Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617776 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.whl.rs.



+200 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 10:54 - pre 114 meseci
Imam utisak da su pušači u Srbiji neviđeni egoisti?
U svetu se pušači trude da svoje sklonosti ka samtrovanju upražnjavaju tako da drugima ne smetaju. U Srbiji je obrnuto, nepušači ugrožavaju slobodu pušačima da puše gde god im se poželi?!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 11:55 - pre 114 meseci
Citat:
bakara: Ja bih smeo da se opkladim da nijedan ovde od vas pusaca ne moze da izveze kosutnjak u cugu...
Verujem da niste ni probali.
Tako da ako 3way to moze i jos pusi, svaka njemu cast.

Evo, ja smem da se kladim da ni ti, ni Dalibor, ne mozete da drzite korak sa mojim drugom kada krene na planinarenje. A on pusi ceo zivot i ima 59. godina. Verujem da niste ni probali da osvajate nesto. I sta sad?



Citat:
DaliborP: Ma oni uopste nemaju predstavu sta znaci imati pun kapacitet pluca i normalno disanje.

Posle 30 i vise godina pusenja ne treba zamisljati u kakvom su im stanju pluca. To se zove living in denial, pa se utrkivaju ovde koji ce pre da dokaze da to ustvari nije nista strasno a u realnosti nemaju pojma. A i kako da znaju kad se truju po 30 godina.

E, samo kad si se ti nasao da nam kazes u kakvom su stanju nasa pluca. Nista bez forumskih strucnjaka.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 12:41 - pre 114 meseci
Ne kazem to ja, vec moderna medicina. Mada ne sumnjam da ni to nije dovoljno za vas.

Citat:
Evo, ja smem da se kladim da ni ti, ni Dalibor, ne mozete da drzite korak sa mojim drugom kada krene na planinarenje. A on pusi ceo zivot i ima 59. godina. Verujem da niste ni probali da osvajate nesto. I sta sad?

To se zove cherry picking argument, kao i ostali pricas o pojedinacnim slucajevima, a ignorises medicinske rezultate. Kako nisi nasao prigodnim da komentarises link koji sa postavio koji radi analizu od 50 godina sa rezultatima?

A sto se tice tvog druga i osvajanja nemoj da se zaleces. Nismo svi na nivou voznje bicikle do ade sa pauzom.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 13:02 - pre 114 meseci
Koje crne medicinske rezultate ignorisem? U junu sam radio i rendgen pluca i spirometriju i sad ces ti meni da pricas o nekim "medicinskim rezultatima"??? Sta, neke tvoje price sa foruma i neka pisanja sa nekih linkova treba da mi "dokazu" da su mi rezultati losi? Sta pricas to?
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.whl.rs.



+200 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 13:10 - pre 114 meseci
Citat:
vilil1: Koje crne medicinske rezultate ignorisem? U junu sam radio i rendgen pluca i spirometriju i sad ces ti meni da pricas o nekim "medicinskim rezultatima"??? Sta, neke tvoje price sa foruma i neka pisanja sa nekih linkova treba da mi "dokazu" da su mi rezultati losi? Sta pricas to?

Da li znaš da se duvan više ne može gajiti bez tretiranja hemijom?
Da li znaš da se isti ne pere.
Da li znaš da se isti tretira u proizvodnji olovom i glikolom?
Da li znaš da je pepeo, nekada dok je bilo čistog duvana, potpuno bele boje dok je pepeo današnjih cigareta crn kao ugalj?
Da li možeš pretpostaviti zašto je takav?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 13:26 - pre 114 meseci
Citat:
vilil1:
Koje crne medicinske rezultate ignorisem? U junu sam radio i rendgen pluca i spirometriju i sad ces ti meni da pricas o nekim "medicinskim rezultatima"??? Sta, neke tvoje price sa foruma i neka pisanja sa nekih linkova treba da mi "dokazu" da su mi rezultati losi? Sta pricas to?

Cherry picking, suppressing evidence, or the fallacy of incomplete evidence is the act of pointing to individual cases or data that seem to confirm a particular position, while ignoring a significant portion of related cases or data that may contradict that position

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Cherry_picking_(fallacy)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 14:05 - pre 114 meseci
Citat:
adler4s:
Da li znaš da se duvan više ne može gajiti bez tretiranja hemijom?
Da li znaš da se isti ne pere.
Da li znaš da se isti tretira u proizvodnji olovom i glikolom?
Da li znaš da je pepeo, nekada dok je bilo čistog duvana, potpuno bele boje dok je pepeo današnjih cigareta crn kao ugalj?
Da li možeš pretpostaviti zašto je takav?

