Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sum i borba protiv te napasti

[es] :: Wireless :: Sum i borba protiv te napasti

[ Pregleda: 2034 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
195.222.39.*



+7 Profil

icon Sum i borba protiv te napasti02.12.2007. u 16:18 - pre 199 meseci
Imam AP na koji je prikacena omnica 12 dbi koja ocito kupi previse suma, imam ponekad cak i -73 noise florsme
E sad kako se izboriti sa tim, sumnjam da mi smeta i komsijina satelitska antena smjestena par metara od moje antene, spojio sam AP direktno an pigtail koji viri iz omnice 40 cm.
Da li bi manje suma pokupile dvije npr sektor antene i dva APa. Koristm linksys AP wrt54gl sa modanim firmwareom koji su postavljeni na 100mW izlazne snage. experimentisao sam sa snagom i nema nikakve razlike kad stavim na 250 mW ili na 65mW uvjek kupi puno suma.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Sum i borba protiv te napasti08.12.2007. u 22:52 - pre 199 meseci
pozdrav

naravno da je bolje ako imas mogucnosti staviti dva ap-a sa dve antene pogotovu ako su sektorke.
omni zraci i prima signale 360 stepeni oko sebe a samim tim i sum.
sektorka ce primati duplo manje suma ako je neka malo sireg zracenja (180 stepeni).
omni antene su vec prevazidjene u svim malo gusce naseljenim mestima i gde ima malo veci broj wireless signala i zamenjuju ih sektorke koje dosta bolje rade u ovakvim uslovima.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Sum i borba protiv te napasti09.12.2007. u 09:01 - pre 199 meseci
Te stvari je vrlo tesko premeriti opremom koja je dostupna amaterima (u sta ubrajam i vecinu ISP-ova). Jedino sto mozes da radis to je da eksperimentises.

- ako mozes, pomeri antenu na drugo mesto. Nekada pomeranja sa metar-dva daje potpuno drugacije rezultate.

- premeri sve signale koji se mogu uhvatiti na mestu gde ti se nalazi antena i utvrdi da li postoji neki koji predstavlja direktnu smetnju: radi na istim ili bliskom kanalu, ima jak signal ili ima veliki broj korisnika, to jest pojacan promet. Ako nadjes tako nesto, probaj sa promenom kanal na kome radi tvoj AP.

- zameni antenski kabal, on cesto ume da bude razlog takvim problemima

- promeni antenu. Mozda je ta tvoja neispravna pa sama proizvodi smetnju. To nije bas retka pojava.

- probaj da stavis antenu u suprotnoj polarizaciji. Ako je tvoja omni na vertikalnoj, stavi antenu koja je u horizontalnoj polarizaciji.


Zamena omni sektorskim antenama je uvek dobra ideja, samo sto ti to verovatno nece pomoci u ovom slucaju, jer ako imas interferenciju uzrokovanu spoljnim faktorom, imaces je i na bar jednoj sektorskoj anteni - onoj okrenutoj u smeru interferencije.
 
Odgovor na temu

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
195.222.39.*



+7 Profil

icon Re: Sum i borba protiv te napasti10.12.2007. u 14:44 - pre 199 meseci
Ma skontao sam da je jednostavno eter zagusen, skeniram dostupne mreze i dobijem listu od nekih dvadeset APova od toga vecina radi sa r52H kartama na maksimalnoj snazi, skoro je nemoguce provuci signal koji je iole slabiji a slobodnih kanala nema. Mrdati antene ne mogu jer jednom izbusen krov je bio razlog da uprava zgrade me tuzi, ako izbusim jos jednom vjerovatno ce me lincevati bez sudjenja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Sum i borba protiv te napasti

[ Pregleda: 2034 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.