Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlike izmedju aluminijumskih i panelnih radijatora

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Razlike izmedju aluminijumskih i panelnih radijatora

[ Pregleda: 23994 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivko5
ivkovic darko
lapovo

Član broj: 103186
Poruke: 12
*.83.beocity.net.



Profil

icon Razlike izmedju aluminijumskih i panelnih radijatora03.01.2008. u 14:32 - pre 198 meseci
Interesuje me razlike u stepenu iskoriscenja goriva ako bih ugradio jedne ili druge radijatore, kao i mane tj. prednosti ovih radijatora medjusobno, posto njihove prednosti i mane u odnosu na livene tj.gusane radijatore uglavnom znam, a uglavnom majstori hvale jedne ili druge vise subjektivno nego realno pomocu nekih cifara ili proracuna pa bih molio za pomoc nekoga ko se malo vise bavio ovom problematikom, Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Razlike izmedju aluminijumskih i panelnih radijatora03.01.2008. u 14:54 - pre 198 meseci
Nema razlike sto se iskoriscenja tice. Razlike postoje u izgledu, gabaritima za odredjenu snagu, trajnosti i slicno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10253 Profil

icon Re: Razlike izmedju aluminijumskih i panelnih radijatora03.01.2008. u 16:34 - pre 198 meseci
Mislim da su panelni malo jeftiniji.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Razlike izmedju aluminijumskih i panelnih radijatora03.01.2008. u 20:18 - pre 198 meseci
Ma da uzmi najjeftinije a isprsi se za dobar kotao tu se mogu ostvariti ustede. Ne znam kakvi su sad panelni radijatori, ja imam neke iz '78 godine sa jako kvalitetnom pecenom farbom i ne pokazuju znake starenja.
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Razlike izmedju aluminijumskih i panelnih radijatora03.01.2008. u 22:28 - pre 198 meseci
Panelni su najjeftinija varijanta i kao glavna mana im se pripisuje kratak vek trajanja(10-15 god.) jer moze da ih nagrize korozija(naravno,u praksi traju duze). Prednost im je sto izmedju panela prirodno struji vazduh(hladan ide odozdo na gore i kroz panele se zagreva) i kad stavis ruku na radijator,stices utisak da radijator duva kao TA-pec. Slican utisak ostavlja i Al-radijator,koji je,prakticno,neunistiv i ima najvecu sposobnost odavanja toplote. Gusani radijator je najomiljeniji nasim ljudima,verovatno zato sto je dosad bio vrlo zastupljen u institucijama i objektima za masovno stanovanje. Oni manje izracuju toplotu i dug im je vek trajanja. Pravilo je: gusani se sporo greje,ali sporo i hladi(uvece kad iskljuce grejanje u stanovima,topao je jos 20-25 min),a aluminijumski suprotno(hladan je za 10-ak minuta,a isto toliko mu treba do usijanja). Gusani je poprilicno skup,jer za polovno rebro(ili uz sitnu doplatu) moze da se kupi novo Al-rebro. Glas za aluminijum!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Razlike izmedju aluminijumskih i panelnih radijatora

[ Pregleda: 23994 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.