Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I dalje imam probleme sa konekcijom!

[es] :: ISP :: ADSL :: I dalje imam probleme sa konekcijom!

[ Pregleda: 3577 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 10:52 - pre 198 meseci
Puca mi veza previse cesto!!!

Evo kako sam povezao. Dakle, iz USB-a kabel ide u ActionTech modem, zatim iz modema u splitter, telefon takodje ide u taj splitter, a splitter ide u zid. Mdjutim, imamo 2 telefona u kuci, a taj 2. telefon sam ukljucio u filter i filter u zid...

Pre ovoga nisam imao filter, i oba telefona su isla direktno u zid, pri cemu mi je u tray-u pisalo "Limited or no connectivity". Sada kada sam povezao kako treba, I DALJE MI PISE "LIMITED OR NO CONNECTIVITY"!!!

Sta da radim??? Komsija koji mi je pozajmio filter kaze da nije siguran da 100% radi... Jel moze biti da je to? Sta jos moze biti???

hvala
...
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
77.46.188.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 15:32 - pre 198 meseci
Nazovi 0800/012345 tehničku podršku, da ti pomognu oko nameštanja.
Ako bude pucala veza često, znaj da je kriv ActionTec modem, najgori koji sam u životu video.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 18:01 - pre 198 meseci
Taj broj telefona koji si ostavio... Jel to NeoBee-jeva podstka? Ili nesto u PTT-u?

I kako niko od mojih drugova nema ovih problema, samo se meni ovo javlja, mislim nije fer!!! A i oni su kod NeoBee-ja!!!!


kod mene nista ne moze normalno da radi... :(
...
 
Odgovor na temu

Reignman
NS

Član broj: 123597
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 18:40 - pre 198 meseci
Mislim da si instalirao pomenuti modem u bridge mode-u ... i to je normalno da ti tako pise,sada treba da kroz control panel/network connections napravis novu konekciju rucno i da umesto dial up izaberes broadband pppoe konekciju...i kada dovrsis setup u nju uneses username i password i terbalo bi da ti radi.

Znaci ili uradi ovako ili reinstaliraj modem ali u routing/pppoe mode-u,drajver setup bi trebao da ti ponudi izbor.
 
Odgovor na temu

dicra022
marko radic

Član broj: 130942
Poruke: 48
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 286307334


Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 18:50 - pre 198 meseci
ljudi ja se malo izvinjavam sto upadam u temu.isto sam korisnik neobee-ja i imam taj nagori action tec modem i interesuje me dal on moze da se resetuje i da dobijem novu ip adresu radi skidanja s rapida
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 20:17 - pre 198 meseci
Citat:
dicra022: ljudi ja se malo izvinjavam sto upadam u temu.isto sam korisnik neobee-ja i imam taj nagori action tec modem i interesuje me dal on moze da se resetuje i da dobijem novu ip adresu radi skidanja s rapida


Ja to nisam nikako uspeo.. Probao sam svaki zivi program - ne vredi!

Sta da ti kazem druze.. U istim smo go*nima... Ja sam zato prekjuce uplatio Premium account - 770din... jos nisam dobio login informacije, ali ocekujem uskoro.


Citat:
Reignman: Mislim da si instalirao pomenuti modem u bridge mode-u ... i to je normalno da ti tako pise,sada treba da kroz control panel/network connections napravis novu konekciju rucno i da umesto dial up izaberes broadband pppoe konekciju...i kada dovrsis setup u nju uneses username i password i terbalo bi da ti radi.

Znaci ili uradi ovako ili reinstaliraj modem ali u routing/pppoe mode-u,drajver setup bi trebao da ti ponudi izbor.


E hvala ,pokusacu sada to, pa cu ti javiti!
...
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 20:22 - pre 198 meseci
Citat:
Reignman: Mislim da si instalirao pomenuti modem u bridge mode-u ... i to je normalno da ti tako pise,sada treba da kroz control panel/network connections napravis novu konekciju rucno i da umesto dial up izaberes broadband pppoe konekciju...i kada dovrsis setup u nju uneses username i password i terbalo bi da ti radi.

Znaci ili uradi ovako ili reinstaliraj modem ali u routing/pppoe mode-u,drajver setup bi trebao da ti ponudi izbor.

Cekaj malo... mislim da se nismo razumeli... Ja imam kreiranu Broadband konekciju! Ja sam ispratio uputstva koja mi je NeoBee dao, dosledno!

Ja MOGU da se konektujem, ali veza puca na svakih 10-90 minuta! Nekada i ranije. U tome je problem.. Imam ja kreiranu PPP konekciju.
...
 
