Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje mapa za GPS uredjaje, postavljanje POI...

[es] :: GPS :: Pravljenje mapa za GPS uredjaje, postavljanje POI...

[ Pregleda: 3895 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nekodrugi999
Nebitno

Član broj: 129098
Poruke: 88
79.143.166.*



+1 Profil

icon Pravljenje mapa za GPS uredjaje, postavljanje POI...15.01.2008. u 22:40 - pre 198 meseci
Video sam mnogo sajtova sa kojih se mogu preuzeti POI i loaderi za mnoge GPS uredjaje ali nigde nisam uspeo naci kako se to radi, koji se softver koristi...

zainteresovala me ova tematika kad sam kupio 'nokijin' GPS uredjaj, ali sam primetio da veliki broj ulica nije ucrtano. Probao sam i tomtom ali on je tek bio katastrofalan. Sad sam na ideji da kupim neki od garminovih uredjaja i posto volim da lutam autom mogao bih to iskoristiti da napravim mapu koja bi nadam se jos po nekom koristila.

Postoji li softver za pravljenje takvih mapa? Ili bar neki za stavljanje POI na mape? Po mogucnosti da poslije mogu napraviti konverziju za druge popularne GPS uredjaje.

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Pravljenje mapa za GPS uredjaje, postavljanje POI...16.01.2008. u 12:21 - pre 198 meseci
U MapSource-u uneses waypoint-e koje zelis, snismis to u gpx formatu, a onda Garminovim POILoaderom to ubacis u uredjaj. Tacke ce ti se pokazati na mapi isto kao i obicni waypointi s tom razlikom da ne mozes da ih brises, jer nisu waypointi nego POI.

Ako bas hoces da ubacis mapu, onda mozes korsititi namenski softver za to ali on nije nimalo jeftin.

 
Odgovor na temu

nekodrugi999
Nebitno

Član broj: 129098
Poruke: 88
79.143.166.*



+1 Profil

icon Re: Pravljenje mapa za GPS uredjaje, postavljanje POI...16.01.2008. u 17:12 - pre 198 meseci
OK, odustajem onda od pravljenja samih mapa, pravio POI-e...

Skinuo sam mapsource ali mi se cini da nemam mogucnost da sam stavljam ikontice za bolnicu, odmaraliste, pumpu...
koji se softver koristi za to?
I ovaj izgleda moze samo za garmin da eksportuje a ja bih da budu dustupne i za tomtom, google earth, itd...

usput da pitam a da ne otvaram novu temu ...

sta trebam da uradim da bih te sve POI napravio vidljivima za google earth ali za sve korisnike. Sad sam ga instalirao i vidio da imam vec neke prodavnice unesene, bankomate... vidim da su neki od njih obicni kml fajlovi iz neke zabiti na netu... je li to google automatski skuplja kml fajlove sa neta i mapira ih?

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Pravljenje mapa za GPS uredjaje, postavljanje POI...16.01.2008. u 23:08 - pre 198 meseci
U MapsOruceu mozes da unosis Waypointe. Pogledaj malo po uputstvu kako se to radi. Kada ihuneses, mozes da ih snimis u GPX formatu a iz GPS je lako prebaciti u bilo sta drugo. Potrazi program GPSBabel na primer.
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Pravljenje mapa za GPS uredjaje, postavljanje POI...

[ Pregleda: 3895 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.