Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Serbian piracy rampant

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Serbian piracy rampant

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33724 | Odgovora: 145 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 07:32 - pre 200 meseci
Citat:
Lesli
Rece ugledni gradjanin koga ne smes da pitas za prvi milion. A ja vidis mislio da je to stvar trzista, kad ono sad ispade stvar morala.


Slusaj, hajde ti lepo pogledaj koga citiras pre nego sto ospes gluposti - ja o moralu nisam nista pricao, nego si se ti malo zeznuo u masovnim odgovorima sa citatom ;-)

Sto se mojih "prvih milion" tice, rado cu ti reci cu odakle mi, ali kad ih zaradim :)

On Topic, Lesli - pokusaj da ukapiras, BSA SE BAVI POSLOVNIM SOFTVEROM, dakle, ti i tvoji torenti iz Kine su potpuno irelevantni. Ako neka zemlja koristi pirateriju u sklopu obvljanja biznisa na njenoj teritoriji, to predstavlja veliki problem - ali za tu zemlju ponajvise. Videces kada Srbija bude dosla na to da udje u WTO, na primer - sta ce onda da se desava.

Citat:
Nenad Vranjanac
cena bmw-a i potraznja je takva da im vece obaranja cena im NE BI DONELO VECI PROFIT.
kad bi m$ resio da spusti cenu windowsa za privatnu upotrebu i napravio neku akciju, ko sto je bila 2001., verovatno bi ostvarili veci profit nego ovako kako je sad. znaci nema to veze sa kupovnom moci, vec jednostavno manji/veci profit.


Microsoft ne sme da nudi identican proizvod po manjoj ceni na globalnom trzistu, osim u vidu promotivne kampanje. Da Microsoft ponudi okrnjeni Windows u Srbiji za $50, opet bi svi korisnici koristili pirateriju - jer imaju izbor, a full verzija ih kosta nula. Ali, uopste - nisu end-useri ovde u pitanju, vec firme - a tu ocigledno nije problem cena, vec nedostatak krivicnog odgovaranja za to.

Bas kao sto su sve firme zaposljavale radnike na crno, pre nego sto je drzava krenula opasno da kaznjava za to... Tako i za softver, nema te sile koja moze naterati firme u Srbiji da se legalizuju, osim ako ne krenu da ih cepaju po novcaniku.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 08:01 - pre 200 meseci
Citat:
BSA se prevashodno bavi softverom za poslovnu upotrebu - prema tome, te jadikovke o malim platama ne prolaze, jer je najveci problem piraterija u poslovnom okruzenju.

U poslovnom okruzenju je nerealan podatak o 78% nelegalnog softvera. Taj procenat je prema mojim iskustvima mnogo nizi od 50%, tacnije, pitanje je da li je uopste dvocifren.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.202.*



+471 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 08:05 - pre 200 meseci
Citat:
Uvek mozes da izaberes da ne koristis software i kompjutere nego lepo u sumu i na pasnjak sa ovcama... KOriscenje piratskog software-a je stvar morala i postenja a ne materijalne situacije.

ha-ha-ha!
Stvar poštenja i morala. Dakle, premisa je da u razvijenim zapadnim zemljama stvari funkcionišu na osnovu poštenja i morala. Cvrc! To je stvar tržišta, uređenosti tržišta, razvijenosti, stvar zakonske regulative i što je najvažnije, sprovođenja iste.
Najbitnija stvar je paritetnost između tržišne cene koju formira zapad i naših zarada. Oni to ne žele, zato i imaju ovakvu situaciju i TREBA da je imaju. Bilo bi ludo da je nemaju. Zašto se taj isti zapad ne rukovodi istom lokigom apropo plata koje isplaćuju svojim uposlenicima u Srbiji. Plata jedne šalteruše u Rajfajzen banci je 500 €, pravila ponašanja i uopšte poslovna etika je preslikana iz matice, nema pušenja, radi se i po 12 sati, ali kad treba da se kupi jedan DVD, onda plati " svetsku cenu ".

