Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 616964 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 12:06 - pre 114 meseci
Sudeći po ovoj temi, i nije neka razlika.
Svega nekolicina nepušača zabrani pušenja pristupa racionalno, reaguje na pušenje a ne na pušače. Ostali su našli priliku da se istresaju nad pušačima. To što ti i tebi slični imate mere je retka, manjinska pojava. A ovi što se istresaju su najglasniji i najbezobrazniji. Tako da sve primedbe na vokabular posledično treba uputiti njima. Takvi koji se realno izdrkavaju i vama umerenima kvare priču: stvaraju sukob između pušača i nepušača čak i tamo gde ga nema.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 12:18 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
2012: Mogu ja puno toga da napisem

To smo primetili, pod ovim novim nickom pises jos vise cini mi se.


Cini ti se. Tacnije, pricinjava ti se. Lepo ti kaze covek, zapali jednu, nemoj da paranoises.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 12:29 - pre 114 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Svega nekolicina nepušača zabrani pušenja pristupa racionalno, reaguje na pušenje a ne na pušače.

Pa tu si u pravu. Pusenje je sasvim ok, i nemam problem sa istim. Ali pusaci su oni koji prave problem jer nemaju obzira prema drugima. Zato se i uvela zabrana pusenja na javnim mestima u vecini modernih drustava danas. Sta da kazem, koliko god vi kukali i osecali se ugrozenim, to je neminovnost. I vrlo brzo realnost u Srbiji.

Ali nece to biti toliki problem, brzo ce se okoreli pusaci naviknuti na nezadimljene prostorije, videces lako ce to ici.

Citat:
2012:
Cini ti se. Tacnije, pricinjava ti se. Lepo ti kaze covek, zapali jednu, nemoj da paranoises.

Zanimljivo je sa vama trolovima, koliko god nickova otvorite, uvek se vrlo brzo prepoznate, ispliva taj vas karakter.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 12:38 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP: Zanimljivo je sa vama trolovima, koliko god nickova otvorite, uvek se vrlo brzo prepoznate, ispliva taj vas karakter.


Kao devojcica. Stalno nesto kukas i povlacis cuvenu "mantru o trolovima" uvek kada dodjes u poziciju da nemas odgovor. Lepo sam te pitao sta nije tacno u napisanom, ti mi prosipas suplju pricu o tome kako koristim nekoliko nickova. To su sibicarski stosovi i nema potrebe da se sluzimo time.

Istu logiku koristis uvuk i na svakoj temi.

Ne secam se ni da si odgovorio zasto je Maric los novinar.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 12:46 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
vladd
Neopasno u smislu kolicine otrova..a u cemu sve ima otrova..smesno je i da nabrjam..

To bi valja svaki pismeni ucesnik tehnoloskog foruma trebao da ZNA...

Smesno je jedino samo koliko puta ti pokusavas da relativizujes problem prebacujuci temu na druge stvari. Naravno da su svi otrovi stetni, i da je svako zagadjenje lose, ali sta to znaci, da treba da sedimo i dalje u zadimljenoj prostoriji i cutimo, jer eto boze moj, automobili zagadjuju od cigareta vise pa nemamo pravo da se zalimo?

Osim toga mene iskreno NE ZANIMA da li je u pitanju otrovan dim i da li ima stetnosti u pasivnom pusenju. Zanima me iskljucivo da sedim u prostoriji gde ne moram da udisem dim zbog necije bezobzironsti za ostale samo zato jer ima dugogodisnju zavisnost i ne moze da se suzdri, vec se jos i pravda i buni za nekakva prava.

Nego da je tebe pitam, dokle vise mislis da stalno skreces sa teme i trolujes samo da bi opravdao svoju zavisnost?



Ne nego pojasnjavam da PROBLEMA NEMA, sam je sebe relativizovao po pitanju stetnosti.

Donece se propis i bice postovan. I TU nema problema.

