Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa BIOS-om

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa BIOS-om

[ Pregleda: 2620 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

davidkovacs2

Član broj: 127323
Poruke: 192
*.cable-1.sattrakt.net.



+1 Profil

icon Problem sa BIOS-om17.02.2008. u 13:35 - pre 197 meseci
Radi se o pentium III konfiguraciji sa plocom Apollo K7T266 Pro ver.1 i ima Award Bios
E sad, kada ukljucim racunar, nista se ne desava... jednostavno monitor uopste ne dobija signal od graficke i cuje se na zvucniku od maticne zvuk sirene (kao policija)...
Stavio sam neku drugu graficku, i stim sad imam sliku... ali isto se cuje zvuk sirene i ne ulazi u windows nego mi ispisuje sledece:

Award BootBlock BIOS v1.0
BIOS ROM Checksum error
Detecting Floppy drive A media
INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Radi mi samo flopy... ne vidi ni CD-ROM ni HDD...

Sta trebam da radim?

Promenuo sam i bateriju na osnovnoj, i nista se nije menjalo...

P.S: desilo mi se jednom da se isto tako cuo zvuk sirene i nema slike.... i jednostavno sam malo pomerio bateriju i bios cip... i radilo je dalje bez problema....
Namestio sam sve lepo....instalirao windows xp, i nije radio USB pa sam mislio da je do bios-a... i imao sam neki bios update program i to sam cackao... i krenuo je da se puni progress bar do jedno 40%... i onda je stalo i ne mrda pa sam isao end now...... posle sam i totalno iskljucio racunar.... kada sam hteo da ga ponovo ukljucim, od tada imam ovaj problem.....

Ali zanimljivo je da je to bilo i onda kada sam pomerio bateriju pa je proradilo........ vec ne znam ni je sta moze da bude......

Molim vas da mi neko pomogne.. hvala unapred!


 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om17.02.2008. u 17:42 - pre 197 meseci
Ili si dokrajcio BIOS ili ce reset CMOS-a pomoci, mada ako si flashovao BIOS i nije proslo pre ce da bude ono prvo. Ono sto mozes da probas je da resetujes CMOS preko adekvatnog jumper-a ili da izvadis pa vratis CMOS bateriju (onu sto si menjao). Ako ne pomogne onda pogledaj ovu temu:

http://www.elitesecurity.org/t...cnoj-Epox-rda-pro-Sta-da-radim
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om17.02.2008. u 19:36 - pre 197 meseci
Kompletiraj set za flash BIOS-a (Aflash + BIOS file) na floppy pa pokusaj da ponovo flesujes BIOS sa diskete. Ako to ne uspe, onda sledi programiranje na flash programatoru.
 
Odgovor na temu

davidkovacs2

Član broj: 127323
Poruke: 192
*.cable-1.sattrakt.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om17.02.2008. u 20:31 - pre 197 meseci
Evo ga! Uspeo sam da flashujem bios... i greska je bila, da nije award nego AMIBIOS ... stavio sam najsveziju verziju (v1.9 - 2002.) ... sada mi je prepoznao HDD, DVD-ROM, i cak i graficku koja je bila... Ali mi se nazalost pojavio novi problem :( ... Kada hoce da se startuje windows (xp), ili bude crna slika (nista se ne pojavi) ili izbaci neku gresku sa puno brojeva i slova.... (nije plavi smrt)...

I da, kada sam flashovao bios, ispisalo mi je na kraju Successfully completed, please restart your computer.. i ja ga restarujem, ali sam izvadio flopy.. i sve se lepo pokrenulo.. ali sad kada ga restartujem stalno trazi flopy. . .i to samo kod restarta... a inace kada ga upalim, redovno se pokrece.. ali nemogu ni windows da instaliram ponovo... udje mi u setup, i zamrzne se..... sta dalje? P.S: nestao je zvuk sirene...
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
79.101.131.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om17.02.2008. u 20:55 - pre 197 meseci
Programator.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om17.02.2008. u 21:08 - pre 197 meseci
Ako je MSI-eva ploca K7T266 Pro jeste AMIBIOS... Programator, hot flash BIOS-a ili zamena BIOS chipa... ili jos bolje zamena ploce, pa i cele mashine
 
Odgovor na temu

davidkovacs2

Član broj: 127323
Poruke: 192
*.cable-1.sattrakt.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om17.02.2008. u 21:12 - pre 197 meseci
PROBLEM RESEN! izvinjavam se za velika slova, ali prosto nemogu da verujem sebi! Uff sto sam srecan!

Sta sam radio? jednostavno sam isskljucio (disable) jednu stvar u bios-u zbog koje nije hteo da se pokrene komp. radi perfektno! Ipak, hvala sto ste mi hteli pomoci!



P0zz
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om17.02.2008. u 21:16 - pre 197 meseci
A sta si iskljucio u BIOS-u i kakva se to greska javljala na crnom ekranu? Nisam dobro razumeo kad se komp zamrzavao... kad bi usao u BIOS ili Windows setup?
 
Odgovor na temu

davidkovacs2

Član broj: 127323
Poruke: 192
*.cable-1.sattrakt.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om17.02.2008. u 21:54 - pre 197 meseci
zablokirao je kad je hteo da udje u win.
ali sad kako sam iskljucio neku opciju u bios=u (ne pijate me koju...) radi sve kako treba...
 
Odgovor na temu

milosfox
Milos Brankovic
Pozarevac

Član broj: 100271
Poruke: 43
*.krstarica.net.

Sajt: www.myspace.com\djfoxserb..


Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om18.02.2008. u 02:15 - pre 197 meseci
Zamalo da te upute na bespovratni trosak XEXE!
Ako niste znali postoji i BLACK SCREEN ne samo BLUE,on se desava kada je clock memorjie (po defaultu u biosu) veci od specifikacije prioizvodjaca a memorija prihvati da se startuje na tom clocku, medjutim pri upisu u chip tacno pre nego sto treba da se pojavi boot screen ili odmah nakon pojavljivanja istog memorija pukne i sam Windows izbacuje Memory Reference i Offset o memoriji i gresci,a sto je najcudnije kad se po default podesavanjima u takvim bios-ima to desi,u biosu dobijete obrazlozenje da se sistem zakucao zbog toga sto je memorija navodno radila na MANJEM!!! taktu od predvidjenog a ne na vecem i da treba da se podesi na veci a ne manji takt!!!!

Ti si verovatno vratio clock procesora na jednu vrednost nizu od default-a sto je automatski rezultovalo spustanjem fsb-a ili si podesavanje memory clock set by spd promenio na na neku brojevnu vrednost (koja je manja od default-a) i sad sve radi ok.
 
Odgovor na temu

davidkovacs2

Član broj: 127323
Poruke: 192
*.cable-1.sattrakt.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om23.02.2008. u 00:57 - pre 196 meseci
... bio mi je ukljucen L1 cache, i L2 cache... iskljucio sam L2 cache ... i sad radi kao zmaj......
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa BIOS-om

[ Pregleda: 2620 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.