Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Holandija prelazi na OpenSource

[es] :: Advocacy :: Holandija prelazi na OpenSource

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 38288 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatko-kg
Zlatko Stojanovic
Kragujevac

Član broj: 75437
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.123rf.com/src_zlatko/..


Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 17:51 - pre 197 meseci
Koliko vas koji ovde branite Windows OS imate legalan softwer, :) :) :)
Royalty Free - Stock Image and Photo WWW.SHUTTERSTOCK.COM - WWW.123RF.COM - WWW.DREAMSTIME.COM
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 18:25 - pre 197 meseci
Ja zasigurno imam :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 18:50 - pre 197 meseci
Nema sta da ga iko brani. Brani se on sam, narocito kad pingvin pocne sebi da puca u noge, sto se neretko desava.

Anyway, ja ga imam.

Citat:
israelli: ma ljudi sta je bolje.da ti u djepu ostane 100$ ili da ti djep bude prazan.


Da dam 100$ i praznog dzepa zaradim mnogo vise.

[Ovu poruku je menjao BrokeBody dana 11.02.2008. u 20:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zlatko-kg
Zlatko Stojanovic
Kragujevac

Član broj: 75437
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.123rf.com/src_zlatko/..


Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 19:05 - pre 197 meseci
Blago nama, svi imaju legalan MS Office, legalan Adobe CS, svi su platili hiljade $ i niko nema ništa nelegalno :)
Royalty Free - Stock Image and Photo WWW.SHUTTERSTOCK.COM - WWW.123RF.COM - WWW.DREAMSTIME.COM
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 19:13 - pre 197 meseci
Vidi, Zlatko - OEM Windows kosta 70-80 EUR. Dolazi instaliran sa vecinom racunara.

Adobe CS ne znam zasto ti treba osim ako se ne bavis profesionalno obradom slika, a onda to nije neka velika stavka u budzetu.

MS Office - opet, ponajvise treba biznis korisnicima kojima MS Office onda kupuju firme. Za kucne korisnike postoji Microsoft Works koji je 35 EUR u OEM verziji (mada ne vidim razlog sto neko ne bi koristio OpenOffice kuci) - a postoji i jeftiniji Office (Small Business Edition)

--

Summa Summarum - za vecinu kucnih primena ti ne treba vise od 150-200 EUR softvera, od cega obicno dobar deo dolazi sa kompjuterom.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 19:15 - pre 197 meseci
Citat:
zlatko-kg: Blago nama, svi imaju legalan MS Office, legalan Adobe CS, svi su platili hiljade $ i niko nema ništa nelegalno :)


Uopste nisu hiljade. Jos ako si student, vrlo je povoljno, 200-300 eura najvise za krajnjeg korisnika. Pretpostavljam da si bio sarkastican, pa...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 19:17 - pre 197 meseci
Office 2007 Home and Student Edition košta $133 trenutno (OEM - $111). Može da se instalira na 3 kompjutera i sadrži Word, Excel, PowerPoint, OneNote. Ja sam kupio isti pre jedno pola godine za oko $180 :)

Inače studenti ovde mogu da kupe (na fakultetima, koledžima) često Windows, Visual Studio, Office, itd, za ispod $10. I to Retail verzije, ne OEM.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 19:22 - pre 197 meseci
Što se ostalih tiče, ko se profi bavi sa Win platformom, neka pogleda Microsoft Action Pack. Za nekih $300 godišnje dobije se Win desktop (koji god jeste trenutno), Windows server, Office, SQL Server, bla bla bla.. I to se uglavnom dobije valjda 5 ili 10 licenci za sve (5x Win desktop, 5x Office, itd). Ograničenje je čini mi se da se koristi za posao.