Problem je u "podobnima" i fensi, koji bi od komarca da prave magarca i da duvaju ...uz vlast, da je kazem bas jedra vlasti

Niko NE PRAVI zadimljene prostore, NITI pricamo o "zadimljenim prostorima"..pricamo o JAVNIM MESTIMA..ali ne o bolnicam i pozoristima, kafanama, vec o ULICI.., parkovima i ostalim OTVORENIM javnim mestima, koja ce tek biti obuhvacena NOVIM zakonom.

Pusenje u odredjenim PROSTORIMA je VEC ZABRANJENO...

Veliki promasaj Dalibore, veliki PROMASAJ teme, oslepljenoscu propagiranja nelogicne i tupave mantre.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 12:49 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP: ...Pusenje je sasvim ok, i nemam problem sa istim. Ali pusaci su oni koji prave problem jer nemaju obzira prema drugima. ...

Pa sad... kad zagrizeni protivnik* pusenja ovako nesto napise - sta reci? Sve postaje potpuno besmisleno nakon ovako neceg napisanog.

*- nista licno, samo na osnovu do sada napisanog.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 13:12 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:
Niko NE PRAVI zadimljene prostore, NITI pricamo o "zadimljenim prostorima"..pricamo o JAVNIM MESTIMA..ali ne o bolnicam i pozoristima, kafanama, vec o ULICI.., parkovima i ostalim OTVORENIM javnim mestima, koja ce tek biti obuhvacena NOVIM zakonom.

Otvorena javna mesta nece biti obuhvacena novim zakonom. Ti si nesto to pogresno protumacio. Ja i ne smatram da otvorena javna mesta treba da budu zabranjena za pusenje, to bi bilo suludo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 13:21 - pre 114 meseci
Ha ha!
Kako je sada pušenje OK, zar nije problem u povećanim troškovima lečenja, povećanim izdacima osiguranja, smanjenom radnom učinku, pasivnom pušenju dece? I kako to da ja kao pušač nisam OK, a pušenje jeste???

To je kao da si rekao - zapaljene gume su OK, ali onaj ko ih je zapalio nije OK.

Kažem ja, takvi nesuvisli argumenti vama nepušačima prave najveći problem. Niko vas ne uzima za ozbiljno. Slični ste u svojoj ostrašćenosti pripadnicima LGBT zajednice. Ne umete da promovišete svoju stvar, pucate sebi u nogu. Ja kao pušač i strejt muškarac bih bolje branio vašu stvar nego vi paljevine.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 13:24 - pre 114 meseci
Slobo legendo nema vise nikakvog promovisanja, niti potrebe za argumentima, pusaci su vec popusili :-)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 13:27 - pre 114 meseci
Tačno.
Sad sam popušio jednu, za petnaestak - dvadesetak minuta ću zapaliti još jednu.
Ma šta, neka ide život, zapaliću odma'!
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 13:27 - pre 114 meseci
Kakva otvorena javna mesta, kakva sran*a.

Rasprava je pocela ovde

Citat:
Na upravo prošloj slavi skupilo se neko staro društvo kod drugara. Pojavi se tu i
drugarica N.N. koja je već 18 godina u USA. Normalno dobar deo društva povadi
cigarete i zapali. Na to se NN šokira , jer ona, muž i dete ne puše i reče da ona
nije osetila duvanski dim tri godine ( od zadnjeg boravka ovde ). U USA je nemoguće
da ti neko puši pod nosem ako ti to nećeš.


A onda je neko ubacio komentar sa demagogijom o bontonu i kulturi.
Ne pricamo o javnim mestima, ne pricamo o prostoru gde je to regulirano zakonom. Rec je o privatnom posedu, na kojem se organizuje odredjeno okupljanje vise ljudi, u konkretnom slucaju bilo je reci o slavi.

Pitanje je ko ce odrediti da li ce se pusiti ili ne u toj prostoriji?

Ja kazem da to treba da odredi domacin i jedino njega cu pitati za odobrenje.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 13:30 - pre 114 meseci
Citat:
2012:Ne pricamo o javnim mestima, ne pricamo o prostoru gde je to regulirano zakonom.