P.S. - Slažem se sa Ivanom da ova priča ne pije vodu sa poslovnim softverom jer tu nema opravdanja. Alternativa postoji.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
77.46.159.*



+171 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 08:45 - pre 200 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: ja sam pokusao da objasnim zasto tvoj argument ne stoji, ali me ocigledno ne shvatas uopste. ja ne govorim o kosmickoj pravdi i popustu za potlacene itd. vec sam samo rekao da poredjenja sa bmw-om i sl. ne moze da se koristi jer se jednostavno ne radi o istoj vrsti proizvoda i istom trzistu, istom profitu.... cak nema veze sa ovim problemom. ajde da ovako pojednostavim:

cena bmw-a i potraznja je takva da im vece obaranja cena im NE BI DONELO VECI PROFIT.


Da - slazem se sa tobom. No ima jedan mali problem. Kontekst onoga sto sam ja pisao i onoga sto si ti napisao nije isti. Lesli je potegao pricu o srazmernosti plata i proizvoda, na sta sam pokusao da ukazem dokle sve moze da se ide tom logikom - niko nije spominjao profit, jer naravno, tom logikom na kraju bi dovelo i da nema profita, tako da nadam se da shvatas da nema potrebe za tako debelim offtopic-om.

Citat:

kad bi m$ resio da spusti cenu windowsa za privatnu upotrebu i napravio neku akciju, ko sto je bila 2001., verovatno bi ostvarili veci profit nego ovako kako je sad. znaci nema to veze sa kupovnom moci, vec jednostavno manji/veci profit.
nema tu objektivnosti i sklada sa platama. kad se cene formiraju na taj nacin to je zato sto je proizvodjac procenio da ce na takvom trzistu postici VECI PROFIT. a ne zbog dobrotvornog rada.

Gresis. Dimkovic ti je vec odgovorio. Firme u Srbiji i sada koriste MS kao i drugi proprietary software. Niko im ne brani vec sada da koriste alternativu ili da plate licence ali oni to ne rade, tj. rade ali procenat sam govori u kolikoj meri. Vidis, mozes reci "Ali firme bi u vecoj meri legalizovale kada bi cena bila manja" ali tu i jeste zackoljica, zasto bi firme legalizovale software kada mogu i ovako da rade kako hoce. Znaci problem je u koracima, drzava je ta koja treba da nacini prvi korak, tj. da primenjuje zakon o autorskim pravima pa eventualno onda ide taj drugi korak ali samo ukoliko MS ili bilo koja druga firma proceni da bi smanjenjem cene proizvoda povecali profit.


Citat:

i nije tacno da su u bg cene manje. odakle ti to? kad si bio u unutrasnjosti zadnji put?
koliko tamo kostaju orbit zvake, pice u kaficu... koliko kostaju namirnice, kvadrat stana?

Ja zivim u malom mestu tako da su mi cene dobro poznate. Namerno sam napisao pokretne stvari, bas zato da mi neko ne bi nepokretne stvari navodio kao reper. Govorimo o proizvodima, usluge se ne racunaju, pice u kaficu je usluga, ne proizvod. Ako meni ne verujes, udji u bilo koji market u BG i prodavnicu u malom mestu i uporedi maloprodajne cene.

[Ovu poruku je menjao negyxo dana 10.11.2007. u 10:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 09:47 - pre 200 meseci
Citat:
Nothingman: A jesi li bas siguran u to ili samo nagadjas? Jel imas krivu elasticnosti cena/prodaja za softver u Srbiji? Zar ne mislis da ipak ovi iz MS-a malo bolje znaju kako stvari funckionisu u industriji?

pa to je vec jednom radjeno. vec treci put ponavljam.


Citat:
negyxo: Ja zivim u malom mestu tako da su mi cene dobro poznate. Namerno sam napisao pokretne stvari, bas zato da mi neko ne bi nepokretne stvari navodio kao reper. Govorimo o proizvodima, usluge se ne racunaju, pice u kaficu je usluga, ne proizvod. Ako meni ne verujes, udji u bilo koji market u BG i prodavnicu u malom mestu i uporedi maloprodajne cene.

pa i jesam - orbit zvake i namirnice nisu ni nepokretnost, ni usluga, zar ne? ali ajde, sledece nedelje idem na selo pa cu da napravim mini-istrazivanje sa konkretnim cenama. ako tema pozivi dotad ;)

[quote] I.D.: Ali, uopste - nisu end-useri ovde u pitanju, vec firme...
znam ja sve to i sa tim se slazem, nego malo-malo pa neko u temi 'prosiri' komentar i na njih.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 13:31 - pre 200 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac:Ako neka zemlja koristi pirateriju u sklopu obvljanja biznisa na njenoj teritoriji, to predstavlja veliki problem - ali za tu zemlju ponajvise. Videces kada Srbija bude dosla na to da udje u WTO, na primer - sta ce onda da se desava.

