Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko placa grejanje - stanar ili gazda?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9014 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Yolar

Član broj: 165003
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 17:31 - pre 198 meseci
Iz iskustva onih koji zive u iznajmljenim stanovima, mada pre svega mislim na samce koji zive u iznajmljenim garsonjerama, da li vam je grejanje pokriveno cenom kirije ili vam gazde traze da i taj racun sami placate. Iz mog nekog iskustva, stanar to ne placa, vec gazda, narocito u tako malom prostoru, ali me cisto interesuje.

poz
 
Odgovor na temu

VOJVODA01
Milorad Djokic
Backa Palanka

Član broj: 164081
Poruke: 31
82.208.195.*



Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 17:47 - pre 198 meseci
99% sam ubedjen da je to stvar dogovora pre zakupa stana izmedju tebe kao zakupca i stanodavca!
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 17:49 - pre 198 meseci
Definisano je ugovorom koji je potpisan prilikom zakupa stana. Iz mog iskustva troškove plaća onaj ko živi u stanu.

 
Odgovor na temu

Yolar

Član broj: 165003
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 17:59 - pre 198 meseci
Nije definisano ugovorom, a dogovorili se nismo nista. U stanovima u kojima sam ja ranije zivela je to uvek placao gazda, a sad posto je zgrada nova je stigao prvi racun, pa me interesuje da li da ga prosledim gazdi. A verovatno i hocu, jer bi me zajedno sa tim i ostalim troskovima ta garsonjera izasla skoro 400 evra!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 18:18 - pre 198 meseci
To zavisi kako se dogovorite. Ja nisam inajmljivao tako, vec uglavnom sobu i tada je vlasnik placao. Inace, od drugih sam uglavnom cuo da sami placaju.
 
Odgovor na temu

Mladen
Beograd

Član broj: 30746
Poruke: 112
91.150.97.*

Sajt: www.yongnuo-store.com


Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 18:24 - pre 198 meseci
Sve naravno zavisi kako se dogovorite, mada ja sam do sada promenio nekoliko stanova i svuda sam ja placao grejanje, a nisam cuo ni za jedan slucaj da neko zakupi ceo stan a da gazda placa, besmisleno...
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
217.24.27.*



+2 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 18:27 - pre 198 meseci
obično gazda to istakne, ako on plaća, tj. to mu bude adut da lupi veću cenu stana (po mojoj nekoj računici on se tu dobro obezbedi- pod izgovorom da ne želi da ostaju neplaćeni računi...)

znači, ako misliš da je stan dovoljno skup, možeš da ideš na dodatne pregovore ili aneks ugovora :)
 
Odgovor na temu

bimbic
Goran Ciganović
Beograd

Član broj: 136770
Poruke: 3
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 18:39 - pre 198 meseci
Uglavnom stanari plaćaju, barem onoliko koliko znam od svojih poznanika koji su pod kirijom.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 18:56 - pre 198 meseci
ako iznajmljujes ceo stan, tekuce troskove (struja, infostan, telefon, kablovska) placas ti tj. zakupac.
ako se iznajmljuje soba, ili delite strujomer, grejanje i sl. onda su neki drugi dogovori moguci.

edit: cekaj, jel ti mislis na GREJANJE ili UVODJENJE GREJANJA?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
77.46.208.*



+2 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 19:33 - pre 198 meseci
ja vec jace od 5 godina zivim u iznajmljenim stanovima, i uvek sam ja placao grejanje. E sad, znam neke ljude koji zive u iznajmljenom stanu, koji je recimo deo kuce gde zivi gazda, pa onda kao ne placa grejanje, a za struju ima neku fiksnu tarifu...
Ali opet, sve zavisi od dogovora
 
