Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite da se odlučim za skener

[es] :: Ostali hardver :: Pomozite da se odlučim za skener

[ Pregleda: 1984 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikor

Član broj: 106116
Poruke: 14
212.62.45.*



Profil

icon Pomozite da se odlučim za skener25.01.2008. u 19:34 - pre 197 meseci
Treba mi savet oko kupovine skenera!
90% bih ga koristio za skeniranje fotografija i negativa, a 10% za skeniranje knjiga.
Ne mogu da odlučim izmedju:
HP Scanjet G3010 Photo Scaner
Canon Canoscan CS4400F
i Epson Perfection V100

Nekako nisam ljubimac HP-a, a najradije bih uzeo Epson ali mu je rezolucija 3600 dpi za razliku od ovih drugih kod kojih je 4800 dpi pa me to brine, da li je ta razlika u rezoluciji baš primetna, mada i onako verovatno nikad neću ni koristiti više od 1200 dpi.

A šta mislite o Canon-u LiDE 600f (mada je on dosta skuplji pa za te pare mogu da kupim i Epson Perfection V350) ?
Što više tražim o njima na netu sve mi je teže da se odlučim, dajte neki savet.
 
Odgovor na temu

nikor

Član broj: 106116
Poruke: 14
212.62.45.*



Profil

icon Re: Pomozite da se odlučim za skener28.01.2008. u 08:01 - pre 197 meseci
U ovih nekoliko dana sam pregledao veliki broj sajtova koji se bave skenerima pa rekoh da podelim svoja zapažanja sa vama jer možda pomognem nekome ko ne može da odluči oko izbora skenera u rangu od 90-120 eura.

Od HP-a G3010 sam odustao jer je on nešto jeftiniji pa sam u razmatranje uzeo HP G4010, on po svojim tehničkim karakteristikama prevazilazi i mnogo skuplje skenere. Ima novi CCD senzor sa 6 linija (osim R,G i B filtera ima još 3 za koje nisam nigde uspeo da nadjem podatke čemu služe ali zahvaljujući njima razlikuje 96-to bitnu paletu boja što bi trebalo da daje vrhunski prikaz slike), kao mane navode se velika sporost i vrlo loš softwer (koji mi je poznat sa starijih HP-ovih modela i zbog njega imam odbojnost prema HP-u, mada je to moje subjektivno mišljenje).

Za Epson V100 trećina korisnika kaže da su džaba bacili pare mada medju njima većina koristi Vistu pa je tu verovatno problem sa drajverima, dok ostali tvrde da mu stvarno odgovara naziv Perfection. Ipak sam odlučio da ga izbacim iz izbora.

O Canon-u CS4400F se govori dosta dobro, hvali se količina detalja i odlični drajveri i software a kritikuju malo tamnije boje, što se softwerski da korigovati i prečesto i predugo zagrevanje lampe (oko 20sec) što može da bude stvarno iritirajuće.

Za sada mislim da je Canon najisplativije rešenje, mada treba još jednom razmisliti o HP-u jer je jeftiniji i tehnički superiorniji.

Za nekih 30 eura više kao najbolju kupovinu preporučuju Canon V350 koji se od V100 razlikuje po boljem senzoru i ima Automatic Film Loader što meni baš i ne znači mnogo.
Osim njega odlične preporuke su i za Canon LiDE 600f o kome svi pišu samo najbolje, mada nisam baš uveren da su CIS senzori dostigli kvalitet CCD senzora a nisam ni video slike trodimenzionalnih predmeta skeniranih njime.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Pomozite da se odlučim za skener

[ Pregleda: 1984 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.