Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Adapter suko-uticnica i racunarski muski ulaz.

elitemadzone.org :: TechZone :: Adapter suko-uticnica i racunarski muski ulaz.

[ Pregleda: 4403 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon Adapter suko-uticnica i racunarski muski ulaz.25.01.2008. u 14:58 - pre 197 meseci
Pozdrav!

Gde pronaci i kako se uopste zove adapter koji je sa jedne strane obicna suko uticnica, a sa druge se moze prikljuciti na zenski ulaz za napajanje racunara? Bio bih jako zahvalan za oznake standarda ili bilo koji nacin koji mi moze pomoci da jednoznacno odredim sta zelim.

Inace, ako nekoga zanima, pokusavam da spojim jeftini svic, koji na svom napojnom kablu ima ac/dc konvertor sa UPS-om, koji ima standardni zanski ulaz.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Adapter suko-uticnica i racunarski muski ulaz.25.01.2008. u 15:12 - pre 197 meseci
Ne znam ali ga vrlo lako možeš napraviti od običnog produžnog kabla i tog kabla koji si dobio uz UPS.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Adapter suko-uticnica i racunarski muski ulaz.25.01.2008. u 19:21 - pre 197 meseci
Evo ga: http://www.ciao.co.uk/APC_Powe..._Power_CEE_7_7_SCHUKO__5369141 Ja sam sebi napravio jedan, za napajanje ADSL rutera, nisam ni znao da postoje gotovi, a i da sam znao cena od 30 funti je ludilo + porucivanje + carina itd. Jedino da pitas u prodavnicama hardvera, sa slikom sa ovog sajta, mozda slucajno imaju, u sta ja sumnjam.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Adapter suko-uticnica i racunarski muski ulaz.25.01.2008. u 20:55 - pre 197 meseci
Cemu povezivati switch na UPS?

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Adapter suko-uticnica i racunarski muski ulaz.26.01.2008. u 07:35 - pre 197 meseci
Citat:
JOJO847: Cemu povezivati switch na UPS?
Iako nisi pitao i mene da kazem i ja svoj razlog - u mom naselju je struja u nekom gadnom kvaru, a radi se o naselju Banjica u Beogradu. Po nekoliko puta nocu treperi, nekad se za delic sekunde ili malo duze potpuno sijalica smraci, tako da se trudim da svaki moguci uredjaj nekako zastitim, ako je ikako moguce. Ta muka me muci vec godinama, a nasi vajni gradski elektricari nikako da srede. Zato sam isao na to da stavim i ruter iza UPS-a, da bi ga te oscilacije napona sto manje mucile.

Mozda kolega ima neki drugi razlog - recimo ne voli da mu se neki download prekine kad nestane sturja?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Adapter suko-uticnica i racunarski muski ulaz.26.01.2008. u 08:07 - pre 197 meseci
Ili koristi network share pa hoće da snimi fajl na kome radi pre nego izgasi komp, u slučaju nestanka struje.
 
Odgovor na temu

Miroslav-BL
Miroslav Peric
Banja Luka

Član broj: 80259
Poruke: 105
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Adapter suko-uticnica i racunarski muski ulaz.28.01.2008. u 08:14 - pre 197 meseci
Hvala na odgovorima, a posebno na linku na osnovu kojeg cu moci da trazim po prodavnicama kabl. Iako, cisto sumnjam da cu dati 30 funti za ovako nesto.

Pre cu ga sam napraviti, kao sto kaze Jablan.

A prikljucivanje svica na UPS mi je neophodno zbog cestih, a uglavnom kratkotrajnih nestanka napona ili njegovih osicilacija. Osim toga, identican problem imam i sa mreznim ISDN zavrsetkom.

Hvala jos jedanput.
Sve ce to mila moja prekriti ruzmarin, snjegovi i šaš!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Adapter suko-uticnica i racunarski muski ulaz.

[ Pregleda: 4403 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.