Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čemu služi dugme "Alarm"?

elitemadzone.org :: MadZone :: Čemu služi dugme "Alarm"?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8665 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
193.34.64.*



+679 Profil

icon Čemu služi dugme "Alarm"?20.12.2007. u 23:29 - pre 198 meseci
Pretpostavljam da ih u liftovima vidite svaki dan, ali me je baš danas iz nekog razloga uhvatila radoznalost - šta to dugme zaista radi? Sa čime je povezano? Kod koga se to alarm oglašava? Ko je zadužen da reaguje u slučaju pritiska tog dugmeta? Da li je kod nekoga uopšte ta funkcija lifta ispravna? Znam da sam se kao klinac navozao u dosta liftova, i dešavalo se više puta da se moji drugari "saputnici" napritiskaju mnogo dugmića, među kojima je bilo i "Stop" i "Alarm" (možete pogoditi koje je od ta dva samo radilo ), a pretpostavljam da je i danas situacija ista.

Da čujem odgovore, a može i po koju teoriju zavere vezanu za taj misteriozni "pucek"
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
77.46.198.*



+1 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?20.12.2007. u 23:52 - pre 198 meseci
Povezano je sa sistemom za samounistenje lifta i to nikako ne smes da diras!
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 00:31 - pre 198 meseci
Ovako, u liftovima u Srbiji taster "alarm" aktivira zvono, koje sluzi da skrene paznju da je neko zaglavljen u liftu. Ovo sve pod uslovom da je sistem ispravan.
U zapadnim zemljama u pojedinim liftovima, pored zvona, aktivira se alarm i u servisu za odrzavanje ili kod nadleznog Haus Majstora.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.jotel.co.yu.



+638 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 00:38 - pre 198 meseci
pa mozesh da pretpostavish...

stop je slomljeno/izvadjeno a alarm jednostavno zaustavi lift i to je to
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
193.34.64.*



+679 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 00:54 - pre 198 meseci
^Misliš obrnuto, valjda?

Koga god da sam zatekao zaglavljenog u liftu u mojoj zgradi, nijedan nije uspeo ikoga da dozove sa tim dugmetom, već je otvorio unutrašnja vrata i lupao k'o manijak dok ga neko nije čuo
Znači, u pitanju je jedno bedno zvonce (koje uz to ni ne radi)... Majstorski odrađeno, nema šta... Važno je da mi je lift pun nalepnica koje ga označavaju kao pregledanog i potpuno ispravnog
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 00:55 - pre 198 meseci
Alarm ne zaustavlja lift.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
77.46.233.*



+18 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 01:22 - pre 198 meseci
Ovo pitanje ima smisla samo u scenariju u kome ti imas 6-7 godina, sam si kuci, imas kompjuter, stidis se da pitas roditelje i vrsnjake.
To je moja teorija, zao mi je ali nema zavere.
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.202.*



+15 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 05:26 - pre 198 meseci
Ne, naprotiv, pitanje je sasvim na mestu!

Zasto bi postojalo to dugme ako ono nema svoju namenu? Zapitajmo se zajedno.

Neko je dao ideju da se stavi u liftu neka vrsta signalizacije spoljnjem svetu, dakle ljudima koji borave u NEliftu.
Tu ideju je saslusao neko ko ima novca i verovatno pomislio u sebi - ovo je fenomenalna ideja, postacu bogat!
On je zatim prosledio ideju dalje, na razradu, po raznim tehnickim biroima a neko je dobio zaduzenje od svog sefa da
ceo automatizovani sklop prepravi i doda jos jednu novu funkciju, da sve to istestira i da saopsti svom sefu da radi.
Sef tog biroa daje drugom radniku da napravi 3D model ALARM dugmeta, koje ce se zbog svoje posebne (veoma vazne) funkcije razlikovati
od ostalih na kontrolnom panelu, iliti kontrolnoj tabli.
Projektant je predao model svom pretpostavljenom, ali sef, zbog visestrukih usteda, ipak odluci da dugme ima isti oblik kao i svi ostali
ali, posto se mora razlikovati - ovo je mudrost cele price - dugme dobi drugu boju, i to, ni vise ni manje nego crvenu!
Zasto crvenu? ........Na vama je da date odgovor.(hint - nema veze sa komunizmom)
.
.
.
.
da ne duzim pricu, pitanje nije nimalo naivno!
Ako je neko, a pre bih rekao - ako su neki (LJUDI) postavili to sve, zasto to ne radi?
E, to je vec pitanje za predsednika stanara zgrade.
Zadovoljni odgovorom?





 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
87.116.128.*

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 07:05 - pre 198 meseci
Da i ako te ne pustaju u dvoriste zato sto si malo cudan pa hoces da pojedes loptu. Pa ne mozes ni drugare da pitas! :-)

Poz
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.eunet.yu.



+183 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 08:13 - pre 198 meseci
OK, a čemu služi dugme STOP?
Zašto bi neko namerno zaustavljao lift između spratova... A pruža se šansa klincima da prave probleme.
A ako se otkači i krene da pada, sigurno neće pomoći.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 09:19 - pre 198 meseci
Citat:
ctrl alt del: OK, a čemu služi dugme STOP?
Zašto bi neko namerno zaustavljao lift između spratova... A pruža se šansa klincima da prave probleme.
A ako se otkači i krene da pada, sigurno neće pomoći.


Evo, prosvetlicu te....

