Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na klimu , da ili ne?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na klimu , da ili ne?

[ Pregleda: 10390 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sladza
Sladjana Simonovic

Član broj: 163371
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Grejanje na klimu , da ili ne?18.11.2007. u 20:36 - pre 199 meseci
Koja vrsta grejanja je najekonomicnija za stan od 40 m2, bez pregrada? klima, mermoterm, TA? Koja klima greje na -14 C?
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na klimu , da ili ne?19.11.2007. u 10:52 - pre 199 meseci
Kupi neki inverter,svi rade do -15,-20 bez problema i najmanja je potrosnja energije.Preporuka je LG ili panasonic.
 
Odgovor na temu

Sladza
Sladjana Simonovic

Član broj: 163371
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Grejanje na klimu , da ili ne?19.11.2007. u 11:11 - pre 199 meseci
Hvala puno

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 19.11.2007. u 14:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na klimu , da ili ne?21.11.2007. u 22:25 - pre 199 meseci
Poznajem ljude koji to imaju u stanovima i koji tvrde da nisu placali vise od dve do tri hiljade dinara mesecno struju.A mozes i sam da izracunas inverter 12 trosi max 1.3kw na sat,pa recimo neka radi 30 dana x 1.3kw=390kw mesecno i puta cena struje to ti je racunica.Rekao sam 1,3kw max zato sto inverter trosi onoliko struje koliko je opterecenje trenutno,sto znaci moze i manje tj 500w,1000w,1300w...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
77.105.3.*



+896 Profil

icon Re: Grejanje na klimu , da ili ne?22.11.2007. u 10:36 - pre 199 meseci
Ja imam dve klime u stanu (50 kvadrata), pri tom nisu inverter, i bez problema greju i na -20, jedna vec sestu godinu, druga cetvrtu (kad su niske temperature ni ne gasim ih, doduse jedna ima grejac kucista kompresora pa nju mogu da startujem na kojoj god hocu temperaturi jer je temperatura ulja uvek OK, dok druga siba non-stop kad je ispod -10).

Inevrter klima ce trositi desetak posto manje struje i mozda ce malo brze (ali ne i bolje) zagrejati kad je u pitanju hladni start (ortak u zgradi ima panasonic inverter i nema neke preterane razlike, osim sto u prvih pola sata malo brze nabije temperaturu uz manju potrosnju, ali nakon tih pola sata potpuno izjednaceno rade ove moje i njegov inverter, tj isto greju, nema razlike, jedino sto je za tih desetak posto manja potrosnja kod invertera).

Prosle godine, racuni za struju su bili manji od 6000 din sa dve klime, podnim grejacem na struju i ponekad ukljucenim uljanim radijatorom da osusimo ves (podni grejac mi je zbog bebe bio ukljucen, kao i ove godine). Inace, same klime kad rade, potrosnja nam je ispod 1000kw, odnosno placamo ispod 50e struju kad je minus (pretprosle godine negde oko 3500-4000 din sto je odlicno za dvosoban stan uz konstantan rad dve klime, dan i noc).

Inace, do nekih -10 (ovo su moja iskustva) u sobama gde su klime ako drzim na 23-24 stepena temperaturu (kad je oko nule drzim oko 25-26), klima prvo dostigne temperaturu, eventualno udje u defrost jednom u tih prvih sat vremena, a zatim se pali povremeno (par minuta greje da izjednaci temperaturu, pa 5-6 minuta ne radi dok temp. ne padne za 2 stepena recimo, onda se ukljuci i dogreje do zadate temp - inverter to malo bolje regulise, ne ukljucuje se i ne iskljucuje kao na "prekidac" vec prilagodajava snagu i brzinu kompresora i ventilatora spoljne jedinice za bolji ucinak u smislu ustede struje i malo brzeg zagrevanja).

Na -20 sa dve klime bez problema je bilo 22 stepena u stanu, uz povremeno (ujutru i uvece) ukljucivanje manjeg uljnog radijatora u predsoblju na najslabiju vrednost cisto da zadrzi pad temperature. Imam PVC prozore (sto ipak doprinosi boljem iskoriscenju klime), stan nije izolovan, ali je u zavetrini te se klime i ne muce uopste ni na toliko niskoj temperaturi.

Takve temperature su retkost (to je trajalo samo dva dana pre 2 godine), prosek je do -5 tako da kvalitetna klima bez problema moze da zadovolji potrebe za grejanjem, ako nije prevelik prostor koji greje i ako je pravilno montirana i odrzavana).

Moj recept za dve sobe i predsoblje kad je do -10: ukljucim klime na tajmer negde oko 5 ujutru, zatvorene sobe, kad ustanem upalim radijator da doprinese boljem zagrevanju i posle pola sata ga iskljucim, otvorim vrata i spustim temp. na 22-23 na klimama i grejanje je perfektno tokom celog dana, u celom stanu (gledaju mi se prostorije pa je klimama lakse).
 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
91.148.115.*

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Grejanje na klimu , da ili ne?22.11.2007. u 22:21 - pre 199 meseci
Po dekleracijama proizvodjača (svih koji rade i invertere i obične klime) razlika mora da bude 50% što opravdava, značajno, razliku u nabavnoj ceni.

Dobro rešenje ukoliko je stabilno snabdevanje strujom, inače, TA.

Bilo bi dobro, ako ima prostora i para, kombinovati.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Grejanje na klimu , da ili ne?10.12.2017. u 22:10 - pre 76 meseci
Eee ima tu puno finesa kod grejanja na klime. Evo ja sad došao pre neki dan kad klima radi par minuta i ugasi se. Temperatura podešena na 28 u sobi jedva 16 smrzavanje a spoljasnja temperatura 5 stepeni. Izadjem pogledam kad fali izolacija na cevima od jedno pola metra. Stavim novu izolaciju, oblepim izolirkom, obavio samolepljivom alu folijom. Unutra očistio filtere i dezinfikovao klimu i ide malo bolje dobijem 17 stepeni. Onda sam pojačao ventilator do maksimuma kako bi gurao sto dalje topao vazduh i povisio temperaturu na daljinskom 30 stepeni a krilce tj usmerivač pomerio na dole i sad je više ka podu. I dobio 19-20 stepeni! Interval grejanja je sada mnogo duži i jači. Ispod klime je oko 24 stepena soba veličine 25m2 klima žnj kinez.

Problem je sto mnogi zaboravljaju da je topao vazduh laksi od hladnog i ide gore pa klima ima info da je toplo i gasi se.

Obavezno za grejanje treba na spoljasnjoj jedinici izvaditi onu plasticnu lulicu hoce da zamrzne.

Kuća nema izolaciju (debeo kamen) i pvc stolarija.


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na klimu , da ili ne?

[ Pregleda: 10390 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.