Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 41273 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 01:01 - pre 197 meseci
Evo, od pravnika, jedno naizgled glupo pitanje svima vama forumasima... Kako definisete lopova?
Ko da tacan odgovor, bice 90% blizu davanja odgovora i na pitanje da li je C market smeo ovo da uradi.
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 01:08 - pre 197 meseci
Citat:
Kako definisete lopova?

Osoba za koju postoji osnovana sumnja da je nesto ukrala.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 01:11 - pre 197 meseci
Vrlo los odgovor...

Dalje?
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 07:40 - pre 197 meseci
@ pctel Onda bi kupac imao pravo da u blizini te prodavnice (recimo na neki stub ) okaci sliku prodavca koji je pokusao da ga zavrne, a kojeg je slikao na delu. Zakon mora biti isti za sve , da bi imao efekta. Ja ti to kazem , a ti si odmah izvrnuo stvar pricom o slici u stanu. Po tome bi na primer poslovodja te prodavnice mogao da postavi sliku u svom stanu , ali ne i na na povrsinu koja ima veliki protok ljudi ( ulaz u prodavnicu ). Sto se tice RM . Protiv tog coveka je podignuta optuznica za ratne zlocine (odgovornost za 8000 ubijenih muslimana u Srebrenici ). Dakle , postoji zakonska procedura (odredjeni dokazi , svedoci) po kojoj se neko moze naci na medjunarodnoj poternici , da bi bio priveden na sudjenje. Ta procedura je ispostovana , a on se ne pojavljuje. Zbog njegovog ne pojavljivanja ispasta citava Srbija. Osim toga ako nije kriv , (a ja bih voleo da se dokaze da nije pa posle medjunarodnoj zajednici pokazemo da je nije bila u pravu) ,cega se boji ? Svojim nepojavljivanjem on ne dozvoljava da se dokaze da je optuzba neosnovana . Slucaj C-market nije isti kao slucaj RM, jer nije u pitanju poternica vec lov na vestice (obelezavanje ljudi) zaobilazeci nas pravosudni sistem (kakav je takav je ) . Da li ce poslovodja odgovarati i kome ako iz pakosti okaci neciju sliku ? Recimo sliku neke devojke kojoj se nabacivao , a koja nije htela da krene sa njim.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 08:08 - pre 197 meseci
Osoba za koju sud dokaže da je počinio / izvršio krivično delo krađe za koje se tereti. Ovako iz prve, iz glave. Jesam blizu Banano? :)

P. S. - Ivane, dobra ti ova fora za reklamu. Nisam se toga setio. Ne verujem da je to u pitanju ali je to svakako dobar trik za neku malu novootvorenu prodavnicu.



[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 11.02.2008. u 09:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 08:31 - pre 197 meseci
@Shadowed,

Tacno - ja ne znam da li je C market odradio pravni deo posla bas onako kako sam pretpostavio da jesu.

Isto kao sto niko ovde nema pojma da li su ovi na slici pristali na to i da li su oni neki lopovi uopste ili samo statisti u cilju zaplasivanja :) Dakle, nase pretpostavke su jednako tacne ;-)

E, sad, sudeci da je vlasnik te firme Mr. Burns himself, ne verujem da je ovo proslo bez rada njegove pravne sluzbe - pa mislim da je ipak ili rec o statistima ili o dogovoru kakav sam naveo. Ne verujem da je Mr. Burns toliki idiot da navlaci na sebe idiotske tuzbe sitnih kriminalaca.

