Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Američki plakar sa ogledalom na frontovima

elitemadzone.org :: TechZone :: Američki plakar sa ogledalom na frontovima

[ Pregleda: 8382 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ostres
Beograd

Član broj: 29521
Poruke: 10
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Američki plakar sa ogledalom na frontovima21.11.2007. u 19:47 - pre 199 meseci
Pregledao sam prethodne teme koje su se bavile ovom tematikom, ali nisam našao odgovor na ono što mene muči. Kao što naslov kaže, hoću da napravim plakar sa kliznim vratima koja će imati prednju površinu od ogledala. Ne bih da samo ogledalo predstavlja vrata, već sam mislio da ogledalo nalepim na univer (ivericu). Ovo čisto zbog praktičnosti i bezbednosti - da smanjim mogućnost loma, odnosno ako do njega dođe da se bar ogledalo ne sruči na nekoga. Planirao sam da uradim varijantu da vrata vise na šini. Ono što me zanima je da li ove šine mogu da izdrže težinu staklo + iverica. Potrudio bih se da nađem ivericu od 10 mm, mada uglavnom svi imaju onu od 18mm. Plafon je na 250cm, a vrata bih pravio iz jednog dela, što znači par cm manje od 250. Što se tiče širine nisam još odlučio, jer mi je ukupna dužina plakara od 350cm. Mislim da bi praktična bila vrata od oko 60cm, ali svaki savet i predlog je dobrodošao, kao i za bilo šta drugo u vezi pravljenja ovog tipa plakara.

edit: ne mogu da izmenim naslov, ali jasno je da se radi o tzv. Američkom plakaru.
 
Odgovor na temu

real-fantastico
Sombor

Član broj: 122129
Poruke: 75
*.w802.net.



+1 Profil

icon Re: Američki plakar sa ogledalom na frontovima21.11.2007. u 19:57 - pre 199 meseci
...sto da vise? ....cini mi se komplikovanije... elem, ionako ces dole morati postavljati neku lajsnu, koja ce ti biti jasan 'granicnik' plakraskog prostora..znaci ako vec moras da je stavljas, onda lepo to uradi sa klizacima i dole i gore i nema lomljenja glave da li ce izdrati tezinu ;)

....elem,sto se tice samog plakara, tj izgleda, totalno je OK...ima svojih prednosti i mana...evo meni sestra ima takav kuci i kod nje nije iverica iza ogledala nego medijapan ( nije sija nego vrat, ali ajd, htedoh reci da je standardni materijal kojim se prave plakari, ali samo preko toga stavljeno staklo ) .....
 
Odgovor na temu

ostres
Beograd

Član broj: 29521
Poruke: 10
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Američki plakar sa ogledalom na frontovima22.11.2007. u 10:26 - pre 199 meseci
Pa u ranijim temama je savetovano da se ide na ''viseće šine'', da je to bolje rešenje. Svakako je najbolje sa šinom i gore i dole, ali to poskupljuje čitavu priču.
I da još jedna stvar, nije mi ista visina do plafona na oba kraja zida, pa me zanima da li šina ima mogućnost štelovanja visine (u pitanju je oko 1-2cm razlike) ili to prvo moram nečim da izravnam (obrađena daska recimo)?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Američki plakar sa ogledalom na frontovima

[ Pregleda: 8382 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.