Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamrzivac 210l problem!!

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Zamrzivac 210l problem!!

[ Pregleda: 14802 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Zamrzivac 210l problem!!01.02.2008. u 22:40 - pre 196 meseci
Molim kolege za strucnu pomoc jer ja vise stvarno ne znam sta da radim sa ovim zamrzivacem.Dakle problem je u tome sto nemogu da dobijem temperaturu ispod - 18.Stavio sam motor nov danfos 5,pa zatim 7.5 i maltene isto radi ,tri susaca sam promenio sada sam pogledao kapilaru i ona je ok.tj. prohodna je i nema ni ulja niti prljavstine.E sad ja sam u dilemi i sumnjam da je problem u duzini kapilare,jer je pre nego sto je motor crko vec ranije bio menjan,Neznam ni ko ni kad je to radjeno tako da ne znam da li je taj majstor pre mene odsekao kapilaru suvise.Sta vi mislite o tome?Samo jos nesto da Vam kazem temperatura kondenzatora i susaca su ok(susac mlak kondenzator vruc!!Isparivac od gore prema dole hladan stim sto u donjem delu manje hvata inja nego gore(sanducar je u pitanju)...Pozdrav i hvala unapred...
 
Odgovor na temu

lan-mi
Lukic Milan
Zrenjanin

Član broj: 156359
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: https://lanmisoft.com


+1 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!02.02.2008. u 09:39 - pre 196 meseci
Da li si isprao instalaciju? Moguce je da ima uljnih cepova ali da ne dolazi do totalnog zagusenja nego samo do lose cirkulacije.
Kako je vruc kondenzator? Da li celom duzinom ravnomerno?
Arduino Control Center
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
77.46.236.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!02.02.2008. u 11:03 - pre 196 meseci
Koji je uredjaj u pitanju i kakva je izolacija odozdo ?
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!02.02.2008. u 11:38 - pre 196 meseci
Isprao sam intalaciju sa r-11,kondenzator je kompletan vruc ravnomerno a zamrzivac ja gorenje sanducar 210 l na r 12,necuri izolacija,posle ispiranja dobio sam malo bolju temperaturu ali oko -21,Nema brbotanja u isparivacu sumnjam na kapilaru da je prekratka i da je to problem.Punjeno menzurom po tablici fabrickoj na 160g.Ja za ovih desetak godina nisam imao ovakav slucaj.Usisna cev neledi mlaka je pritisak blizu 0bara.Sve normalno a nema temperature.Sta vi mislite?
 
Odgovor na temu

lan-mi
Lukic Milan
Zrenjanin

Član broj: 156359
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: https://lanmisoft.com


+1 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!02.02.2008. u 14:53 - pre 196 meseci
Ja bih mu dodao jos malo "corbe" oko 20g. Da li termostat uspeva da iskljuci? Svakako bih stavio i nov temostat (GE lepo skljoca).
Da li si zamrzivac ostavio na super 24h da vidis dokle obara?
Arduino Control Center
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!02.02.2008. u 16:08 - pre 196 meseci
Probacu jos malo gasa,termostat neiskljucuje jer nepostize temperaturu ispod -21,proban i drugi termostat isto?
 
Odgovor na temu

lan-mi
Lukic Milan
Zrenjanin

Član broj: 156359
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: https://lanmisoft.com


+1 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!02.02.2008. u 16:12 - pre 196 meseci
Za GE(General Electric) je -21 vise nego dovoljno, ali u pitanju je isparenje a ne sama temperatura. Probaj sa gasom prvo.
Arduino Control Center
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!02.02.2008. u 17:44 - pre 196 meseci
T.I=0bara,tj.-30,u sanduku je -21.3 na dnu.Dodao sam gasa pre 1.5h i nista se nedesava.Ostavicu ovako da vidim kako ce biti za par sati moram da idem.Hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

lan-mi
Lukic Milan
Zrenjanin

Član broj: 156359
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: https://lanmisoft.com


+1 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!02.02.2008. u 19:04 - pre 196 meseci
Spomenuo si da je mozda kapilara skracena. Ukoliko nije bas stari Gorenje zamrzivac(220l), sigurno nije skracena posto je originalna kapilara taman tolike duzine da moze komotno da se stavi susac.
Arduino Control Center
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!03.02.2008. u 20:38 - pre 196 meseci
Resio sam stvar,stavio sam temostat Danfos i sada na min.odrzava temperaturu na -20.Hvala na pomoci....Nije bas najidealnije ali zadovoljavajuce je,(mislim da je malo losija izolacija ne curi ali mozda ce da procuri u skorije vreme)Pozdrav
 
Odgovor na temu

frigogagi
Dragan Antic
Serviser rashladne tehnike.
FRIGOTEHNIKA, vlasnik
Odzaci

Član broj: 131864
Poruke: 26
212.200.80.*



Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!07.05.2008. u 04:28 - pre 193 meseci
Citat:
frigo servis bata: Molim kolege za strucnu pomoc jer ja vise stvarno ne znam sta da radim sa ovim zamrzivacem.Dakle problem je u tome sto nemogu da dobijem temperaturu ispod - 18.Stavio sam motor nov danfos 5,pa zatim 7.5 i maltene isto radi ,tri susaca sam promenio sada sam pogledao kapilaru i ona je ok.tj. prohodna je i nema ni ulja niti prljavstine.E sad ja sam u dilemi i sumnjam da je problem u duzini kapilare,jer je pre nego sto je motor crko vec ranije bio menjan,Neznam ni ko ni kad je to radjeno tako da ne znam da li je taj majstor pre mene odsekao kapilaru suvise.Sta vi mislite o tome?Samo jos nesto da Vam kazem temperatura kondenzatora i susaca su ok(susac mlak kondenzator vruc!!Isparivac od gore prema dole hladan stim sto u donjem delu manje hvata inja nego gore(sanducar je u pitanju)...Pozdrav i hvala unapred...