Odgovor na temu

Yolar

Član broj: 165003
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 19:36 - pre 198 meseci
Na mesecne racune za grejanje. U stvari ne znam ni da li se to placa mesecno ili kako, jer nikad to nisam placala ranije, uvek je placao gazda... Nikad nisam u postanskom sanducetu nasla racun za grejanje. Zato sam i pitala, jer sam mislila da to oni izmiruju ne znam ni ja gde...
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 21:09 - pre 198 meseci
Da li je to poseban racun za grejanje? Ko ti ga je ispostavio? Sta je sa ostalim troskovima? Ukoliko je taj stan u privatnoj kuci, moguc je dogovor sa gazdom oko placanja. Ukoliko je stan u nekoj zgradi i stize uplatnica od infostana gde je sve obuhvaceno(voda, grejanje...), logicno je da ti to platis.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?03.12.2007. u 21:46 - pre 198 meseci
Grejanje placa onaj koji se greje.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?04.12.2007. u 05:36 - pre 198 meseci
Citat:
Fuzz: Grejanje placa onaj koji se greje.
Lepo si to smislio :-) ali nije uvek tako. Ako se izdaje soba, pa pise na primer "sa centralnim grejanjem" onda je to uracunato u cenu, ako se izdaje stan (garsonjera, jednosobni ili veci, kuca) onda je uobicajeno da stanar placa sve tekuce troskove tog stana - struju, vodu, telefon, grejanje, hladjenje, komunalije generalno. Ako se stanari zgrade odluce da uvode recimo kablovsku TV, onda je logicno da stanar nece placati samo uvodjenje, ali ako bude gledao tu kablovsku, onda placa pretplatu i slicno.

To su delikatne stvari pa ih treba definisati unapred, makar dogovorom, a najbolje je staviti na papir. Popravka zajednickog krova, lifta, stepenisnog svetla - ko da placa mesecnu ratu - gazda, ciji je stan, ili stanar, koji koristi taj krov, lift, svetlo na stepenistu? Ako je tekuce odrzavanje - stanar, ako je investiciono - gazda, a to nije uvek lako precizno razdeliti i eto moguceg nesporazuma.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?04.12.2007. u 08:38 - pre 198 meseci
Pa nisam nista smislio :) nego sam shvatio da ovde govorimo o stanovima, a ne o sobama.
Takodje, cinjenica da neko u oglasu navede da soba ili stan poseduju centralno grejanje ne podrazumeva da je stanar oslobodjen placanja istog vec da mu se nece smrznuti dupe.
U principu sustinu si i sam izneo u poslednjoj recenici...
Citat:
Ako je tekuce odrzavanje - stanar, ako je investiciono - gazda

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

RonJ
Kać,NS

Član broj: 117102
Poruke: 108
*.dialup.neobee.net.



+27 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?04.12.2007. u 09:17 - pre 198 meseci
Ja sam 12 god. bio podstanar i uvek sam ja placao struju,vodu,grejanje,komunalije.
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.intens.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?04.12.2007. u 09:41 - pre 198 meseci
Najcesce ako uzimas namesten stan/sobu gazda uracuna troskove - ako uzimas prazan stan, uvek ti placas sve.
Mada kao sto je receno... sve je stvar dogovora...
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?04.12.2007. u 09:46 - pre 198 meseci
Ja sam isto uvek placao.... kao i svi. Fora je sto obicno u stanovima ne stize odvojen racun za grejanje, vec ti stigne infostan uplatnica na kojoj je grejanje jedna od stavki, doduse ubedljivo najveca. Ti si verovatno samo dobila dve odvojene uplatnice, tako da ti je infostan u tom stanu osetno manji... Ako si do sad placala infostan, kao sto verovatno jesi, placala si i grejanje sve vreme, samo sto nisi obracala paznju na to.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?04.12.2007. u 09:53 - pre 198 meseci
ja sam uvek plaćao struju/grejanje, ali znam dosta njih gde je gazda plaćao, želeći da bude siguran da se plaća redovno, tako da je kirija bila veća 50-tak evra od realne, a teško da su toliki troškovi...
 
Odgovor na temu

GAGA KG

Član broj: 157506
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?04.12.2007. u 11:22 - pre 198 meseci

Ja ne mogu da verujem da si ti iznajmila stan,a da se nisi dogovorila sa gazdom ko placa komunalije?
Ja izdajem,i uvek kazem stanaru kakvi su uslovi.Kod mene je npr.sve uracunato u cenu,ali ne mora da znaci da je i tako sa tvojim gazdom.Sve zavisi od dogovora.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko placa grejanje - stanar ili gazda?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9014 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.