Srce mi se cepa. AP dobro, sad kad krenu da sprovode zakone pa kazne Miku zato sto u video klubu koristi nelegalan Windows ima da se ispravi ta istorijska nepravda prema njima. Vazno da mi niko ne dira ugledne gradjane jer oni sve rade legalno, a sa tim odurnim kriminalcem Mikom koji podriva drustvo i zbog koga Srbija ne moze da se uclani u WTO cemo lako. Kad resimo problem Mike i kad se uclanimo u WTO ima svi da imamo plate i penzije od 1000 maraka i po jedan bicikl.
 
Odgovor na temu

weird al

Član broj: 158232
Poruke: 4
77.46.190.*

Sajt: www.personalmag.co.yu/blo..


Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 14:02 - pre 200 meseci
Nećemo se učlaniti ni u WTO ni u EU ni bilo gde zbog takvih usranih radikala ko što si ti.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.ikomline.net.



+112 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 14:49 - pre 200 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac:pa to je vec jednom radjeno. vec treci put ponavljam.


Znam da ponavljas, ali nigde nisi ostavio podatke da je MS zaradio vise za to vreme. Ti si to pratio, ja nisam, pa bih te zamolio da ostavis podatke koliko je MS zaradio za vreme nizih cena, a koliko zaradjuje sa ovim cenama.
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 15:07 - pre 200 meseci
pa ne znam koliko su zaradili, ali cim su to radili, znaci da su imali neku korist od toga, jel da? (to je logika koja se koristi u ovoj diskusiji)

e sad da li mozes Ti da postavis podatke i procenu zarade za pomenute mogucnost, jer ti sve vreme osporavas cak i verovatnocu onog sto sam ja rekao - a takodje bez ijedne cifre?

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 10.11.2007. u 16:17 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
91.150.106.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 17:14 - pre 200 meseci
Po mom mišljenju, problem leži u mentalitetu našeg čoveka sa jedne strane, kao i u okruženju u društvu sa druge.

Retko kada možete čuti da neko kaže: "vidi mika kupio legalan windows, hoću i ja, to će mi doneti prednost na tržištu", ali svaki dan možete čuti nekoga kako kaže"mika pametan koristi pirata, zašto bi ja ispao budala pa plaćao ili windows ili obuku za zaposlene za nekakav Linux npr.?"
Sve dok je atmosfera takva da je normalno kupiti kradeno, od odela do parfema i softvera, tu nema dileme šta je povoljnije. E tu dolazimo na post Stelanove koji to povezuje sa moralom, odnosno strahom od posledica primene pisanih i nepisanih zakona.

Sa druge strane, kod nas se zaista prednost na tržištu, koja je stečena ne samo legalnim već bilo kakvim softverom teško može izmeriti i materijalizovati. Još uvek je neuporedivo isplativije umesto softvera istu svotu donirati bilo kojoj političkoj stranci i postati zaštićen i izuzet od primene zakona.
Iz tog razloga kada saopšte epohalnu vest o pronalasku piratskog softvera u nekoj firmi, ja prvo pomislim da je to sredstvo za politički obračun, pa mi onda padne na pamet da je slučajno zakačen u nekakvoj "akciji protiv piraterije", ali nikada mi na pamet ne padne da je to rezultat uobičajenog svakodnevnog funkcionisanja države. U Srbiji se zakon sprovodi/ne sprovodi isključivo po nalogu centara političke moći, dakle kampanjski, uostalom pogledajte sami npr. broj vezanih ljudi u automobilima danas, a setite se kako je bilo 2002-2003 godine?


Što se tiče cene softwera MS je privatna firma, cena je stvar njihove komercijalne procene, tu je bar prosto- uzmi ili ostavi!

 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.ikomline.net.



+112 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 17:17 - pre 200 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: pa ne znam koliko su zaradili, ali cim su to radili, znaci da su imali neku korist od toga, jel da? (to je logika koja se koristi u ovoj diskusiji)

e sad da li mozes Ti da postavis podatke i procenu zarade za pomenute mogucnost, jer ti sve vreme osporavas cak i verovatnocu onog sto sam ja rekao - a takodje bez ijedne cifre?