Moze.
Nisam cuo da se listovi duvana peru. A brao i susio i sekao i motao... duvan mnogo puta u zivotu (i dan danas ga neki rodjaci gaje za licnu upotrebu) i nikada se listovi nisu prali.
Tretira se i jos mnogim supstancama, "parfemima", sam papir je isto tretiran sa jako puno kojecega... I to se zna od kada postoje fabrike duvana. Svi pusaci to znaju (pa i bivsi pusaci kao ja).
Jok. Uvek je pepeo bio crn i nije bio kompaktan kod losijeg duvana - bilo to prirodnog/privatnog bilo industrijskih/fabrikovanih cigareta. Svaka skuplja cigareta je imala siv i kompaktan pepeo, zapalis, ostavis u piksli i ne diras, izgori do kraja i ugasi se a bude kao filter sa pepelom, belim, umesto papira i duvana. Kad je duvan nekvalitetan pepeo bude crn i rasipa se (svuda uokolo) od momenta paljenja cigarete pa do kraja.
Da. Pogledaj/procitaj opet prethodno, od "Jok." pa na dalje.

A da ja pitam. Da li ti i ostali nepusaci znate koliko su pusaci informisaniji o problematici od nepusaca?!


Pozdrav!

N.B. Nije meni namenjeno ali eto...

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 14:13 - pre 114 meseci
Citat:
adler4s: Da li znaš da se duvan više ne može gajiti bez tretiranja hemijom?
Da li znaš da se isti ne pere.
Da li znaš da se isti tretira u proizvodnji olovom i glikolom?
Da li znaš da je pepeo, nekada dok je bilo čistog duvana, potpuno bele boje dok je pepeo današnjih cigareta crn kao ugalj?
Da li možeš pretpostaviti zašto je takav?


Sama sam nepušač, ali ...

Zašto je, pobogu, pušač kriv što mu industrija trpa raznorazne sintetičke otrove u duvan?
Što su sistematski istrebili prirodne sorte duvana?
Ne bi li upravo pušač bio najzainteresovaniji da to nije tako?

Kako to da ne postoji ni jedna tema na ovom forumu o duvanskoj industriji, a ima ih bezbroj o pušačima? ... Ni jedna peticija nigde, inicijativa, glas ... ?

Kada ishranom unosiš hemiju, smatraš li sebe krivim ili su tada krivi seljaci, industrija, država ... ?

 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.whl.rs.



+200 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 14:15 - pre 114 meseci
Citat:
Sceka:A da ja pitam. Da li ti i ostali nepusaci znate koliko su pusaci informisaniji o problematici od nepusaca?!

Jel se ti to šališ?
Pa da ste informisani ne bi trovali ni sebe ni okolinu!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 14:19 - pre 114 meseci
Citat:
Nika Matejic
Zašto je, pobogu, pušač kriv što mu industrija trpa raznorazne sintetičke otrove u duvan?


Zato sto je pusac i zato sto ih (nas) ima koliko hoces.
A onaj ko pusi, hoce da pusi sto jeftinije, a da bi pusio sto jeftinije i da bi imao mnogo duvana i u januaru taj duvan mora da se tretira...

Potpuno isti razlog zbog kog je TV pun djubreta...

Naravno, to je LOSE, a ne dobro.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.whl.rs.



+200 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 14:21 - pre 114 meseci
Citat:
Nika Matejic:
Sama sam nepušač, ali ...

Zašto je, pobogu, pušač kriv što mu industrija trpa raznorazne sintetičke otrove u duvan?
Što su sistematski istrebili prirodne sorte duvana?
Ne bi li upravo pušač bio najzainteresovaniji da to nije tako?

Kako to da ne postoji ni jedna tema na ovom forumu o duvanskoj industriji, a ima ih bezbroj o pušačima? ... Ni jedna peticija nigde, inicijativa, glas ... ?

Kada ishranom unosiš hemiju, smatraš li sebe krivim ili su tada krivi seljaci, industrija, država ... ?

