Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Flash, silverlight, autoCad,... ili sta vec ?

[es] :: Web aplikacije :: Flash, silverlight, autoCad,... ili sta vec ?

[ Pregleda: 1788 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
91.148.114.*



+768 Profil

icon Flash, silverlight, autoCad,... ili sta vec ?22.01.2008. u 19:50 - pre 197 meseci
Evo ovako:

Imam web aplikaciju koja je potpuno razvijena na microsoft platformi. Znaci Sql server 2005, .Net 2.0 , a prezentacioni sloj asp.2.0 uz pregrst xsl transformacija. U pitanju je konfigurator enterijera. Na primer musterija hoce da kupi kuhinju od mene. Kako je kuhinja sastavljena od veceg broja komponenti, njemu su na raspolaganju stavlja da moze da bira od kojih elemenata ce da sastavi kuhinju. Svaki od tih elemenata ima svoje atribute.Na primer boja, dezen... E sad, trenutno aplikacija radi tako sto se to sve bira iz raznih listi, padajucih menija, radio buttona itd. Ono sto ja hocu jeste da napravim graficku podrsku da se recimo konfigurisanje kuhinje radi drug and drop metodom. Medjutim ne zelim da se to sve zavrsava na klijentskom delu, hocu da postoji komunikacija sa serverom tako da kada musterija izabere i prevuce sudoperu da se to evidentira na serveru kao i da je izabrao iz liste. Kasnije naravno on moze da menja boju te sudopere, dezen..

Ja se nisam nikada bavio grafikom i animacijom tako da ne znam puno o tome niti mi je namera da se ja bavim sa tim.Angazovacu profesionalca za to ali me interesuje da me vi iskusniji uputite koji software bi bio najbolji za to kako bih mogao da izracunam troskove i td...

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Flash, silverlight, autoCad,... ili sta vec ?

[ Pregleda: 1788 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.