Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618244 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 09:45 - pre 114 meseci
Citat:
vladd
Neopasno u smislu kolicine otrova..a u cemu sve ima otrova..smesno je i da nabrjam..

To bi valja svaki pismeni ucesnik tehnoloskog foruma trebao da ZNA...

Smesno je jedino samo koliko puta ti pokusavas da relativizujes problem prebacujuci temu na druge stvari. Naravno da su svi otrovi stetni, i da je svako zagadjenje lose, ali sta to znaci, da treba da sedimo i dalje u zadimljenoj prostoriji i cutimo, jer eto boze moj, automobili zagadjuju od cigareta vise pa nemamo pravo da se zalimo?

Osim toga mene iskreno NE ZANIMA da li je u pitanju otrovan dim i da li ima stetnosti u pasivnom pusenju. Zanima me iskljucivo da sedim u prostoriji gde ne moram da udisem dim zbog necije bezobzironsti za ostale samo zato jer ima dugogodisnju zavisnost i ne moze da se suzdri, vec se jos i pravda i buni za nekakva prava.

Nego da je tebe pitam, dokle vise mislis da stalno skreces sa teme i trolujes samo da bi opravdao svoju zavisnost?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 10:36 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP

Osim toga mene iskreno NE ZANIMA da li je u pitanju otrovan dim i da li ima stetnosti u pasivnom pusenju. Zanima me iskljucivo da sedim u prostoriji gde ne moram da udisem dim zbog necije bezobzironsti za ostale samo zato jer ima dugogodisnju zavisnost i ne moze da se suzdri, vec se jos i pravda i buni za nekakva prava.



Ako te ne zanima da li ima stetnosti u pasivnom pusenju, a zanima te samo da sedis u prostoriji u kojoj nema dima, onda cela argumentacija o stetnosti ide u drugi plan, a primarno postaje sta si ti umislio ili namislio, t.j. sta se tebi prohte. U toj i takvoj situaciji ja i drugi pusaci ne moramo da se sazaljevamo na tvoje/vase zdravlje (jer i sam rece da nije mnogo ugrozeno) i sada stupa na scenu ko ima koliku moc da svoje prohteve realizuje. Osiguravajuce kuce koje vode celu kampanju do sada su uspele da izdejstvuju zabranu na javnim mestima. Dobro! Postovacemo zakon tamo gde moramo, ali ovde diskutujemo o privatnom posedu, nije javno mesto, nisu sluzbene prostorije. Neko mora da odluci sta ce se tu raditi, verovatno ce to biti domacin.
Te suplje price o bontonu koji cemo tako napraviti da odgovara samo nepusacima, je za lokalnu upotrebu nepusaca. Vi necete pusiti u zatvorenim prostorijama i bicete sami sebi jako kulturni. Tacnije necete pusiti nigde pa cete postati ekstra kulturni.

Druga stvar koju stalno izvrces i koja nije tacna. Ne radi se "dugogodisnjoj zavisnosti" i nemogucnoscu da se neko izdrzi. Radi se o praktikovanju necega u cemo neko uziva, tako da nema potrebe da se lisava svog uzivanja da bi neko drugi uzivao u svom uzivanju, u ovom slucaju nepusenju.
Nije pusenje zavisnost kojeb se pusaci ne mogu resiti, to je jednostavno jedna vrsta uzivanja.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 10:40 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP[/url]:
Osim toga mene iskreno NE ZANIMA da li je u pitanju otrovan dim i da li ima stetnosti u pasivnom pusenju. Zanima me iskljucivo da sedim u prostoriji gde ne moram da udisem dim zbog necije bezobzironsti za ostale samo zato jer ima dugogodisnju zavisnost i ne moze da se suzdri, vec se jos i pravda i buni za nekakva prava.

Bingo! Sad smo došli do suštine!
Nije bitno da li je štetno, bitno je da se izdrkavate nad nekim. A pošto ne možete nad vozačima, toplanama, mobilnim operaterima jer ste miševi koji nemaju mooda da se javno suprotstave velikim zagađivačima, hajde da udarite na pušače.

Ako želiš da isključivo sediš u nezagađenoj prostoriji, ostani kod kuće. Ni mene ne zanima tvoja mržnja prema drugim ljudima i fašizam u insistiranju da drugom nametneš svoje zahteve. Zapaliću gde god je to dozvoljeno, a kome smetam - neka izađe ispred zgrade. Ili neka napusti prostoriju, park, kafanu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 10:41 - pre 114 meseci
Bonton je baziran na istom principu na kojem i taj zakon. Naravno da negde kod kuce ne moras da postujes bonton. Zavisi od drustva.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 10:43 - pre 114 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Bingo! Sad smo došli do suštine!
Nije bitno da li je štetno, bitno je da se izdrkavate nad nekim.


Obrati paznju na to da njemu nije bitno. Ne znaci da nikom nije.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 10:49 - pre 114 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Bingo! Sad smo došli do suštine!
Nije bitno da li je štetno, bitno je da se izdrkavate nad nekim.