Dugme "STOP" je isto sto i "RESET" ili "CANCEL" tj. krenuo si liftom sa prizemlja i stigao do 7. sprata i setio se
da si zaboravio suprugu na prizemlju - pa da se ne bi vozio do 12.-tog, stisnes "stop", pritisnes "prizemlje" i lift se vrati
dole...OK?
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.220.*



+32 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 10:03 - pre 198 meseci
Citat:
ctrl alt del: OK, a čemu služi dugme STOP?
Zašto bi neko namerno zaustavljao lift između spratova... A pruža se šansa klincima da prave probleme.
A ako se otkači i krene da pada, sigurno neće pomoći.


Ili ako se u liftu nadjes sa lepsim polom i zelis malo intime da obavis "stvar" lepo pritisnes STOP i navali :D i naravno nadas se da u meduvremenu niko nece zvati lift (morao bi stalno da njakas to stop dugme).
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 10:04 - pre 198 meseci
Takodje, postoje liftovi i bez 'medjuvrata' odnosno gde go zid prolazi pored tebe. U tim slucajevima se moze desiti da se neko / nesto zaglavi izmedju lifta i zida i tada je stop dugme takodje vrlo pozeljno ;)

u NL je u skoro svakom liftu u kojem sam bio Alarm dugme povezano sa centralom i stoji kratko uputstvo kako isto koristiti :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.co.yu.



+24 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 12:02 - pre 198 meseci
Citat:
barakuda111: Ili ako se u liftu nadjes sa lepsim polom i zelis malo intime da obavis "stvar" lepo pritisnes STOP i navali :D i naravno nadas se da u meduvremenu niko nece zvati lift (morao bi stalno da njakas to stop dugme).


Postoji caka. Zauzmite poziciju u kojoj ce jedna vasa ruka da se konstantno oslanja na taster "STOP" i mislim da ce mnogi vasi problemi biti reseni.


On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 12:09 - pre 198 meseci
Citat:
barakuda111: Ili ako se u liftu nadjes sa lepsim polom i zelis malo intime da obavis "stvar" lepo pritisnes STOP i navali :D i naravno nadas se da u meduvremenu niko nece zvati lift (morao bi stalno da njakas to stop dugme).

Pa, samo naslonis taj lepsi pol na taster u toku vrsenja radnje.


Inace, alarm sluzi za to da ti pritisnes i kontas da ce neko doci da pomogne i malo se smiris. Cisto kao vrsta bensedina. Ionako ti nema pomoci dok neko ne poshizi sto mu ne dolazi lift i pozove majstora.
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
62.108.123.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 14:52 - pre 198 meseci
Najnovija akcija foruma elitesecurity...
Pritisni stop za zaustavljanje bele kuge
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 15:01 - pre 198 meseci
Citat:
NoneVi: Postoji caka. Zauzmite poziciju u kojoj ce jedna vasa ruka da se konstantno oslanja na taster "STOP" i mislim da ce mnogi vasi problemi biti reseni.


Dugme "STOP" je prekidac, a "ALARM" je taster. Znaci ovo prvo kada stavis u polozaj "0" (nula) on tu i ostane dok ga ponovo ne vratis u polozaj "1", a za taster vazi da je aktivan dok se drzi ( u ovom slucaju).
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 16:36 - pre 198 meseci
A je l' ima lift menjač?
I da l' ima disk kočnice ili doboše? Na koliko se menjaju spone?

Je l' ima neki profi vozač lifta ovde?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 17:47 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48: A je l' ima lift menjač?
I da l' ima disk kočnice ili doboše? Na koliko se menjaju spone?

Je l' ima neki profi vozač lifta ovde?

Pozdrav


Saljivo pitanje, ali sto je jos smesnije, liftovi zaista imaju sve ovo sto si pitao i transmisiju i dobos kocnice, pa i profi vozace po Lux Hotelima.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
193.34.64.*



+679 Profil

icon Re: Čemu služi dugme "Alarm"?21.12.2007. u 21:08 - pre 198 meseci
Citat:
Ovo pitanje ima smisla samo u scenariju u kome ti imas 6-7 godina, sam si kuci, imas kompjuter, stidis se da pitas roditelje i vrsnjake.
To je moja teorija, zao mi je ali nema zavere.

To majstore, nek si mi uterao... Mora da si sada veoma ponosan sa sobom... Posto vidim da spadas u prvu klasu intelektualaca-domacina, mogu slobodno da te pohvalim sa time da si ostavio grade A glupi komentar a da nisi ni pokusao da odgovoris na pitanje. Da si zaista procitao post, a ne naslov, video bi da ono sto me je zanimalo je princip funkcionisanja tog dugmeta koje u vecini slucajeva uopste ni ne radi. Naravno, odgovor sam dobio da je u pitanju jedno obicno zvonce, tako da se ceo sistem svodi na 2 elektromagneta i malo metala za udaranje. Whoop-dee-doo. FYI, pitao sam par ljudi, i svi su mi rekli "nemam blage" ili su vec ponosno odgovorili da su to dugme drkali iz dosade, ali da se nista nije dogodilo.

Konkretno, jedna akcija javnog preduzeca Stambeno Beograd ( http://www.beograd.org.yu/beoinfo/1276676_Strip_plakat__v.jpg ) mi je privuklo paznju najvise, pa eto, pitao sam... Necu vise, majke mi...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Čemu služi dugme "Alarm"?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8665 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.