Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Senzorski prekidač u kupatilu?

elitemadzone.org :: TechZone :: Senzorski prekidač u kupatilu?

[ Pregleda: 13371 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Senzorski prekidač u kupatilu?15.02.2008. u 14:23 - pre 196 meseci
Da li je nekom ovde padalo na pamet da instalira senzorski prekidač za svetlo u kupatilu (kao što se ponegde ugrađuje na stepeništima itd)?
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
91.150.107.*



+39 Profil

icon Re: Senzorski prekidač u kupatilu?15.02.2008. u 18:04 - pre 196 meseci
Nigde nisam video da je neko tako resio osvetljenje u kucnom kupatilu, kod mene je recimo osvetljenje u hodniku zgrade reseno preko senzora bez prekidaca i za tu namenu je ekstra resenje ali za kupatilo...
Zbog cega si ovo planirao da uradis, cisto fore radi ili bi recimo da eliminises prekidac ispred vrata ili nesto drugo?
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Senzorski prekidač u kupatilu?15.02.2008. u 21:59 - pre 196 meseci
Citat:
bantes9: Zbog cega si ovo planirao da uradis, cisto fore radi ili bi recimo da eliminises prekidac ispred vrata ili nesto drugo?

Pa da, jer ovako se često zaboravi i ostavi upaljeno, a mala površina bi se lako pokrila jednim senzorom... Znaš li nešto više o tim stepenišnim prekidačima, može li im se podešavati vreme do gašenja, itd?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Senzorski prekidač u kupatilu?15.02.2008. u 22:12 - pre 196 meseci
Citat:
jablan: Znaš li nešto više o tim stepenišnim prekidačima, može li im se podešavati vreme do gašenja, itd?

Hmm...pa to u stvari nisu prekidaci, vec senzori pokreta.

E sad da ne ispadne da ja hocu da te odvartim od zamisli, ali...

Sta se desava ako ti udjes u kupatilo i mirujes na jednom mestu (sedis na solji, ili se tusiras u kabini...), svetlo se gasi posle odredjenog perioda.
Ili recimo ako podesis na tajmer, recimo 10 min. a ti udjes operes ruke i izadjes...opet ne valja.

Moze se namestiti da recimo registruje tvoj prolaz kroz vrata i onda se pali a ponovni prolaz gasi svetlo, ali...
Ti si u kupatilu, i tvoja zena udje da ti doda peskir, opet se svetlo gasi kad nisi hteo...

U oba slucaja sam naveo primere zasto nije dobar takav metod paljenja svetla, ali nemam nista protiv da razradimo temu
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
91.150.107.*



+39 Profil

icon Re: Senzorski prekidač u kupatilu?15.02.2008. u 22:47 - pre 196 meseci
U mom slucaju su neke najprostije varijante sijalice sa senzorom, postoji prekidac ma samoj sijalici za biranje da li ce se ona paliti samo nocu ili i preko dana kada neko prodje i cini me sa da ima prekidac da svetlo bude stalno ukljuceno. Za neke druge opcije ne znam jer mi sem ove situacije nikad nije trebala neka komplikovanija sijalica. Inace instalacija je u startu predvidjena za ovakvo osvetljenje pa u zgradi sem prekidaca za zvono nema ni jednog za svetlo i to mi se mnogo svidja jer u dosta zgrada kad udjem ne palim svetlo jer se nalaze pored necijih vrata pa ne znam da li je to mozda za zvono.
Bakara ti je naveo dobre razloge zasto ovo moze da predstavlja problem pa ti vidi sa kakvim sve opcijama mozes da nadjes sijalicu i na osnovu toga se mozda i nadje neko normalno resenje ali ce te verovatno vise nervirati nego sto ce ti koristiti.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Senzorski prekidač u kupatilu?16.02.2008. u 02:02 - pre 196 meseci
Citat:
jablan: Da li je nekom ovde padalo na pamet da instalira senzorski prekidač za svetlo u kupatilu (kao što se ponegde ugrađuje na stepeništima itd)?
Da, meni je to palo na pamet, ali trenutno nemam vremena, radim nesto drugo.

Moj prvi "bliski susret" sa paljenjem sijalice pomocu inidikatora pokreta je vec uradjen. Stan u kome zivim je 5 stepenica iznad nivoa zajednickog hodnika zgrade u kome se nalazi, a "pametni" projektant elektroinstalacije nije predvideo kod naseg (i komsijinog stana) taster za paljenje svetla na stepenistu. Tako da kad mi iz ta dva stana izadjemo napolje a mrak je mozemo ili da reskiramo da padnemo niz stepenice, pokusavajuci da stignemo do tastera u hodniku ili da ostavimo otvorena vrata, pa sidjemo, pa upalimo svetlo na taster, pa se vratimo da zakljucamo stan itd.

Prvo resenje je bilo tako sto sam ja kod sebe na razvodnoj tabli ugradio pravi automat za stepeniste i ispred svojih vrata ugradio jednu sijalicu, koja se pali tasterom ispred vrata, jer mi je tako bilo najlakse. Tako i mi i komsije, kad krenemo negde, pritisnemo taj nas taster, sijalica se upali, gori nekoliko minuta i sve OK.