Pa sta si ti mislio da je sustina? Ljudima treba da bude normalno da sede u oblaku dima ako taj dim nije "mnogo" stetan? Kakve veze ima da li je stetan ili ne, smeta covece, smrdi, kao sto ne zelim da sedim u prostoriji gde je neko zapalio gumu, ista stvar. Moze, pali gumu ali kod sebe kuci.

A osim toga mislim da je vec poodavno uvidjeno ko se nad kim izdrkavao, dosta su ljudi trpeli dim i pusacku "kulturu".
Zato danas u civilizovanom svetu retko gde mozes da zapalis cigaretu u javnom prostoru, jer je vreme vaseg izdrkavanja proslost. Jbga, dosla civilizacija.

A i vama izgleda kuca na vrata, pa ste postali malo ratoborni.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 10:52 - pre 114 meseci
Dubljom analizom bi se utvrdilo da većini nije bitno, nego se samo istresaju, došlo je i njihovih pet minuta.
Drcka ih žena, decka ih šef, drcka ih pandur na raskrsnici, drcka ih poresko, a ne mogu im ništa. Koliko frustracija to izaziva, čudo jedno! I moraju negde da se istresu inače bi pukli!

Citat:
Shadowed: Bonton je baziran na istom principu na kojem i taj zakon. Naravno da negde kod kuce ne moras da postujes bonton. Zavisi od drustva.


Ako se takav zakon zasniva na bontonu, da ga ]ebem! Ako nije zasnovan na egzaktnim, merljivim činjenicama nego na proceni da li je nešto pristojno ili nije, onda to nije zakon već tiranija.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 10:53 - pre 114 meseci
Citat:
2012: Postovacemo zakon tamo gde moramo, ali ovde diskutujemo o privatnom posedu, nije javno mesto, nisu sluzbene prostorije. Neko mora da odluci sta ce se tu raditi, verovatno ce to biti domacin.
Normalno da je da covek radi sta hoce na svom privatnom posedu. To uopste nije tema. Malo se skrenulo sa teme na pitanje bontona i tolerancije, ali to je druga prica.
Citat:

Druga stvar koju stalno izvrces i koja nije tacna. Ne radi se "dugogodisnjoj zavisnosti" i nemogucnoscu da se neko izdrzi. Radi se o praktikovanju necega u cemo neko uziva, tako da nema potrebe da se lisava svog uzivanja da bi neko drugi uzivao u svom uzivanju, u ovom slucaju nepusenju.

Znaci nepusenje je nacin uzivanja? Prevazilazis sam sebe....
Citat:

Nije pusenje zavisnost kojeb se pusaci ne mogu resiti, to je jednostavno jedna vrsta uzivanja.

Ma sigurno, uzivaju po 20-30 godina i svakog momenta mogu da prestanu :-) Toliko primera ima :-)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 10:54 - pre 114 meseci
Citat:
Shadowed:
Bonton je baziran na istom principu na kojem i taj zakon. Naravno da negde kod kuce ne moras da postujes bonton. Zavisi od drustva.


bonton, koji je ovde ubacen u pricu da bi pravio maglu, je jedna veoma rastegljiva kategorija i ima veoma velikih odstupanja od naroda do naroda.

Kada sam bio u Kuvajtu, tamo u Costa Caffee ti posluze nargile i lepo pusis i pijes kafu, e ali to nije po bontonu. Po cijem bontonu?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 10:55 - pre 114 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Shadowed: Bonton je baziran na istom principu na kojem i taj zakon. Naravno da negde kod kuce ne moras da postujes bonton. Zavisi od drustva.


Ako se takav zakon zasniva na bontonu, da ga ]ebem!

Ja to nisam rekao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 10:58 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
Citat:
Shadowed:
Bonton je baziran na istom principu na kojem i taj zakon. Naravno da negde kod kuce ne moras da postujes bonton. Zavisi od drustva.


bonton, koji je ovde ubacen u pricu da bi pravio maglu, je jedna veoma rastegljiva kategorija i ima veoma velikih odstupanja od naroda do naroda.

Kada sam bio u Kuvajtu, tamo u Costa Caffee ti posluze nargile i lepo pusis i pijes kafu, e ali to nije po bontonu. Po cijem bontonu?

Pa nije ni bitno. Rekoh da on NIJE obavezan, zavisi kakvo je konkretno drustvo. Takodje u tom drustvu mogu da budu svi saglasni oko toga da li ce se i u kojoj meri postovati isti ili ne.
Ako je prica o ponasanju kod nekog kuci u drustvu tu je relevantna jedino prica o tome sta je kulturno, ok, prihvatljivo ili ne - tome ko to prica. To je stvar licnog shvatanja.

