Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Animacija za vreme loading-a!!!!

[es] :: Flash :: Animacija za vreme loading-a!!!!

[ Pregleda: 2489 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Arandjelovic
Web Designer
Nish

Član broj: 165572
Poruke: 40
*.jotel.co.yu.

Sajt: www.childrensrainbow.org...


Profil

icon Animacija za vreme loading-a!!!!12.12.2007. u 21:35 - pre 199 meseci
Da li neko mozda zna kako da u Flashu ubacim animaciju koja ce da ide dok traje loading sajta...
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: Animacija za vreme loading-a!!!!12.12.2007. u 21:50 - pre 199 meseci
Gde da ubacis animaciju u Flashu? Imas li vec gotovu loading skriptu ili hoces da sve odradis pomocu flasha?

Jedan web dizajner bi to trebalo da zna. Nauci da radis u flashu.
 
Odgovor na temu

Arandjelovic
Web Designer
Nish

Član broj: 165572
Poruke: 40
*.jotel.co.yu.

Sajt: www.childrensrainbow.org...


Profil

icon Re: Animacija za vreme loading-a!!!!12.12.2007. u 22:35 - pre 199 meseci
OK...recimo da treba da pise Web Designer {pocetnik] ajde... Ma fora je sto ja imam gotov loading...i ceo sajt... ''Da se pohvalim'' tema...

Inace...ja sad hocu dok ide taj postojeci loading da ide animacija pored njega... Recimo konkretno novogodisnje lampice... to imam vec... ali me eto zanima da li to moze da se krece za vreme loadinga!!!!
 
Odgovor na temu

shedvel
Jobless Couch Bum
Kragujevac

Član broj: 70014
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Animacija za vreme loading-a!!!!13.12.2007. u 11:48 - pre 199 meseci
Zavisi od resenje koje si koristio za loader ( split scenes, one timeline, Document class ,....).

Budi precizniji u opsiu problema, tipa:
imam fla koji sadrzi 2 scene, na prvoj se nalazi loader a na drugoj content,
ili imam fla na cijem je prvom frejmu loader,
ili imam fla sa DocumentClass fajlom odakle pozivam loader na taj i taj nacin...)


Pozdrav
"Treba li da se smejem jer smesni su, . . .
. . . ili da placem jer je to sve sto jesu? "
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: Animacija za vreme loading-a!!!!13.12.2007. u 13:00 - pre 199 meseci
Izgleda da on to ne razume i nije mu zameriti ako je pocetnik.

Ako hoces da prenebregnes sve te procese mozes uraditi nezavisan flash filmic sa scenama koje se ponavljaju i taj flesic smestis ispod loader linje. Ili cak da odradis gif animaciju ako je jednostavna .Ne mora se flash potezati za neke sitnice.
I onda ta animacija gif ili flas moze da se ponavlja u beskonacnost a kad se stranica ucita automatski ce ti se prebaciti pocetna strana ako je tako nadam se navedeno u loaderu.
Toliko :) pozz
 
Odgovor na temu

Arandjelovic
Web Designer
Nish

Član broj: 165572
Poruke: 40
*.jotel.co.yu.

Sajt: www.childrensrainbow.org...


Profil

icon Re: Animacija za vreme loading-a!!!!13.12.2007. u 18:08 - pre 199 meseci
Ma moj prob je sto imam loader na prvom frejmu...i on zauzima samo taj jedan frame...a ako ubacim animaciju ona ce trajati vise od 10 frejmova...Kapirate, ja sad hocu da dok traje taj loader ide neka mala animacija... Nista posebno... Znam da postoji mogucnost ali ne znam kod...

I da...kad smo kod: ''Izgleda da on to ne razume i nije mu zameriti ako je pocetnik.'' Mislim da nijedan pocetnik nema ovakav PRVENAC:

http://www.elitesecurity.org/t300571-Da-se-pohvaliiiiiiiim - Prvi kontakt sa Flashom i web designom!!!

Ali eto...neke sitnice mi prave veliki problem jer nemam nikakav kurs niti skolu za web dizajn, jer sve sam ucio sam sa samim sobom... :)
 
Odgovor na temu

shedvel
Jobless Couch Bum
Kragujevac

Član broj: 70014
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Animacija za vreme loading-a!!!!13.12.2007. u 19:04 - pre 199 meseci
OK tako je vec bolje definisan problem i evo odgovora.

Najjednostavniji i bezbolniji nacin je da animaciju koju zelis smestiti sa loaderom kreiras kao Movie Clip, a zatim da istu pozicioniras gde zelis na prvom frejmu. Na taj nacin ce timeline animacije biti ne zavistan od glavnog timelinea.

U koliko ti treba detaljnije uputstvo kako da ovo izvedes reci.


Takodje moram se osvrnuti i na tvoju opasku oko "Prvenca", licno ne verujem u konstruktivni kriticizam, no ... :

1:) "Decija Duga " je mnogo vise animacija nego flash site, i to jako dobra animacija. ( obzirom da je sve radjeno sa timelinea, bez imalo koda , sem navigacije).

2:) Sam flash je u osnovi IDE za AS, za koji ces pre ili kasnije shvatiti da je neophodan za kvalitetnu implementaciju Flash sadrzaja, bilo da je to "modularnost" sajta gde delis sadrzaje na vise swf-ova, ili neki visi stepen implementacije, data drivinga i sl.

3:) Apsolutno sam siguran da 90% ( ukljucujuci i mene )ljudi na Flash forum nemaju nikakvu vrstu sertifikata ili "skole" za Flash develop, tako da nemoj dopustati sebi da ti to bude izgovor za bilo sta.

Zelim ti sve najbolje, i nastavi sa kvalitetnim dizajnom.
"Treba li da se smejem jer smesni su, . . .
. . . ili da placem jer je to sve sto jesu? "
 
Odgovor na temu

Arandjelovic
Web Designer
Nish

Član broj: 165572
Poruke: 40
*.jotel.co.yu.

Sajt: www.childrensrainbow.org...


Profil

icon Re: Animacija za vreme loading-a!!!!13.12.2007. u 22:12 - pre 199 meseci
OK je...vec sam se snasao... Hvala vam na odgovorima! I hvala sto mi skrecete paznju na AS, znam koliko je bitno poznavati kodove - tako da za rodjus dobijam knjigu o Flashu i bacam se na posao. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Animacija za vreme loading-a!!!!

[ Pregleda: 2489 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.