Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

linux i emulacija problem??

[es] :: Linux :: linux i emulacija problem??

[ Pregleda: 1999 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
*.adsl.net.t-com.hr.



+26 Profil

icon linux i emulacija problem??09.11.2007. u 20:48 - pre 200 meseci
znači ovako preko wine-a bit će još neko vrijeme nemoguće pokrenuti adobe CS3 alate pa sam se pitao kako drugačije pošto mi to treba i došao do zaključka da isti alati postoje i za MAC-a i sad gledam za emulatore i vidim sheepshaver tako nešt se zove emulator pa me zanima dal bi bilo moguće prek njega? ima neko neko rješenje da pokrenem adobeove alate na linuxu? konkretno treba mi photoshop i indesign obavezno a poželjan je i flash
dal je to zasad nemoguća imsija?
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.mainstream.co.yu.



+69 Profil

icon Re: linux i emulacija problem??10.11.2007. u 15:17 - pre 200 meseci
CS2 radi preko wine,ne rade uvek najnovije verzije.Imas listu aplikacija koje rade preko wine-a na www.winehq.org,opis kako su uspeli da nateraju programe da rade,da li rade out of the box itd.Skoro sam gledao,i CS2 radi bez problema.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: linux i emulacija problem??15.11.2007. u 23:29 - pre 200 meseci
Citat:
w3bl0rd: znači ovako preko wine-a bit će još neko vrijeme nemoguće pokrenuti adobe CS3 alate pa sam se pitao kako drugačije pošto mi to treba i došao do zaključka da isti alati postoje i za MAC-a i sad gledam za emulatore


Pa na Mac se Photoshop i ti ostali programi koje spominješ ne pokreću preko emulatora, nego su to na Mac native programi, to jest pisani su baš za Mac, a koliko sam čuo, ti programi su prvo napravljeni za Mac, a tek kasnije portovani na Win, tako da na Mac ne treba nikakav emulator za pokretanje Photoshopa i tih ostalih programa.

Ako ti stvarno trebaju ti programi (ako se profesionalno baviš dizajnom), onda mislim da je najbolje rešenje da kupiš Mac ili da ostaneš na Win, al' ako možeš bez tih programa (ako se ne baviš profesionalno dizajnom), onda mislim da možeš da nađeš i neke alternative (neke besplatne programe).

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 19.11.2007. u 20:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zolakt
Kutina [Hr]

Član broj: 118464
Poruke: 69
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: linux i emulacija problem??19.11.2007. u 15:37 - pre 200 meseci
probaj instalirat s crossover officeom
meni photoshop cs2 radi bez problema
doduse, radi i sa wineom samo tako da to ne mora nista znacit
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: linux i emulacija problem??

[ Pregleda: 1999 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.