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 10.11.2007. u 16:17 GMT+1]


Navedi gde sam ja osporio bilo sta? Zamenio si uloge ovde, ti si taj koji je nesto tvrdio, a ja sam samo pitao na osnovu kakvih podataka to tvrdis, nemoj me terati da te citiram ;)
Razlozi zbog kojih su prodavali Windows po nizoj ceni za vreme te promocije pre par godina mogu biti razni, a ne samo veci profit (ne znam koji su to razlozi, tj. da li je profit ili nesto drugo, jer nisam pratio celu akciju). Logika koju ja koristim u ovoj prichi je ta da na na pozicijama koje odlucuju o ceni softvera u Microsoftu sede ljudi koji mnogo vise znaju o ponasanju trzista softvera od tebe i mene, odnosno ljudi koji verovatno imaju sve relevantne podatke koji su potrebni da formiraju cenu.
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 17:36 - pre 200 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: kad bi m$ resio da spusti cenu windowsa za privatnu upotrebu i napravio neku akciju, ko sto je bila 2001., verovatno bi ostvarili veci profit nego ovako kako je sad.


Citat:
Nothingman: A jesi li bas siguran u to ili samo nagadjas? Jel imas krivu elasticnosti cena/prodaja za softver u Srbiji? Zar ne mislis da ipak ovi iz MS-a malo bolje znaju kako stvari funckionisu u industriji?


dakle ja sam i sam rekao VEROVATNO, ne znam cemu onda dalje potenciranje i trazenje krive elasticnosti?

kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 17:39 - pre 200 meseci
Citat:
weird al: Nećemo se učlaniti ni u WTO ni u EU ni bilo gde zbog takvih usranih radikala ko što si ti.

Ja sam najveci radikal u celom Meksiku, to se zna. Sto se mene tice, i ne treba da se uclanite u taj WTO niti u EU, ne skoro. Sta ce vam to sada? Sve po redu, ocistite prvo svoje dvoriste pa posle da vidimo to za clanarinu. Ali ne da ga cistite prvo od softverskih pirata. To je mazanje ociju.
Citat:
drbogi: Iz tog razloga kada saopšte epohalnu vest o pronalasku piratskog softvera u nekoj firmi, ja prvo pomislim da je to sredstvo za politički obračun, pa mi onda padne na pamet da je slučajno zakačen u nekakvoj "akciji protiv piraterije", ali nikada mi na pamet ne padne da je to rezultat uobičajenog svakodnevnog funkcionisanja države. U Srbiji se zakon sprovodi/ne sprovodi isključivo po nalogu centara političke moći, dakle kampanjski...

Pa to je to. Ako i krenu da jure po firmama za nelegalan softver, krenuce zato da bi se ulizivali ovima koji treba da ih prime ovde i onde, da bi posle bili primljeni preko veze u te organizacije, i da bi onda ovde kupovali sebi jos vremena za kradju tim lazima, ono, "evo, sta hocete, primljeni smo ovde ili onde". I zato sam ja protiv tih akcija i za podrivanje ovih, zato sto te akcije samo produzavaju opstanak ovim maloumnicima. Samo polako i sve po redu. Covek prvo treba da nauci da puzi i da hoda, pa tek onda da uci da trci, jel tako bese.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
91.150.106.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 18:17 - pre 200 meseci
@Lesli
Razumem šta hoćeš da kažeš, samo nisam siguran da je ta metoda koju ti zagovaraš ona prava. U bliskoj prošlosti se nije pokazala delotvornom, sumnjam da su sankcije značajno skratile vreme na vlasti SMa. Naprotiv, nikada nije bio jači nego tada. Glave mu je došlo kada su počeli da ga hvale, zato se ja iskreno radujem svakoj Dinkićevoj nagradi, pa čak iako je kupljena.
.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.ikomline.net.



+112 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 19:14 - pre 200 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: dakle ja sam i sam rekao VEROVATNO, ne znam cemu onda dalje potenciranje i trazenje krive elasticnosti?


Pitao sam zbog toga sto si pre toga rekao "s druge stranw m$ bi imao visestruko vecu zaradu da win kosta 50$ umesto 100". Ti se nesto izgleda naljutio na mene ;)
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant10.11.2007. u 21:27 - pre 200 meseci
sad sam video recenicu. jeste kilavo sklepana, u jednom postu sam rekao verovatno, u drugom ne, ali svejedno - mislim da bi zaradili vise.