Uh, ti kao i ovaj prethodni rezonuješ?
Hranu ne mogu da ostavim i trudim se da je nabavim bez hemije, koliko je to moguće.
Znači, ne mešaj babe i žabe!
Uzgred, gde sam spomenuo seljaka?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 14:46 - pre 114 meseci
Citat:
adler4s:
Citat:
Sceka:A da ja pitam. Da li ti i ostali nepusaci znate koliko su pusaci informisaniji o problematici od nepusaca?!

Jel se ti to šališ?
Pa da ste informisani ne bi trovali ni sebe ni okolinu!

Opet jok. Ne salim se ni malo. Pusaci su daleko informisaniji od nepusaca. Pazi, uvek se pocinje tako sto je radoznalost u prirodi svakog normalnog coveka. Pa se onda iz ciste radoznalosti pusac zapita zasto je neka cigareta "jaca" od druge (svi "pocetnici" pusaci su takvi). Pa se onda to pronadje. Pa kad se to pronadje skoro nikada nije samo taj podatak izdvojen nego u "paketu" sa ostalim podacima. Pa onda dolazi do jos vece radoznalosti uzrokovane uglavnom cudjenjem na bazi tih prvih informacija. Pa onda sve redom i sve vise se istrazuje iz dva razloga - interesantno je i drugi razlog je to sto je korisno. Nekada je bilo lako. Nije bilo Internet-a i Medija pa su imformacije bile tacnije jer nije bilo "djubreta" i nije se moralo toliko obimno a van tematike istrazivati (sada se mora uzeti u obzir i ko je postavio informaciju, sa kojim motivom i radi cega... sto sve komplikuje i oduzima vreme...). Nekada se nabavilo (kupilo, biblioteka...) nekoliko medicinskih knjiga, enciklopedija, razgovaralo se sa medicinskim radnicima, ko je imao srecu da poznaje neke iz naucnih krugova... i to je bilo to. Kako vreme prolazi sve nove informacije se prate, registruju, procenjuju, porede...

Znaci, neuporedivo vise od bilo kog nepusaca. Nepusaci s' vremena na vreme procitaju neki clanak, link, blog, YT, FB, TW... i sve sto im se svidja a navodi na njihovu vodenicu prihvataju i usvajaju kao "Sveto Pismo". To je kao kad nekome konstatuju neki poremecaj/bolest. Na primer, svako kome je dijagnostikovan diabetes neuporedivo vise zna o tome nego ostali koji nemaju diabetes. Sto je razumljivo, ono sto nije licno nije ni vazno (banalizovano ali sustinski tacno) - a ova recenica moze da se posmatra sa nekoliko aspekata mada ja to necu da uradim.

Da dodam jos nesto - pusaci sebe ne truju. Da se truju ne bi bili zivi, svi! Trovanje kao pojam treba adekvatno i pravilno koristiti. To sto nepusaci svoje zelje, prohteve i ostalo stavljaju u prvi plan pa tako i frazu "pusenje je trovanje" - to je dosadno do smaranja, patetika u najboljem svetlu. Sto rekli danasnji klinci - bljak.


Pozdav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 14:47 - pre 114 meseci
Citat:
adler4s
Hranu ne mogu da ostavim i trudim se da je nabavim bez hemije, koliko je to moguće.

Stvarno? I? Kako prolazis? Uspes li da nadjes nesto bez hemije?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 14:52 - pre 114 meseci
Citat:
Sceka:
Da dodam jos nesto - pusaci sebe ne truju. Da se truju ne bi bili zivi, svi!


To zavisi da li ih posmatras dok su zivi ili kad umru.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 14:55 - pre 114 meseci
Opet - jok. Pusaci su samo dok su zivi. Kad umru spadaju u nepusace.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 14:55 - pre 114 meseci
Citat:
Sceka

Da dodam jos nesto - pusaci sebe ne truju. Da se truju ne bi bili zivi, svi! Trovanje kao pojam treba adekvatno i pravilno koristiti. To sto nepusaci svoje zelje, prohteve i ostalo stavljaju u prvi plan pa tako i frazu "pusenje je trovanje" - to je dosadno do smaranja, patetika u najboljem svetlu. Sto rekli danasnji klinci - bljak.