Onda sam cuo za jeftine komplete - sijalicno grlo + senzor pokreta + senzor kolicine svetla i zainteresovalo me da probam. Kupim. Ceo komplet je bio malo nepraktican i nije se uklapao u onu moju vec postojecu sijalicu, pa ja to raskomadam i uzmem samo senzor. Ugradim ga uz onu moju sijalicu, na naknadno napravljenom dodatnom nosacu i - nista! STA BRE, KOJI MU JE VRAG? Pa, sve je bilo u redu - on izmerio da ima dovoljno svetla i nece da pali. Primetim da sa strane ima nesto, kao LED, ali cudno i ja to prekrijem izolirbandom i on sada pali uvek - tim izolirbandom sam prevario senzor osvetljenja da je stalno mrak. A to mi je veoma vazno, jer se mesaju svetla moje sijalice sa onom iz hodnika, pa kad nju neko upali, ona bi mogla da spreci moj senzor da upali moju sijalicu, a ta iz hodnika moze da se ugasi bilo u kom trenutku, recimo kad je neko od nas na sredini onih nasih 5 stepenika i onda se iznenada nadje u mraku, jer ga moj senzor tu vise ni ne vidi.

Tako smo stigli do glavnog problema. Nije problem sto ti udjes u kupatilo, pa mirujes. Cim mrdnes, on opet upali svetlo, ali JESTE problem sto su ti senzori nekako usko usmereni, pa se moze desiti da te u jednom delu kupatila ne vidi i onda pali i gasi kako mu se prohte. A da li postoji "sferni" senzor nemam pojma.

Napomena - ovaj moj senzor je fiksno namesten na iskljucenje 2 minuta nakon zadnjeg pokreta i to je to.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sasadj
Sasa Djordjevic
OPERATER
Nis

Član broj: 58122
Poruke: 57
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Senzorski prekidač u kupatilu?04.07.2008. u 12:05 - pre 191 meseci
ono sto ja nameravam je da u stepenistu kuce postavim senzore od 360 stepeni na ulaz svakog sprata i da osmislim kako ce i koje ce se sijalice paliti. hocu da izbegnem prekidace. malo sam se dvoumio jer sam hteo da stavim stedljive sijalice, ali one ne idu na senzore, tako da cu staviti sijalice slabije snage.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Senzorski prekidač u kupatilu?04.07.2008. u 17:25 - pre 191 meseci
Citat:
sasadj: ono sto ja nameravam je da u stepenistu kuce postavim senzore od 360 stepeni na ulaz svakog sprata
Izvini sto insistiram - u mom prethodnom postu sam na kraju rekao da ne znam ima li sfernih senzora i jos me zanima. Ti kazes da nameravas da postavis - da li si ih vec video, imas neku dokumentaciju bilo sta, sto potvrdjuje njihovo postojanje? Imas li neki link? Ako se radi o nekoj konkretnoj firmi mozda mi napises na PP, da ne bude reklama?

U svakom slucaju, molim za jos neku informaciju o tim senzorima. Verujem da nisam jedini koga to zanima.

Sad se setih jos neceg - ako imas stepenisni automat, onda pritiskom na neki od tastera ukljucis taj automat i kad odredjeno vreme prodje, svetlo naglo nestaje. Za manju kucu su onda bolji oni izmenicni i ukrsteni prekidaci, ali je to i dalje gnjavaza (zaboravis da ugasis, pa gori celu noc). Postoje i automati koji pred kraj smanje jacinu sijalice, tako da vidis da ti se priblizava mrak, ali su vrlo retki, tako da su senzori po mom misljenju idealno resenje.

PS zasto stedljive ne idu na zenzore? Zar senzor nema rele, pa mu je svejedno sta pali, jedino mozda smeta sto se stedljiva neko vreme zagreva i taman se zagreje a vreme joj isteklo pa se gasi. U tom slucaju je stvarno bolja obicna, slabija.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Senzorski prekidač u kupatilu?05.07.2008. u 22:04 - pre 191 meseci
Ima sve na buvljaku.Od 180 stepeni je 400 din,a za cenu ovog od 360 nisam pitao(ali ga sigurno imaju).
 
Odgovor na temu

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
82.117.200.*



+81 Profil

icon Re: Senzorski prekidač u kupatilu?07.07.2008. u 14:59 - pre 191 meseci
Postavio sam senzor u kupatilu, pre 3 godine sam kompletno renovirao kupatilo, pa sam mogao da se igram sa instalacijama.

Stvar je u tome sto se meni svidelo da mi ventilator u kupatilu radi jos par minuta posto ga napustim, pa sam povezao senzor i sa ventilatorom i sa svetlom i podesio onaj mali srafcic za stelovanje vremena na otprilike 10 minuta.

Tako se dobija 'produzeno dejstvo' ventilatora i resava problem da te senzor 'ne vidi' ako se neko vreme ne pomeras.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Senzorski prekidač u kupatilu?07.07.2008. u 16:38 - pre 191 meseci
Citat:
barcode: Postavio sam senzor u kupatilu, pre 3 godine sam kompletno renovirao kupatilo, pa sam mogao da se igram sa instalacijama.

Baci neke fotke i reci koje si senzore koristio i gde si ih nabavio. Hvala!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Senzorski prekidač u kupatilu?

[ Pregleda: 13371 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.