Puna kutija softvera od MS-a. I neki ljudi iz Srbije kojima sam to preporučio i rekao im da nazovu MS Srbija i pitaju, su to i uradili i kasnije zahvalili na odličnom savetu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 19:22 - pre 197 meseci
Onda se retail jos i vise isplati.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 19:24 - pre 197 meseci
http://royaldiscount.com/miof20hoands.html
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 20:23 - pre 197 meseci
Nisu svi koji imaju legalan softver platili za isti i potrosili hiljade dolara na isti . Ja ganjam Vistu x86, novi Windows 2008 Enterprise x86, Office 2007, i Visual Studio 2008 i sve je legalno i licencirano i dobijeno od firme za koju radim posto radim od kuce.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 20:50 - pre 197 meseci
"ako si student", "ako ti ne treba obrada slika", ako ovo, ako ono. A sta ako NISI student (a jos si ziv), ako ti TREBA elementarna obrada slika, ako nekad hoces nesto da nacrtas u CAD-u, ako ne radis "od kuce", ako ovo, ako ono? Hoce li i to izaci 200 - 300 eura? Osim toga, to treba traziti, juriti po gradu, ovo, ono. A ovako, samo skines 1 CD, instaliras i gotovo!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 21:01 - pre 197 meseci
^Na Winu imaš mnogo besplatnog softvera, pa i iz tih kategorija koje si nabrojao. Ako nećeš ništa da platiš, pa čak ni Win, e pa onda uzmi Linux, šta sad..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 21:27 - pre 197 meseci
Skoro sav besplatan sw na linuxu radi i pod windowsom a zadnji je neuporedivo lakse koristiti.
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.static.ikomline.net.



+3 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource11.02.2008. u 22:46 - pre 197 meseci
Citat:
degojs: Što se ostalih tiče, ko se profi bavi sa Win platformom, neka pogleda Microsoft Action Pack. Za nekih $300 godišnje dobije se Win desktop (koji god jeste trenutno), Windows server, Office, SQL Server, bla bla bla.. I to se uglavnom dobije valjda 5 ili 10 licenci za sve (5x Win desktop, 5x Office, itd). Ograničenje je čini mi se da se koristi za posao.

Puna kutija softvera od MS-a. I neki ljudi iz Srbije kojima sam to preporučio i rekao im da nazovu MS Srbija i pitaju, su to i uradili i kasnije zahvalili na odličnom savetu.


Evo klasičan primer dezimformacija. MAPS paket ne može da uzme bilo ko. I postoje olala ograničenja. Dakle možes da se ti baviš profi win platformom do sutra ali to te ne kvalifikuje za MAPS. Pročitaj detaljno licencu. + Moras da polažes MS ispit da ako prođeš sve ostale uslove.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource12.02.2008. u 00:11 - pre 197 meseci
^A da pitamo čoveka koji je to uradio, da ne trubimo licence i slično? Ja lično nisam naručivao, ali znao sam na poslu čoveka koji jeste (nikakav ispit ga niko nije tražio), pa sam rekao Bojanu jednom prilikom za to, evo šta on neki dan reče tamo na DPT:

Citat:
Na MAPS mi je Degojs skrenuo paznju prosle godine $300/godisnje kosta, placas karticom ili ako ti vise odgovara lokalno nalogom za uplatu na njihov racun ovde.

Okreni Microsoft u Beogradu (0700 300300 ako se ne varam), trazi info za MAPS paket i sve ce ti objasniti. U najkracem, potrebno je da si pravno lice registrovano za IT delatnost i to je sve. Uclanis se u neki partnership program (ne secam se tacno vise, proslo je skoro godinu dana), i posle par nedelja ti iz Irske stizu diskovi... prilicno hassle-free.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource12.02.2008. u 00:16 - pre 197 meseci
Ej, možda si u pravu, evo šta neko drugi reče posle:

Citat:
Od kraja prosle godine mora da se polaze i ispit.

