Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617700 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 08:41 - pre 114 meseci
mali off,ali ide uz temu.Koliko se cigara popusilo dok su se pisali postovi?Naravno,pitanje za ekipu koja brenerise cigare.:).
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 08:44 - pre 114 meseci
@Shadowed

Zasto se sada ne bunis sto branko tod uvodi u pricu stvari koje nemaju vezu sa pusenjem?

Ti si dezurnu, zaduzen da se diskutanti drze naslova teme (koji je pogresan). Gde je reakcija? Sto se sada ne bunis?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 08:48 - pre 114 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
mali off,ali ide uz temu.Koliko se cigara popusilo dok su se pisali postovi?Naravno,pitanje za ekipu koja brenerise cigare.:).


Sto pitas? Da li razmisljas da nam refundiras sredstva koje smo potrosili dok smo vam objasnjavali da nije kako zamisljate.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 09:17 - pre 114 meseci
Refundirao bi ja vama drustveno korisnim radom,recomo skidanjem leda sa dalekovoda.:).
Smarate sa tom dimcinom.Ako se ulazi u neku firmu,skupili ste se ko neki smrznuti qurcici i samo cupkate u mestu.Znaci zakacio sam dim.
Krsite zakon i zloupotrebljavate toleranciju kolega da zapalite jednu a vi krenete na celu paklu,pa otvarate prozor da se luftira,pravite promaju.
Gledam na stajalistima vucete tu dimcinu kao da vam je poslednja u zivotu i bacate tek zapaljenu cigaru pri ulasku u autobus ili gde vec radite.
A ono purnjanje sa elektricnom sisaljkom je tek za pricu kada u marketu pocnete da objasnjavate kako to nije isto.Ux kako sam jednu kretencinu zamalo
zavalio nogom.Nije mi jasno,vecini deca oskudevaju u gomil stvari a vi pri uvlacenju masete usima kao dambo,oci vam u Xsu.
Znas gde bi ja vas?Zaposlio bi vas u barutani bez pauze.Odvikli bi se od tog (ranja,samo tako.I to za sigurno,ili dalje nema sem BOOM.:).Al sam vas nagrdio,za cele 3 pakle u danu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 09:33 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:
Potpuno tacno, ali ja recimo imam uslove da vidim rezultate duvanskog dima(ne nekog imaginarnog vec iz moje cigarete) propustim kroz maseni analizator, i vidim konkretno koje su "bubice" otrpvne, a koje nisu..ima ih dosta vrsta, u tragovima..

A kakvom si analizom utvrdio koliko je to stetno na ljudski organizam? Ili nisi?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 09:34 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
Sto pitas? Da li razmisljas da nam refundiras sredstva koje smo potrosili dok smo vam objasnjavali da nije kako zamisljate.

Nema nista zanimljivije slusati tebe kako nesto objasnjavas iz zutog kruga..samo da je krug dovoljno velik da mozes da stanes.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 09:39 - pre 114 meseci
@vladd

Ne mozes da poredis izduvne gasove i dim od cigareta jer ukidanje izduvnih gasova je za sada jos uvek nemoguce. Oni su jos uvek neizbezni. Sa druge strane, pusenje je stvar izbora pojedinca. Onog momenta kad automobili na struju/vodonik/nesto trece budu blizu automobila na fosilna goriva, apsolutno sam siguran da ce fosilna goriva biti zabranjena. Kako postepeno tehnologija omogucava "cistije" automobile, tako se zabranjuje proizvodnja/prodaja/upotreba automobila po staroj tehnologiji.

@2012

Kako nema nigde? jer sam vec bio naveo primer Madjarske? A takodje u Becu kad sam bio, nisam upoznat sa njihovim zakonima, ali sam video da na stanicama imaju staklene kocke za pusace, a nisam primetio ni skupine pusaca ispred ulaza u objekte. Nisam bas zagledao po ulici da li neko pusi, ali cinjenica da ceo dan provedem u Becu, i da uvece se ne osecam na dim je bila osetna promena na bolje. Ista prica u Nemackoj, ista prica u Francuskoj. Dok ovde u BG, nema sanse da idem svuda po gradu i da uvece ne smrdim na duvan. Ne znam kako su to resili van Madjarske, da li su zakonom ili su im pusaci kulturniji ili ih ima neuporedivo manje, ali definitivno je mnogo bolje nego kod nas.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 09:45 - pre 114 meseci
Citat:
2012: Ti si dezurnu, zaduzen da se diskutanti drze naslova teme (koji je pogresan). Gde je reakcija? Sto se sada ne bunis?

