Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ler gas-ford fiesta

elitemadzone.org :: AutoZone :: ler gas-ford fiesta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 51896 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

visocanin
Dragan Zdravkovic
profesor fizickog

Član broj: 166162
Poruke: 19
*.83.beocity.net.



Profil

icon ler gas-ford fiesta18.01.2008. u 00:53 - pre 197 meseci
Imam jedan problem sa Ford Fiestom,1.3i,44 kw '98.god.Ukratko desavaju mi se sledece situacije:

1.nakon startovanja motora i pokreta,pri prebacivanju brzina ler gas se ne vraca odmah,vec nakon 4-5 sekundi,
2.voznja pri malom broju obrtaja,nakon dodavanja gasa auto se gusi
3.ler gas neravnomerno radi,kada automobil upaljen radi u mestu.Gusi se motor i imam osecaj da ce da se ugasi,a par puta se ugasio
Da li neko imao istu ili slicnu situaciju i da li mi moze pomoci da resim problem
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
*.PPPoE-3345.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta18.01.2008. u 10:43 - pre 197 meseci
Moze biti slijedece:
1 zaprljan filter zraka (sto ti je navjerovatniji uzrok)
2 filter goriva
3 puno daje goriva malo zraka pa se motor gusi (ne valja smjesa goriva i zraka)
4 ne valja gorivo
5 neravnomjernost rada dizni
6 paljenje nije na svome mjestu
Najbolje ces znati dali ti "naliva" puno goriva jeste kada skines svijecice i ako su crne to znaci da mu daje puno goriva (sto nevalja), ako su smedjkaste i suhe to znaci da ti je dobra smesa. Kakva ti je potrosnja jeli ista kao i prije kad je normalno radio ili se malko povecala?
To bi ti bilo najbolje da odes do mehanicara da ti pogleda paljenje jeli na svom mjestu i da ti pregleda smjesu dali je ok, a zracni filter mozes sam da zamijenis ako ga nisi mijenjao odavno. Ti mozes sam pogledati kakve su bolje svijecice pa javiti kakve su.



pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta18.01.2008. u 16:33 - pre 197 meseci
Slicno je i mene mucilo, ito ne samo na leru nego i u voznji, sma pocne da trokira gas i auto izgubi snagu. Sta mu sve nisu radili. triput sam menjao sve filtere, dvaput cistio dizne, cak sam i pumpu za gorivo promenio dok na kraju nisu nasli da ima mulja u rezervoaru pa ga s vremena na vreme provuce...


 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta18.01.2008. u 17:51 - pre 197 meseci
kako si resio onda to?
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
89.146.191.*



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta18.01.2008. u 22:25 - pre 197 meseci
ako ti je to kao i njemu (mada cisto sumnjam da je to ali valja probati) samo skines rezervuar i saperes ga iznutra i dobro osusis i vratis ga i vidi hoce li biti promjene.



pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta18.01.2008. u 23:44 - pre 197 meseci
Upravo tako, skinuli su rezervoar, isprali ga i od tada nemam problema.
 
Odgovor na temu

visocanin
Dragan Zdravkovic
profesor fizickog

Član broj: 166162
Poruke: 19
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta18.01.2008. u 23:46 - pre 197 meseci
Pogledacu kakve su svecice pa cu javiti.Filter za vazduh sam promenio pre 4-5 meseca,ali filter za gorivo nisam,pa cu njega od ponedeljka
 
Odgovor na temu

dyki
Beograd

Član broj: 128738
Poruke: 16
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta22.01.2008. u 11:15 - pre 197 meseci
pricekaj sa pranjem rezervoara, to sam davno radio i cini mi se da nije bilo jeftino

meni se isto desavalo na Mondeu, svi majstori su mi pricali da izmenjam sve filtere i cistim dizne i nista nije pomoglo. Onda reko' da budem sam svoj majstor, procackam po netu i nadjem da cest problem moze da bude u zaprljanom MAF ili MAS senzoru (ne znam kako je na Fiesti naveden)
Elem, to je Mass Air Flow senzor, tj. kod nas poznatiji kao protokomer, koji stoji izmedju filtera za vazduh i usisne grane. Uglavnom je lako vidljiv, a da bi bio siguran da je u tome problem iskljuci ga (samo izvadis konektor iz njega) i provozaj auto tako (slobodno smes, kad je iskljucen auto radi sa default podacima)

kod mene je to bio problem, a kod drugara, koji je imao Vectru sa istim simptomima, problem je bio banalan, auto je ostao bez vode! Tako da proveri i to ako nisi, nekad i takve "sitnice" mogu da promaknu :)
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
89.146.180.*