Vise informacija na:

https://partner.microsoft.com/40044196

i kompletan vodic na srpskom
http://www.microsoft.co.yu/download/...a_partnere.pdf


Ako je tako, novina je za taj ispit od skora, nije bilo pre tako. Nije bila namerna dezinformacija onda :)

Mada, ja bih lično proverio, jer to linkuju ljudi koji nigde ne kažu da su naručivali ili ne, a Bojan jeste prošle godine. Čisto da ne bude možda jeste, možda nije.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

SreckoMicic
Srecko Micic
Novi Sad

Član broj: 75614
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource12.02.2008. u 09:54 - pre 197 meseci
Da smo u Americi pa i ajde, razumeo bih zasto se neki cude ovde sto su holandjani presli na OS, ipak to je manje novca americkoj ekonomiji. Zasto bi poreski obveznici u Holandiji davali svoj novac americkoj ekonomiji ako imaju alternativu.
Moguce je da ovo ranije navedeno tako da se unapred izvinjavam, citao samo ranije postove ali je praslo na pricu 'ovaj moze ovo' pa sam stao.

 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
91.150.107.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource12.02.2008. u 20:57 - pre 197 meseci
Hajde da pokušam da malo demistifikujem MAPS pošto isti koristim 3-4 godine. ...
Polaganje online ispita: Potrebno je za sve kojima pretplata ističe posle 01.03.2008. kao i za sve nove pretplatnike. Ispit kažu da nije nešto strašan, ali ja nisam polagao pa nemam info iz prve ruke.
Mislim da bi se firma kvalifikovala za MAPS, da je potrebno imati bar 2 položena MS kursa, od kojih je jedan vezan za prodaju i licenciranje, a drugi za MS OEM preinstalaciju.

Ti uslovi stvarno nisu strogi za firme koje svoj razvoj i planiranje vezuju za MS platformu, njima sav taj softver super dođe da čitav tim programera bude u trendu sa najnovijim tehnologijama. To je npr. idealan paket za firme koje u velikoj meri svoje poslovanje zasnivaju na inostranim klijentima, ili su okrenute programiranju. Dobija se zaista ogromna količina DvDa, servera, beta softvera, CRM rešenja, ofis je tu, da to par ljudi jednostavno nije u stanju da savlada. Ako probaš, odmah stigne novu kvartalni update, pa opet nanovo .

Iz toga prozilazi, da MAPS kao rešenje isključivo za legalizaciju, nije optimalno. Sve to jeste uslovno jeftino, ima krš softvera, ali namena MAPS paketa je više okrenuta MS partnerima, nego krajnjim korisnicima.

Možda je nekakva varijanta OEM Windowsa, u kombinaciji sa Open softverom, pravi put za manje firme, koje su još uvek dovoljno fleksibilne za npr. Open Ofice, ali teško mogu da se odluče za nekakvu Linux distribuciju. Takve firme bi mogle da budu značajne, nešto kao srednji sloj u društvu, jer bi mogle značajno da utiču na cenu MS softvera. Za vašu informaciju, 1999, godine, PC računar je koštao 400-500 DM, a WindowsME 30 DM.
Danas, postoje funkcionalni računari za 15,000 din. a toliko košta i npr. XP profesional. Monopol je monopol, bio MIškov ili Balmerov, pošto se Billy malo povukao.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.kulbank.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Holandija prelazi na OpenSource13.02.2008. u 07:26 - pre 197 meseci
Ne da MAPS je više okrenut MS partnerima, nego u uslovu same licence stoji da nije namenjen krajnjim korisnicima. U predhodnoj firmi u kojoj sam radio smo imali MAPS paket, kada je drug koji je radio u pekari (industrija a ne ova ulična pekara) poželeo da ima ovaj paket, dobio je direktno od MSa odbijanje baš zbog što paket nije namenjen krajnjim korisnicima, nego reselerima itd... Odnosno, svima onima koji ili prodaju dalje ili na bilo koji način promovišu MS.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Holandija prelazi na OpenSource

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 38288 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.