Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zippo - pitanja i dileme?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Zippo - pitanja i dileme?!

[ Pregleda: 2934 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cypher
Sarajevo

Član broj: 29207
Poruke: 66
89.146.169.*



Profil

icon Zippo - pitanja i dileme?!06.02.2008. u 20:47 - pre 197 meseci
Danas sam bio u prilici da nasumično izaberem zippo u jednom tobacco shopu da bih uporedio datumske kodove. Zippo je bio "venetian", i pogledavši kodove vidio sam da se ne poklapaju (iako kutija, papiri i sve ostalo izgleda ok, uključujući ostale dijelove upaljača), iako imam već jedan takav s kojim je isto tako "sve regularno". Stoga, pošto planiram kupovinu (za sebe ,a i za poklon) 2 stvari me navode da postavim pitanja:

1. Datumski kodovi se nisu poklapali, dosad nisam na netu nigdje našao da je to znak da zippo nije original?! Ali isto tako nisam nigdje našao da je to "normalno?! Stoga, ako se iko raspitivao o tome ili je više informisan da te infromacije podijeli ovdje s nama. Isto tako u vezi kupovine svaki savjet (tipa : na šta treba obratit posebnu pažnju) je više nego dobrodošao.

2. Navedeni "venetian" je imao ravno dno, mislim da to nije "normalno" za zippo upaljače (svi noviji modeli imaju malo udubljeno dno). Iisto tako s obzirom da je zippo "venetian" uveo 1974-75. godine i ako je navedeni bio replika onda je moguće da je u redu (mada nisam upućen pa ne mogu tvrditi). Volio bih da neko ko je upućeniji u zippo, prosudi da li je moj današnji "venetian" original s obzirom na sve činjenice koje sam iznio.

Bio bih zahvalan na svakom odgovoru :)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zippo - pitanja i dileme?!

[ Pregleda: 2934 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.