

1. Čovek nije rodom iz Kruševca, već iz jednog sela u blizini.
2. Njegovi roditelji i dan-danas žive tamo.

Toliko o informisanosti :)


@sasa_vu

A čiji ono beše Imlek? :)

I da li znaš koje se sve metode koriste kada se želi da se određeni proizvod probije na određeno tržište? Hint: damping.
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 19:01 - pre 200 meseci
Znam ciji je Imlek. O tome se i radi. O tim stvarima treba pricati. Nije Miskovic najgori, mozda je samo najeksponiraniji. Ali kako vidim, u Srbiji jedan po jedan dolaze na tapet, ne ide se u grupama:-)))
Znam i sta je damping. Ali mi se cini da im potrosaci u Srbiji placaju probijanje na trzista Bosne, Makedonije i C. Gore. Jer otkupna cena mleka je 25 dinara, a jogurt placas ovde npr oko 80. Ne bi me cudilo da ovde damping u stvari znaci sledece-da ne bi poslovali sa gubicima na stranim trzistima, daj da ovde povecam cenu i pokrijemo gubitak:-))))
Samo mi jos reci da je ovde sve ok, i da je sve sto se zadnjih meseci prica o trzisnim marzama, monopolima, cenama i svemu ostalom preuvelicano....
A da, mleko smo i ranije prodavali po bivsoj Jugoslaviji, nije bas klasicno probijanje na trziste.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 19:03 - pre 200 meseci
Ima kucu u Prokupackoj ulici . Covece ziveo je u toj kuci on i njegova porodica . Raspitaj se malo. To naselje je relativno skoro izgradjeno i pouzdano znam da je jedno vreme tu ziveo . Tada , kada sam cuo za njega retko ko je uopste znao ko je on .
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 19:28 - pre 200 meseci
Citat:
stil: To naselje je relativno skoro izgradjeno i pouzdano znam da je jedno vreme tu ziveo . Tada , kada sam cuo za njega retko ko je uopste znao ko je on .

I give up. Smisleno tumačenje ovoga prevazilazi moje mogućnosti jerbo je malko kontradiktorno :)

Citat:
sasa_vu: Znam ciji je Imlek. O tome se i radi. O tim stvarima treba pricati. Nije Miskovic najgori, mozda je samo najeksponiraniji. Ali kako vidim, u Srbiji jedan po jedan dolaze na tapet, ne ide se u grupama:-)))
Znam i sta je damping. Ali mi se cini da im potrosaci u Srbiji placaju probijanje na trzista Bosne, Makedonije i C. Gore. Jer otkupna cena mleka je 25 dinara, a jogurt placas ovde npr oko 80. Ne bi me cudilo da ovde damping u stvari znaci sledece-da ne bi poslovali sa gubicima na stranim trzistima, daj da ovde povecam cenu i pokrijemo gubitak:-))))
Samo mi jos reci da je ovde sve ok, i da je sve sto se zadnjih meseci prica o trzisnim marzama, monopolima, cenama i svemu ostalom preuvelicano....
A da, mleko smo i ranije prodavali po bivsoj Jugoslaviji, nije bas klasicno probijanje na trziste.

Slažem se, treba pričati i o trgovinskim maržama, i o monopolima, i o istoriji kompanija koje su nastale 90-ih godina i u međuvremenu izrasle u ogromne sisteme. Apsolutno podržavam, to sam isto i rekao na jednom drugom forumu kada smo pričali o istoj temi, kao i to da je meni ovo gađanje procentima, milionima evra i poštanskim adresama bez ikakvih crno-na-belo argumenata, najblaže rečeno, jadno. Nadam se da se i ovde slažemo.