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta22.01.2008. u 23:10 - pre 196 meseci
Kad iskopcas protokomer auto onda ne radi sa default podacima nego tada racunar ne moze da ocita koliko je zraka uslo u motor i pocne da liva gorivo u njega. Jer ako racunar ili ECU auta ne dobije podatke koliko je zraka proslo kroz porotokomer tada ECU nece znati koliko je zraka uslo u motor i pocece da naliva gorivo u njega ili ga nece nikako nalivati ali uglavnom to nije bitno sada bitno je da auto opet kad iskljuci protokomer nece da radi kako treba i motor ili ce da krza i trokira i ne prima nagli gas ili ce da ga se gasi i nece da vuce uglavnom nece raditi normalno auto jer taj senzor zraka ne stoji bezveze tu on cita koliko zraka ulazi u motor i onda ECU vidi koliko je proslo zraka kroz protokomer (sentor zraka) zraka i onda salje toliko goriva koliko je potrebno za tu kolicinu zraka. Bez tog senzora auto se sigurno vise trositi goriva slabije ici i gasiti se na leru ponekad i trzuckati na nizim obrtajima.



pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

dyki
Beograd

Član broj: 128738
Poruke: 16
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta23.01.2008. u 08:44 - pre 196 meseci
A, da, vozim godinu i kusur bez protokomera, i to na plin ;) radi sasvim dobro, sa njim je trokirao - bez njega bez ikakvih problema
Sto se tice potrosnje, zaista jeste malo veca, sada trosi oko 12 po gradu u odnosu na nesto preko 11 ranije. Ali snaga nije opala ni najmanje. I ako sulja benzin po svojoj volji, zar to nije default? Sigurno ne otvori dizne i pusti da ceo rezervoar istekne :)
Ja sam coveku rekao da proba da ga iskljuci i vozi na kratko, nisam mu preporucio da ga kao ja vozi zauvek bez protokomera! Ispade k'o da ce auto da mu explodira ako ga iskljuci :)
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
*.PPPoE-1203.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta23.01.2008. u 14:19 - pre 196 meseci
to sto tebi ne valja protokomer pa ti trokira a bez njega "normalno" radi, stavi isravan protokomer pa ces vidjeti razlike u vuci i snazi i potrosnji auta, a pogotovo jutarnjeg paljena i paljenja uopste bilo hladno ili toplo. Pa nisam ni ja rekao da ce sta biti samo nece opet moci vidjeti dali je do toga jedino da nadje takvu istu fiestu i da skine portokomer ispravni pa da stavi na svoju i da proba jer ja sam jutros sa svog skinuo dzek sa protokomera i potrosnja je bila drasticna sa 9-10l gradske mi je skocila 13-14l sto i nije malo. Da i nije htjeo ni u pola vuci kako vuce a nije ni gas bas najbolje primao i gasio mi se na leru kad god pustim gas i sigurno kako je meni ovo radio da nebi imao ni priblizan start, a sigurno ni krajnju brzinu i koliko bi otvorene voznje trosio boga pitaj A tako slicno ce se i njemu ponasati tako da je najblje da nadje od nekog ispravan i da stavi pa da proba jer moze mu se isto desavati i gore ako ga iskljuci. Fabrika nije bezveze stavila protokomer nego da mjeri koliko zraka prodje kroz njega pa da toliko onda doda goriva da bi smesa bila dobra za max snagu motora i za potrosnju. Ti senzori na motoru kao protokomer,sonda na katalizatoru itd... nije ih fabrika bezveze stavila i auto tj racunara auta (ECU) bez njih ne moze da radi pravilno i ne moze da daje normalan rad motora i normalnu potrosnju nego ce da daje skroz neke desete rezultate u potrosnji i snazi auta.



pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

dyki
Beograd

Član broj: 128738
Poruke: 16
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta23.01.2008. u 17:50 - pre 196 meseci
ma, slazem se ja da ne treba da se glupira k'o ja pa da vozi bez protokomera, ali meni stvarno bolje radi bez njega, kad ga ukljucim jedva se upali, a cim dam gas krene da se gusi i ugasi se! I ja se spremam neko vreme da ga trazim opet, ali se nikad ne setim jer mi vise ne pravi problem :)
cisto ne fali nista da proba, takav je bio moj slucaj, ko zna, mozda je isti razlog, pa ako jeste neka nadje drugi, ali ako ima od nekoga da pozajmi isti to bi zaista bilo najbolje, ja nisam nasao nikog sa istim motorom...
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
*.PPPoE-555.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta23.01.2008. u 20:01 - pre 196 meseci
to jedino ako nema od nekog onda nek ga iskljuci pa nek proba bez njega ako bude bolje radio nek potrazi na otpadu polovan (ispravan) pa nek onda stavi seb ipa vidi jeli ista bolje. Ako bude jos teze radio bez njega onda se ne zna ali najbolje je da nadje ispravan i da proba jer ne rade svi motori isto neki mogu da rade haman pa normalno bez njega a neki jedva pa upale bez njega. Nek iskljuci pa nek proba nece ga nista kostati.
anti-TDI
 