Vidim dasam zakasnio... al aj da se nadovezem...

Nisi trebo da stavljas 7.5 trebosi plafon 6, 7.5 kompresor to je jako za tu kutiju, i imaces problema sa odredjivanjem kolicine freona i vek trajanja tog kompresora je smanjen moze da bude problematika samo u dve stvari i to problem u kapilari tj. duzini kapilare i delimicnom zacepljenju instalacije.
To tije vrlo gadan kvar ja sam imo nekoliko slucaja al pomaze samo ispiranje tj. pranje instalacije sa R-11 i dobro produvavanje sa azotom, al opet ponavljam dugo ispiranje i dugo produvavanje, ja se setim jednog kvara koji je slican ima sigurno 8-9godina de sam slicno ko ti ostavio jedva je postizo do -22C malosam ustrojio termostat i radio je u opsegu -16 do -19 i pre 2godine je crko dibidus propala izolacija i crko moto-kompresor, inace to mi je od jednog dobrog prijatellja zamrzivac sikciro sam ga i sta sam zateko instalacija je bila fabricki ustrojena na jednom mestu je isparivac tj cev bila malo spljostena i naj gore u delu kako da ga nazovem nije ni sabirac ni risiver aj nek bude kompenzacioni sud za regulisanje kolicine freona to ti se nalazi u izolaciji sa strane kondenzatora kao veliki filter izgleda al je supalj i sta je problem lose postavljen i lose zavaren sjedne strane je vise usla cev a sa druge cev je na varu i fabricki skoro zavarena cev...
To ti kazem jel nisam imo mira ko ni ti sada...
A oce taj problem isto da se manifestuje ako si koristio kineski freon, sporo hladi i prlja instalaci prosle zime sam jedva utrosio bocu kineskog freona...
Da ne pametujem samo da ponovim naj bitnije kod frizidera i zamrzivaca je pranje instalacije i produvavanje i isto vazna stvara ispiranje kondenzatora kako, pre nego sto zavaris filter upali moto-kompresor i dajmu freona a prstom zacepi kondenzator i kad sabije tj. kad utecni freon skloni prst ima da izidje svasta, sagorelo ulje i prljavstina to radi sve dok ne izbacuje cist freon videces po prstu dok ostavlja masnu fleku ima ulja u kondenzatoru.
Jeste da je skuplja metoda al je naj sigurnija...

Isparivac od gore prema dole hladan stim sto u donjem delu manje hvata inja nego gore...
To je normalno topao vazduh je gore a hladan dole i u gornjem delu se vata vise led zbog toplog tj. zbog zarobljenog toplog vazduha, to tije i pravilo u sanducaru na zidovima ima leda samo iznad namirnica...

Neznam kolko sam ti pomogo il odmogo vidim da sam zakasnio sa odgovorom...
''FRIGOTEHNIKA'' - Servis rashladnih uredjaja
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!07.05.2008. u 07:09 - pre 193 meseci
Hvala na trudu i tvojim iskustvima ja sam to zavrsio sa termostatom,napisao sam da sam ga ispirao i produvavao naravno sa r11.Sto se tice kompresora ja ne znam da postoji Danfoss 6 na R12,a mislim da sam pomenuo da je prvo stavljen 5 i isto nije mogao da postigne temperaturu.Posle zamene termostata danfosovog radi ok.Sa rankovim i tomsonovim nije hteo da iskljuci.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

frigogagi
Dragan Antic
Serviser rashladne tehnike.
FRIGOTEHNIKA, vlasnik
Odzaci

Član broj: 131864
Poruke: 26
212.200.80.*



Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!07.05.2008. u 22:05 - pre 193 meseci
Citat:
frigo servis bata: Hvala na trudu i tvojim iskustvima ja sam to zavrsio sa termostatom,napisao sam da sam ga ispirao i produvavao naravno sa r11.Sto se tice kompresora ja ne znam da postoji Danfoss 6 na R12,a mislim da sam pomenuo da je prvo stavljen 5 i isto nije mogao da postigne temperaturu.Posle zamene termostata danfosovog radi ok.Sa rankovim i tomsonovim nije hteo da iskljuci.Pozdrav.


Ma sve je to ok al da bi zamrzivac radio bes problema i u exstremnim situacija spoljna temperatura i najgori deo velika kolicina namirnica mora da postize min -28 C., kad ukljucis na super min 12h rada, da bi pri smrzavanju namirnica odradio to u sto kracem roku al aj da ne pocinjem temu sta se desava sa namirnicama kad smrzava 24h ili tri dana i kolko ce te namirnice biti zdrave za koriscenje posle par meseci, dal ce imati specifican miris itd...

U letnjim razdobljima veci motor veca kondenzacija...
A sto se tice kompresora ima Danfoss na R-12 FR6B, NL6A a na R-134a FR6G
''FRIGOTEHNIKA'' - Servis rashladnih uredjaja
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
79.101.202.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Zamrzivac 210l problem!!07.05.2008. u 22:29 - pre 193 meseci
Pazite se kineskog freona stvara velike probleme.Uvežen je prosle godine i masa kolega je imala probleme.Srecom ja sam imao zalihu Globalovog freona pa nisam ni kupovao u tom periodu.Jeste cena povoljna ali zaobidjite u sirokom luku.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Zamrzivac 210l problem!!

[ Pregleda: 14802 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.