Ih, Sceko, nemoj tako. Zar ne vidis da su svi pusaci odavno umrli. U stvari, ovi u celom svetu sto puse...to su duhovi davno preminulih pusaca. Sad ce neki link da padne da to i "dokaze".

 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 15:08 - pre 114 meseci
Citat:
adler4s: Uh, ti kao i ovaj prethodni rezonuješ?
Hranu ne mogu da ostavim i trudim se da je nabavim bez hemije, koliko je to moguće.
Znači, ne mešaj babe i žabe!
Uzgred, gde sam spomenuo seljaka?


Ti možeš da se trudiš zato što je hrana bez hemije, od prirodnih sorti itd. dostupna.
Takav duvan pušaču nije dostupan, sistematski je uništen, osim još na diktatorskoj Kubi.

Seljaka nisi ti spomenuo, ali je spomenut bezbroj puta na forumu u temama o hrani.
On je krivac što prska hranu, krivac je industrija koja svašta trpa u hranu, krivac je trgovac što svašta mulja sa hranom, krivac je država što ne sankcioniše, kontroliše, reguliše ... a onaj koji je konzumira je uvek žrtva.
Na temama o duvanu je potpuno obrnuta situacija.


Citat:
adler4s: Znači, ne mešaj babe i žabe!


Znači, razumem!
Jel' sad "Nalevo krug"?
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.whl.rs.



+200 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 15:12 - pre 114 meseci
Pušite slobodno, što se mene tiče!
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 15:15 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Ne kazem to ja, vec moderna medicina. Mada ne sumnjam da ni to nije dovoljno za vas.

Citat:
Evo, ja smem da se kladim da ni ti, ni Dalibor, ne mozete da drzite korak sa mojim drugom kada krene na planinarenje. A on pusi ceo zivot i ima 59. godina. Verujem da niste ni probali da osvajate nesto. I sta sad?

To se zove cherry picking argument, kao i ostali pricas o pojedinacnim slucajevima, a ignorises medicinske rezultate. Kako nisi nasao prigodnim da komentarises link koji sa postavio koji radi analizu od 50 godina sa rezultatima?

A sto se tice tvog druga i osvajanja nemoj da se zaleces. Nismo svi na nivou voznje bicikle do ade sa pauzom.


Pricas nesto sto nema veze sa pamecu.

Znas li koja profesija spada u jednu od tezih gde je od presudnog znacaja zdravstveno stanje i fizicka kondicija? Gde se veoma vodi racuna o zdravstvenom stanju, a u kojoj ima ogromna grupa pusaca koji su u izvrsnoj zdravstvenoj i kondicionoj formi? verujem da ne znas.
To je vojska. Ne znam da li si sluzio vojsku ili si od ovih mladih koji su sluzili vojsku kao babice, ali da probam da ti objasnim.
U svim armijama sveta vrse se merenja kondicione spremnosti zaposlenih, negde je to formalno kao sto je bilo u JNA, a negde se to stvarno sprovodi. Ja sam uzeo utvrdjene norme Americke vojske i znam da oni imaju postena merenja, znas li koliki je boj pusaca u vojsci koji imaju besprekorno zdravsteveno stanje i izvrsnu kondiciju.
Ja kada sam vezba (sada ne vezbam) mogao sam ispuniti normu za moje godine iako nisam aktivan vojnik, a pusim 28 godina.
Evo ti potrebnih podataka, a ti probaj da ispunis kao nepusac.
sklekova min: 30
trbusnjaka min: 32
trcanje min: 18:40 (moze brze) za 2 milje /3.2 km
hodanje min 36:30 za 2.5 milje/ 4 km
voznja bicikla min: 27:00 za 6.2 milje/ 10km
plivanje min: 22:30 za 800 yard-a/ 730m

Nije nesto posebno strasno, ja sam to mogao izgurati sa svojih 44 godina, na traci sam trcao svaki drugi dan po 5.5 km.
I sada ce se pojaviti neko kao ti koji ce objasnjavati kako pusaci ne mogu imati odlicnu fizicku spremu i dobro zdravlje. Ajde, nemoj da si smesan.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 15:22 - pre 114 meseci
Citat:
Sceka: Opet - jok. Pusaci su samo dok su zivi. Kad umru spadaju u nepusace.

Iz čega sledi da nepušači ni sada nisu živi. Samo im se čini...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617776 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.