Odgovor na temu

visocanin
Dragan Zdravkovic
profesor fizickog

Član broj: 166162
Poruke: 19
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta23.01.2008. u 22:49 - pre 196 meseci
Danas sam bio kod majstora i neko je gore pomenuo svecice i bio je u pravu.Naime,jedna od svecica nije bacala varnicu kako treba,bar mi je tako majstor rekao i stavio sam nove i stvarno je drugacije tj. isto pre nego sto se pojavio problem.Vozicu par dana i javicu vam da li je majstor bio u pravu.Za sada je sve OK.Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
89.146.168.*



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta24.01.2008. u 16:22 - pre 196 meseci
I bice ti sve ok ako ti sad auto radi ok. Sve mi se cini da si rekao da si ih promijenio ali ne bitno to sada uglavnom auto ako ti trza i slabo radi prvo se gledaju svijecice,kablovi,paljenje. To se obavezno kontrolise i redovno mijenja. To prvo gledas ako nije to onda gledas dalje.



pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta24.01.2008. u 20:54 - pre 196 meseci
Cekaj, svecica ti je sredila stvar sa nevracanjem ler gasa? Nemoguce. A taman sam hteo da ti napisem u cemu je problem kod tebe jer to je problem kod prakticno SVAKE Fieste (kao i kod mog KA), i cudi me da ti majstor to nije rekao... Naime, problem je sa LER LAUF VENTILOM... njega bi trebalo da ocistis za pocetak... ja sam imao ISTI problem... i nerviralo me je sto se to nije desavalo stalno nego ponekada... kada pocne da se desava, ja vozim, ili samo prestane u toku voznje ili ugasim auto i kada ga upalim sve bude ok... onda mi se samo od sebe to nije desavalo jedno 2 meseca i onda sam otisao kod majstora i ocistili su mi ler ventil i evo vec jedno 4-5 meseci nemam tih problema, nadam se da ni necu jer je nenormalno iritantno.


Ovo ti je ler ventil:

http://img250.imageshack.us/img250/3623/lerwr2.jpg




[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 24.01.2008. u 22:06 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
*.PPPoE-7735.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta24.01.2008. u 21:03 - pre 196 meseci
Da to je ok ali kod njega je konstantno to radio jer nije 1 ili 2 svijecice radile. Auto teze pali ujutro i kad radi bio vru ili ugrijan ima onaj zvuk trtrtrtr i tresao se motor na leru, a ne onaj fini rad motora i da ne trese motor kad radi na leru. Auto mu je slabije vuklo gasilo se na raskrsnicama kad stisne kvacilo, ili kad god stisne kvacilo kad padnu obrtaji na ler (900 rpm) onda se opet haman pa se ugasi a i nekad se ugasi i trzalo i jedva primalo gasa i trosio je sigurno vise to je 100% 1-2l vise goriva je trosio. Ako se tako ponasao to je bilo do svijecica 100%. Sad ti radi normalno kad si svijecice zamijenio i sad neces imati nikakvih problema ako su ti takvi simptomi bili rada motora.



pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta24.01.2008. u 21:08 - pre 196 meseci
A postoji i nesto sto se zove Throttle Positioning Sensor, sto takodje moze davati slicne probleme. To je ovo:

http://img86.imageshack.us/img86/1905/tpsxd6.jpg

E sad' sta bi bilo dobro... kada sam ja prvi put pitao za taj problem, jedan majstor koji ocigledno nije mi dobro rekao, iskljucio mi je jedan dzek sa donje slike (nalazi se tu gde pokazuju ove tri strelice, dakle ispod ove kao gume koja ide po sirini) i rekao mi je da je to senzor za gas... kada sam posle nekog vremena otisao kod majstora i pitao drugog coveka za isti problem, on mi je rekao da to nije TPS (ja sam mislio da je to to) i da ne zna sta je to. Dakle, tu se nalazi samo dzek a kabl dalje vodi negde dole... kada se to iskljuci, auto kao da izgubi elektroniku na gasu ako tako mogu da se izrazim, gas prestaje da bude mekan, ne mogu lepo mekano da se menjaju brzine, neretko se gasi prilikom kocenja kada se smanjuju obrtaji... dok se u samoj voznji ponasa isto...

Da li neko zna koji je to deo?

http://img251.imageshack.us/img251/4409/senzor1si6.jpg
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
*.PPPoE-7735.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta24.01.2008. u 21:50 - pre 196 meseci
A de ti samo objasni kako ti se auto ponasa kad je sve normalno prikljuceno (svi dzekovi na svome mjestu). Sta ti se onda desava sa autom? Sta radi trza,trokira,gasi se,ne vuce,trosi



pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: ler gas-ford fiesta24.01.2008. u 23:21 - pre 196 meseci
Kada je sve prikljuceno sve radi normalno. Nemam problema sa autom tog tipa, samo pitam koji je ono deo.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: ler gas-ford fiesta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 51896 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.