Btw, ocekujem uskoro odbranu dzeparosa u autobusu koji su dobili samarcinu, jer, boze moj, njihova prava su strogo povredjena posto nadlezni Sud nije propisao krivicu - ko su bre odzepareni gradjani da se brane, trebali su da pozovu 92 i da mirno sacekaju MUP Srbije sa dzeparosem da doticne privede i odvede kod Sudije :)

Lepo kaze izreka da u Demokratiji u Srbiji najbolje plivaju kriminalci svih vrsta.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 08:35 - pre 197 meseci
... a nije ti palo na pamet da se ovog dosetio neki prepametni poslovođa bez znanja gos´n Baje Patka i njegove pravne službe?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 08:42 - pre 197 meseci
Citat:
pctel:Ako to ne sme, onda niko ne sme da kaze da je Ratko Mladic ratni zlocinac niti da objavi njegovu sliku

Ne sme, ali sme da kaže da je optuženik za ratne zločince, a pošto se isti ne odaziva sudu, sme i da objavi sliku.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 08:43 - pre 197 meseci
Mozda, samo u tom slucaju bih se ipak brinuo za posao jer je ovo privuklo medijsku paznju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 08:44 - pre 197 meseci
@ Ivan Da ne ispadne da "mi" ovde izmisljamo toplu vodu. Da li si ikada video fotografiju sa licnim podacima nekoga , na ulazu u neku prodavnicu u na primer Nemackoj ? Niko ovde ne brani lopove . Samo ovaj nacin ima previse proizvoljnosti i nimalo kontrole, da ne pricam o kompetenciji i odgovornosti jednog poslovodje takvog objekta. Ne treba zaboraviti onu temu gde je pricano o raznim trikovima kojima se sluze u prodavnicama da te obmanu. Ja bih se mozda slozio sa ovim kada bi mi odobrili da na ulaz u njihovu prodavnicu zalepim sliku sa licnim podacima prodavca koji je pokusao da me zavrne. Sto se tice pravne sluzbe mister Burnsa . Seti se pretnji tuzbama jednom drzavnom organu , a ispalo je da nije bio u pravu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 08:48 - pre 197 meseci
Video sam! Steta sto nisam to fotografisao.

Video sam i u nekom Focusu od pre par nedelja fotografiju nekog siledzije u Minhenu koji prebija nekog dedu, snimila ga sigurnosna kamera u stanici metroa - sudski spor jos nije zavrsen. Ali su uredno napisali ko je u pitanju.

Eto im advokati za ljudska prava, pa nek traze svoja prava.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 08:51 - pre 197 meseci
Da ali možda je taj plakat u svojstvu poternice, a ne u svojstvu presude. Traži se taj i taj, zbog toga i toga...
( mada ni poternicu nema svako pravo da raspiše, možda u svojstvu tragalice - tražilice, kako se to kod nas kaže? )
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
212.200.31.*



+968 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 09:02 - pre 197 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Video sam! Steta sto nisam to fotografisao.

Video sam i u nekom Focusu od pre par nedelja fotografiju nekog siledzije u Minhenu koji prebija nekog dedu, snimila ga sigurnosna kamera u stanici metroa - sudski spor jos nije zavrsen. Ali su uredno napisali ko je u pitanju.

Eto im advokati za ljudska prava, pa nek traze svoja prava.

porediš prebijanje starca sa krađom čokolade. zamena teza?
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 09:15 - pre 197 meseci
Citat:
Pirossi: porediš prebijanje starca sa krađom čokolade. zamena teza?


Hoces da kazes, da bi bilo opravdano kacenje necije slike u C-Marketu da je recimo udario samar nekom od musterija, umesto sto je krao?
Da li hoces da kazes da postoje prekrsaji za koje je opravdano kaciti neciju sliku?
Vidim da bi se mnogi slozili sa kacenjem slike, samo da nije u pitanju kradja cokolade, nego recimo neceg drugog, vrednijeg.

Slozio bih se u potpunosti sa postom koji je postavio PCTEL.
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
91.143.211.*



+52 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 09:28 - pre 197 meseci
Mislim da je Stil u pravu, takvim postupcima se jedino doprinosi opštoj anarhiji, u smislu da svako uzima pravdu u svoje ruke. Sutra će Pera da objavi Žikinu sliku zato što ga je ovaj zavrnuo za neku sitnicu, a preksutra bi i Žika mogao istu stvar da uradi zbog svojih problema sa Lazom a mozda reši i sam da ga lično kazni i ode da ga isprebija.