Citat:
Nothingman:Ti se nesto izgleda naljutio na mene

jel tako deluje? ja se ne ljutim, jedino se mozda naljuti neko, sto gusimo temu nepotrebno ot-om
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant11.11.2007. u 01:40 - pre 200 meseci
Uf. Diskusija se bas zahuktala..

Nego, zanimljivo kako ti straNJci ne pominju susedne zemlje, Bosnu i Albaniju.... zar tamo isto piraterija ne cveta? I porede jednu malu Srbiju sa Kinom?! U celoj Srbiji ima piraterije koliko u jednom Kineskom selu... a uvodna recenica "Never mind China, Serbia... " ? Nesto mi nije logicno poredjenje, pa ispada da je cista malicioznost u pitanju.


 
Odgovor na temu

weird al

Član broj: 158232
Poruke: 4
77.46.190.*

Sajt: www.personalmag.co.yu/blo..


Profil

icon Re: Serbian piracy rampant11.11.2007. u 02:46 - pre 200 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Sta ce vam to sada?


Onako... U svakom slučaju ne škodi, što znači da koristi.


Citat:
Lesli Eldridz: Sve po redu, ocistite prvo svoje dvoriste pa posle da vidimo to za clanarinu. Ali ne da ga cistite prvo od softverskih pirata. To je mazanje ociju.


Kasno je sad za to. Srbiji se žuri.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
77.46.156.*



+171 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant11.11.2007. u 02:48 - pre 200 meseci
off...
Citat:

pa i jesam - orbit zvake i namirnice nisu ni nepokretnost, ni usluga, zar ne? ali ajde, sledece nedelje idem na selo pa cu da napravim mini-istrazivanje sa konkretnim cenama. ako tema pozivi dotad ;)


Nisam ni spominjao da je orbit usluga niti nepokretnost, cak sta vise, nisam ni naveo nista u vezi orbita. Usluge i nepokretnu imovinu je nemoguce stavljati u isti kontekst sa ostalim prozvodima jer nisu mobilni. Konkretno, pice koje kupis ima cenu koja zavisi od mnogo faktora: lokacije, atraktivnosti mesta/ambijenta, posecenosti nego cena proizvoda jedne flase. Isto vazi i za nepokretene stvari, tipa: kuca, stan, plac... Zato i cene jesu prilagodjene trzistu na kome se nalaze. Sto je proizvod globalniji (to znaci i mobilniji) to mu je cena ujednacenija.

Kad vec citiras to za offtopic, onda si to trebao da navedes onog momenta kada je prvi put nastao. Ne ovako. Kada neko krene da ukazuje na to koliko su neke (offtopic) ideje 'blesave' onda se krece prica o offtopicu, iako ga je bilo i pre te price.

on...




Citat:
Mister Big Time: Uf. Diskusija se bas zahuktala..

Nego, zanimljivo kako ti straNJci ne pominju susedne zemlje, Bosnu i Albaniju.... zar tamo isto piraterija ne cveta? I porede jednu malu Srbiju sa Kinom?! U celoj Srbiji ima piraterije koliko u jednom Kineskom selu... a uvodna recenica "Never mind China, Serbia... " ? Nesto mi nije logicno poredjenje, pa ispada da je cista malicioznost u pitanju.


Pa sad... ja sam uveren da se negde spominju i ostale zemlje, ali, priznaces, glupo je da se ovde navodi svaki citat sa svakog sajta koji nema veze sa Srbijom, cisto da bi neko ovde rekao "aha, vidis nismo mi najgori i oni to rade". Ovo me potseca na one politicare/analiticare gde jedan rece nesto poput ovoga "Pa ne moze meni neko da kaze da je neonacizam samo u Srbiji problem, nismo mi najgori, kako ce nas to drugi vide blablabla..." WTF?
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Serbian piracy rampant11.11.2007. u 04:35 - pre 200 meseci
Citat:
Uvek mozes da izaberes da ne koristis software i kompjutere nego lepo u sumu i na pasnjak sa ovcama... KOriscenje piratskog software-a je stvar morala i postenja a ne materijalne situacije.

Povuci vodu...
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Serbian piracy rampant

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33724 | Odgovora: 145 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.