Ako je prica o ponasanju na javnom mestu, tu se radi o zakonu, koji je za razliku od bontona obavezujuci.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 11:03 - pre 114 meseci
Citat:
Normalno da je da covek radi sta hoce na svom privatnom posedu. To uopste nije tema. Malo se skrenulo sa teme na pitanje bontona i tolerancije, ali to je druga prica.


Ako je normalno da covek radi sta hoce na svom privatnom posedu, onda je normalno da ja pitam vlasnika poseda da li mogu pusiti na njegovom posedu, a ne tebe kao gosta.

Citat:
Znaci nepusenje je nacin uzivanja? Prevazilazis sam sebe....


Tacno tako. Uzivam da zapalim cigaru, ne samo ja vec i vecina pusaca. Najedemo se lepo i posle rucka popijemo kafu i zapalimo cigaru, cisto da bi uzivali. Gledas film i lepo zapalis cigaru.
Neko konzumira alkohol, jednostavno uziva u tome.
Citat:
Ma sigurno, uzivaju po 20-30 godina i svakog momenta mogu da prestanu :-) Toliko primera ima :-)


A zasto mislis da zele da prestanu? Odakle ti ideja da svi pusaci zele da prestanu sa pusenjem? Ako vec uzivamo u tome, zasto bi prestajali sa uzivanjem.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 11:09 - pre 114 meseci
Citat:
Shadowed:
[
Pa nije ni bitno. Rekoh da on NIJE obavezan, zavisi kakvo je konkretno drustvo. Takodje u tom drustvu mogu da budu svi saglasni oko toga da li ce se i u kojoj meri postovati isti ili ne.
Ako je prica o ponasanju kod nekog kuci u drustvu tu je relevantna jedino prica o tome sta je kulturno, ok, prihvatljivo ili ne - tome ko to prica. To je stvar licnog shvatanja.

Ako je prica o ponasanju na javnom mestu, tu se radi o zakonu, koji je za razliku od bontona obavezujuci.


Sta nije obavezno. Tvoj bonton nije obavezan u nekom drugom drustvu? Tvoj bonton u tom drugom drustvu neznaci nista. Kao da ne postoji, mozes im ispricati kao neku pricu, kao film koji si gledao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 11:18 - pre 114 meseci
Aman, ljudi, citate li vi sta pise ili samo pohvatate po neku rec pa sklopite kako vam se svidja??
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 11:19 - pre 114 meseci
U sustini sve se svodi na silu. Silu zakona ili silu autoriteta. Tamo gde ja na snazi sila zakona tamo se svi ponasamo kako ta sila kaze i jako smo fini. Tamo gde nema sile zakona ima sila autoriteta. Ako pusac ima veci ili velik autoritet u drustvu, prostoru, kolektivu ili gde vec nepusaci ce cutati i samo ce ponavljati "sto je lepo pusiti, steta sto nismo naucili pusiti", ako je autoritet nepusac, svi ce cutati i ponavljati "sto je lep vazduh bez dima, steta sto smo se navikli na pusenje", i stalno ce izlaziti da zapale.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 11:24 - pre 114 meseci
Covece sta si ti sve u stanju na napises, bez ikakvog smisla.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 11:29 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP: Covece sta si ti sve u stanju na napises, bez ikakvog smisla.


Sta u mom pisanju nije tacno? Mogu ja puno toga da napisem, samo nema smisla pisati kada ljudi lepo razumeju sta sam napisao, ali se prave da ne razumeju..
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 11:30 - pre 114 meseci
Citat:
2012: Mogu ja puno toga da napisem

To smo primetili, pod ovim novim nickom pises jos vise cini mi se.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 11:32 - pre 114 meseci
Au, koja paranoja! A da zapališ jednu, da se opustiš? Pušači ne pate od paranoje.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 11:34 - pre 114 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
DaliborP[/url]:
Osim toga mene iskreno NE ZANIMA da li je u pitanju otrovan dim i da li ima stetnosti u pasivnom pusenju. Zanima me iskljucivo da sedim u prostoriji gde ne moram da udisem dim zbog necije bezobzironsti za ostale samo zato jer ima dugogodisnju zavisnost i ne moze da se suzdri, vec se jos i pravda i buni za nekakva prava.

Bingo! Sad smo došli do suštine!
Nije bitno da li je štetno, bitno je da se izdrkavate nad nekim. A pošto ne možete nad vozačima, toplanama, mobilnim operaterima jer ste miševi koji nemaju mooda da se javno suprotstave velikim zagađivačima, hajde da udarite na pušače.

Ako želiš da isključivo sediš u nezagađenoj prostoriji, ostani kod kuće. Ni mene ne zanima tvoja mržnja prema drugim ljudima i fašizam u insistiranju da drugom nametneš svoje zahteve. Zapaliću gde god je to dozvoljeno, a kome smetam - neka izađe ispred zgrade. Ili neka napusti prostoriju, park, kafanu.

Ne piše se izdrkavate, nego izdrkavaš. Razlika je ogromna.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618244 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.