Nije ti mozda palo na pamet da neki clanovi foruma ne refresh-uju temu svakih 10sec jer imaju pametnija posla?
Neopravdano divljas.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 12:56 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
vladd:
Potpuno tacno, ali ja recimo imam uslove da vidim rezultate duvanskog dima(ne nekog imaginarnog vec iz moje cigarete) propustim kroz maseni analizator, i vidim konkretno koje su "bubice" otrpvne, a koje nisu..ima ih dosta vrsta, u tragovima..

A kakvom si analizom utvrdio koliko je to stetno na ljudski organizam? Ili nisi?


Pa posle 40 god konzumiranja, sa kreatininom 1.1, secer 4,3, pritiskom 130/80, i 5,28 mil krvnih zrnaca...bem li ga...na "stetnost".

BTW, moji vrsnjaci, konzumenti "dobre domace" se ne skidaju sa lekova...

Dovoljna analiza?? Ili treba da padnem u nesvest na osnovu pisanja po stampi? Ili da posmatram lekare koji koznzumiraju duvan i kazem kako pojma nemaju da je nezdravo???

Pa valjda organizam ume da "ispegla" nesto malo otrova...

@shadow-bg
Citat:
Ne mozes da poredis izduvne gasove i dim od cigareta jer ukidanje izduvnih gasova je za sada jos uvek nemoguce.


Mogu da obavim "poredjenje po stetnosti" i da konstatujem da neke tamo birokrate zabole za "stetu" ili stetnost, ali za diskriminaciju su orni.
Vazno je biti "u trendu", i glumiti nesto..zabrinutost, revnosnost, ili prosto "sikaniranje(diskriminacija) gradjana po nekom osnovu"..

Koliko vidim, duvan je samo prelazna verzija, uveliko se prelazi na "predebele"....valjda udisu vise vazduha da nahrane salo kiseonikom, ili trose vise goriva avionima pa indirektno zagadjuju planetu..ili prosto im je balega prevelika


 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 13:04 - pre 114 meseci
Citat:
vladd: Pa posle 40 god konzumiranja, sa kreatininom 1.1, secer 4,3, pritiskom 130/80, i 5,28 mil krvnih zrnaca...bem li ga...na "stetnost".

BTW, moji vrsnjaci, konzumenti "dobre domace" se ne skidaju sa lekova...

Dovoljna analiza?? Ili treba da padnem u nesvest na osnovu pisanja po stampi? Ili da posmatram lekare koji koznzumiraju duvan i kazem kako pojma nemaju da je nezdravo???


To je potpuno naopako. Uzimanje licnog primera i onoga "ako lekar radi, znaci da je ok" je van svake logike i uopste nije merodavno....

Mislim i meni ne smeta 40 stepeni na ulici, pa to ne znaci da to zaista ne smlati ljude...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 13:25 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:
Pa posle 40 god konzumiranja, sa kreatininom 1.1, secer 4,3, pritiskom 130/80, i 5,28 mil krvnih zrnaca...bem li ga...na "stetnost".

I sad neko treba da odgovara na ovakve gluposti. Dobro ti je neko rekao da ti zivis u posebnom univerzumu, u kom je izgleda pusenje zdravo i niko se ne razboljeva ili umire od istog.

A sto se tice doktora i pusenja, evo jedna dobra analiza:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC437139/

Vladd, ti nema potrebe da to citas, u tvom svetu pusenje je zdravo, nije to za tebe.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 13:51 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:Dovoljna analiza??

Ni blizu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 15:58 - pre 114 meseci
Pa gospodo, sta da vam kazem, osim da je vase misljenje zasnovano na citanju novina, a moje na konkretnom primeru.

I da treba ozbiljno da se pozabavite sobom, mozda vas neko prevari

Citat:
Uzimanje licnog primera


Pa ako je nesto "otrovno i stetno", treba valjda da deluje...????

Znaci, NE VAZE licni primeri, zdravstvenog stanja, nekoga ko ne konzumira alkohol, ali trosi cigarete. Vec je relevantno STA?

Pisanija kako je kafa stetna, pa nakon deceniju-dve da je korisna. Pa napis da je mast stetna, a zatim i da je neophodna...i tako..zabava u krug...