Odgovor na temu

dicra022
marko radic

Član broj: 130942
Poruke: 48
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 286307334


Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 20:32 - pre 198 meseci
druze a jesi probao ono iz teme "diskonektovanje modema"(2 teme ispod ove)
 
Odgovor na temu

dicra022
marko radic

Član broj: 130942
Poruke: 48
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 286307334


Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 20:33 - pre 198 meseci
pazi kad mi se ne placa premium nalog.svi zivi se diskonektuju pa se konektuju i teraju dalje na rapidu samo mi ne mozemo.ne vredi pre cu menjati provajdera nego placati premium
 
Odgovor na temu

Reignman
NS

Član broj: 123597
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 20:51 - pre 198 meseci
Onda probaj sa recimo menjanjem modulacije,tj standarda...po pravilu bi adsl uredjaj kroz svoju neku aplikaciju (neki kontrolni panel) morao da ponudi menjanja tih opcija: T.413,g.dmt,multimode itd..... pa ti probaj da setujes na g.dmt,nisam upoznat sa tim uredjajem...ako ne mozes da se snadjes zovi korisnicki servis svog provajdera pa nek te oni upute.

Ali disconnect je neminovan...toliko cesto ne,ali desavace se.Bitno je samo da je oprema u stanju da uradi reconnect,posto si ti osudjen na ikonicu i sam iniciras pozivanje,onda mozda setuj opciju u svojoj ikoni "redial if line is dropped" i podesi timeout na 2-3 sekunde.

A sto se tice DHCP-a i IP adresa,mislim da se poimanje dobijanja IP adresa obrnuto shvata...ako sam ja dobro upucen...nama se samo garantuje sledece tj. :prilikom svake rekonekcije dobijate dinamicku IP adresu,ali nije zagarantovano da ce ona biti drugacija od prethodne,dobicete prvu slobodnu iz pool-a ip adresa.Sto u praksi znaci da kad se diskonektujete,odmah zatim uradite reconnect...vrlo verovatno cete dobiti isti IP,jer je vasa prosla IP adresa,prilikom pucanja veze ostala slobodna,vi ste prva osoba koja se konektuje (nakon samo nekoliko sekundi) ... ili mozda cesto da probate sa ipconfig /release ... pa ipconfig /renew ... mozda to upali iz nekoliko pokusaja....nisam siguran.
 
Odgovor na temu

dicra022
marko radic

Član broj: 130942
Poruke: 48
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 286307334


Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!20.01.2008. u 21:06 - pre 198 meseci
hvala ti unapred.evo sad cu da probam
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!21.01.2008. u 22:28 - pre 197 meseci
RESIO SAM PROBLEM!!!

Ljudi moji, ja ne mogu da verujem!!!!!! Znate li zasto je pucala veza?!? Zbog frizidera!!!!!!! Aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!


Frizider je bio ukljucen u istu uticnicu iz koje ide produzni za komp... Pa se odatle grana na sto strana (iz jedne uticnice), na stampac, monitor, kuciste, zvucnike, motor od satelitske, i naravno - Actiontec modem! I ja skontam, kad god se frizider iskljuci (ima regulator temperature, normalno), meni lepo pukne veza! Ne znam zasto je tako bilo, ali eto tako je! Sada sam iscupao frizider iz zida, pa mi normalno radi....

Evo konektovan sam 11 sati, bruka radi! Ovo pisem, cisto da se zna, ako neko bude imao slicnih problema.

pozdrav!
...
 
Odgovor na temu

dicra022
marko radic

Član broj: 130942
Poruke: 48
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 286307334


Profil

icon Re: I dalje imam probleme sa konekcijom!21.01.2008. u 23:08 - pre 197 meseci
druze i ja sam isti problem imao sa svecicama za jelku.ali sam skontao od pocetka kad god ugasim svecice meni pukne veza.
Citat:
Reignman: Onda probaj sa recimo menjanjem modulacije,tj standarda...po pravilu bi adsl uredjaj kroz svoju neku aplikaciju (neki kontrolni panel) morao da ponudi menjanja tih opcija: T.413,g.dmt,multimode itd..... pa ti probaj da setujes na g.dmt,nisam upoznat sa tim uredjajem...ako ne mozes da se snadjes zovi korisnicki servis svog provajdera pa nek te oni upute.

Ali disconnect je neminovan...toliko cesto ne,ali desavace se.Bitno je samo da je oprema u stanju da uradi reconnect,posto si ti osudjen na ikonicu i sam iniciras pozivanje,onda mozda setuj opciju u svojoj ikoni "redial if line is dropped" i podesi timeout na 2-3 sekunde.

A sto se tice DHCP-a i IP adresa,mislim da se poimanje dobijanja IP adresa obrnuto shvata...ako sam ja dobro upucen...nama se samo garantuje sledece tj. :prilikom svake rekonekcije dobijate dinamicku IP adresu,ali nije zagarantovano da ce ona biti drugacija od prethodne,dobicete prvu slobodnu iz pool-a ip adresa.Sto u praksi znaci da kad se diskonektujete,odmah zatim uradite reconnect...vrlo verovatno cete dobiti isti IP,jer je vasa prosla IP adresa,prilikom pucanja veze ostala slobodna,vi ste prva osoba koja se konektuje (nakon samo nekoliko sekundi) ... ili mozda cesto da probate sa ipconfig /release ... pa ipconfig /renew ... mozda to upali iz nekoliko pokusaja....nisam siguran.

ma nece nista od ovog.ne znam sta da radim danas sam poslao podrsci neobeja da mi oni kazu jel moze sta da se uradi ili da 24. raskinem ugovor
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: I dalje imam probleme sa konekcijom!

[ Pregleda: 3577 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.