Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mazda 626, 91' benzinac ili dizel ???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Mazda 626, 91' benzinac ili dizel ???

[ Pregleda: 12647 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dacha PN
Dacha Dak
BG

Član broj: 67518
Poruke: 38
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Mazda 626, 91' benzinac ili dizel ???14.01.2008. u 15:52 - pre 197 meseci
Znam je do sada na forumu bilo dosta reci o mazdama ali evo da malo obnovimo gradivo...
Intresuje me ova Mazda 626 radjena od 90 do 92 godine.
Cujem da se ljudi hvale da su to dobri automobili ali me intresuje i vase misljenje o oviom modelu... kakav je, da li se kvari, kakva je limarija, kakav je motor, da li je izdrzljiv, da li je skupo odrzavanje...
Sta mislite da li je pametnije uzeti benzinca 2.0 ili dizela 2.0 ???
 
Odgovor na temu

nicolas
Beograd

Član broj: 11756
Poruke: 164
*.smin-1.sezampro.yu.

ICQ: 57271817


+2 Profil

icon Re: Mazda 626, 91' benzinac ili dizel ???15.01.2008. u 23:53 - pre 197 meseci
Uh, tesko pitanje. Imas i moju temu o Mazdama, Toyotama, Mercedesima i Golfovima (malo nize dole).
Mazda 626, tog godista je jako dobar auto, pogotovo ako ga nadjes od prvog vlasnika. Limarija im je prosecna... ima ok primeraka, ali ima i jako losih. Recimo, nedavno sam u ulici Narodnog Fronta, video jednu mazu '91 godiste, covek je prodaje za 1500 evra, ali je sigurno moguce spustiti i na 1300 jer je u jako losem stanju... iscukana, trula po rubovima i sajtnama, cak joj je i ceo siber truo.
Ali, okrenimo se lepsim temama. Ova Mazda ima stvarno dobar motor, naravno ako je redovno odrzavan. Znaci, jeste mator auto, ali se ipak isplati kupiti ga, posto moze da se nadje sasvim dobar primerak za oko 3000 evra.
Odrzavanje je malo skuplje, zato sto to ipak jesu matori automobili, a ne isplati se za takav auto kupovati krs i fals delove. Originali su skupi. Citao sam na jednom forumu, mozda i ovde (ne secam se), gde su liku razbili na parkingu far ma Mazdi 323. Problem je sto prvo nije mogao da ga nadje, a i kada ga je nasao, cena je 250 evra za jedan far. Prednost je to sto 626-ica, ako je nadjes u dobrom stanju, redovno servisiranu i odrzavanu, ne bi trebalo mnogo da ti se kvari. Mada, star je auto, pa se nikad ne zna.
Mislim da ti je benzinac isplativiji, zato sto mozes plin da ugradis, a i inace su benzinski motori prilicno startniji. Dizelasi su po prirodi dosta lenji, a uz to... ako ugradis plin, jeftinije ce te kostati voznja.
U mom komsiluku, dva lika voze bas mazde 626, sa 4 vrata. Vidi se da su odrzavane, limarija im je u odlicnom stanju. Svaki put kada prodjem zastanem da malo uzivam, meni se taj auto jako svidja.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
*.PPPoE-1921.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Mazda 626, 91' benzinac ili dizel ???16.01.2008. u 15:30 - pre 197 meseci
hehe za oko 3000€ mozes da biras ova manja auta koja su 98-00 godine prozivodne krenuvsi od renault twingo 1.2,opel corsa 1.0 12v ili 1.2 16V,ford KA, ford fiesta, fiat punto itd. To je malo puno para za auto koje je staro 17 godina i jos mazda kojoj je limaria losa (u odnosu na ostala auta u klasi) i pogotovo sam primjetio da one hrdjaju naprijed po muldama i gredama (sto je veoma lose za auto). Jer evo bas prije 2 dana je moja tetka uzela Ford KA 1.3i 44kw za 2500€ (registrovan je cak jos 11 mjeseci) auto je 99 godiste veoma ocuvan (nigdje ni traga hrdji) presao 88 000,prva ruka (sad je ona druga vlasnica) bila od ove jedne cure sto joj je prodala. Auto utegnuto sredjeno ima klimu,ABS centralnu bravu,2x airbag,metalik plava boja,ocuvana iznutra i iz vana,garazirana, itd... zar nije bolje voziti auto koje je staro 8-9 godina i koje jelakse i jeftinije odrzavati nego dati tolike pare za auto staro 17 godina koje je jos skupo za odrzavati. Nek te ne pali ono elektricni podizaci stakala i sibera to sve i jedna ima to je samo sminka. Ako je nadjes do 1.500-1.600 eura da je dobra i ocuvana ne velim da je uzmes ali dati 3000€ ja ti nebi preporucio da je uzmes jer mozes duplo mladje i bolje auto uzeti za te pare koje je jeftinije dosta za odrzavanje i lakse za odrzavanje a opet vozis se u duplo mladjem autu. A sto se tice mazdi 626 benzin ili diesel ja bi ti preporucio benzin jer su za nju jeftiniji dijelovi nego za diesela a i ti dieseli isto trose oko 7-8l gradske dok benzinci trose do 10-11l (zavisi koja kubikaza) i ugradis plin i onda si miran.



pozzz

[Ovu poruku je menjao RS TURBO dana 16.01.2008. u 21:03 GMT+1]
anti-TDI
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Mazda 626, 91' benzinac ili dizel ???16.01.2008. u 17:26 - pre 197 meseci
Kad pričaš o cenama, valjalo bi reći da su cene u Bosni ipak dosta niže nego ovde kod nas. Sumnjam da ovde našao Ka po toj ceni i u takvom stanju.
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
*.PPPoE-1868.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Mazda 626, 91' benzinac ili dizel ???16.01.2008. u 20:06 - pre 197 meseci
Pa znam ali zasto nebi i ovdje kakvo auto pogledao pa sebi uzeo jer ipak bolje je vozati maldje auto koje ima dosta opreme nego auto koje je staro 17 godina i nema ni upola blizu opreme kao i ovaj, a za iste pare bolje malo razlgedati auta i tu i ovdje pa vidjeti sta uzeti sebi.



pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Mazda 626, 91' benzinac ili dizel ???16.01.2008. u 21:45 - pre 197 meseci
Može ne kažem, ali onda treba dodati carinu i porez na tu cenu koju si spomenuo, plus troškove odlaska i slično, sve to pod uslovom da je u pitanju Euro 3 motor, pošto se jedino to može uvesti. Ja sam takođe za noviju opciju, ali sumnjam da će biti za iste pare.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Mazda 626, 91' benzinac ili dizel ???18.01.2008. u 10:20 - pre 197 meseci
Ima ovde vec puno toga napisanog o mazdi 626. To je više nego odličan auto i sigurno je dobra kupovina.
Moja preporuka nikako dizela. Da ne zalazim u detalje zašto, trajalo bi.
Mnogo su provereniji benzinci.
626 se najmanje kvari od automobila tog godišta, nisu skupi delovi, ako treba nesto od limarije imas i dosta polovnih delova, elektrika nikad ne crkava i mogu da se nađu od prvog vlasnika
Sve propuruke za 626
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Mazda 626, 91' benzinac ili dizel ???

[ Pregleda: 12647 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.