Cinjenica je da se duvan konzumira vekovima, u pocetku samo medju vlastelom, samurajima, ali da je sada "zabava za plebs", i to jaaako stetna..???
I cinjenica je, zato sto JA kazem, da je hajka nastala 70-ih, zbog ustede radnog vremena...i ta hajka dozivljava razne birokratske katarze.

Zivimo okruzeni otrovima, i samo je poenta dozirati doticne otrove, ako se mora.

A nepusacka bulaznjenja i agresiju vise shvatam kao patologiju nesrecnih jedinki, koje bi da se udruze u neki "savez", ali da pritom nemaju puno odgovornosti....tipa partije ili sekte..ili nekog drustva..
Pazi, "nepusaci" kao neki "brizan soj" gradjana...smeh ili suze, dilema je sad...

Poenta ljudske aktivnosti je razmisljanje, i stoga apsolutno prihvatam da sam u "odvojenom" univerzumu ...odvojeno od nekih pojedinaca...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 16:05 - pre 114 meseci
Citat:
vladd: Pa gospodo, sta da vam kazem, osim da je vase misljenje zasnovano na citanju novina, a moje na konkretnom primeru.


I ti sebe smatras nekim naucnikom. Tragikomedija.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 16:09 - pre 114 meseci
Citat:
shadow-bg: @vladd

Ne mozes da poredis izduvne gasove i dim od cigareta jer ukidanje izduvnih gasova je za sada jos uvek nemoguce. Oni su jos uvek neizbezni. Sa druge strane, pusenje je stvar izbora pojedinca.


Ovo je u potpunosti netačno. Izduvni gasovi su itekako izbežni i "stvar izbora pojedinca", u gradu se mogu smanjiti za više od 80% samo da se lenštine nateraju da izađu iz svojih klimatizovanih šklopocija. Gledam bre pre neki dan čoveka mrzi da pređe samo 400m, već pali auto i jednosmernim ulicama kruži 1km da bi svoju cenjenu lenju guzicu do cilja dovukao kolima. Ej....

Ja podržavam ideju da se u potpunosti zabrani i saobraćaj u gradu, nek se svi voze autobusima na metan, ali znam da je pušačima to samo izgovor za njihovo purnjanje i da u stvari nikome ne pada napamet da se odrekne ni cigara ni automobilskog komfora. Što sve važi i za nepušače koji se navodno brinu za zdravlje a u stvari bez pardona truju druge svojim izduvnim gasovima kada je njihov lični komfor u pitanju.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 17:51 - pre 114 meseci
Da je Sloba na vlast, k'rac bi zabranili pusenje.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 18:43 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
vladd: Pa gospodo, sta da vam kazem, osim da je vase misljenje zasnovano na citanju novina, a moje na konkretnom primeru.


I ti sebe smatras nekim naucnikom. Tragikomedija.


Nikada naucnik, decenijama glupi inzenjer!
Izgubljen medju naucnicima.

Ne mogu da ne razjasnim.

@2012
Imas plus
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 19:02 - pre 114 meseci
Citat:
vladd

@2012
Imas plus


Ako skupim pet, menjam za paklu Lakija. A onda cemo lepo sesti i uz kaficu i koka-kolu zapaliti po jednu, dok budemo analizirali sta se to desava sa "vatrenim nepusacima", ko ih je to za'ebo i kako da im pomognemo da izadju iz transa.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 19:15 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:
Pa gospodo, sta da vam kazem, osim da je vase misljenje zasnovano na citanju novina, a moje na konkretnom primeru.


Evo konkretnog primera.

Kada pusim, jedva se uspnem biciklom uz Kosutnjak uz Hajducku cesmu. Moram da stanem 2-3 puta da bih dosao do daha. Kada ne pusim, popnem se bez ikakvih problema. Uopste, kada pusim, sporije i krace gozim, fizicka sprema mi je znatno slabija nego kada ne pusim...Moj brat ima slicnu situaciju.
Zakljucak, pusenje jeste stetno.

I sta sad? Ko je od nas dvojice u pravu?

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.12.2014. u 19:27 - pre 114 meseci
Citat:
Nikada naucnik, decenijama glupi inzenjer!
Izgubljen medju naucnicima.

Ne mogu da ne razjasnim.

Da,samo sto si nekima nabio komplekse pa pokusavaju da te kopiraju a u nemoci i svojoj gluposti brisu postove.
Citat:
i kako da im pomognemo da izadju iz transa.

Vrlo jednostavno,prestanite da pusite.:).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617700 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.