Na šta bi trebao da liči ovaj grad? Ionako je dovoljno u haosu još nam samo takve stvari trebaju da počnemo i sami da se bavimo sudstvom. Neka se time bave institucije koje plaćamo svojim porezom, ako one nisu u stanju, menjajmo ih, unapredjujmo, to je jedini put, sve drugo je anarhija.

Što se tiče C Marketa, neko je na početku teme lepo rekao : na kraju svakog dana im ostane toliko viška u pazaru da komotno mogu svakom radniku u objektu da podele po kutiju bajadera :)))
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 09:28 - pre 197 meseci
Aman . Vracamo se u srednji vek i lov na vestice. Dajete moc nekom poslovodji prodajnog objekta da zameni ceo pravosudni sistem i policiju. On nije kompetentan za tako nesto. Moze da dokaze dostavi policiji , policija sudu , sud da nalog za hapsenje i u zatvor. Ovako svako ima pravo da cusne , pretuce tog cija se slika pojavila bez da odgovara ikome. Sta ako se greskom tvoja slika nadje javno istaknuta. Pa te svaki prolaznik na ulici sutne u du** . Ko ti garantuje da se tako nesto nece desiti ? Da li imas toliko poverenja u mister Burnsa ?
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
212.200.31.*



+968 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 09:34 - pre 197 meseci
Citat:
Skandy: Hoces da kazes, da bi bilo opravdano kacenje necije slike u C-Marketu da je recimo udario samar nekom od musterija, umesto sto je krao?
Da li hoces da kazes da postoje prekrsaji za koje je opravdano kaciti neciju sliku?

ne slažem se ni sa kakvim kačenjem slike.
prebijanje je krivično delo a ne prekršaj.

i kod krađe postoji gradacija u težini učinjenog dela i zaprećenoj kazni, da li je uz pretnju oružjem, na drzak način i slično.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 10:15 - pre 197 meseci
Moje misljenje je da je ovo jedino sto moze da se ucini protiv sitnih lopova. Nista ni vise ni manje se ne moze uciniti kako bi im se stalo na kraj.
Da bi "sitan lopov", koji krade cokoladice bio osudjen, potrebno je:

1. Da ga policajac uhvati na delu.
2. Da ga prodavac uhvati na delu i da ima dva validna svedoka, koja su takodje videli sve svojim ocima. Posle bi ti svedoci trebali, na prepoznavanju u policiji i na sudu, da nedvosmisleno potvrde identitet optuzenog.

Da bi zakon bio u potpunosti ispostovan, prodavac ne bi trebao da napravi sledece greske:

1. Ne sme zadrzavati lice do dolaska policije, jer bi to bilo lisavanje slobode, od strane lica koje nije za to ovlasceno.
2. Ne sme ni da mu trazi ni licnu kartu. Jer na zadnjoj strani licne karte, lepo pise kome se ona sme davati i pod kojim uslovima. Prodavac se tu ne uklapa nikako, pa cak ni obezbedjenje prodavnice.

Sto neko rece pravosudni sistem u Srbiji je idealan za razmnozavanje kriminalaca i olosa. Zasticeni su ko' beli medvedi. I kada pojedinci, povremeno, ne bi samoinicijativno preduzimali ne nasilne, psiholoske mere, verovatno u Srbiji niko ne bi ni placao sitnu robu.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
212.200.31.*



+968 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 10:25 - pre 197 meseci
^ stavi se u situaciju da si nepravedno optužen za krađu. dok ti objasniš zabludu, prodavac počinje da primenjuje "nasilne metode" a sve u cilju zaštite svetinje privatne svojine i dekriminalizacije društva.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji11.02.2008. u 10:27 - pre 197 meseci
I dobro , kako to ljudi rade u Holandiji ? Mislim , postoje kamere koje mogu da snime pocinioca. Taj snimak se dostavi kao dokaz i kraj price.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 41273 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.