Što se tiče dampinga, sasvim je očekivano da se gubitci koji tu nastanu pokrivaju profitom koji je ostvarenom na manje zahtevnim tržištima. Dakle, u ovom slučaju srpski potrošači pokrivaju razliku u ceni, na svoju štetu i korist crnogorskih potrošača. Zašto je to tako, to treba pitati ministarstva trgovine i poljoprivrede koja nas pošto-poto 'brane' od 'zlih kapitalista i eksploatatora' koji nas vrebaju s one strane državne granice. Treba pitati i antimonopolsku komisiju, a bogami i Vericu Barać - čije je nepoznavanje osnovnih metoda rada takvih institucija, da li je bilo namerno ili ne to prosudite sami, dovelo do cele ove papazjanije.
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 19:41 - pre 200 meseci
Apsolutno tako.
Jer mislim da vecina ljudi koja sada pljuje po Miskovicu(do skora po Karicu) to radi iz razloga i zelje da posle zadnjih 15-ak godina i svega sto smo prosli konacno pocnemo da zivimo kao normalan svet, a ne zato sto njega licno mrzi iz nekog razloga, a drugu stranu voli. Jer dok se neke takve stvari ne srede u zemlji, da ne moze svako da radi sta hoce, ostacemo u blatu u kom smo bili.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 19:52 - pre 200 meseci
Znaš kako se kaže, riba smrdi od glave. Mišković je posledica, a ne uzrok. Od eliminacije Karića iz igre profitirali su samo krupniji igrači od njega.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 19:53 - pre 200 meseci
Ne vidim sta je tu kontradiktorno , nije se on u njoj rodio i tu odrastao. Kuca je nikla i covek se doselio , sta je tu cudno. Sto se tice Verice Barac. Ona je radila posao za koji je placena od strane Vlade Srbije. Isto bi bilo kada bi kriminalac tuzio inspektora sto ga je navatao nebranom grozdju. Strasno.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 20:07 - pre 200 meseci
Dobro, to kako je moguće da 'tada, relativno skoro' za njega, 'vlasnika Srbije', u gradu sa ~100K duša u sred Srbije 'niko nije ni znao', ostavljam drugima da procene - ja se sa tom kombinacijom ne snalazim. Na kraju krajeva, to i nije tema - kolege moderatori, moglo bi ovo da se splituje, od DeltaCity-ja smo se oprostili odavno :)

Čisto me zanima, kako je to Verica Barać na'vatala Miškovića? Možda jezikom, ali nečim konkretnim - teško ;)

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 22.11.2007. u 21:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 20:31 - pre 200 meseci
Vidis , ti gledas iz perspektive nekog ko zivi u Krusevcu. Inace to je lep grad i ima posebno lepu panoramu kada se posmatra sa Bagdale :-) . Ja nisam iz Krusevca i tada kada sam prvi put cuo za njega nisam znao ko je on. Dakle poenta svog pisanija je da ti dokazem da me o njemu nije obavestila " kampanja " medija vec njegov komsiluk. Sto iskljucuje mogucnost ikakvog skrivenog interesa " velikih igraca " i ostalog sto mozda coveku moze da padne na pamet. :: Savet za borbu protiv korupcije :: Arhiva vesti
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?22.11.2007. u 20:43 - pre 200 meseci
Imas zanimljivih informacija i dokumenata na sajtu saveta za borbu protiv korupcije. Npr
http://www.antikorupcija-savet.sr.gov.yu/view.jsp?articleId=552
A posebno je zanimljiv memorandum koji se moze videti i procitati;-)))
edit:sad videh da ima link ka sajtu
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?23.11.2007. u 18:07 - pre 199 meseci
Kao sto sam pretpostavljao, cene mleka u Srbiji i cene istog u okruzenju nemaju veze sa dampingom i probijanjem na trziste:-)))
Citat:
Ministar je naveo i da prerađivači mleka uz visoku otkupnu cenu maksimalno koriste zaštitu od 20 odsto i deset dinara po litru i da je zbog toga mleko skuplje u Srbiji, nego što je isto mleko srpskog porekla u Crnoj Gori.

Sve mi to lici na narodnu-guraj magare dok je u blatu.....
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.beotel.net.



+132 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?24.11.2007. u 00:46 - pre 199 meseci
Nisam bio u lepsem trznom centru,ali u sustini nista posebno, satro fenseraj.A vi sto ga napadate -) Covek je ucio skolu pa ima , a neko mora da bude baja pa bolje Miroslav nego Ivica ili Stipo, mada nisam siguran da li je bolje, bas je konfuzno Hebes ti ovo, nego sta mislite da li Miroslav i ona dobra riba Forcan se dodiruju kolenima ispod stola dok cetuju o nama i ovoj temi?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?24.11.2007. u 12:27 - pre 199 meseci
" Neko mora da bude baja " , a gde to pise. Covek je dosao do bogatstva na sumnjiv nacin i postao kako ti kazes "baja" . Nije objasnio kako iako je to javna tajna. Seti se price Carevo novo odelo. Svojim ponasanjem direktno utice na nas zivot nastojanjem da stvori monopol i da nas time sve drzi u saci. Imamo potpuno pravo da reagujemo i da ga u tome sprecimo , nasi zivoti i nasa buducnost je u pitanju. U vezi njega i F , to je njihova privatna stvar koja mene ne dotice pa me samim tim i ne zanima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Delta city, kako Vam se svidja?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 78516 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.