Procitaj naslov teme jos jednom.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 13:31 - pre 114 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Tačno.
Sad sam popušio jednu, za petnaestak - dvadesetak minuta ću zapaliti još jednu. :)
Ma šta, neka ide život, zapaliću odma'!

Dok god nisi u javnom mestu koje delimo, samo napred ;-)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 13:36 - pre 114 meseci
Citat:
2012: Pitanje je ko ce odrediti da li ce se pusiti ili ne u toj prostoriji?

Ja kazem da to treba da odredi domacin i jedino njega cu pitati za odobrenje.

To uopšte nije pitanje za kulturne ljude koji se znaju ponašati.
Svaki nedebilan čovjek zna da u gostima treba poštovati i domaćinove goste, jednako kao i domaćina.

Dolazak na slavu nije dolazak u zatvor ili u kasarnu, gdje posjetilac može da se potuče sa drugim,
pa da upravnik zatvora ili komadant kasarne odlučuje ko je u pravu.
Nijedan domaćin ne želi da rješava sporove između gostiju, a gosti koji ga dovode u takvu situaciju
da nešto određuje ili arbitrira među njihovim sukobljenim interesima ili stavovima su ništa drugo nego debili.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 13:37 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
2012:Ne pricamo o javnim mestima, ne pricamo o prostoru gde je to regulirano zakonom.

Procitaj naslov teme jos jednom.


Ako se drzimo naslova teme onda je cela diskusija mogla da se svede na jedan komentar. Na otvorenim javnim mestima bice dozvoljeno pusenje, u zatvorenim javnim prostorima nece biti dozvoljeno. Ne znam o cemu onda pricamo.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 13:43 - pre 114 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
2012: Pitanje je ko ce odrediti da li ce se pusiti ili ne u toj prostoriji?

Ja kazem da to treba da odredi domacin i jedino njega cu pitati za odobrenje.

To uopšte nije pitanje za kulturne ljude koji se znaju ponašati.
Svaki nedebilan čovjek zna da u gostima treba poštovati i domaćinove goste, jednako kao i domaćina.

Dolazak na slavu nije dolazak u zatvor ili u kasarnu, gdje posjetilac može da se potuče sa drugim,
pa da upravnik zatvora ili komadant kasarne odlučuje ko je u pravu.
Nijedan domaćin ne želi da rješava sporove između gostiju, a gosti koji ga dovode u takvu situaciju
su ništa drugo nego debili.


Slazem se potpuno sa tobom. I ja smatram debilizmom kada nepusac dodje u goste i ne mareci za ostale goste nametne zabranu pusenja u toj prostoriji.
Tacno je da svaki nedebilan covek zna da treba postovati i ostale goste, samo mi je nejasno kako si ti kao "nedebilan" postovao ostale goste, kada si uspostavio stanje koje samo tebi odgovara.
Meni ovo lici na obicnu demagogiju.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 14:02 - pre 114 meseci
Citat:
2012: Slazem se potpuno sa tobom. I ja smatram debilizmom kada nepusac dodje u goste i ne mareci za ostale goste nametne zabranu pusenja u toj prostoriji.

Kakvo maloumno izvrtanje stvari!

Vi, kako tema odmiče, sve više gubite vlast nad razumom i obzir prema logici.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 14:07 - pre 114 meseci
Jos ce "nepusac" ispasti kao osoba koja upraznjava neku aktivnost :-)
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 14:11 - pre 114 meseci
Mene interesuje ko ovde puši a ko ne puši !
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 14:30 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Jos ce "nepusac" ispasti kao osoba koja upraznjava neku aktivnost :-)

Dabome.
Treba u firmama uvesti pauzu za nepušače, tako da oni koji antipuše mogu u toku radnog vremena
izaći par puta u specijalni prostor da na miru antipuše neometajući druge u pušenju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 616964 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.